FB Pixel
e-veikals Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

21.gadsimta tendence - publisks bildinājums

Autors:Inga Pizāne
Bildinājums ir īpašs notikums. Diviem cilvēkiem. Tas ir ievads kāzu dienai. Pirmais solis mūžam divatā, tomēr ļoti bieži puisis šo intīmo brīdi izvēlas padarīt publisku vai, iespējams, vienkārši grib dalīties tajā ar pēc iespējas vairāk cilvēkiem. 

Latvijā

Lai kā arī būtu, pasaules tendence – bildināt publiski – ir nonākusi arī līdz Latvijai. Ir redzēts un dzirdēts par bildinājumiem kinoteātrī, futbola laukumā, radio ēterā, Arēnā Rīga, Dziesmu svētkos, Staro Rīga un citur. Un kā gan citādi, ja mūsdienās sociālajos tīklos tiek norādīts ne tikai attiecību statuss (precējies, saderinājies utt.), bet arī publicēti tūkstošiem video un bilžu no kāzām, bildinājumiem, atklājot saderināšanās gredzena fotogrāfijas u.tml. Interesanti piebilst, ka bieži vien pat tuvākie draugi un ģimene informāciju par bildinājumu un arī par gaidāmajām kāzām uzzina tieši no sociālajiem tīkliem.

Lūk, daži bildinājumi, kas notikuši Latvijā:

Ārzemēs

Ārzemēs publiski bildinājumi jau kļuvuši par ierastu lietu, taču, apskatot Youtube videoklipus un to skatījumu skaitu, var secināt, ka sajūsma par tiem nebūt nav mazinājusies. Turklāt bildinājumu plānotāja specialitātei ārzemēs ir aizvien lielāks pieprasījums, kas nozīmē, ka puiši bildinājumam ir gatavi veltīt ne tikai vairāk uzmanības un laika, bet arī tērēties ne tikai gredzenam. Īpašu popularitāti sāk gūt bildinājumi, kuros tiek iesaistīts pēc iespējas lielāks pūlis, kas dzied, dejo vai piedalās cita veida priekšnesumos.

Ko par to domā meitenes?

Bet ko par šo tēmu domā latviešu meitenes, kurām bildinājums ir vēl priekšā? Uzdevām jautājumus kāzu fotogrāfei, topošajai mākslas studentei, skaistuma meistarei un jaunajai rakstniecei: kāds ir Tavs viedoklis par publisku bildinājumu? Un vai Tu pati vēlētos tikt bildināta publiski?

Ilze Kraukle (kāzu fotogrāfe; strādā Francijā): „Publisks bildinājums – tas ir grandiozi, skaisti un tam nepieciešama liela drosme, arī pārliecība par otra cilvēka pozitīvu atbildi, lai nebūtu no kauna zemē jālien... Visu cieņu tiem cilvēkiem, kas uzņemas noorganizēt tāda veida bildinājumu, apbrīnoju, priecājos līdz ar viņiem un raudu no aizkustinājuma, redzot internetā šādu bildinājumu video stāstus. Pati gan publiski nevēlos tikt bildināta, jo bildinājums tas ir tik intīms notikums... Kas tāds, ko nevēlētos izlikt vispārējai apskatei, ko vēlētos paturēt tikai sev... Tā īpašā brīža emocijas vēlētos izbaudīt divatā ar otru cilvēku, nevis ar vēl veselu futbollaukumu.”

Līna Baranova (topošā Latvijas Mākslas akadēmijas studente): „Gan jā, gan nē! Ja tas būtu draugu lokā, tad, jā, vēlētos, bet, ja tas būtu uz ielas, tad nē – es justos diezgan neērti un dīvaini! Es domāju, ka bildinājuma vietai ir jābūt diezgan apdomātai un tam ir jāsagatavojas!

P.S. Meitenes novērtē gan vietu, gan veidu, kā tiek izteikts bildinājums."

Publisks bildinājums

Evita Leismane (skaistuma meistare): „Publisks bildinājums, manuprāt, ir drosmīgs bildinājums. Daudzi vīrieši, iespējams, tam nesaņemtos, jo ir nepieciešama drosme un pārliecība, ka rezultāts būs pozitīvs. Spēju tik iztēloties, cik milzīgs ir vīrieša uztraukums. Starp citu, es pati esmu palīdzējusi noorganizēt publisku bildinājumu, tas bija ļoti, ļoti mīļi un skaisti. Atceros, ka puisis bija ļoti satraucies. Par savu bildinājumu man ir grūtāk izteikties, jo esmu atvērta visam, kas ir "ārpus rāmjiem". Galvenais, ka tas tiek darīts no sirds un ar mirdzumu acīs, un tā, lai es tam 100% noticu – tad viss ir iespējams. Lai top daudz brīnišķīgi bildinājumi!”

Agnese Gusarova (raksta prozu, dzeju un strādā Veselības inspekcijā): „Laikam nosvēršos par labu variantam "nē". Divu cilvēku attiecības, kuri vēlas veidot kopīgu ģimeni, būvēt kopīgu nākotni, manuprāt, ir kaut kas ļoti intīms. Piekrītu, ka varbūt vīrieši mēdz bildināt savu sirdsdāmu publiskās vietās, lai vēl vairāk pārsteigtu... Varbūt dāma arī pati labprāt vēlas tādā veidā tikt bildināta, bet es nevēlētos šādi. Un vēl – ja nu uzrunātā un aicinātā meitene atsaka? Tad tas ir publisks apkaunojums, un nejauki un neērti varētu justies gan bildinātājs, gan bildinātā. Vai arī publiski bildināta meitene jūt par pienākumu teikt „jā” tikai tāpēc, ka viņa nevēlas sāpināt puisi publiski, nevēlas sabojāt šo mirkli.”

Ārzemju filmas iedvesmai, kurās bildinājums tiek izteikts publiskā vietā:

 • filmā „Walk the Line” bildinājums tiek izteikts uz skatuves dziedot;
   
 • filmā „The Proposal” galvenais varonis bildinājumu izsaka biroja telpā, klātesot kolēģiem;
   
 • filmā „Sweet Home Alabama” varonis bildina savu mīļoto juvelierizstrādājumu veikalā;
   
 • filmā „The Wedding Singer” bildinājums tiek izteikts lidmašīnā.
   

Raksta titulfoto: Vilnis Slūka
Foto no Depositphotos.com