FB Pixel
e-veikals Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Laulību solījumi

Es, (līgava/līgavainis) ņemu tevi (līgavu/līgavaini) par savu (sievu/vīru) un apņemos dalīties kopā ar tevi laimē un nelaimē, bagātībā un nabadzībā, slimībā un veselībā, mīlēt tevi un lolot kopš šīs dienas mūžīgi, līdz nāve mūs šķirs.

Es, (vārds), ņemu tevi, (vārds) par savu (sievu/vīru), par uzticamo dzīves draugu un manu mīlestību visa mūža garumā.

Dieva tā kunga, ģimenes locekļu un mūsu draugu priekšā, es (vārds) svinīgi apsolos būt par tavu uzticamāko draugu gan slimībā, gan veselībā, gan labos laikos, gan ne tik labos, kā priekos, tā  arī bēdās. Apsolos mīlēt tevi bez noteikumiem, atbalstīt, godāt un cienīt tevi, smieties ar tevi un raudāt ar tevi, mīlēt tevi tik ilgi, cik ilgi būsim viens otram.

Es, (vārds) ņemu tevi (vārds) par savu (sievu/vīru), par manas dzīves partneri un par manu vienīgo mīlestību. Es lološu mūsu savienību un mīlēšu tevi ar katru dienu vairāk. Es uzticēšos tev un cienīšu tevi, smiešos un raudāšu kopā ar tevi, mīlēšu tevi gan labos, gan sliktos laikos. Kopš šīs dienas es sniedzu tev savu roku, savu sirdi un mīlestību līdz mēs būsim viens otram.

Dieva un šo draugu priekšā es ņemu tevi par savu sievu/vīru un apņemos būt tev godīgs(a) un mīlošs(a) vīrs/sieva tik ilgi, kamēr būsim viens otram.

Es, (vārds) ņemu tevi (vārds) par savu draugu, mīlestību, māti/tēvu saviem bērniem un manu sievu/vīru. Es būšu ar tevi gan slimībā, gan veselībā, priekā un bēdās, gan neveiksmē, un veiksmē. Es apsolu mīlēt un cienīt tevi, rūpēties un aizsargāt tevi, atbalstīt, un veicināt tevi; palikt kopā ar tevi mūžam.

Es, (vārds) izvēlos tevi (vārds) par savu sievu/vīru, cienīt tevi tavos panākumos un neveiksmēs, rūpēties par tevi slimībā un veselībā, augt kopā ar tevi visas mūsu kopdzīves garumā.

Es, (vārds) ņemu tevi (vārds) par savu partneri, solos mīlēt visu, kas ap tevi un uzticēties tam, ko vēl nezinu. Es ļoti priecājos par iespēju augt kopā ar tevi, iepazīt to sievieti/vīrieti, kas tu būsi pēc vairākiem gadiem un iemīlēties no dienas uz dienu arvien vairāk. Es apsolu mīlēt un lolot tevi vienalga, ko dzīve mums nesīs.

Ar šiem vārdiem es daru zināmu sev, tev, debesīm un cilvēkiem, kas ir un vēl būs mūsu ceļā, ka no šīs brīža saukšu tevi (vārds) par savu mīļoto sievu. Tevi mīlēšu, cienīšu, būšu uzticīgs un uzticams vīrs un draugs un tavas dzīves partneris. Tu būsi tā, ko ar smaidu un mīlestību sejā skatīšu ejot gulēt un no rītiem atverot acis, līdz Dievs man šo iespēju liegs, paņemdams pie sevis. Un arī tad, es gribu, lai tu zini - Es mīlu tevi no visas sirds un esmu laimīgs, ka šodien saki man Jā.

Mīļā (vārds)! Es nevaru tev izteikt, cik šodien jūtos laimīgs, ka varu stāvēt šeit tev pretī, uzlūkot un saukt sevi par vīrieti, kuru tu esi izvēlējusies par draugu savai dzīvei. Tādēļ šeit, šodien visu augstāko spēku priekšā, mūsu radu, draugu un tuvu cilvēku klātbūtnē, es tev apsolu, ka nelikšu vilties. Mīlēšu tevi un būšu tavas mīlestības cienīgs. Godāšu, sargāšu un rūpēšos par tevi, mūsu bērniem un mūsu mājām. Uzticēšos tev un būšu tev uzticams, līdz augstākie spēki liegs mums kopīgas dienas uz šīs planētas.

Es (vārds) šodien vēlos visiem svinīgi paziņot, ka tu (vārds) esi tā, ko es mīlu un ar šo brīdi ņemu par savu dzīvesdraugu. Es mīlu tevi un savu turpmāko dzīvi vēlos no rītiem pamosties kopā ar tevi, redzēt tavu samiegojušos smaidu rītos un būt tava siltā un drošā azote vakaros, kurā tu mēdz ieritinies kā mazs kaķēns. Es solos cept pankūkas svētdienās, jo tev tās garšo, bet nepadodas. Arī turpmāk es gribu redzēt tavu pikto sejas izteiksmi, kad izmētāju zeķes un raižpilno skatienu, kad man sāp galva. Es gribu būt ar tevi un saukt par savu mīļoto sievu no šodienas mūžīgi.

Es, (līgava/līgavainis) ņemu tevi (līgavu/līgavaini) par savu (sievu/vīru) un apņemos dalīties kopā ar tevi laimē un nelaimē, bagātībā un nabadzībā, slimībā un veselībā, mīlēt tevi un lolot kopš šīs dienas mūžīgi līdz nāve mūs šķirs.

Es, (vārds), ņemu tevi, (vārds) par savu (sievu/vīru), par uzticamo dzīves draugu un manu mīlestību visa mūža garumā.

Dieva un šo draugu priekšā es ņemu tevi par savu sievu/vīru un apņemos būt tev godīgs(a) un mīlošs(a) vīrs/sieva tik ilgi, kamēr būsim viens otram.

Es, (vārds) ņemu tevi (vārds) par savu draugu, mīlestību, māti/tēvu saviem bērniem un manu sievu/vīru. Es būšu ar tevi gan slimībā, gan veselībā, priekā un bēdās, gan neveiksmē, un veiksmē. Es apsolu mīlēt un cienīt tevi, rūpēties un aizsargāt tevi, atbalstīt, un veicināt tevi; palikt kopā ar tevi mūžam.

Es, (vārds) izvēlos tevi (vārds) par savu sievu/vīru, cienīt tevi tavos panākumos un neveiksmēs, rūpēties par tevi slimībā un veselībā, augt kopā ar tevi visas mūsu kopdzīves garumā. Es apsolu mīlēt un lolot tevi vienalga, ko dzīve mums nesīs.

Baznīcas variants:

Mācītājs: Dieva un šo liecinieku priekšā dodiet sirsnīgu solījumu, ka jūs dzīvosiet laulībā pēc Dieva Vārda un saskaņā ar Viņa gribu, kas izteikta Svētajos Rakstos, uz Viņu paļaudamies un paklausīdami, ikdienas meklējot Viņa svētību savai laulībai.

Vīrs ņem sievas labo roku un, viņai acīs skatīdamies, saka (vai atkārto mācītāja sacīto):

Es, ........., nododu visu sevi tev,/ kā tavs vīrs,/ saskaņā ar Dieva, mūsu Tēva vārdiem, / un Viņa laulības nolikto kārtību. / Dieva priekšā apliecinu, es tevi nekad neatstāšu. / Es esmu tavs vīrs, līdz nāve mūs šķirs.

Sieva ņem vīra labo roku un, viņam acīs skatīdamies, atkārto mācītāja sacīto:

Es, ................., nododu visu sevi tev,/ kā tava sieva, / saskaņā ar Dieva, mūsu Tēva vārdiem, /un Viņa laulības nolikto kārtību. / Dieva priekšā apliecinu, es tevi nekad neatstāšu. /Es esmu tava sieva, līdz nāve mūs šķirs.