FB Pixel
e-veikals Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Tosti

Laimīgas kopdzīves būtiska sastāvdaļa ir kopīgas intereses. Abām mīlošām sirdīm jādala gan prieki, gan uzvaras un sakāves, gan ikdienas rūpes. Lai mūsu jaunlaulāto dzīvē viss būtu kopīgs!Iedzersim par mūsu jaunlaulāto interešu kopību! Man šķiet, ka pārējie visi mani atbalstīs. Rūgts!

Lai kāzu svinībās atskan sauciens „rūgts”! Lai nodreb nams! Visi kopā – „rūgts, rūgts!” Lai nodreb Visums! Jauki! Taču tagad iedzersim par jaunlaulāto mīlestību un laimi. Piepildīsim kausus un kājās stāvot, tukšosim tos sausus!

Mani mīļie zvirbulēni! Apsveicu jūs ar šo svarīgo notikumu jūsu dzīvē. Tagad jūs esat jaunlaulātie. Visi jūsu sapņi līdz šim brīdim piepildījušies, bet radīsies jauni. Lai piepildās arī tie! Gribu jums izteikt novēlējumu – dāvājiet mums ar vectētiņu mazbērnus. Mums pietiks spēka viņus paauklēt! Par jums, mīļie!

Vecpuisis plātās paziņam:

-Mana sieva būs skaista, gudra, uzticīga un saimnieciska.

-Skan jauki. Taču kā tu tiksi galā ar visām četrām?

Mūsu līgavainim ir paveicies, viņa līgava ir gan skaista, gan gudra, gan uzticīga un saimnieciska. Esmu pārliecināts, ka jaunība viņam palīdzēs veikt šo nopietno uzdevumu. Par jaunlaulātajiem. Rūgts!

Kā norit pirmais laulības gads? Viņš runā – viņa klausās. Otrajā – viņa runā, viņš klausās. Toties trešaja gadā abi runā, bet kaimiņi klausās.

Novēlu brīnišķīgajiem jaunlaulātajiem dzīvot kā pirmajā un otrajā laulību gadā. Lai viņi sadzirdētu un cienītu viens otru. Kas attiecas uz kaimiņiem – ļaujiet viņiem nodarboties ar savām lietām. Pacelsim kausus par mūsu jaunlaulātajiem! Rūgts!

Novēlu līgavainim sargāt un cienīt savu sievu. Toties līgavai gribu atgādināt – ģimenes „pasaule” balstās uz sieviņas trauslajiem pleciem. Tad nu rūpējieties viens par otru, ļaujiet vaļu mīlestībai un jūsu nams allaž būs prieka pilns.
Iedzersim par jaunajiem! Rūgts!

Jaunizceptais vīrs sievai saka:

-Dārgā, es tiko salīszināju savus kāzu ceļojuma izdevumus ar tava pūra vērtību!

-Nu un?

- Izskatās, ka pilnīgi noteikti esmu tevi apprecējis mīlestības dēļ.

Iztukšosim glāzes par mūsu jaunlaulāto mīlestību!

Dārgie viesi, reiz es izlasīju sludinājumu: „Jauns pāris vēlas īrēt vienistabas dzīvokli, sliktākajā gadījumā – bēniņus vai šķūnīti. Teltis lūdzam nepiedāvāt!”
Pacelsim glāzes par mūsu jaunlaulātajiem un novēlēsim, lai viņus nekad nemocītu dzīvesvietas problēmas. Lai viņu mājās atrastos vieta mīlošām sirdīm, un valdītu prieks un laime!

Visi, ieskaitot juristus, labi zina, ka likumi visiem vieni, tikai labojumi mēdz būt dažādi. Tāpēc vēlos ieviest papildinājumus likumā „Par kopīgo iedzeršanu”. Tas skan šādi: „Visu, kas saliets glāzēs, izdzeriet līdz galam. „Īpaši par mūsu brīnišķīgās līgavas un līgavaiņa laimi.
Tad iedzersim par viņiem! Rūgts!

Lai noteiktu kuģa kursu, jūrnieki orientējas pēc zvaigznēm. Tāpēc nepieciešama stabila, nekustīga zvaigzne. Arī katram pārim ir vajadzīgs kopīgs mērķis, uz kuru tiekties. Viscēlākais mērķis ir padarīt laulībā vienam otru laimīgu. Tad nu dārgie jaunlaulātie, lai ceļa zvaigzne ved jūs uz laimes ostu! Lai jūsu māju piepilda bērni un miers! Pavisam noteikti iesaku izdzert glāzes sausas! Jaunajiem – rūgts!

Gribētu atgādināt līgavai sengrieķu matemātiķa un filosofa Pitagora vārdus: „Saprātīgā laulene! Ja vēlies, lai tavs vīrs brīvo laiku pavadītu kopā ar tevi, parūpējies, lai viņš nevienā citā vietā nerastu tik daudz prieka, apmierinājuma un maiguma kā mājās!” Iedzersim par mūsu jaunlaulātajiem! Priekā!

Kāda krievu aristokrāte reiz savā dienasgrāmatā ierakstījusi: „Laimes atslēga ir savstarpēja uzmanība vienam pret otru. Dzīves laime sastāv no atsevišķiem mirkļiem, sīkumiem: no skūpsta, smaida, labvēlīga skatiena, sirsnīga komplimenta un neskaitāmām mazām, labām domiņām. Dienišķā maize vajadzīga arī mīlestībai.” Šajā sirsnīgajā dienā es gribu jaunlaulātajiem novelēt būt saudzīgiem vienam pret otru, tad „mīlestības maizei” allaž atradīsies vieta uz jūsu ģimenes galda. Laimi jums!

Ir divi ceļi, lai sieviete būtu laimīga laulībā – klasiskais un  mūsdienu. Klasiskais variants – dāma sabiedrībā, ķēkša virtuvē un kurtizāne gultā. Otrs ceļš uz laimi – dzīvot vienam otra dēļ, izprotot partnera problēmas. Lai kādu ceļu mūsu brīnišķīgie jaunlaulātie izvēlētos, novēlu siltumu, mājīgumu un mūžīgu mīlestību. Par to visi draudzīgi iedzersim!

Dārgie jaunlaulātie! Tautā ir paruna: „Kur mīlestība – tur cieņa, kur bailes – tur spaidi.” Gribu novēlēt, lai jūsu ģimenē nevaldītu bailes, bet tikai miers, mīlestība un sapratne. Lai visas bēdas met līkumu jūsu namam! Lai bērnu smiekli piepilda to no rīta līdz vakaram! Par visu to noteikti vajadzētu iedzert pa mēriņam. Paļaujos uz viesu atbalstu un tukšosim glāzes līdz dibenam. Par mūsu līgavu un līgavaini!

Dievs ir teicis: ”Mīlējieties un vairojieties!” Nav cēlāka skaistuma par ģimenes reliģiju. Laulība ir svēta. Laulība uzveic nāvi. Dievs māca, ka vīram un sievai jābūt godīgiem vienam pret otru, jāizvairās no strīdiem un jābalsta vienam otru nelaimēs un slimībās. Jūsu mājai ir jābūt siltuma un miera ostai! Lai Dievs jūs svētī!

Stāsta, ka dvēsele dvēseli pazīst, un sirds nosūta vēstis. Mūsu acu priekšā šobrīd notiek brīnums. Jā! Divas mīlošas sirdis savienojas vienā. Kas var būt skaistāks par mīlestības brīnumaino spēku, kurš liek nodrebēt sirdīm, kad saskaras lūpas?! Tad pacelsim glāzes, lai mūsu jaunlaulāto laime nebeigtos!

Dārgie draugi! Es piedalos jūsu kāzās jau no paša sākuma un priecājos par jūsu laimīgajām sejām. Jūs izstarojat varavīksnes gaismu, kas apbūrusi visus apkārtējos. Es ceru, ka pēc pāris gadiem, sēdēdams pie šī brīnišķā galda, redzēšu jūs blakus, taču trīs eksemplāros! Saskandināsim par to glāzes! Rūgts!

Kā draudzene es nespēju apslāpēt saviļņojumu dvēselē. Esmu ne tikai bezgala priecīga par jums, bet vēlos sekot jūsu piemēram. Man tā iepatikās jūsu laulības, ka nekavēšos ne mirkli. Jau rīt, nē, šodien sākšu meklēt piemērotu kandidatūru. Novēlu jums nepazaudēt laimi, to laimes sajūtu, kāda jums ir pašreiz! Rūgts!

Lai jūsu mīlestība nav ne ugunī sadedzināma, ne noslīcināma! Nešaubīgi tukšosim glāzes! Rūgts!

Draugi!

Es gribu iedzert par skūpstu! To taču izdomāja vīrietis, jo nevarēja atrast nekādu citu veidu, kā sievietei aiztaisīt muti! Rūgts!

Īsta mīlestība pastāv tad, kad vīrietis ar sievieti skatās vienā virzienā, nevis visu laiku tīksminās viens par otru. Tā vēsta tautas gudrība. Cienījamie jaunlaulātie, es vēlos iedzert par to, lai jūs saistītu ne tikai mīlestība, bet arī kopīgs, cēls mērķis. Lai jūsu skatieni allaž tiktu vērsti vienā virzienā! Par to arī piepildīsim glāzes līdz malām. Rūgts!

Tie putni, kuri bieži maina ligzdas, nespēdami izvēlēties labāko, riskē palikt uz kaila zara. Vai nebūtu pareizāk novīt pašiem savu ligzdu? Dārgais līgavaini un dārgā līgaviņa! Novēlu, lai jūsu kopīgā ligzdiņa būtu vienīgais patvērums, kur jums būtu labi un silti, kur jūs apņemtu mīlestība un saticība!

Kā zināms, laulība ir gara saruna, kuru pārtrauc strīdi. Iedzersim nu pilnas glāzes par īsiem un retiem pārtraukumiem! Priekā!

Tikai mīlestība ir iemesls jūsu laulībai! Ņemt meiteni par sievu tāpēc, ka tā ir simpātiska, līdzinās rīcībai, kad tirgū nopērkam lietu tikai tāpēc, ka tā ir laba, bet kura mums nav vajadzīga. Ieņemsim pa mēriņam par mīlestību, kas vada jebkuru mūsu rīcību. Rūgts!

Kaut arī sakāmvārds mums māca: „Dzīve ir kā loterija, un precības ir kā zāles – nekad tu nezini, vai tās līdzēs, izvēle ir izdarīta. Bet raugoties uz jaunlaulāto laimīgajām sejām, varam spriest, ka šī izvēle bijusi pareiza. Tāpēc priecāsimies kopā ar mūsu jaunlaulātajiem un apsveiksim viņus ar stāšanos likumīgā laulībā. Novēlēsim viņiem bezrūpīgu un varbūt ne tik bezrūpīgu, bet laimīgu kuģošanu ikdienas viļņos.
Lai viņu ģimenē valda mīlestība, cieņa un savstarpēja uzticība!

Savā laikā kāds pilnvarotais iecirkņa policists, sastādot protokolu, rakstīja: „Par dzeršanu, kaušanos un saplēsto logu.” Vainīgais iebilda, ka nekādu logu nav sitis. Bet policists atbildēja, ka protokols ir sastādīts pēc vienotas formas un no tā nevar izmest ne vārda. Kāzas arī ir šī īpašā forma, un tajās ir viens vārds, kuru nevar neizteikt. Un šis vārds ir „rūgts”!

Pasteigšos izklāstīt kādu interesantu matemātisku atklājumu mīlas lietās. Mīlestībā ir savdabīga proporcija: precēties nozīmē uz pusi samazināt savas tiesības un dubultot pienākumus. Novēlēsim līgavai un līgavainim vienmēr atcerēties šo vienkāršo, taču svarīgo matemātisko formulu!

Draugi, īsta mīlestība no divu cilvēku egoisma (tā labākajā nozīmē) pāraug par triju ģimenes locekļu egoismu. Tie divi pirmie savējo ziedo trešā labā. Ģimene sākas ar bērniem. Pacelsim glāzes par drīzu ģimenes pieaugumu!

Dārgie jaunlaulātie! Šajā mums visiem svinīgajā dienā atļaušos atcerēties romieša vēsturnieka Sallustija vārdus: „Es atstāju jums valstību, kura būs varena, ja jūs rīkosieties gudri, un vāja, ja būsiet nelgas. Saskaņā stiprinās arī mazaia, bet nesaskaņā dižais sabrūk.” Pacelsim glāzes par saskaņu jūsu savienībā!

Mani mīļie! Kāds dižgars ir teicis – ģimene ir viens no dabas šedevriem. Ļaujiet man piebilst – ģimene ir pats labākais dabas šedevrs. Iedzersim par šī šedevra divām pusītēm! Ieprieciniet cilvēkus!

Vīrs satraukts stāsta sievai:

- Kad mūsu kaimiņš nopirka jaunu televizoru – mēs arī. Iegādājās ārzemju auto – mēs arī. Uzcēla sev māju – mēs arī.

- Pietiek, - viņu pārtrauc sieva. – es to visu zinu. Taču par ko tad nervozē?

- Bet tagad viņam ir jauna sieva!

Dārgie viesi! Pacelsim vīna kausus par to, lai mūsu jaunlaulātie necenstos līdzināties citiem, bet radītu savu mājīgu pasauli.

Cienījamie viesi! Iedomājieties šādu ainu! Pa ielu iet cilvēks. Piepeši viņš saklausa nezin no kurienes nākošu sīku sīku, satrauktu balstiņu:

- Stāvi!

Cilvēks apstājas, un viņa acu priekšā uz ietves sašķīst no jumta nokritis ķieģelis. Viņš sāk staipīt kaklu uz visām pusēm, cenzdamies atrast balstiņas īpašnieku:

-Kas mani izglāba?

-Tas esmu es, - atskan balstiņa, - tavs sargeņģelis un atrodos tev kabatā.

Cilvēks parakājās pa kabatām un izvelk sērkociņu kastītes lieluma svētbildīti, nomet uz asfalta un sāk nikni mīdīt kājām:

-Kur tu, draņķi, biji, kad es precējos?

Tad nu, mīļie jaunlaulātie, iedzersim par to, lai pat dusmu lēkmē mēs nekad nedarītu pāri savam sargeņģelim un nežēlotos par izdarīto pagātnē!


Satieku vecu paziņu, vaicāju, kā sviežas. Viņš taču nesen apprecējās.

-Briesmīgi, - viņš atbild.

-Kā tā – tu nupat kā apprecējies?! – es satraukti brīnos.

-Sieva grib šķirties, jo viņai šķiet, ka es nesaderu ar guļamistabas tapetēm.

Iedzersim par jūsu jaunās ģimenes harmoniju!

Kāds pazīstams senatnes filozofs teicis, ka noteikti vajag precēties. Ja paveiksies – būsiet laimīgs, ja ne – kļūsiet par filozofu. Lai ar filozofiju nodarbojas profesionāļi! Rūgts!

Pastāstīšu visai pamācošu pasaciņu – zaķene šķiras no vīra. Tiesnes vaicā:

-Kāds ir jūsu šķiršanās iemesls?

-Paskaties uz manu vīru – viņš taču šķielē!

-Vai tad agrāk to nepamanījāt?

-Agrāk es domāju, ka viņš ar mani koķetē.

Novēlu jums, mīļie jaunlaulātie, nepievērst uzmanību sīkumiem! Rūgts!


Reiz makšķerējot dzirdēju divu makšķernieku sarunu, kuri dažus metrus tālāk drūmi sēdēja. Viens saka:

-Slikti.

Aptuveni pēc pusstundas otrs vaicā:

- Kas slikti?

Vēl pēc pusstundas pirmais atbild:

-Slikti, ka tu guli ar manu sievu.

Vēl pēc pusstundas otrs izdveš:

-Kaut kā jūs nesaprotu. Viņa ir sajūsmā, bet tev tas nepatīk.

Pacelsim glāzes, lai jūsu ģimenē allaž valdītu pilnīga saskaņa un savstarpēja saprašanās!


Dārgie draugi! Reiz dzirdeju kaimiņus strīdamies. Sieva kliedz:

-Es tev savus dzīves labākos gadus atdevu!

Vīrs šausmās:

-Tā nesaki! Mani pārņem bailes, domājot, kas vēl būs jāpiedzīvo.
Vēlos pacelt glāzītes par to, lai visa jūsu kopdzīve paliktu atmiņā kā gaišs saules stariņš un atlikušos gadus jūs sagaidītu ar lielu interesi un nepacietību!


Vācu rakstnieks J.V. Gēte teica: „No diviem cilvēkiem, kuri strīdas, vainīgs ir tas, kurš ir gudrāks.” Es novēlu, lai tad kad jaunais pāris arī kādreiz strīdētos, vienmēr par vainīgiem sevi atzītu abi!

Šajā brīnišķīgajā dienā vēlos jaunlaulātajiem novēlēt trīs pieradumus – pierast pie darba, veselības un zinību apgūšanas. Ar šiem brīnišķīgajiem pieradumiem, jūs sasniegsiet harmonijas un laimes virsotni. Un lai šajā virsotnē kopā ar jums atrastos mīlestība!
Par mīlestību!

Kāds no vīriešiem – kāzu viesiem, kurš jau bija paguvis divas reizes šķirties, savu runu pabeidza ar vārdiem: „Es nesaku – padari savu sievu laimīgu, vienkārši novēlu, lai tu viņai ne pārāk bieži liktu ciest!” Cienījamie viesi, iedzersim par šiem gudrajiem vārdiem! Novēlēsim lieku reizi nesarūgtināt vienam otru! Rūgts!


Kādā svinīgā pieņemšanā redzēju nelielu ainu. Sieviete pārmet vīram:

-Dārgais, vai nebūtu laiks apstāties? Jau kuro reizi tu bārā paņem pa mēriņam.

Vīrs atsaka:

-Neraizējies, dārgumiņ! Es bārmenim saku, ka šī porcija domāta tev.

Šajā sakarā vēlos jaunajiem novēlēt, lai viņi biežāk rūpētos viens par otru. Līgavaini, ielej līgavai pilnu glāzi!

Svece ir īpašs reliģisks simbols. Pirmkārt, tas ir gaismas un siltuma avots. Otrkārt, tā ir liesma, kas tiecas uz augšu. Treškārt, sveces liesmā sadeg visas sliktās domas un jūtas.

Es dzeru par to, lai nenodziest jūsu dzīves svece, kas izstaro mīlestību un apgaismo jūs dzīves ceļu, un lai tās liesma sildītu un sadedzinātu visu negatīvo jūsu dzīvē.
Par visu jauko!

Dzīvē mēdz būt tā – šķiet, tikai vakar bija pie altāra, bet šodien ir sajūta, ka ar šo cilvēku nodzīvots simts gadu. Lai mūsu jaunie nodzīvo visu dzīvi tā, it kā tikai vakar būtu salaulājušies!
Rūgts!

Laulāto dzīves grāmatu varētu iedalīt divās daļās: medusmēnesis un visa atlikusī dzīve – proza. Nav īpaši jāskaidro, ka pirmā daļa jūtami plānaka par otro. Var piezīmēt, ka ir zināma līdzība ar sievietes augumu. Mūsu līgava ir trausla un slaida. Tāpēc otro grāmatas daļu vajadzētu sadalīt vairākās daļās, lai katra no tām būtu savdabīgs medusmēnesis.

Lai mūsu pārim būtu ne tikai viens medusmēnesis, bet visi kopdzīves gadi kļūtu saldi un patīkami kā medus un vīns mūsu glāzēs! Rūgts!

J.V.Gēte reiz teicis:”Pret citu lielajām priekšrocībām nav cita līdzekļa kā tikai mīlestība.”

Iedzersim par mīlestību, brīnišķīgajām jūtām, kas savieno mūsu līgavaini un līgavu un sniedz iespēju mums pulcēties šajā patiesi brīnišķīgajā dienā un dalīt ar viņiem prieku!

Mežā auga slaids bērzs un tam blakus skaista papele. Tie iemīlēja un tiecās viens pēc otra, līdz savijās cieši kopā. Vai mūsu jaunlaulātie nav līdzīgi?

Iedzersim, lai viņi ciešāk turētos viens pie otra un viņu zariņi nekad neatraisītos!

Nemēdz būt laimīgas dzīves, mēdz būt laimīgas dienas!

Novēlēsim, lai jaunajai ģimenei būtu daudz laimīgu dienu, kas veidotu laimīgu dzīvi!

Šodien jūs esat spēruši drosmīgu soli, tāpēc man neatliek nekas cits kā pievienoties iepriekšminētajiem jaunlaulāto laimes vēlējumiem. Jebkurai jūsu rīcībai jābūt mīlestības un cieņas caurstrāvotai.

Tad iedzersim par jaunā pāra gaišo mājas pavardu!

Ja jūsu ģimenē piedzims desmit bērni, un tikai puse būs līdzīga tēvam, viņam jāpiešķir medaļa „Par sadarbību”. Ja neviens no tiem nelīdzināsies tēvam, viņam jāpiekar medaļa „Par neiejaukšanos”. Taču, ja visi desmit bērni būs līdzīgi tēvam kā ūdens piles, viņam jāpasniedz ordenis „Tēvs varonis”. Tad iedzersim un novēlēsim veselību topošajam „Tēvam varonim”!

Saskaņa ģimenē ir smalka lieta, jo disharmonija dzīvē ir neizbēgama, dažkārt, lai iegūtu melodiju, nākas pārskanot visu instrumentu. Taču paudīsim pārliecību, ka mūzika, kas balstās uz divu siržu harmoniju, skanēs no piano līdz forte visu mūžu un jūsu duetā neskanēs vilšanās notis. Lai nejauši akordi jūsu dzīves simpfonijā pārietu galvenajā tēmā – mīlestībā un maigumā! Par laulības harmoniju! Vai pamanījāt, ka vīns ir nedaudz rūgtens? Rūgts!

Par laimi un jaunlaulāto labklājību! Lai viņi dzīvo kā cimds ar roku! Lai visa viņu dzīve būtu bezgalīgs medusmēnesis! Rūgts!

Dārgā līgava un līgavaini! No visas sirds apsveicam jūs ar stāšanos likumīgā laulībā. Šodien dzīve jums dāvina daļiņu no saules – ģimenes pavardu. Saule ir dzīvības avots uz zemes, bet ģimenes pavards ir enerģijas avots dzīvē. Sargājiet šo debesu dāvanu visu mūžu. Lai ar kādi ziemeļvēji trakotu, ģimenes pavarda liesmai jāplīvo un jāsilda jūsu savienība Es paceļu savu glāzi par neizsīkstošu gaismas un siltuma avotu jūsu ģimenē! Rūgts!

Laulības ir līdzīgas kaut kādai mikstūrai. Tā jāizdzer, aizverot acis un daudz nedomājot. Tā ir kā loterija. Spriežot pēc jaunlaulāto starojošajām sejām, izvēle bijusi veiksmīga. Tādēļ priecāsimies kopā ar līgavu un līgavaini. Novēlēsim viņam ilgu un veiksmīgu „reisu” pa dzīves okeānu lielā mīlestības un savstarpējas cieņas kuģī, kura buras būtu uzticība.

Laulību gredzens ir sens simbols ar daudzejādu nozīmi. Pirmkārt, tas ir uzticības simbols: tas uzskatāmi pierāda apkārtējiem savstarpēju piederību. Otrkārt, gredzens ir apaļš – tam nav ne sākuma, ne beigu. Tas simbolizē mūžību. Un visbeidzot – laulību gredzens ir no zelta, bet zelts ir tīrs un skaists metāls, kuram nepielīp dubļi. Tādā veidā laulību gredzens simbolizē mīlestību un uzticību, tīrību un mūžību. Dārgie jaunlaulātie, lai jūsu savienība būtu stipra, tīra un laimīga! Savus novēlējumus apstiprināsim ar glāzi šampanieša. Rūgts!

Šodien jaunlaulātajiem ir īpaša diena, viņi saņem jaunus titulus – vīrs un sieva. Viņi savienojuši savas dzīves vienā, tāpēc šī ir dižena diena. Iet roku rokā divatā pa dzīves takām ir liela laime. Lai šī laime allaž pavada jūs, jūsu bērnus un mazbērnus! Par jums, par jūsu dzīves uzplaukumu!

Kāds filozofs senatnē sacījis: „Tādu, kas dzīvē meklē, ir daudz, taču maz ir to, kuri atraduši.” Ne mirkli nešauboties, varu teikt, ka mūsu jaunlaulātie ir izredzēti, kuri atraduši viens otru. Lai jūsu ģimenes pavards būtu gaismas pilns un sildītu jūs ar savstarpējas cieņas un ticības uguni! Par jūsu laimi!

Šajā svinīgajā dienā vēlos jaunajam pārim atgādināt, ka laulības dzīve ir māksla, kas ikdienā vienkārši ir jāatjauno.


Reiz es kļuvu par liecinieku divu sieviešu sarunai par laulībām.

„Ak, laulības ir kā mirāža,” saka viena,” ar pilīm, kamieļiem, oāzi. Vispirms pazūd pilis, tad – oāzes un beigās tu paliec vienu kamieli...”

Es šai sievietei nepiekrītu. Jā, ir kamielis. Taču laulība nav mirāža, bet paradīzes dārzs, kas mums palīdz izdzīvot grūtā brīdī. Un kamielis ir tuksneša kuģis un ļoti būtiski, lai uz tā komandtiltiņa pie stūres atrastos gudrs stūrmanis. Jūs lieliski zināt, kas šo lomu izpilda. Pacelsim glāzes un tukšosim par lielisku navigāciju šajā sadzīves vētrainajā jūrā! Rūgts!

Mēdz sacīt: „Laulības ir pārdzimšana”. Tā tas ir. Būtībā sākas jauna dzīve, jauna kvalitāte. Tās mērķis ir izredzēto padarīt labāku, laimīgāku. Visu dalot uz pusēm, kopā soļot pa dzīves ceļu. Vēlos pacelt glāzi par godu jaunlaulātajiem un to tukšot par jauno „pārdzimšanu”! Rūgts!