FB Pixel
e-veikals Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

8. Kāzu valsis jeb kāzu deja

Kāzu valsis ir laulātā pāra pirmā deja pēc laulības zvēresta došanas, kas simbolizē gan laulāto mīlestību, gan ir kā slavas dziesma turpmākai laimei. Pirmais kāzu valsis ir viens no satraucošākajiem un skaistākajiem brīžiem visā kāzu norisē, kurš vispirms jāizjūt ar sirdi un tikai tad jāapsver ar prātu. Kā? Lūk, pavisam vienkāršs piemērs. Aizveriet acis un iedomājieties sev priekšā savu mīļoto. Viņš tuvojas, pasmaida tā, kā tikai viņš to prot, un aicina uz deju. Sāk skanēt mūzika, jūs dejojat, soļi, pagriezieni, kustības... Tad, kad esat to sajutuši, redzējuši aizvērtām acīm, ir pienācis laiks šīs vīzijas realizācijai.

Pirmais pārbaudījums - mūzikas piemeklēšana

Savā iztēlē sieviete dzirdēja valsi, bet viņas izredzētais drīzāk redz sevi dejojam tango. Lūk, sākas kopējās taciņas mīšana un māksla vienoties. Vienoties par kopēju dziesmu, kuras pavadījumā dejosiet ne vienu vien vasaru. Bieži vien kompromiss tiek rasts, izvēloties kādu dziesmu, kas ir mīļa abiem vai skanējusi kādā nozīmīgā kopīgā brīdī, ballē, romantiskā vakarā, bildināšanas laikā. Paspēlējieties! Sarakstiet uz lapiņas katrs savas 10 mīļākās dziesmas, un gan jau vismaz viena no tām sakritīs. Pirmajai kāzu dejai nemaz obligāti nav jābūt valsim!

Nākamo satraukumu varētu sagādāt dejotprasme

Parasti meitenēm ar to nav problēmu, savukārt varat uzskatīt, ka Jums ir paveicies, ja Jūsu mīļotais raiti prot nodejot gan valsi, gan rumbu. Ir divi risinājumi kāzu dejas izpildīšanai. Vai nu aizveriet acis un ļaujieties mūzikai – tā ir jūsu deja, kā jūtat (mākat), tā dejojat. Vai arī ir laiks doties uz deju skolu. Pirmo kāzu deju piedāvā iemācīt gandrīz katra deju skola vai pasniedzējs. Skolotājs gan uzklausīs jūsu vēlmes, novērtēs deju prasmi, gan sastādīs individuālu soļu programmu un palīdzēs no jūsu dejas pat uztaisīt šovu. Nodarbību skaits katram būs individuāls, bet noteikti nevajadzētu to atlikt uz pēdējo brīdi.

Deja jums vai šovs viesiem?

Arī šis ir jautājums, ko vajadzētu apdomāt, pirms dodaties uz deju kursiem. Jau krietnu laiku interneta vietnē www.youtube.com iespējams noskatīties dažādus iestudētos kāzu valšus un pat kombinētās dejas, kur vienas dejas laikā tiek izdejoti vairāki atšķirīgi ritmi.

Bet jāņem vērā divi nosacījumi.

Pirmais – skaisti un profesionāli nodejot kombinēto deju parasti var tikai pāris, kuram ir krietna dejošanas pieredze (tautas deju dejošana skolas gados nederēs). Ja soļi ir samocīti, kustības uztrauktas un neveiklas, Jūsu šovs var izskatīties samākslots. Tāpat neaizmirstiet, ka dejai ir jābūt baudījumam jums abiem – ja mīļotais cilvēks nejūtas gana pārliecināts vai neizskatās pārliecinoši savās izpildītajās deju kustībās, nemokiet viņu un nerādiet to saviem viesiem. Labāk vienkārši un mīļi nošūpojiet savu deju viens otram.

Ja abi esat izlēmuši par labu iestudētam valsim, neveidojiet to pārlieku sarežģītu. Ja dejas laikā vienīgais, par ko spēsiet domāt, ir, kā nesajaukt soli, kā neaizmirst kustību, prieks un baudījums būs jūsu viesiem, bet jums – vairāk uztraukumu.

Noteikti informējiet deju pasniedzēju par Jūsu kleitas dizainu un aprisēm, lai deju skolā apgūtās kustības būtu viegli izpildīt arī kāzu tērpā.

Ar pirmo kāzu valsi tiek atklāta vakara jautrākā daļa. Tas ir brīdis, kad oficiālā mielasta daļa ir galā un var sākties danči. Pirmo deju sāk jaunais pāris. Pēc pirmās kāzu dejas drīkst dejot arī pārējie.

Pirmās kāzu dejas izpildīšanai ir dažādas variācijas:

  • visu dziesmas laiku dejo tikai jaunais pāris, viesi stāv apkārt aplī;
  • visu dziesmas laiku dejo jaunais pāris, un dziesmas vidū tiem pievienojas vedēji;
  • jaunajam pārim dziesmas vidū pievienojas vedēji un vecāki (ņemiet vērā, ka šajā gadījumā vecākiem jābūt pa pāriem un šī procedūra ar viņiem jāizrunā laicīgi);
  • vedēji var izvest jaunos deju laukumā, nodejot ar viņiem pāris taktis un tad savest abus kopā, lai nodejo līdz galam;
  • jaunais pāris nodejo daļu dziesmas, tad līgava uzaicina savu tēvu, bet līgavainis savu māti un pabeidz deju;
  • ja dziesma ir pietiekami gara, jaunais pāris var uzsākt deju, tad uzaicināt savus vecākus, pēc tam vedējus un beigās atkal pabeigt deju kopā, tādā veidā iesaistot dejā visus viesus.

Vecāku uzaicināšana uz deju arī būs lielisks un interesants žests tad, ja jūsu kāzu deja netiek iestudēta iepriekš.

Ko darīt kāzu viesiem?

Kāzu viesi parasti izveido apli, kura vidū dejo jaunais pāris. Ja deja ir iestudēta, vedējiem ieteicams pārliecināties, vai aplis dejošanai ir pietiekami liels, ja nepieciešams, palūgt viesus izveidot lielāku. Viesi var palīdzēt radīt noskaņu, turot rokās degošas svecītes, brīnumsvecītes, kaisot rožu ziedlapiņas, konfeti, pūšot ziepju burbuļus. Tas radīs ne tikai īpašu noskaņu jaunlaulātajiem, bet arī skaistus skatus fotogrāfijās.

Ja jums ir īpašs kāzu valsis, tad noteikti to vajadzētu iepriekš izmēģināt – nodejot svinību vietā, lai apjaustu, cik liela telpa, kāda grīda, cik manevrēt spējīga ir kleita un cik augsti griesti, ja paredzami kādi īpaši pacēlieni. Šāds mēģinājums arī mazina satraukumu dejošanas reizē kāzu dienā.

Pirmo kāzu deju var uzskatīt arī par uzticamības un uzticēšanās pārbaudījumu, - cik ļoti spējat ļauties partnera tvērienam, soļu ritmam, vadībai. Tajā ir daudz romantikas un laimes. Un ikvienam ir vēlēšanās, lai pirmā kāzu deja izdotos. Tai jābūt tādai, kas paliek atmiņā. Novēlam, lai jums izdodas, un kāzu valsis kļūst par vienu no daudzajiem skaistajiem mirkļiem jūsu kāzās un dzīvē!