FB Pixel
e-veikals Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

4. Kāzu ceļojums pāri tiltiem

Pāri septiņiem tiltiem – tā ir tik dzirdēta kāzu tradīcija! Jaunajam pārim kāzu dienā jāšķērso septiņi tilti. Katram no tiltiem ir piešķirts nosaukums un pielāgotas atbilstošas izdarības.

Kāpēc tilti?

Agrāk, kad līgavas ieguva zagšanas rezultātā, zaglim vajadzēja pēc iespējas veiklāk aizmukt no tiem, kas dodas līgavai pakaļ – līgavas brāļiem. Zagļiem vajadzēja nojaukt pēdas – nodedzināt tiltus aiz sevis, lai viņiem netiktu pakaļ. Mūsdienās kāzu tradīciju ievērošanā ir saglabājušies tikai tilti. Tilts savieno divus upes krastus – divas dzīves, tilts ir arī pāreja no viena krasta uz otru, simboliska pāreja no cilvēka vienas dzīves posma uz citu, no stāvokļa „mans, tavs” uz stāvokli „mūsu”. Kopīgi veiktie uzdevumi uz tiltiem simbolizē harmonisku vienotību – saskaņu starp diviem cilvēkiem.

Tiltu šķērsošana parasti ir kāzu process, kas seko pēc laulības reģistrācijas ceremonijas. Kad svinīgā ceremonija ir beigusies un viesi ir apsveikuši jauno pāri, var rīkoties dažādi. Viens no variantiem ir doties īsā kāzu ceļojumā pāri tiltiem. Te var izvēlēties – tik tiešām ieplānot savā ceļā 7 pieturvietas uz tiltiem vai arī apmeklēt tikai dažus tiltus, un pārējo laiku pavadīt kādā kāzinieku pieturvietā, fotografējoties vai atpūšoties līdz kāzu svinībām.

Bieži vien mēdz gadīties, ka tiltu šķērsošana izvēršas par diezgan nogurdinošu pasākumu, jo ne vienmēr pa ceļam ir septiņi tilti – ir jānogriežas blakus ceļos, kas aizņem ļoti daudz laika. Tāpēc šīs tradīcijas ievērošanu vajadzētu labi apdomāt – kāda tilta apmeklēšanas vietā var piestāt vienkārši skaistā vietā pa ceļam. Tiltus var nosaukt dažādi – pēc dzīves situācijām, cilvēka dzīvesgājuma posmiem, emocijām, krāsām utt., attiecīgi pieskaņojot arī pārbaudījumus, kas uz tiem jāiztur, vai darbus, kas jāizdara.

Kāzu izbraucienu pāri tiltiem var organizēt dažādi – tajā var doties tikai jaunais pāris vai arī visi viesi. Ja viesi dodas katrs ar savu automašīnu, tad nepieciešams pārliecināties, ka izvēlētajos objektos tiem būs, kur atstāt savu auto. Aktivitātes uz tilta jāsāk veikt tikai tad, kad visi viesi ir sapulcējušies. Par veiksmīgu tiek uzskatīts variants, kad viesi pārvietojas ar kāzu rīkotāju nodrošinātu autobusu, kas operatīvi dodas līdzi jaunajam pārim, vai arī viesi un jaunais pāris brauc kopā vienā transporta līdzeklī.

Jāpiebilst, ka rūpīgi ir jāizplāno arī uz tiltiem pavadāmais laiks un jāierēķina tajā arī neparedzēti gadījumi (sastrēgumi, negaidīti kāzu vārti u.tml.), jo, lai arī kāzu diena ir jaunā pāra īpašā diena, nedrīkst aizmirst arī par viesiem, kas gaida kāzu svinību norises vietā, un saimniecēm, kurām katra mielasta aizkavēšanās ir papildus rūpes.