FB Pixel
e-veikals Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

3. Kāzu viesi svinību vietā pirms jaunā pāra

Laulības reģistrācijas ceremonija ir beigusies, jaunais pāris dodas kāzu izbraucienā. Ko tajā laikā darīt viesiem? Par to jau iepriekš ir jāpadomā gan jaunajam pārim, gan vedējiem. Viena no iespējām ir kopā ar visiem aicinātajiem viesiem doties kāzu izbraucienā. Bet ja jaunais pāris šajā izbraucienā ir paredzējis doties tikai kopā ar vedējiem un fotogrāfu, tad nekas cits neatliek, kā aicināt viesus doties uz kāzu svinību norises vietu.

Ja kāzu svinības notiek viesu namā, kurā paredzēts arī nakšņot, tad viesi var laiku aizpildīt ar iekārtošanos numuros, istabās. Bet jāatceras, ka šī nodarbe aizņems samērā īsu brīdi.

Ja viesiem ir jāgaida vairākas stundas, tad viņi būs izsalkuši, tādēļ pavisam noteikti vajadzētu padomāt par uzkodām un dzeramajiem. Ja kāzu svinības notiek viesu namā, tad visērtāk ir pasūtīt saimniecēm uzklāt t.s. sagaidīšanas galdu, un par viesiem tad parūpēsies viesu nama personāls. Ja viesiem noteikts jauno pāri sagaidīt kur citur pirms kāzu svinību norises vietas, piemēram, pļavā vai pie ūdenstilpnes, tad būtu lieliski, ja jaunlaulāto vecāki klātesošos pacienātu ar pīrādziņiem un rožmaizītēm un kādu padzērienu.

Laika īsināšanai viesiem var piedāvāt kādu aperitīvu – bezalkoholisko (sulu, minerālūdeni) vai vienkārtējo alkoholisko (vermutu, šampanieti, vīnu, degvīnu, alu, konjaku). Ļoti populāri ir sajauktie aperitīvi, piemēram, bole, punšs, dažādi viegli, atsvaidzinoši kokteiļi, piemēram, mojito, ja ir karsta vasaras diena. Ja alkohols tiek piedāvāts samērīgos daudzumos un viesiem nenākas gaidīt pārlieku ilgi, uztraukumam nav pamata, gluži otrādi – viesi ātrāk iejūtas, kļūst omulīgāki, ir vieglāk vadāmi un pamudināmi uz atrakcijām, kā arī piedod jaunajam pārim ilgāku aizkavēšanos.

Ja arī kāzu ielūgumā ir rakstīts, ka pēc laulības reģistrācijas ceremonijas no rīta jaunlaulāto atkalredzēšanās ar viesiem notiks sešos pievakarē, jāņem vērā, ka viesi kāzu svinību norises vietā vienalga ieradīsies ātrāk, tāpēc jāparūpējas par viņu izklaidēšanu.

Nekādā gadījumā nedrīkst ļaut viesiem garlaikoties, ir jāpadomā par nodarbēm, gaidot jauno pāri. Ja kāzas vada vakara vadītājs, tad ir pavisam vienkārši, - viņš sagaida viesus un liek veikt kādu uzdevumu vai vienkārši izklaidē ar atrakcijām. Ja nav kāzu svinību vadītāja, tad jaunajam pārim ar vedējiem iepriekš jāizdomā uzdevumi, kuru izpilde jāuztic kādam aktīvākam viesim. Ar izvēlēto personu par to jāvienojas vismaz pāris dienas pirms kāzām.

Jaunlaulāto gaidīšanas laikā viesi var sagatavot vārtus, var aizpildīt sagatavotu anketu, uzrakstot, kas katru saista ar jauno vīru, sievu, kā iepazinušies, kādas ir visspilgtākās kopīgās atmiņas, ko viņiem apsola u.tml. Var veidot kolāžu – kāzu gleznu. Var lūgt viesiem aizpildīt viesu grāmatu, varbūt rakstīt novēlējumus un likt īpašā pastkastītē. Viesi var ierunāt (ierakstīt) kāzu pasaku, nofilmēt klipu ar atmiņu stāstu vai novēlējumu, ko vēlāk samontē īpašā, jaunajam pārim veltītā filmā. Ja ir sagatavota kāzu avīze, tad to var izdalīt viesiem, ja nav, viesi to var veidot, rakstīt, līmēt un montēt paši.

Jaunajam pārim vajadzētu visu izplānot tā, lai viesiem nebūtu ilgstoši jāgaida. Ja kāzu izbrauciens tomēr ir laikietilpīgs un sanāk aizkavēties, tad īpaši jāpadomā par viesu labsajūtu. Noteikti ir jābūt sazvanāmiem, jo ja jaunlaulātie kavējas, neviens neatbild uz telefona zvaniem, tad viesiem mazinās interese par jauno pāri, un kad jaunlaulātie ir ieradušies, ciemiņiem jau ir zudis azarts. Savukārt apkalpojošam personālam ir nepieciešams zināt, uz cik ilgu laiku jāatliek maltītes gatavošana, sildīšana. Ja jaunais pāris vēlas sagaidīt cieņu no saviem viesiem, tad viņiem ir jāciena savi viesi!