FB Pixel
e-veikals Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

1. Līgavas ģērbšana

Kāzu diena parasti iesākas ar līgavas pošanos pirms došanās uz laulību ceremoniju baznīcā vai dzimtsarakstu nodaļā. Tas izraisa pozitīvu satraukumu, jo beidzot var uzvilkt kopš bērnības izsapņoto kāzu kleitu, uzlikt plīvuru un īstenot visas citas kāzām piederīgas lietas.

Senos laikos latviešiem tas bija nozīmīgs kāzu rituāls, kurā piedalījās līgavas vecāki un brālis, jo līgavai bija jāietērpjas daudzās villainēs un citos apģērba gabalos, kas dziesmu pavadījumā secīgi viens pēc otra tika vilkti līgavai mugurā. Par katru uzvilkto apģērba gabalu līgava pateicās tā ģērbējam. Īpašs bija villaines likšanas rituāls, par ko līgavas brālis saņēma cimdus.

Mūsdienās tas notiek vienkāršāk, bet ne mazāk saviļņojoši. Parasti talkā nāk mamma, māsas un labas draudzenes, kuras palīdz šajā procesā – aizdarina tērpa āķīšus, sasien lentītes, piekārto volānus un zeķu mežģīnes, uzvelk kurpes, apliek rotas. Ja telpas atļauj un saskaņā ar kāzu dienas scenāriju tas ir iespējams, tad māsas un draudzenes var posties vienlaikus ar līgavu. Šāda kopības sajūta pirms laulību ceremonijas nomierina, līdzās būšana palīdz izvairīties no nevajadzīgas panikas, kā arī līgava var sagaidīt noderīgus padomus no mammas vai draudzenēm, kas jau ir precējušās.

Pošanās procesā noteikti jāatceras rezervēt laiku friziera un grimētāja apmeklējumam. Atkarībā no iespējām līgava var apmeklēt skaistumkopšanas salonu vai sarunāt, ka šie profesionāļi ierodas pie līgavas. Lai izvairītos no traipiem, vēlams matus sakārtot un grimu uzlikt pirms kāzu tērpa uzvilkšanas. Vairums meiteņu ir radušas ikdienā grimu uzlikt pašas un dažas gatavojas to darīt arī kāzu dienā, jo ir pārliecinātas, ka neviens cits to neizdarīs labāk par pašu. Taču tieši šajā īpašajā dienā vajadzētu atļauties sevi nodot profesionāļa prasmīgajās rokās, kas strādā ar profesionālu kosmētiku, lai ne tikai padarītu līgavu skaistu un koptu un grimu noturīgu līdz pat vakaram, bet arī sagatavotu foto sesijai atbilstoši laikapstākļiem un telpu apgaismojumam.

Tas nav obligāti, bet ieteicami – pirms kāzām veikt izmēģinājuma frizūru un make-up, lai izvēlētos piemērotāko variantu, kāzu dienā aiztaupot laiku eksperimentēšanai vai izvairoties no netīkama rezultāta. Vērtīgi arī būtu 2-3 nedēļas pirms kāzām veikt dažas skaistuma procedūras, piemēram, apmeklēt solāriju vai lietot pašiedeguma krēmu, veikt ķermeņa masāžu, epilāciju, nagu vai skropstu pieaudzēšanu u.c. Atcerieties arī īsi pirms kāzu dienas uzlaikot kāzu kleitu un iestaigāt jaunās kurpes. Parūpējieties arī par tērpu otrajai kāzu dienai!

Ja saposties kāzām dodaties uz frizētavu vai skaistumkopšanas salonu, atcerieties paņemt visus nepieciešamos apģērba gabalus, veļu un aksesuārus, kā arī izvēlieties apģērbu, kuru nevajadzētu vilkt pāri galvai, lai saglabātu neskartu izveidoto frizūru un grimu. Ar laika rezervi saplānojiet katru gatavošanās laulību ceremonijai pozīciju, lai iztiktu bez satraukumiem un ievērotu kāzu scenāriju.

Ģērbšanās ir laiks, kad līgavai vairs nevajadzētu domāt par organizatoriskām lietām, bet ļauties lutināšanai un izbaudīt katru mirkli. Laba rezultāta nosacījumi ir nomierinoša tēja, draudzīgas sarunas, labas domas. Kad ķermenis ir sakopts, prāts atslābinājies un līgava ir pārliecināta par visu, ko domā un dara, tad kāzu tērpam vairs nav tik lielas lomas, jo līgava pati izstaro skaistumu!

Ja vēlaties uzzināt par ģērbšanās kāzām procesa simbolisko nozīmi, esat laipni aicināti ieskatīties līgavas ģērbšanas tradīcijās!