FB Pixel
e-veikals Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Kā satikties pirms ceremonijas, ja nav izpirkšanas un iešana tēvam pie rokas?

  • Pa nakti var palikt pie draudzenes - lai jaunais vīriņš brauc pakaļ! Draudzenes var izdomāt, ko interesantu - it sevišķi, ja viņas nav precētas - viena no viņu pulka mazāk!
  • Mēs, vedēji, pirms brauciena pie viņiem, izņēmām līgavas pušķi un pie mājas piezvanījām līgavainim, lai nonāk lejā. Iedevām pušķi un visi devāmies mājās. Līgavainis ar mīļu dzejolīti apsveica līgavu un pasniedza pušķīti. Tad nolasījām, kādai jābūt sievai un vīram. Ja viņi piekrīt, varam doties ceļā. Vēl iedzērām šampanieti un ar domu, ka atpakaļ viņi atgriezīsies jau kā vīrs un sieva ,devāmies uz mašīnu.
  • Jaunie kopā ar vedējiem vienkārši aizbrauca uz baznīcu un pāris reizē aizgāja līdz altārim.
  • Mēs ar vīru kopīgi pametām Rīgu, un pēc salona vīrs mani gaidīja mašīnā, tāpat arī kopīgi devāmies uz muižu pārģērbties, pārģērbāmies vienā telpā. Pirms ceremonijas bija šādi tādi pārbaudījumi no vedēju puses, bet ne reizi savā kāzu dienā netikām šķirti.
  • Visi viesi un līgava pie baznīcas gaidīja līgavaini, kurš piesoļoja baltā zirgā, nolēca no zirga, pasniedza pušķi un abi kopā devās pie altāra.
  • Viņš pasniedz pušķi un uz baznīcu var ar pajūgu braukt.
  • Jūras krasts, mēs katrs esam izlaisti savā vietā un ejam viens otram pretim.
  • Līgavainis aizbrauc pakaļ līgavai un tas mirklis līdz baznīcai - izmantot to viens otram, jo to vientuļo mirkļu nebūs nemaz tik daudz visas dienas garumā. Līdz altārim iet abi kopā.
  • No rīta vedējmāte atbrauc pakaļ līgavai, vedējtēvs līgavainim (katrs paliek savās mājās). Pirms ceremonijas viesi jau ir baznīcā un līgavainis ar vedēju gaida pie baznīcas, līgava ar vedējmāti piebraucam ar savu limuzīnu un tur nu pat arī pie baznīcas sabučojas, līgavainis uzdāvina pušķi, līgava piespraudi pie žaketes atloka un visi laimīgi dodas baznīcā. Tāds kā pēdējais randiņš pie baznīcas.
  • Vīriņš ar vedējtēvu aizbrauca savās darīšanās, kamēr es pie frizieres. Tad vedējmāte paņēma taksi un atbrauca man un manai lielajai meitai pakaļ. Aizveda mūs uz Durbes pili kur ir skaists vecs tilts. Tad muzikantam spēlējot, mani paņēma pie rokas mans lielais dēls un kaut kur veda. Izrādās, ka no viena tilta gala dēls ved mani, no otra meita ved tēti un tilta vidū satikāmies. Ja bērnu nav var vedēji savest, vecāki, draugi, māsas.