FB Pixel
e-veikals Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

25 idejas viesu izklaidēm kāzu dienā

Autors:Madara Karlsberga / PRECOS
Kā parūpēties, lai kāzu diena būtu piepildīta ne tikai jaunajam pārim, bet arī viesiem? Piedāvājam 25 idejas viesu izklaidēm kāzu dienā.

Kāzas var būt skaista, mierpilna diena mazā kompānijā, tiklab tās var būt lielas svinības, kurās klāt ir ģimene, radi un draugi. Tā ir katra pāra individuāla izvēle, kādā sabiedrībā svinēt šos dzīves svētkus.

Ja dodat priekšroku lielām svinībām, tad ir jāpadomā par to, lai kāzu diena būtu piepildīta ne tikai jaunajam pārim, bet arī viesiem – jāparūpējas, lai visas dienas garumā viņiem būtu, ko darīt, un kāzas atcerētos kā aizraujošu piedzīvojumu.

Foto stūrītis

Fotostūrītis ir atraktīva izklaide, kas patiks ikvienam kāzu viesim. Nešaubieties, ka atraktīvākās kāzu viesu bildes taps tieši foto stūrītī. Iekārtojiet to, lai tas kļūst ne tikai par bildēšanās placi, bet arī par vietu, kur atvilkt elpu, atpūtināt kājas vai vienkārši labi pavadīt laiku sarunās. Fotostūrīti ir iespējams papildināt ar dažādiem atribūtiem, kas bildes padarīs dzīvespriecīgākas. Noderēs kāds omulīgs dīvāniņš, tematiska atribūtika, dzīvespriecīgi uzraksti un novēlējumi jaunajam pārim. Arī jaunlaulātie būs patīkami pārsteigti, skatoties kāzu bildes.

Šobrīd populāri ir momentfoto automāti, foto kastes, Polaroid un Instax momentfoto kameras – lielisks papildinājums foto stūrītim!

Dažādu mirkļu iemūžināšana 

Vienam, dažiem vai visiem viesiem tiek izdalītas vienreizlietojamās kameras un saraksts ar bildēm, kuras visas dienas laikā ir jāuzņem. Tā būs jautra atrakcija gan viesiem-fotogrāfiem, gan viesiem-pozētājiem, bet jaunajam pārim – skaistas atmiņas par kāzu dienu.

Instagram siena

Aktivitāte, kuru var īstenot gan kāzu pirmajā, gan otrajā dienā, ir Instagram siena, uz kuras tiek novietotas no Polaroid kamerām izdrukātās bildes. Viesiem tiek iedotas uzlīmītes, kas sagatavotas sirsniņas formā, un, līmējot tās zem fotogrāfijām, viesi tādējādi var paust like kādai no bildēm. Šādai aktivitātei var dot arī konkrētāku uzdevumu, piemēram, „Trakākā bilde ar jauno pāri”. Populārākā attēla autors saņem gandarījuma balvu.

Fotomedības

Vispirms tiek sagatavots maršruts un izdomāta leģenda, saistīta ar šo maršrutu. Tad tiek safotografēti interesanti punkti un sagatavota karte ar fotogrāfijām un leģendu. Spēles dalībnieki sadalās vairākās komandās. Katrai komandai ir jāmēģina orientēties pēc kartes, jāatrod tajā norādītie punkti un tie jānofotografē. Spēles beigās katra komanda stāsta un rāda, kā izpildījusi uzdevumu. Interesanti, ja komandas uzdevumu izpildījušas dažādi, tad arī veidojas dažādas leģendas interpretācijas. Nemaz arī nav slikti, ja kāda komanda apmaldās vai izpilda uzdevumu citādāk – arī tad veidosies interesants stāsts. Ar šādu spēli viesi var gan savā starpā labāk iepazīties, gan ieraudzīt jau zināmas vietas ar jaunu skatījumu.

Atraktīvi uzdevumi komandās

Kamēr jaunais pāris ir prom, ļaujiet viesiem labāk iepazīt ne tikai citam citu, bet arī svinību vietas apkārtni. Sadaliet viesus komandās un iedodiet sarakstu ar lietām, kas jāatrod svinību teritorijā, piemēram, čiekurs, gailene, bērza tāss, kāda pļavas puķe, spainis un tml. Komandu, kas atrod visvairāk lietu no saraksta, protams, apbalvojiet kā čaklāko un no atrastajām mantām lieciet visiem viesiem kopā izveidot kādu ar kāzām saistītu kompozīciju.

FOTO: Jurģis Rikveilis

Viesu portreti

Nav šaubu, ka bez lietiskiem pierādījumiem jaunais pāris nemaz nespēs atcerēties, kā viņu kāzās izskatījās katrs viesis. Nepieļaujiet šādu nolaidību! Parūpējieties, lai jaunlaulātajiem šādi pierādījumi ir! Turklāt padariet to par aizraujošu aktivitāti, portretējot citam citu. Vai nu izlozējiet, kurš kuru zīmēs, vai sadaliet viesus pa divi, taču parūpējieties par to, lai katrs zīmē un ir iemūžināts. Aktivitāti var paturpināt arī kāzu vakarā, kad jaunais pāris min, kurš portrets ataino kuru viesi. Jautrība garantēta!

Glezna jaunajam pārim

Kopīgi darināta glezna būs skaista kāzu viesu dāvana jaunajam pārim. Tā būs arī lieliska aktivitāte, lai saliedētu kāzu viesus, kamēr jaunais pāris devies izbraucienā. Piemēram, sagatavojiet molbertu ar krāsām un otām un ļaujiet viesiem izpausties kopīgā meistardarbā. Viens otas triepiens no katra viesa, un būs sarūpēta viena kopīga kāzu dienas glezna jaunajam pārim.

Sarunas pie uzkodu galda

Lai cik vienkārši tas neizklausītos, arī sarunām pie uzkodu galda ir jāatvēl kāds brīdis. Aktivitātēm nevajadzētu būt pārāk intensīvām vai uzbāzīgām, ļaujot viesiem izbaudīt arī mierīgus brīžus – iekārtojoties svinību vietā, iestiprinoties un veltot laiku sarunām. Kāzās vienmēr atrodas cilvēki, kuri cits citu nav redzējuši veselu mūžību. Viesi novērtēs arī atspirdzinošus dzērienus vai kafiju.

Randiņu trauks

Ja jaunajam pārim ir paredzēts izbrauciens tikai divatā, tad viesiem, kamēr tiek gaidīts jaunais pāris, var dot uzdevumu rakstīt oriģinālas idejas randiņiem, kuras viņi ievieto randiņu traukā vai kā citādi pēcāk nodod jaunajam pārim. Vakara gaitā liecinieki to var pasniegt jaunajam pārim kā dāvanu. Tas ļaus nezaudēt attiecību dzirkstelīti arī turpmāk un katru mēnesi vai gadu īstenot kādu skaistu randiņa ideju.

Do It Yourself dāvaniņa sev pašam

Laika īsināšanai var piedāvāt lielisku aktivitāti, kuras rezultātā viesis būs iepriecinājis pats sevi, pagatavojot mazu dāvaniņu. Piemēram, pērļu un akmentiņu galds, pie kura sev izveidot rokassprādzi vai kaklarotu. Kāpēc ne?! Nereti šāda veida galdiņš ir aizņemts visu jaunā pāra gaidīšanas laiku, un arī puiši nekautrējas izveidot dāvaniņas savām dāmām. Eleganti!

Novēlējums viesu grāmatā vai video īsfilmā

Viesu grāmata ir skaists veids, kā jaunajam pārim novēlēt laimi turpmākajā dzīvē. Tā ir atmiņu grāmata, kurā visi labie vārdi ir pārlasāmi arī pēc daudziem gadiem. Lai atmiņas būtu ne tikai uzrakstītas, viesu grāmatu var papildināt ar fotogrāfijām. Šobrīd ir pieejamas Polaroid tipa kameras, kuras uzreiz izdrukā bildi, kuru var ielīmēt blakus uzrakstītajam novēlējumam.

Vēl viena opcija ir novēlējumus nofilmēt un samontēt mazu filmiņu, ko vakara gaitā noprezentēt jaunajai ģimenei.

Sagaidīšanas dziesma jaunajam pārim

Uzdevums viesiem – izdomāt, kura ir jaunās ģimenes vismīļākā dziesma, un kopā ar kāzu vadītāju pārveidot tās vārdus jautrai jaunā pāra sagaidīšanai. Būs nepieciešams kāds laiciņš, lai saliktu visus vārdus kopā un sadziedātos, bet rezultāts būs tā vērts. Jaunais pāris būs sagaidīts godam un laiks pavadīts jautrā un muzikālā gaisotnē.

Idejas jaunā pāra bērna vārdiem

Joprojām ir pāri, kuri savās kāzās nevēlas atteikties no senām tradīcijām, piemēram, no šķīvja sasišanas. Kamēr jaunais pāris ir izbraukumā, viesi var paņemt šķīvi un uz tā sarakstīt visas iespējamās idejas jaunā pāra bērnu vārdiem. To pašu var izdarīt, ierakstot bērnu vārdus arī kādā vērtīgā grāmatā par bērnu audzināšanu – tā būs lieliska un personiska dāvana precētā pāra tuvākajai nākotnei.

Pašbilžu jeb selfiju konkurss

Sagatavojiet uzdevumu lapiņas ar cilvēkiem vai vietām, kur jāuzņem pašbilde (piemēram, ar līgavas mammu, pie līgavaiņa brāļa automašīnas vai ar līgavas māsu uz rokām), un smieklu vētras būs garantētas. Labāko pašbilžu meistaru apbalvojiet, uzdāvinot iespēju pirmajam uzņemt pašbildi ar jauno pāri.

Ieteikumi kāzu 10. gadadienas svinībām

Gaidot jauno pāri, viesiem var dot arī šādu uzdevumu: izveidot plakātu ar idejām, kā jaunais pāris varētu nosvinēt kāzu desmito gadadienu (tā var būt arī burciņa, kurā samet mazas lapiņas ar idejām). Jaunais pāris pat nepagūs attapties, kad ideju burciņa būs jāvelk ārā no skapja.

Vārti

Visi ir dzirdējuši par bērnības, jaunības un brieduma vārtiem. Bet kā būtu, ja viesus sadalītu vairākās grupās un liktu viņiem izdomāt pēc iespējas oriģinālākus vārtus ar uzdevumu jaunajam pārim? Meditācijas vārti, bučošanās vārti, emociju vārti, ekstrēmie vārti... Jāļauj vaļa viesu fantāzijai, un kāzas patiešām būs atmiņā paliekošas.

Sajūtu lādīte

Izdaliet viesiem skaistu vēstuļu papīru ar aploksnēm un aiciniet viņus uzrakstīt vēstules jaunajam pārim (ar norādēm, piemēram, lasīt pēc piecām nedēļām vai pēc trim gadiem), rosinot viesus izstāstīt jaunlaulātajiem savas sajūtas viņu kāzu dienā, pajautāt, kā viņiem sokas laulības dzīvē, vai kaut ko novēlēt. Sametiet vēstules sajūtu lādītē un uzdāviniet jaunajam pārim.

Izklaides dārzā

Atraktīvus brīžus var pavadīt, sarīkojot kāzu cirka vai domino turnīru svinību vietas dārzā vai pagalmā. Daudzi šobrīd piedāvā nomāt tematiskās lielformāta spēles, ko var izmantot viesu izklaidēm. Kā piemēru var minēt kāzu cirku, kas sākas ar bildinājumu un beidzas ar kāzām. Kurš no viesiem finišu sasniegs pirmais? Domājams, ka interesentu netrūks.

FOTO: Jurģis Rikveilis

Spēles

Lieliska aktivitāte, kuru var izmantot, lai tuvāk vienu ar otru iepazīstinātu kāzu viesus un radītu saliedētības sajūtu.

BINGO

Uz katra galdiņa novieto bingo kartiņu, uz kuras ir sarakstīti dažādi jautājumi par kāzu viesiem: „Kuram no kāzu viesiem mājās ir 3 kaķi?”, „Kurš ir ieradies no Anglijas?”, „Kurš ir dziedājis uz operas skatuves?” u.c. jautājumi, kas saistīti ar kāzu viesiem. Katram galdiņam tiek dots uzdevums pēc iespējas ātrāk iegūt pareizās atbildes, līdz savākts viss BINGO. Pārbaudot kartiņas, kājās ceļas tie viesi, kuri uz jautājumu var atbildēt ar Es, tādējādi apliecinot pareizo atbildi, bet pārējiem tā ir lieliska iespēja uzzināt dažādus interesantus faktus par pārējiem.

KRUSTVĀRDU MĪKLA PAR JAUNO PĀRI

Kāzu brīvajos brīžos var pārbaudīt viesu zināšanas, – cik labi viņi pazīst jauno pāri. To var izdarīt, sagatavojot krustvārdu mīklu vai sarīkojot kāzu vadītāja noorganizētu aktivitāti ar jautājumiem. Par katru pareizo vai oriģinālāko atbildi viesus var palutināt ar tematiskām balviņām.

JENGA

Jenga noteikti ir aizraujoša aktivitāte kāzu viesiem. Tā ir spēle, kurā ir uzdevums no torņa izbīdīt pēc iespējas vairāk klucīšu, liekot tos arvien augstākā tornī. Galvenais spēles uzdevums ir torni uzcelt pēc iespējas augstāku, to nesagāžot. Koka klucīšus ir iespējams papildināt ar dažādiem uzdevumiem, kuri to izvilcējiem vakara gaitā ir jāizpilda. Šī spēle noteikti saliedēs viesus, jo mērķis visiem ir viens.

Radošā darbnīca – smaržu un skrubju pagatavošana 

Šī ir lieliska ideja, lai viesus iesaistītu radošās izklaidēs. Uzņēmums “Radošās darbnīcas” piedāvā pagatavot smaržu vai ķermeņa skrubjus no dabīgām izejvielām. Tā būs ne tikai aizraujoša aktivitāte, bet arī paliekoša un pašgatavota dāvaniņa katram kāzu viesim. Meistardarbnīcas tiek rīkotas gan latviešu, gan krievu un angļu valodā. Meistarklasē vienlaikus var darboties līdz 10 personām. 

Atpūtas stūrītis

Atpūtas stūrītis būs jauka vieta, kur viesiem satikties un papļāpāt, jo arī sarunas ir svarīga kāzu sastāvdaļa, ņemot vērā faktu, ka pie galdiem visiem viesiem savā starpā parunāties nav iespējams.

FOTO: Vilnis Slūka

Raksta titulfoto: Kristīne Stahanova