FB Pixel

Prieks, ka vēlies ar mums sazināties! Stāsti, kas uz sirds, mēs vienmēr esam Tev gatavi palīdzēt!

Tēma*
Ziņojums*
Vārds*
E-pasts*
Tālrunis
captcha
  • PIEZĪMES
  • VĒSTULES

Par kāzu spēlēm

image

Pirms izvēlēties spēli, vērts padomāt, vai spēles tematika atbilst konkrētajam momentam kāzās, jo katra spēle, rotaļa dod noteikta veida informāciju. Pat it kā visbanālākā spēle var kļūt interesanta, ja bez jautrības uzturēšanas, tai tiek piedēvēts kāds dižāks mērķis. Mērķu idejas var meklēt tradīcijās.

Klasiskās (tradicionālās) spēles cilvēkos vairs nerada lielu interesi tajās piedalīties, tāpēc jo svaigāks (mērķtiecīgāks) būs jūsu piedāvājums, jo vieglāk spēlēs varēsiet iesaistīt viesus.

Organizējot spēles, vienmēr ir vērts padomāt par balvām - mazām, bet asprātīgām. Balvas lieliski motivē cilvēkus piedalīties pat netikt saistošās spēlēs.

Ar spēlēm nevajag pārforsēt - kas par daudz, tas par skādi. Spēles vislabāk spēlēt tad, kad ir sajūta, ka tūlīt būs garlaicīgi. Jautrās kāzās spēles tiek spēlētas vairāk uz rīta pusi un otrajā dienā, jo līdz pusnaktij ir tik daudz ko darīt, ka labi, ja vien sanāk 3-4 īsas spēles uzspēlēt, kamēr muzikanti atpūšas.

Laiks, kamēr viesi gaida ierodamies jauno pāri mājā, kurā klāts galds, ir visgarlaicīgākais, it sevišķi, ja jaunais pāris kavējas. Garlaicības un stresainu gaidu aizdzīšanai var spēlēt spēles, paralēli tradicionālo vārtu organizēšanai un gatavošanai. Šajā posmā der atcerēties parastās galda spēles (biljards, novuss, riāu raāu, domino, kāršu spēles utml.). Lai būtu oriģinālāk, tad ieteicams spēles piederumus izgatavot pašiem, orientētus tieši uz šī konkrētā pasākuma būtību. Nebūtu par sliktu parūpēties, lai brīvi būtu pieejams padzēriens un paēdiens (alus, sula, pīrādziņi), jo ja vēders ir tukšs, nekāda dižā jautrība nebūs sagaidāma, jo viesi pēc jaunā pāra ierašanās to vien gribēs, kā ātrāk tikt pie svētku galda.

Atceries, ka viesi ir jaunā pāra izklaidēšanai, nevis otrādāk. Jaunie pa dienu ir pietiekoši nogurdināti ar dažādām aktivitātēm, ka vismaz sākumā ļaujiet viņiem atpūsties - lai viesi iet spēlēs un izklaidē jaunos. Ja šis noteikums netiek ievērots, tad ātrāk vai vēlāk, jaunajam pārim var rasties sajūta, ka kāzu svinības ir nodeva, pienākums pret vecākiem, radiem un draugiem. Tā tam nevajadzētu būt.

Kāzās lielāko daļu spēļu viens no mērķiem ir, lai viesi iepazītos viens ar otru pēc iespējas ātrāk un jautrāk.

Adresējot spēles jaunajam pārim, tās var pasniegt kā „eksāmenu” pirms kopdzīves sākšanas. Pēc veiksmīgas spēļu uzdevumu veikšanas jaunajam pārim var izsniegt diplomu (goda rakstu).

Spēlēm noteikti jānorit ar satīras, joku un ironijas piegaršu, tādēļ spēles vadītājam vai viesiem, kuri piedāvā spēlēt spēles, jāatceras zelta likums - likums, kurš jāpieņem ne tikai kāzās, bet arī visur, kur vien tiek spēlētas spēles - spēlēs nedrīkst likt justies neveikli tās spēlētājiem.

Spēļu apraksti neietver sevī dzelžainus, nemainīgus noteikumus - tos var mainīt un grozīt pēc pasākuma nepieciešamības, jaunā pāra vēlmēm un vedēju ieskatiem. Jo vairāk sagrozīsiet sabiedrībā pazīstamu spēli, jo interesantāk pašiem vadīt un citiem spēlēt.

No viesu jautrības atkarīga ir mūziķu vai mūziķa jautrība, un savukārt, no viņu/-a jautrības, viesu jautrība. Tāds apburtais loks, par kuru jārūpējas.

Raksta titulfoto: Diāna Veinberga

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties
SAISTĪTIE RAKSTI
  • Kāzu rīkotāji, vadītāji, vedēji-liecinieki – kāda ir katra nozīme kāzās, un kas ietilpst šo cilvēku pienākumos.

  • Kā parūpēties, lai kāzu diena būtu piepildīta ne tikai jaunajam pārim, bet arī viesiem? Piedāvājam 25 idejas viesu izklaidēm kāzu dienā.

  • Kāzas neapšaubāmi ir skaists dzīves brīdis un tad, kad piekrītam pagodinājumam būt par šī procesa vedējiem, bieži pārņem neziņa – ar ko tad sākt? Kā veidot šo procesu vienreizēju, neatkārtojamu un tieši tādu, kā abi precēties gribētāji no bērnības izsapņojuši.

  • Kā pieņemt pareizo lēmumu un izdarīt izvēli - kuram būs gods kļūt par jaunā pāra vedējiem? Par vedējiem izvēlēties radus vai draugus? Jaunus cilvēkus vai pieredzes bagātu pāri? Tik daudz jautājumu, uz kuriem jārod atbildes. 
     

  • Vedējmāte un vedējtēvs kāzu dienā ir jaunā pāra uzticamākie un tuvākie cilvēki. Tāpēc, ja tev ticis vedēja gods, neceri uz bezrūpīgu priecāšanos – šī būs viena no tava mūža atbildīgākajām dienām. Lai savu uzdevumu veiktu perfekti, apbruņojies ar pacietību un detalizētiem sarakstiem ar 101 sīkumu, kas jāietilpina somā un mašīnas bagāžas nodalījumā.