FB Pixel
e-veikals Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Par kāzu spēlēm

Autors:Precos.lv
Pirms izvēlēties spēli, vērts padomāt, vai spēles tematika atbilst konkrētajam momentam kāzās, jo katra spēle, rotaļa dod noteikta veida informāciju. Pat it kā visbanālākā spēle var kļūt interesanta, ja bez jautrības uzturēšanas tai tiek piedēvēts kāds dižāks mērķis – viesu savstarpēja sapazīšanās.

Klasiskās (tradicionālās) spēles cilvēkos vairs nerada lielu interesi tajās piedalīties, tāpēc jo svaigāks (mērķtiecīgāks) būs jūsu piedāvājums, jo vieglāk spēlēs varēsiet iesaistīt viesus.

Kāzu spēļu organizēšana

Organizējot spēles, vienmēr ir vērts padomāt par balvām – mazām, bet asprātīgām. Balvas lieliski motivē cilvēkus piedalīties pat netikt saistošās spēlēs.

Ar spēlēm nevajag pārforsēt, – kas par daudz, tas par skādi. Spēles vislabāk spēlēt tad, kad ir sajūta, ka tūlīt būs garlaicīgi. Jautrās kāzās spēles tiek spēlētas vairāk uz rīta pusi un otrajā dienā, jo līdz pusnaktij ir tik daudz ko darīt, ka labi, ja vien sanāk 3-4 īsas spēles uzspēlēt, kamēr muzikanti atpūšas.

Laiks, kamēr viesi gaida ierodamies jauno pāri mājā, kurā klāts galds, ir visgarlaicīgākais, it sevišķi, ja jaunais pāris kavējas. Garlaicības un stresainu gaidu aizdzīšanai var spēlēt spēles, paralēli tradicionālo vārtu organizēšanai un gatavošanai. Šajā posmā der atcerēties parastās galda spēles (biljards, novuss, riāu raāu, domino, kāršu spēles utml.). Lai būtu oriģinālāk, tad ieteicams spēles piederumus izgatavot pašiem, orientētus tieši uz šī konkrētā pasākuma būtību.

Nebūtu par sliktu parūpēties, lai brīvi būtu pieejams padzēriens un paēdiens (alus, sula, pīrādziņi), jo ja vēders ir tukšs, nekāda dižā jautrība nebūs sagaidāma, jo viesi pēc jaunā pāra ierašanās to vien gribēs, kā ātrāk tikt pie svētku galda.

Atceries, ka viesi ir jaunā pāra izklaidēšanai, nevis otrādāk. Jaunie pa dienu ir pietiekami nogurdināti ar dažādām aktivitātēm, tāpēc iesākumā jāļauj viņiem atpūsties.

Lai spēlēs iet viesi un izklaidē jaunos! Ja šis noteikums netiek ievērots, tad ātrāk vai vēlāk, jaunajam pārim var rasties sajūta, ka kāzu svinības ir nodeva, pienākums pret vecākiem, radiem un draugiem. Tā tam nevajadzētu būt.

Pikantās spēles 
Spēles ar dejošanu 
Spēles pie galda 
Spēles jautrībai 
Iepazīšanās spēles 
Otrās dienas spēles

Kāzu spēļu mērķis un norise

Galvenais kāzu spēļu mērķis ir viesu savstarpējā sapazīšanās.

Adresējot spēles jaunajam pārim, tās var pasniegt kā „eksāmenu” pirms kopdzīves sākšanas. Pēc veiksmīgas spēļu uzdevumu veikšanas jaunajam pārim var izsniegt diplomu (goda rakstu).

Ieskaties: Spēles jaunajam pārim

Spēlēm noteikti jānorit ar satīras, joku un ironijas piegaršu, tādēļ spēles vadītājam vai viesiem, kuri piedāvā spēlēt spēles, jāatceras zelta likums – likums, kurš jāpieņem ne tikai kāzās, bet arī visur, kur vien tiek spēlētas spēles – spēlēs nedrīkst likt justies neveikli tās spēlētājiem.

Spēļu apraksti neietver sevī dzelžainus, nemainīgus noteikumus – tos var mainīt un grozīt pēc pasākuma nepieciešamības, jaunā pāra vēlmēm un vedēju ieskatiem. Jo vairāk sagrozīsiet sabiedrībā pazīstamu spēli, jo interesantāk pašiem vadīt un citiem spēlēt.

Raksta titulfoto: Diāna Veinberga