FB Pixel
e-veikals Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

5 soļi izcilas pirmskāzu ballītes sarīkošanai

Autors:Lauma Ozola / PRECOS
Kā neapjukt un noorganizēt lielisku pirmskāzu ballīti, kas liktu ne tikai līgavai, bet arī līgavainim no laimes, prieka un pats svarīgākais – pārsteiguma – noelsties? Pieci soļi, kas visu saliks pa plauktiņiem.

Laikā, kad kāzu trendi mainās, nesot līdzi kliedzošās pārmaiņu vēsmas, scenāriji vecmeitu un vecpuišu ballītēm ir dažnedažādi – sākot ar tradicionālākām un beidzot ar elpu aizraujošām izklaidēm uz jahtām, kempingos, zem klajas debess vai pat lidmašīnā, lai dotos uz Lasvegasu un citām pārsteidzošām vietām, kur līgavas un līgavaiņa finiša izskaņas svinības mēdz pat necerēti ieilgt. 

Tāpat izcilas ballītes būs arī tādas, kuras vārda tiešākajā nozīmē būs mierīgākas, piemēram, dažādas meistarklases, SPA un citi meditatīvi laika zagļi, kas sniegs visplašāko emociju un izjūtu gammu.

1. IZSVERIET BUDŽETU!

Ikviens apzinās: lai ballīte būtu izdevusies, tajā ir jāliek lietā ne tikai savs radošums, kas jau sen ir gaidījis iznācienu uz sarkanā paklāja, vai arī pazīšanās ar kādu dāsnu uzņēmēju, kas var un vēlas izpalīdzēt, piemēram, ar ballītes norises vietu un izklaidēm, bet arī finanses, kas šajā pasākumā diemžēl vai par laimi spēlē pirmo vijoli.

Tieši budžets ir striktākais kuģa stūrmanis. Turklāt būtiskākais ir tas, ka, tikai izsverot pirmskāzu ballītes budžetu, tālākā darbība ies no rokas. Tāpat jāatceras, ka liels budžets paver grandiozas iespējas, taču, ja budžets ir ierobežots, kas tā var arī būt, jo to ietekmē ballītes viesu skaits, tad ir svarīgi saskatīt šajā situācijā pozitīvo gaismas staru.


FOTO: Annija Ungura

Izkāpiet no komforta zonas, lai kopā rastu risinājumus, kas ietekmēs visus ballītes dalībniekus. Salieciet visas vecmeitu, vecpuišu galvas kopā un domājiet kā viens vesels, lai radītu īpašu pirmskāzu ballīti.

Strīdiem te nav vietas. Atcerieties to tad, kad domāsiet par tāmi.

2. TEMATIKA, KAS VIENO

Tad, kad budžets ir noteikts, sākas pats interesantākais ballītes organizēšanas posms – domāt, kāda šī pirmskāzu ballīte būs.

Šeit palīdz viens vārds, kas sevī ietver praktiski visu, – tematika. Fantāzijai un sapņiem robežas neeksistē. Ballīšu tēmu idejas var smelt gan no interneta dzīlēm, gan no dažādiem žurnāliem un pasākumu līderiem.


FOTO: Annija Ungura

Pats svarīgākais, kad domas jau raisās un kaut kādas vīzijas ir parādījušās pie apvāršņa, ir – nemeklējiet nekur tālu, jo īstenībā viss ir deguna priekšā.

Domājiet par ballītes vaininieku! Kas patīk, kas nepatīk. Padomājiet par hobijiem, kaislībām un vājībām. Atminieties savu draudzību no patiesajām sarunām un izjūtas, kas ir likušas ballītes gaviļniekam dejot prieka deju vai lēkt gaisā. Ticiet vai ne, ballītes tēma būs jums rokā ātrāk, nekā gaidījāt.

3. IZVEIDOJIET PLĀNU! 

Pēc tam, kad ballītes tēma ir izdomāta, seko dienas plāns. Svarīgi ir apzināties, kas ir tas, ko jūs vēlaties sniegt un iegūt šajā pirmskāzu ballītē.

Vai tie ir dažādi uzdevumi, kas saistīti ar mīļoto, kurus izpildot ikviens var manīt, cik labi katrs pazīst savu otru pusīti. Varbūt tā ir deju stunda ar profesionālu horeogrāfi, kura līgavai kopā ar vecmeitām iemāca deju, ko kā pārsteigumu parādīt vīram kāzu dienā.

Vecpuišu gadījumā ballīte var notikt Latgalē vai jebkur citur ar mērķi ne tikai sarīkot ballīti, bet arī iepazīt un atklāt jaunas vietas, kur atgriezties.


FOTO: Ainārs Mazjānis

Būtiski ir arī atcerēties, ka ir jābūt ne tikai noslīpētam dienas plānam, bet arī B plānam, jo dzīve mēdz izspēlēt ne to vien, piemēram, izvēlētās ballītes dienas laikapstākļu kaprīzes.

Pats svarīgākais ir komandas spēks. Sadaliet pienākumus, jo viens nav vilcējspēks. Un arī nevajag! Jums katram ir mīļš cilvēks, kam par godu šī ballīte tiek radīta.

4. DOMĀJIET ĀRPUS RĀMJIEM!

Nav vienas vienīgās, īstās un konkrētās receptes, pēc kuras radīt pirmskāzu ballīti, lai tā spētu noraut jumtu.

Tāpēc ka vienam jumta noraušana asociējas ar VIP koncertu jūras krastā, aizmirstoties mīļākā mākslinieka šarmantajā tembrā, bet otram tas var būt brauciens īrētā kabrioletā vai došanās taisnā ceļā uz lidostu.

Citam noraut jumtu nozīmē nolēkt ar gumiju no gaisa vagoniņa Siguldā vai izlēkt ar izpletni, bet otram norauts jumts būs nonākšana tetovēšanas salonā, lai uz pleca uz mūžu atstātu mīļotā vārda pirmo burtu.

Domājiet ārpus rāmjiem, jo šī pirmskāzu ballīte tik ātri paskries, un tas nav tikai fakts. Turklāt svarīgākais dienas izskaņā ir tikai viens, kas jau ir labi zināmais, bet ar visu pienākumu gūzmu labi aizmirstais.


FOTO: Vladlena Demiševa

Emocijas, kas tiek iegūtas, un atmiņas, kuras jūs radāt kopā. Tas pats sakāms arī par ballītes viesiem, kāpēc gan viesu skaitā nevar būt vecāki un vecvecāki, kas ir blakus, lai kopā nosvinētu līgavas un līgavaiņa statusu finiša taisnē. Sniedziet atmiņas, kas mūžam dzīvos!

5. PĀRSTEIGUMA MOMENTI

Lai vecmeitu un vecpuišu ballīte būtu izdevusies, ir svarīgs tikai tas, ka šī diena ir viens liels pārsteigums.

Te nav runa par aizsietām acīm, kad esat satikuši dienas īpašo vaininieku, nē. Radiet apstākļus, ka jūs kā ballītes dalībnieki paši arī neko nezināt. Šeit lielu lomu var spēlēt arī cilvēki, kas tiek iesaistīti, lai ballīte būtu izdevusies.


FOTO: Vladlena Demiševa

Palīgi, kas uzbur īstu svētku izjūtu un palīdz to notvert, iemūžinot mirkļus. Turklāt pats svarīgākais ieteikums vecmeitām un vecpuišiem ir nevis visu izslīpēt kā dimantu, bet gan baudīt. Klātesamība šobrīd ir pats svarīgākais, kas vien var būt. Pat tad, ja kaut kas notiek tā, kā nebija plānots un kur nu vēl sapņots, elpojiet dziļi un saglabājiet sevī mieru, jo tātad tieši tā un ne citādi tam bija jābūt.

Atslābstiet, ja negribot ir nācies par daudz aizsvilsties, jo domas, lai viss ir perfekti un izcili, ir kā uz delnas, bet patiesība ir gluži cita. Neiespringstiet par lietām, ko nevarat ietekmēt, bet gan palūkojieties no cita skatpunkta.

Pats galvenais, ja pirmskāzu ballītē līgava un līgavainis smaida, tad viss –  jā, jā, jā,  viss! – jums izdevies izcili. Domājiet par īpašo personu, kas jums ir dārga un tuva. Tikai viņas labsajūta jums ir svarīga, neesiet bargie tiesneši, kas skrien pēc stereotipiem un domu pērlēm, kāda ir lieliska pirmskāzu ballīte, vai prāto, ko padomās apkārtējie, kad ieraudzīs fotogrāfa noķertos mirkļus, kas pēc tam būs sociālajos tīklos. Aizmirstiet! Tikai pārsteigumam un laimes izjūtām ir nozīme!


FOTO: Vladlena Demiševa

Radiet kopā stāstus, ko atcerēsieties vecumdienās.

Raksta titulfoto: Annija Ungura