FB Pixel
e-veikals Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Krusas Marijas vecmeitu ballīte

Krusa Marija ir līgava (nu jau sieva), kas dzimusi Čīlē, šobrīd dzīvo Londonā, savu vecmeitu ballīti izvēlējās svinēt Latvijā kopā ar savām labākajām draudzenēm. Paldies vienai no viņām – Līvai –, kas dalījās ar šo vecmeitu ballītes stāstu.

Krusas Marijas ballīte notika divu dienu garumā jūlijā apmēram mēnesi pirms kāzām. Ballītē bijām sešas meitenes no piecām valstīm – Latvijas, Čīles, Brazīlijas, Lielbritānijas un Spānijas. Šī diena bija patiesi iespaidīga arī tā iemesla dēļ, ka visas satikāmies ne savā ierastajā vidē – Latvijā. Par ballītes vietu izvēlējāmies Airbnb Kalnu Alitēni Inešos. Fantastiska lauku māja ar dvēseli un pirtiņu!

Svarīgākais un galvenais šajā dienā bija tematika. Mēs bijām līgavai īstas brides-mades (kalpones) – ar visiem tā izrietošajiem pasākumiem un pienākumiem. Mums visām bija kalpoņu/guvernantu izskats, savukārt līgavu ietērpām šaušalīgi rozā princeškleitā. Tērpus īrējām kostīmu nomā Tallinas ielā Rīgā. Visu tās dienas uzvedību pielāgojām tematikai tā, lai tas būtu īsti un lai pašām būtu jautri.

Jau no rīta līgavu modinājām ar dziesmu un kvinteta izpildījumu ar taurēm. Apkalpojām līgavu, visu pienesām, padevām – kā jau kalpones.

Tā kā līgava iziet pie angļu tautības vīra, bijām sagatavojušas dažādus pārbaudījumus un uzdevumus saistībā ar britu karalisko ģimeni.

Spēlējām spēli, kur katra līgavas māsa uzrakstīja kādu faktu (stāstu) par sevi un līgavai bija jāmin, par kuru tas ir. Jauka un satuvinoša nodarbe, kurā labāk iepazinām cita citu.

Iepriekš bijām sagatavojušas jautājumus līgavainim, uz kuriem viņš bija sniedzis atbildes, lai ballītē patincinātu līgavu ar dažādiem jautājumiem un liktu viņai uzminēt, ko ir atbildējis viņas topošais vīrs. Jautrs un smiekliem pilns pasākums!

Atbilstoši tematikai, protams, bija arī smalka pēcpusdienas tējas dzeršana. Vakaru pavadījām, baudot Latvijas dabu un cita citas sabiedrību.

Nākamajā dienā bija uzaicināts pirtnieks Nauris Mālnieks, kurš veica fantastisku pirts rituālu gan līgavai, gan mums. Tas bija tuvu nirvānai!

Otro dienu vēl turpinājām ballītes noskaņās – devāmies uz Villa Santa, lai baudītu branču. Noslēdzošais vecmeitu ballītes elements bija kroņu darināšana pie kroņu meistares Ilzes Tigules.

Foto: Elisone Kriščune