FB Pixel
Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Līvas vecmeitu ballīte Rīgas vidē

Līva ikdienā strādā veselības aprūpes jomā, līdz ar to viņas dabā ir par visiem parūpēties un visus palutināt. Darba dienu steigā Līvai ir maz brīvā laika, lai mierīgi atslābtu un satiktos ar draugiem. Nu ir pienācis laiks, kad draugiem kārtīgi jāpalutina arī pati Līva. Diena, kad visa uzmanība un rūpes tiek vērstas viņai – vecmeitu ballīte.

Dienā, kad Līva bija noskrējusi maratonu un nogurusi atgriezusies mājās, viņu sagaidīja pārsteigums. Kaste ar ielūgumu uz vecmeitu ballīti. Līvas meitenes jau bija parūpējušās par to, kas topošajai sievai būs jāvelk mugurā – krekliņš ar uzrakstu “NoMoreLazdiņa”.

Vecmeitu ballītes diena pienāca nemanot. Līvu pie durvīm sagaidīja motociklists pilnā ekipējumā. Tā nu viņi devās ceļā. “Sākumā domāju, ka braucam pie mana līgavaiņa vecākiem,” stāsta Līva, kurai tobrīd nebija ne jausmas, kur viņa dodas un kas šajā dienā notiks.

Saule, vējš, ūdens un sešas skaistas jūrnieces, kas oficiāli sagaidīja Līvu Andrejostā. Protams, pirms viss sākas, Līvai bija jānodod zvērests, un viņas zeltainos matus papildināja ar rudzupuķu vainadziņu.

Tā nu daiļās dāmas devās braucienā ar kuģīti. Meitenes bija parūpējušās par šampanieti,  uzkodām un, protams, uzdevumiem. Kā viens no uzdevumiem, kas Līvai ir spilgtāk palicis atmiņā, ir jautājumi par līgavaini. Protams, ne visas atbildes sakrita. Šādos uzdevumos vienmēr var uzzināt ko jaunu par tuvākajiem cilvēkiem.

Meitenes bija parūpējušās, lai šī diena būtu kas paliekošs un no tās būtu atmiņas, ko var glabāt vēl ilgi. Kopā tika izveidots rāmītis ar visu meiteņu lūpu nospiedumiem un bildēm, kā arī katra no draudzenēm bija uzrakstījusi Līvai vēstuli, ko viņa drīkstēs lasīt tikai dienu pirms kāzām. “Ir forši, ka no šīs dienas man ir daudz paliekošu vērtību no manām meitenēm,” priecājas Līva.

Kad ballīte uz kuģa bija noslēgusies, turpinājās neoficiālā daļa Vērmanes dārzā jeb, kā Līva pati saka, neērtā daļa. Kas gan ir vecmeitu ballīte bez apkārtējo cilvēku uzmanības? Tā nu Līvai nācās doties pie cilvēkiem un tos informēt par pareizu zobu tīrīšanu. Pati līgava nopriecājās par to, ka apkaunojošais uzdevums vismaz bija saistīts ar viņas profesiju.

Pēdējo gadu laikā Līva ar draudzenēm ir pārgājusi uz džina kokteiļiem. Nākamais pieturpunkts bija kā radīts viņām visām. Džina meisterklase. Meitenes tika iepazīstinātas ar dažādiem džina veidiem un tā plašo dzērienu klāstu. Bārmenis arī parūpējas par to, lai meitenes pašas izmēģinātu savas prasmes kokteiļu jaukšanā. Līva atzīst, ka vairs nekad neiebildīs tad, ja kokteilis būs ilgi jāgaida, jo to pagatavošana nemaz nav tik viegla un ātra.

Kad diena jau bija pusē,meitenes devās ieturēt maltīti restorānā “Naples”, arī tur Līvai bija jārisina meiteņu sagatavotie uzdevumi. Tomēr pēc tam vakars turpinājās Vecrīgā, kur dāmas baudīja kopā pavadāmo laiku nesteidzīgā gaisotnē.

Līva, kas nu jau ir pārtapusi par sieviņu, ir bezgala priecīga par to, ka šāda diena tika sarīkota. “Jā, it kā diena tika rīkota par godu man, tomēr mēs to vairāk izmantojām kā kopā būšanas laiku, ko vienkārši baudījām,” stāsta Līva.

Fotogrāfs: Jazeps Foto
Vieta: Jaunciema osta
Džina meisterklase: Gimlet bārs