FB Pixel
Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Vecpuišu un vecmeitu ballītes?

Kas ir vecmeitu un vecpuišu ballītes? Kad tās pareizāk rīkot, un kam tas jādara – līgavas māsām, draudzenēm, varbūt vedējmātei un vedējtēvam? Kas maksā par šī pasākuma rīkošanu – līgava pati, līgavainis vai līgavas māsas?

Vecmeitu balle

Angļu valodā tām ir daudz dažādu nosaukumu: hen night, bachelorette party, bridal shower, stagette, kitchen tea... Kā nu kurā valstī. Arī tradīcijas var būt diezgan dažādas. Sākās viss ne tik sen atpakaļ: 60-to gadu beigās, kad sievietes ASV izdomāja, ka jālauž mūžvecā vecpuišu tradīcija. Līdz tam vecpuišu balles jeb atvadas no brīvības svinēja tikai vīrieši, taču līdz ar seksa revolūciju meitenes pieteica arī sevi. Vecmeitu pirmskāzu ballītes gan kļuva īpaši populāras tikai 80-tajos gados.

Meitenes parasti izvēlas divu veidu ballītes: viens veids ir iziet ielās un izpriecāties dažādos naktsklubos un bāros, paskatīties puišu striptīzu un iedzert mazliet vairāk tekilas nekā parasti. Otrs veids ir relaksēties, paskatīties meiteņu filmas, iziet SPA procedūras un palutināt sevi, smalki iedzert šampanieti un varbūt izklaidēties kādos kokteiļu vai suši gatavošanas kursos.

Šo ballīti parasti organizē līgavas māsas (līgavas draudzenes un/vai māsas) nedēļu vai divas pirms kāzām. Tā var notikt arī pāris dienu pirms kāzām, taču galīgi nav ieteicams to rīkot kāzu dienas priekšvakarā. Finansiālā puse tiek organizēta vienkārši: visus izdevumus dalībnieki sadala savā starpā. Vienīgais jautājums - vai līgava savu daļu sedz pati, vai to sadala savā starpā pārējie ballītes dalībnieki? Pasaulē ir ļoti populāri izvēlēties kompānijas, kuras specializējas ballīšu rīkošanā un piedāvā izklaides visdažādākajām gaumēm.

Ja ir grūti vienoties par kādu noteiktu izklaidi vai arī ir grūti atrast laiku šādas ballītes rīkošanai, var organizēt kokteiļu vai šampanieša pēcpusdienu līgavas mājā, kad visas pēcpusdienas garumā pie līgavas nāk ciemos draudzenes, radinieces un visi tie, kuri grib novēlēt līgavai laimīgu laulības dzīvi, šajā gadījumā izdevumus sedz līgava vai viņas ģimene.

Vecmeitu ballīti var rīkot arī šaurā lokā vai sadalīt to vairākās daļās, un nav obligāti jāpārvērš pasākums par milzīgu balli, jo sevišķi gadījumos, ja kāzas nav lielas vai arī draudzenes atrodas dažādās pasaules malās.

Parasti rodas jautājums par to, vai puiši drīkst piedalīties vecmeitu ballītē? Atbilde uz to būtu: Jā, var, ja visas dalībnieces ar to ir mierā. Labs kompromiss tam ir rīkot gan vecpuišu, gan vecmeitu ballīti vienā dienā un kādā brīdī ballītes apvienot. Taču tam būtu jābūt saskaņotam abās svinību pusēs.

Vecpuišu balle

Stag night, Bachelor party, Bull’s night... Tas ir pasākums, kura laikā līgavaiņa draugi rīko balli jaunajam vīram, lai atvadītos no vecpuiša dzīves. Ļoti līdzīgi kā vecmeitu ballītēs, arī šeit mūsdienīgajām tendencēm ir divi virzieni: traks gājiens pa krogiem, kurš noslēdzas kādā striptīza bārā, vai arī dalībnieku fiziskas un sportiskas aktivitātes dienas laikā, kuras noslēdzas kādā klubā vai... striptīza bārā.

Ļoti populāras ir vecpuišu nedēļas nogales, kurās puiši apvieno īsu ceļojumu ar vecpuišu izdarībām, izbraucot uz citām pilsētām vai valstīm nedēļas nogalē. Viens no populārākajiem pasaules vecpuišu ballīšu galamērķiem ir Las Vegasa – jo: „Kas notiek Las Vegasā, paliek Las Vegasā!”

Precīzi tāpat kā vecmeitu ballēs, puiši izdevumus savā starpā sadala, un arī šeit dalībnieku vidū ir jāizdomā, vai līgavainis savu daļu maksās pats, vai draugi to nomaksās viņa vietā.

Dāvanas vecmeitu vai vecpuišu ballītēs

Jūs varat dāvināt un varat arī nedāvināt. Nav nekādu priekšrakstu, kas teiktu, ka kaut kas būtu jādāvina. Puiši vienkārši uzsauc līgavainim dzērienus un samaksā viņa daļu izklaidēs. Meitenes parasti ir apveltītas ar lielāku izdomu, apmeklē dažādus pikantus veikalus, izvēlās pāris pikantas rotaļlietas vai kādu interesantu delikātu apģērba gabalu. Vienīgais, kas ir jāatceras, ka līgavai nedāvina neko, kas varētu viņu aizvainot. Ja ir sajūta, ka līgava ņems kādu izpriecu vai lietu tuvu pie sirds, tad labāk to nolikt malā.

Raksta titulfoto: Diāna Veinberga