FB Pixel

Prieks, ka vēlies ar mums sazināties! Stāsti, kas uz sirds, mēs vienmēr esam Tev gatavi palīdzēt!

Tēma*
Ziņojums*
Vārds*
E-pasts*
Tālrunis
captcha
 • PIEZĪMES
 • VĒSTULES

Baznīckungs Rēzeknē, ballīte – Liepājā

image

Latvijā ierasts, ka jaunais pāris izvēlas svinīgo daļu pavadīt vienā vietā un ballīti rīkot citā. Bieži ir arī gadījumi, kad jauno pāri salaulā tajā pašā vietā, kur pēcāk paredzētas izklaides – tad problēmu šķietami ir mazāk. Taču ko darīt tiem, kuri izlēmuši kāzu oficiālo un vakara daļu pavadīt atšķirīgās vietās? 

Šis izvēles process gandrīz vienmēr ir laikietilpīgs un piņķerīgs, jo jāapskata daudzi varianti un, apsverot desmitiem “par” un “pret” argumentu, jāizvēlas Īstais un Vienīgais. Vietu rezervācija, ja vien tās nav pārim, tā draugiem vai radiem piederošas privātās teritorijas, parasti jāveic laicīgi, līdz ar to jau ilgi pirms kāzām jāizlemj, kur tās tiks svinētas. Viens no svarīgākajiem faktoriem vietu izvēlē ir attālums starp tām. Vai labākas vietas dēļ ir vērts veikt garāku ceļu? Un, ja ir, tad cik ļoti? Konkrētā atbilde uz šiem jautājumiem katram pārim jāmeklē atbilstoši sev – zinām, ka tas ir sarežģīti, tāpēc esam gatavi palīdzēt norādīt īsto virzienu un šajā rakstā apspriedīsim dažādas iespējas tam, kā nokļūt pie labākā varianta.


Foto: Mārcis Baltskars

Kopdzīvē svarīgākie lēmumi tiek pieņemti komandas darba rezultātā, tāpēc, ja abi esat ieinteresēti, veltiet vienu vakaru tieši šim lēmumam. Notikuma vietu var uzskatīt par pašu pamatu, galveno, kas norāda turpmāko noskaņas virzienu. Tieši vietai tiek pakārtotas visas pārējās detaļas, tāpēc šī izvēle ir ļoti svarīga, lai kāzas izdotos tieši tādas, kā vēlaties. Lai saruna būtu produktīva, aizejiet vakariņās turp, kur nekas nenovērsīs jūsu uzmanību. Izslēdziet skaņu telefonos un veltiet šo vakaru viens otram – ieklausieties, esiet atklāti un pacietīgi. Pierakstiet kritērijus, kas jums abiem ir svarīgi vietas izvēlē.


Foto: Mārcis Baltskars

Ja finanses ir ierobežotas, izdevīgāk ir izvēlēties viesu namu ārpus Rīgas. Neaizmirstiet arī par bērnības, jaunības vai vienkārši šī brīža mīļākajām vietām. Varbūt ceremonija var notikt, piemēram, vīra bērnības pilsētā un neoficiālā daļa – sievas dzimtajā novadā. Pirms konkrētu vietu aplūkošanas apspriediet arī to, vai vēlaties kāzas svinēt ūdens tuvumā vai prom no tā, nomaļā vietā vai pilsētā, baznīcā vai jūras krastā, un citas ar lokāciju saistītas detaļas. Tas sašaurinās meklēšanas loku un dos priekšstatu par to, kuri kritēriji jums ir svarīgākie.
Var būt arī tā, ka pārāk daudzi piedāvājumi ir neatvairāmi un šķiet neiespējami izvēlēties tikai vienu. Šādā gadījumā jāņem talkā loģiska un strukturēta pieeja – protams, ļoti svarīgs arguments ir arī sirdsbalss, taču tas nebūt nav vienīgais!


Foto: Mārcis Baltskars

Ja izvēles process notiek pārāk lēni, atzīmējiet potenciālās svinību vietas kartē. Tas palīdzēs saprast aptuvenos attālumus (varat izmantot, piemēram, bezmaksas iespēju Google Maps tiešsaistē). Vienā krāsā iezīmējiet iespējamās ceremoniju vietas, otrā – svinību vietas. Par katru no šīm vietām uzrakstiet pozitīvo un negatīvo. Tad vienuviet redzēsiet visus izvēles kritērijus, kā arī attālumus, un vieglāk varēsiet izvēlēties tieši jums atbilstošo variantu.


Foto: Mārcis Baltskars

Praktiskas lietas, kas jāņem vērā, izvēloties attālumu starp kāzu svinību vietām:

 • Nokļūšana. Vai visiem kāzu viesiem pieejams privātais transports? Ja nav, tad, visdrīzāk, nokļūšana no vienas vietas otrā jānodrošina jums. Ja attālums ir liels, tas var ievērojami ietekmēt izmaksas.
   
 • Cilvēki ar īpašām vajadzībām. Uzziniet, vai starp kāzu viesiem nav kāda, kurš dosies uz abām svinību daļām un veselības vai citu iemeslu dēļ nevar izturēt ilgākus pārbraucienus automašīnā.
   
 • Ceremonijas sākuma laiks. Pārbaudiet, vai viesi paspēs nokļūt svinību vietā laicīgi, pārģērbties un sagatavoties jūsu sagaidīšanai. Vai jūs paši paspēsiet nokļūt galamērķī un līdz tam izdarīt visu, ko esat ieplānojuši? Pārāk steidzīgs grafiks viegli var pārvērsties kavējumu virknē.
   
 • Informācija viesiem. Jau laicīgi norādiet viesiem, kurp būs jādodas pēc ceremonijas. Sagatavojiet kartes ar norādēm un aptuveno laiku, kas būs nepieciešams nokļūšanai galamērķī. Ja vieta atrodas tālu, ciemiņi nejauši var aprēķināt ierašanās laiku neprecīzi un ierasties vēlāk.
   
 • Ēdiens garākam pārbraucienam. Ja svinību vieta atrodas vismaz divu stundu brauciena attālumā, apsveriet iespēju sagatavot viesiem nelielas ēdiena paciņas.
   
 • Kompāniju izvēle. Ja mērojams garš ceļš, sadaliet braucējus grupās, kurās tie varētu justies labi. Tā ir lieliska iespēja iepazīstināt daļu viesu jau pirms svinībām!Foto: Mārcis Baltskars

Zinot, ka kāzinieku labsajūta ir svarīga un gribētos izdabāt visam plašajam draugu un radu pulkam, tomēr nevajadzētu aizmirst, kuri šajā notikumā ir galvenie. Tie esat jūs! Šī diena ir laimīga pāra mīlestības svētki, un jums ir nepieciešams viss, lai to padarītu patiesi īpašu. Ja esat atraduši ideāli piemērotas vietas, kuras šķir vairāki simti kilometru, nevajag šo kombināciju pieņemt kā nederīgu. Varbūt tas tomēr ir iespējams? Protams, ir jāņem vērā arī racionāli iemesli – 400 kilometru brauciens karstākajā augusta dienā neliekas laba doma, taču, ja šķietami trako ideju spējat papildināt ar pārliecinošiem argumentiem, kāpēc gan nē? 

Galu galā šie ir tie svētki, ko jums kopā ļauts piedzīvot tikai vienreiz – ir vērts padarīt tos neaizmirstamus! Loģikas un intuīcijas tandēms pareizajās proporcijās palīdzēs - izvēlieties kāzu norises vietas prātīgi, pievēršot uzmanību tam, kur patiešām jūtaties īpaši!


Foto: Mārcis Baltskars

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties
SAISTĪTIE RAKSTI
 • Vai tevi sajūsmina atrašanās pie dabas un arī savas kāzas tu labprāt vēlētos svinēt, baudot pļavas, meža vai ezera tuvumu, nepiespiestu gaisotni, festivāla noskaņas? Tad kempinga smalkais brālis glempings ir kā radīts tieši tev!

 • Tur, starp Enguri un Mērsragu, esot klusa un idilliska vieta, ko sauc par Bērzciemu. Zvejnieku ciems, kas atrodas pašā jūras krastā, jau kādu laiku var lepoties ne tikai ar dažādām gardām zivīm, bet arī ar vienu no šī brīža vēl maz apjaustajām pērlēm – kāzu un citu svinīgo pasākumu mīlošo Radošo šķūni. Par to, kas ir Radošais šķūnis un kāpēc tam vajadzētu būt Tavu nākamās vasaras kāzu galamērķim, mums stāsta .emociju .asistents Rihards Mickēvičs.

 • Ja gatavojaties vienam no savas dzīves skaistākajiem notikumiem un nevarat izlemt par piemērotu vietu kāzu svinībām, Kārļa Ulmaņa piemiņas muzejs Pikšas un tā apkārtne būs īstā izvēle.

 • Lai jūsu skaistāko dzīves dienu nesabojātu nepatīkami pārsteigumi, tā kārtīgi jāsaplāno. Viena no panākumu atslēgām ir lietu un notikumu pārrunāšana un atrunāšana līgumā vai mutiski vienojoties. Vislielākās sarunas parasti notiek ar viesu nama saimniekiem.

 • Vairāk nekā 700 gadus viduslaiku pils Jaunpilī ir bijusi neskaitāmu mīlas stāstu lieciniece un vairākus gadu desmitus tā ir bijusi vieta, kur savu kopīgo dzīves ceļojumu ir uzsākušas jaunās ģimenes, līdzi sev paņemot īpašo pils svētību un pamatīgumu.

 • Kāzu svinības arvien biežāk un biežāk dodas ārā pa viesu namu un piļu durvīm, lai pārsteigtu gan kāzu viesus, gan pašus jaunlaulātos. Mīlestība ir bezbailīga un iedvesmojoša, un jo vairāk trakām idejām kopā ļaujaties, jo neaizmirstamākas kļūst jūsu kopīgās dienas. Lūk, 9 idejas, kur svinēt kāzas, ļaujoties sapņu lidojumam.