FB Pixel
e-veikals Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

9 lieliskas kāzu svinību vietas

Autors:Elīna Birkāne
Kāzu svinības arvien biežāk un biežāk dodas ārā pa viesu namu un piļu durvīm, lai pārsteigtu gan kāzu viesus, gan pašus jaunlaulātos. Mīlestība ir bezbailīga un iedvesmojoša, un jo vairāk trakām idejām kopā ļaujaties, jo neaizmirstamākas kļūst jūsu kopīgās dienas. Lūk, 9 idejas, kur svinēt kāzas, ļaujoties sapņu lidojumam. 

1. Meža pļava

Jā, un mēs nerunājam tikai par kāzu ceremoniju. Iedomājies, cik skaisti izskatīsies baltie galdauti, koka krēsli, stikla glāzes, mežģīnēm un lina diegiem apdarināti stikla svečturi, gaismas virtenes priežu zaros un melleņu mētras līgavas pušķī… Ideāli, ja noskatītā vieta atrodas meža upītes vai ezera tuvumā – ūdens burbuļošana svētkus darīs pasakainus! Atliek atrast vēl dažus trakos, kas palīdzēs jums parūpēties par kāzu svinību praktisko pusi un viss notiks!

FOTO: Andis Arnicāns / mežs blakus etnogrāfiskajam viesu namam Gungas

2. Botāniskais dārzs

Ir dzirdēts, ka Botāniskajā dārzā tiek rīkotas fotosesijas un vecmeitu ballītes, bet kāpēc ne kāzas? Ja vēlies, lai tauriņi kņudina ne tikai pakrūtē, bet arī aiz auss, svini kāzas Botāniskā dārza Tauriņu mājā vai vienkārši pašā dārzā! Nelielas svinības iespējams sarīkot arū LU Botāniskā dārza palmu mājā. Bildes būs fantastiskas un piedzīvojums arī!

FOTO: Juris Ross / LU Botāniskā dārza palmu māja

3. Sabiles Vīna kalns

Vīna kalns savu popularitāti iemantojis gan ar Ginesa rekordu grāmatu, jo tas ticis reģistrēts kā vistālāk uz ziemeļiem esošais vīna dārzs, kurā brīvā dabā aug vīnogas, gan arī ar daudzajām vīnogu šķirnēm un skaistajiem skatiem, kuri paveras no kalna virsotnes. Un patiesi – šeit iespējama laulību ceremonija kalna galā esošajā nojumē, kā arī nelielas svinības, fotosesija un jauka kāzu ballīte.

FOTO: Klaids Lielbiksis

4. Siltumnīca

Jā, tu nepārklausījies – tik tiešām siltumnīca! Protams, runa nav par to, kurā ome grasās iedēstīt tomātus un iesēt gurķus, bet gan par skaistu, interesantu ēku ar šādu nosaukumu, kas atrodas Beverīnas novadā un piedāvā telpu īri dažādiem pasākumiem, arī, protams, kāzām. Ārkārtīgi romantiska vieta lieliem sapņotājiem!

FOTO: Siltumnīca / www.siltumnica.com

5. Eduarda Smiļģa Teātra muzejs

Ja kaut reizi gada siltajā laikā esi viesojusies šajā muzejā, zināsi, cik skaists dārzs to ieskauj. Un tās trepes! Un vārti! Turklāt pašā Pārdaugavas sirdī, nevis aiz trejdeviņiem kalniem. Negaisa laikā, iepriekš vienojoties ar personālu, svinības iespējams pārcelt uz muzeja telpām. Muzeja darbinieki ļoti pretimnākoši arī dekorāciju ziņā, vienīgi – pirms muzeja dārzā sāc rosīties, apciemo paša režisora piemiņas vietu ar ziediem. Runā, ka tad mākslinieks saviem viesiem izrādot īpašu labvēlību.

FOTO: Ģirts Raģelis

6. Skycatering

Kāzu svinības ar skatu uz lidostas skrejceļu. Skycatering atrodas Jūrmalas Lidostā Tukumā un piedāvā ne vien plašas svinību iespējas ar brīnišķīgu skatu pa panorāmas logu, bet arī gardu maltīti un neparastu fotosesiju pie privātām lidmašīnām, kā arī izmēģināt lidojumu ar vienu no tām – ar mazo privāto lidmašīnu un ar reaktīvo akrobātisko Baltic Bees jet team lidmašīnu L39.

FOTO: Einārs Freimanis

7. Lavandu lauks

Ja esi izvēlējusies violeto toni kāzu dienas akcentos, Lavandu lauks būs lieliska vide kāzu svinībām. Latvijā šādas vietas pieejamas vairākas, tomēr sazinies ar īpašniekiem laicīgi, lai nepalaistu garām iespēju svinēt tieši savā izvēlētajā datumā.

FOTO: Uģis Nagliņš

8. Briežu dārzs

Ja esi dzīvnieku un dabas mīļotāja, noteikti apsver iespēju kāzas rīkot kādā no briežu dārziem – audzētavām. Vari caurvīt svinības ar briežu vai rustic tematiku – šādā gadījumā apkārt redzamās stirniņas un buki ceremonijas laikā ļoti skaisti iederēsies.

FOTO: Diāna Veinberga

9. Eglīšu dārzs

Ja esi radusi šajās audzētavās izvēlēties svētku eglīti, ko nest uz mājām, šoreiz aizved visus savus tuvos un mīļos uz Ziemassvētku pasaku pasauli, ko saukt par savām kāzām. Ienes grezno svētku noskaņu tuvinieku sirdīs, svinot tās īstenā svētku garā eglīšu dārzā.

FOTO: Laura Viļuma

Atceries! 

Lai arī kur jūs nolemtu savas kāzas rīkot, vietai ir jābūt ar īpašu auru un jums abiem būtu jāsajūt tās īpašās vibrācijas, ko sniedz noskatītā svinību vieta, jau uzreiz tajā ieejot. Gluži vienalga, vai kāzas tiks rīkotas tava tēva māju pagalmā, dzimtsarakstu nodaļā, siltumnīcā vai lavandu laukā – šeit nonākot, ir jāapzinās, ka tikai te un nekur citur jūsu “jā!” iegūs maģisku pieskaņu. Tikai tad vietas izvēlei tiks piešķirta īpaša nozīme un arī viesi sajutīs, ka šīs kāzas ir jūsu stāsts, jūsu īpašā dienā tieši jūsu izvēlētajā vietā!

Lasi un iepazīsti arī netradicionālas laulību ceremoniju vietas!

Raksta titulfoto: Diāna Veinberga