FB Pixel

Prieks, ka vēlies ar mums sazināties! Stāsti, kas uz sirds, mēs vienmēr esam Tev gatavi palīdzēt!

Tēma*
Ziņojums*
Vārds*
E-pasts*
Tālrunis
captcha
 • PIEZĪMES
 • VĒSTULES

Kāzas bez svinībām viesu namā

image

Nereti PRECOS forumā ir sastopamas diskusijas, kurās topošās līgavas apspriež iespējamos scenārijus kāzām bez lielas balles viesu namā, pilī vai muižā, bet gan ar nelielu svinīgu pačalošanu pie šampanieša glāzes.

Tiem, kas vēlas kāzas veltīt tikai viens otram – maza un sirsnīga svētku atzīmēšana pēc laulību noslēgšanas būs lielisks variants!

Ir iespējami neskaitāmi veidi kā arī šādu pasākumu padarīt neaizmirstamu ne tikai jūsu, bet arī kāzu viesu acīs un, kas ir pats labākais – to visu paveikt, neiztukšojot bankas kontus! Ietaupītos līdzekļus varēsiet likt lietā medusmēnesī vai arī savā, nu jau ģimenes, mājoklī.

Lai arī kādas ir tavas vēlmes šajā dienā, mēs esam sagatavojuši dažas idejas alternatīvai svinēšanai!


Foto: Ainārs Mazjānis

Kur svinēt?

 • Restorāns vai bārs

Bieži vien jaunlaulātie, kopā ar ģimeni un tuvākajiem draugiem, pēc laulību ceremonijas izvēlas doties uz kādu restorānu pusdienās vai vakariņās, lai atzīmētu lielisko notikumu. Ja nav vēlme ieturēt sātīgu maltīti, var arī uzburt nelielu kokteiļvakaru ar gardām uzkodām kādā no bāriem. Protams, neaizmirsti iepriekš sazināties ar noskatīto iestādi un rezervēt īpaši jums paredzētu telpu vai galdiņu!

 • Pļavā, alā, klintī!

Pēdējo gadu laikā īpašu popularitāti ieguvuši nelieli kāzu banketi dabā, it īpaši pie mūsu pašu Latvijas skaistajām klintīm. Ja sākumā šķiet, ka īstu svētku sajūtu šādās vietās nav iespējams iegūt, tad atceries, ka tavā ģimenes lokā un kāzu viesu sarakstā  noteikti ir atrodami īpaši entuziasti, kurus droši vari iesaistīt sagatavošanā var un darboties kopā.


Foto: Ainārs Mazjānis

 • Dārzā vai pagalmā

Noteikti apsverat iespēju sarīkot nelielu kāzu dārza ballīti turpat jūsu, vecāku vai draugu mājās. Viss, kas nepieciešams – sveces un lampiņu virtenes noskaņai, baloni priekam, nojume drošībai. un grils – gardām svētku vakariņām! Der iegaumēt, ka šis svinību variants noteikti būs intīmākai gaisotnei ģimenes lokā, kā arī pats izdevīgākais kāzu budžetam.

 • Skvērā pie baznīcas

Ja laulība ir noslēgta baznīca, tad visbiežāk tomēr jaunlaulātie izvēlas pacelt glāzes turpat skvērā aiz tās. Nereti šie mazie pagalmiņi aiz baznīcām ir maģiski skaisti un tiešām var kalpot kā lieliska kāzu svinību noslēguma vieta. Pēc nelielās atzīmēšanas neaizmirstat pateikties viesiem par atnākšanu un tālāk dodaties – nu, tas lai paliek jūsu noslēpums!


Foto: Saiva Liepiņa

Noderīgi padomi mazajām svinībām

Ja esat nolēmuši par labu mazām svinībām, tad pavisam noteikti nav lielas nepieciešamības pēc 10 cilvēku komandas Jūsu kāzu organizēšanā. Nosēdieties pie galda un paši izrunājat, kas kāzām būs nepieciešams, cik daudz un kurā brīdī. Vēlamies padalīties ar dažiem padomiem jau tagad, ko noteikti ir vērts iegaumēt un likt lietā svinību dienā!

 • Alkohols

Ja ir paredzēts ar viesiem svinēt tik pāris stundas, apdomājiet, cik ļoti šajā gadījumā ir nepieciešams alkohols. Protams, šampanieša glāze pēc laulību ceremonijas lieliski iederēsies, tomēr, ja nav ieplānotas viesības līdz rīta gaismai un ar kārtīgu izgulēšanos, alkohola neesamība vai arī tik dažas pudeles šampanieša vai vīns uz uzkodu galda būs tikai pašsaprotami.

 • Mūzika

Runājot par mūziku, pavisam vienkārši – sastādiet savu dziesmu izlasi. Šajā gadījumā nav nepieciešamība pēc kāzu dīdžejiem vai muzikantu ansambļiem, jo par mūziku atbildēsiet jūs paši, nebūs nepatīkamu pārsteigumu dziesmu izvēlē, un savu īpašo dienu varēsiet izbaudīt, skanot pašām mīļākajām melodijām.


Foto: Saiva Liepiņa

 • Dekorācijas

Radošs gars jums noteikti būs milzīgs palīgs, ja runājam par dekorācijām. Vari izmantot savas vistrakākās idejas, kā arī tās smelties internetā un pie draugiem. Baloni, kreppapīra bumbas, papīra virtenes, sveces burciņās un daudzi citi materiāli un nieciņi var kalpot par salīdzinoši lētu, bet ļoti skaistu dekoru kāzu svinību vietā!

 • Kāzu torte un uzkodas

Kas attiecas uz kāzu kūku – tu taču zini, kur atrast savu mammu, omīti vai draudzeni, kura mīl gatavot? Palūdz, lai kāda no viņām jums kā kāzu dāvanu pasniedz tavu mīļāko torti no bērnības atmiņām vai īpašajām jubilejas svinībām! Izvēloties šo variantu, nošaut greizi ir teju neiespējami – garšas nianses, izskata variācijas un pievienotā vērtība ir labi zināma un nepārspējama! Un atceries, ka arī ēdienam nav obligāti jābūt kā no karaliskajām kāzām nākušam – ļauj vaļu fantāzijai, internetam un ģimenes pavārgrāmatām!


Foto: Oskars Briedis

Vēlētos arī piebilst, ka, izvēloties rīkot pavisam mazu īpašā notikuma atzīmēšanu, nav pieņemts viesiem lūgt lielas dāvanas vai naudu. Šāda veida svinībās parasti jaunajam pārim tiek dāvāti tikai ziedi.

Lai arī kādas kāzas tu izvēlētos – lielākas vai mazākas – atceries, ka šajā dienā pats svarīgākais ir to veltīt jums abiem, izbaudīt un novērtēt jūsu abu mīlestību vienam pret otru. 

Raksta titulfoto: Liliāna Legzdiņa

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties
SAISTĪTIE RAKSTI
 • Lai jūsu skaistāko dzīves dienu nesabojātu nepatīkami pārsteigumi, tā kārtīgi jāsaplāno. Viena no panākumu atslēgām ir lietu un notikumu pārrunāšana un atrunāšana līgumā vai mutiski vienojoties. Vislielākās sarunas parasti notiek ar viesu nama saimniekiem.

 • Dažiem pāriem atrast ideālo kāzu svinību vietu var šķist viegli, jo svinību vieta, iespējams, izsapņota vēl pirms saderināšanās. Tie, kas izvēli vēl nav veikuši, var apmulst plašo iespēju un variantu priekšā.

 • Vai tevi sajūsmina atrašanās pie dabas un arī savas kāzas tu labprāt vēlētos svinēt, baudot pļavas, meža vai ezera tuvumu, nepiespiestu gaisotni, festivāla noskaņas? Tad kempinga smalkais brālis glempings ir kā radīts tieši tev!

 • Tur, starp Enguri un Mērsragu, esot klusa un idilliska vieta, ko sauc par Bērzciemu. Zvejnieku ciems, kas atrodas pašā jūras krastā, jau kādu laiku var lepoties ne tikai ar dažādām gardām zivīm, bet arī ar vienu no šī brīža vēl maz apjaustajām pērlēm – kāzu un citu svinīgo pasākumu mīlošo Radošo šķūni. Par to, kas ir Radošais šķūnis un kāpēc tam vajadzētu būt Tavu nākamās vasaras kāzu galamērķim, mums stāsta .emociju .asistents Rihards Mickēvičs.

 • Vairāk nekā 700 gadus viduslaiku pils Jaunpilī ir bijusi neskaitāmu mīlas stāstu lieciniece un vairākus gadu desmitus tā ir bijusi vieta, kur savu kopīgo dzīves ceļojumu ir uzsākušas jaunās ģimenes, līdzi sev paņemot īpašo pils svētību un pamatīgumu.

 • Kāzu svinības arvien biežāk un biežāk dodas ārā pa viesu namu un piļu durvīm, lai pārsteigtu gan kāzu viesus, gan pašus jaunlaulātos. Mīlestība ir bezbailīga un iedvesmojoša, un jo vairāk trakām idejām kopā ļaujaties, jo neaizmirstamākas kļūst jūsu kopīgās dienas. Lūk, 9 idejas, kur svinēt kāzas, ļaujoties sapņu lidojumam.