FB Pixel
Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Kāzas bez svinībām viesu namā

Autors:Ance Tarvida
Nereti PRECOS forumā ir sastopamas diskusijas, kurās topošās līgavas apspriež iespējamos scenārijus kāzām bez lielas balles viesu namā, pilī vai muižā, bet gan ar nelielu svinīgu pačalošanu pie šampanieša glāzes.

Tiem, kas vēlas kāzas veltīt tikai viens otram – maza un sirsnīga svētku atzīmēšana pēc laulību noslēgšanas būs lielisks variants!

Ir iespējami neskaitāmi veidi kā arī šādu pasākumu padarīt neaizmirstamu ne tikai jūsu, bet arī kāzu viesu acīs un, kas ir pats labākais – to visu paveikt, neiztukšojot bankas kontus! Ietaupītos līdzekļus varēsiet likt lietā medusmēnesī vai arī savā, nu jau ģimenes, mājoklī.

Lai arī kādas ir tavas vēlmes šajā dienā, mēs esam sagatavojuši dažas idejas alternatīvai svinēšanai!


Foto: Ainārs Mazjānis

Kur svinēt?

  • Restorāns vai bārs

Bieži vien jaunlaulātie, kopā ar ģimeni un tuvākajiem draugiem, pēc laulību ceremonijas izvēlas doties uz kādu restorānu pusdienās vai vakariņās, lai atzīmētu lielisko notikumu. Ja nav vēlme ieturēt sātīgu maltīti, var arī uzburt nelielu kokteiļvakaru ar gardām uzkodām kādā no bāriem. Protams, neaizmirsti iepriekš sazināties ar noskatīto iestādi un rezervēt īpaši jums paredzētu telpu vai galdiņu!

  • Pļavā, alā, klintī!

Pēdējo gadu laikā īpašu popularitāti ieguvuši nelieli kāzu banketi dabā, it īpaši pie mūsu pašu Latvijas skaistajām klintīm. Ja sākumā šķiet, ka īstu svētku sajūtu šādās vietās nav iespējams iegūt, tad atceries, ka tavā ģimenes lokā un kāzu viesu sarakstā  noteikti ir atrodami īpaši entuziasti, kurus droši vari iesaistīt sagatavošanā var un darboties kopā.


Foto: Ainārs Mazjānis

  • Dārzā vai pagalmā

Noteikti apsverat iespēju sarīkot nelielu kāzu dārza ballīti turpat jūsu, vecāku vai draugu mājās. Viss, kas nepieciešams – sveces un lampiņu virtenes noskaņai, baloni priekam, nojume drošībai. un grils – gardām svētku vakariņām! Der iegaumēt, ka šis svinību variants noteikti būs intīmākai gaisotnei ģimenes lokā, kā arī pats izdevīgākais kāzu budžetam.

  • Skvērā pie baznīcas

Ja laulība ir noslēgta baznīca, tad visbiežāk tomēr jaunlaulātie izvēlas pacelt glāzes turpat skvērā aiz tās. Nereti šie mazie pagalmiņi aiz baznīcām ir maģiski skaisti un tiešām var kalpot kā lieliska kāzu svinību noslēguma vieta. Pēc nelielās atzīmēšanas neaizmirstat pateikties viesiem par atnākšanu un tālāk dodaties – nu, tas lai paliek jūsu noslēpums!


Foto: Saiva Liepiņa

Noderīgi padomi mazajām svinībām

Ja esat nolēmuši par labu mazām svinībām, tad pavisam noteikti nav lielas nepieciešamības pēc 10 cilvēku komandas Jūsu kāzu organizēšanā. Nosēdieties pie galda un paši izrunājat, kas kāzām būs nepieciešams, cik daudz un kurā brīdī. Vēlamies padalīties ar dažiem padomiem jau tagad, ko noteikti ir vērts iegaumēt un likt lietā svinību dienā!

  • Alkohols

Ja ir paredzēts ar viesiem svinēt tik pāris stundas, apdomājiet, cik ļoti šajā gadījumā ir nepieciešams alkohols. Protams, šampanieša glāze pēc laulību ceremonijas lieliski iederēsies, tomēr, ja nav ieplānotas viesības līdz rīta gaismai un ar kārtīgu izgulēšanos, alkohola neesamība vai arī tik dažas pudeles šampanieša vai vīns uz uzkodu galda būs tikai pašsaprotami.

  • Mūzika

Runājot par mūziku, pavisam vienkārši – sastādiet savu dziesmu izlasi. Šajā gadījumā nav nepieciešamība pēc kāzu dīdžejiem vai muzikantu ansambļiem, jo par mūziku atbildēsiet jūs paši, nebūs nepatīkamu pārsteigumu dziesmu izvēlē, un savu īpašo dienu varēsiet izbaudīt, skanot pašām mīļākajām melodijām.


Foto: Saiva Liepiņa

  • Dekorācijas

Radošs gars jums noteikti būs milzīgs palīgs, ja runājam par dekorācijām. Vari izmantot savas vistrakākās idejas, kā arī tās smelties internetā un pie draugiem. Baloni, kreppapīra bumbas, papīra virtenes, sveces burciņās un daudzi citi materiāli un nieciņi var kalpot par salīdzinoši lētu, bet ļoti skaistu dekoru kāzu svinību vietā!

  • Kāzu torte un uzkodas

Kas attiecas uz kāzu kūku – tu taču zini, kur atrast savu mammu, omīti vai draudzeni, kura mīl gatavot? Palūdz, lai kāda no viņām jums kā kāzu dāvanu pasniedz tavu mīļāko torti no bērnības atmiņām vai īpašajām jubilejas svinībām! Izvēloties šo variantu, nošaut greizi ir teju neiespējami – garšas nianses, izskata variācijas un pievienotā vērtība ir labi zināma un nepārspējama! Un atceries, ka arī ēdienam nav obligāti jābūt kā no karaliskajām kāzām nākušam – ļauj vaļu fantāzijai, internetam un ģimenes pavārgrāmatām!


Foto: Oskars Briedis

Vēlētos arī piebilst, ka, izvēloties rīkot pavisam mazu īpašā notikuma atzīmēšanu, nav pieņemts viesiem lūgt lielas dāvanas vai naudu. Šāda veida svinībās parasti jaunajam pārim tiek dāvāti tikai ziedi.

Lai arī kādas kāzas tu izvēlētos – lielākas vai mazākas – atceries, ka šajā dienā pats svarīgākais ir to veltīt jums abiem, izbaudīt un novērtēt jūsu abu mīlestību vienam pret otru. 

Raksta titulfoto: Liliāna Legzdiņa