FB Pixel
e-veikals Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Kāzas kā garšas piedzīvojums – svinības restorānā

Autors:Lauma Ozola / PRECOS
Izsmalcināti ēdieni, īpaši piemeklēti dzērieni, izcili šefpavāri, ekskluzīvs un mājīgs telpu dizains un ainavu daudzveidība visapkārt – tie ir tikai daži atslēgas vārdi, kas raksturo restorānus Latvijā. Mūsdienās arvien vairāk pāru savas kāzas izvēlas svinēt restorānā, ļaujoties intīmai gaisotnei kopā ar tuvākajiem viesiem.

Par to, kāda ir restorānu loma kāzu svinētāju izvēlē, kā radīt īstu piedzīvojumu un par novērojumiem kāzās restorānā 21. gadsimtā, jautājām trīs iecienītiem restorāniem – Fabrikas restorānam, Pavāru mājai Līgatnē un restorānam Kolonāde. Mūsu stāsti

Kvalitāte ēdienos, dzērienos un apkalpošanā

Fabrikas restorāna direktore Sintija Apse ir pārliecināta, ka mūsdienās galvenie vadmotīvi kāzās ir atbilstoša atmosfēra, kā arī drošība un pārliecība, ka viss būs tā, kā kāzinieki to iztēlojušies. Tāpat arī estētiskais baudījums un kvalitāte, ko paši un viesi saņem gan ar ēdienu, gan apkalpošanu.


FOTO: Klaids Lielbiksis | Fabrikas restorāns

“Pēdējos gados ir novērojama tendence, ka pāri arvien vairāk izvēlas svētku pusdienas vai vakariņas restorānā, nevis bagātīgu bufetes stila mielastu viesu namā ar nakšņošanu un brokastīm.

Kāzas un kāzu jubilejas ir svētki, ko visbiežāk svin mūsu restorānā, un tas mūs ļoti priecē. Tās ir pusdienas vai vakariņas šaurā lokā – līdz aptuveni 18 personām. Uzņemam arī lielākas kāzas ar 50–60 personām, bet intīmās kāzas pie mums notiek vairāk. Bieži vien pārim pēc viesošanās restorānā ir ieplānots medusmēneša lidojums nākamajā dienā, retāk – tajā pašā. Ir bijuši gadījumi, kad pāris dodas prom ātrāk, bet pie galda paliek kāzu viesi.

Tas mums liek secināt, ka ir radusies vēlme kāzu budžetu novirzīt nevis nakšņošanai un ilgām nakts svinībām, bet ceļojumam vai kādām citām iecerēm. Manuprāt, viesi atzīst arī šova elementus – dūmus vai sveces ar efektu kūkā, ja pāris to ir vēlējušies. Tomēr visvairāk tiek novērtēts tas, ka nebūs negaidītu un nepatīkamu pārsteigumu. Par šo jautājumu esmu runājusi ar pāriem, kas dod priekšroku mazām kāzām restorānā. Viņiem patīk, ka uzsvars tiek likts uz ēdiena baudījumu un atmosfēru, nav kāzu vadītāja un dažādas izdarības – it kā smieklīgi, bet, jā, pāriem patīk, ka tādu pārsteigumu restorānā nav.

Protams, ir izņēmumi, kad kāds no viesiem vēlas organizēt pārsteigumu, tad kopīgi izvērtējam iespējas, lai pārim būtu prieks. Šie pārsteigumi ietver gan īpašu ēdiena pasniegšanas veidu, gan muzikālu pavadījumu vakariņās. Pieturamies pie tā un ļoti cienām to, ko pāris vēlas, iepriekš vienojoties par konkrētu ēdienkarti, dzērieniem un citām niansēm.


FOTO: Klaids Lielbiksis | Fabrikas restorāns

Skats, kas paveras uz Vecrīgu, ir peldoša stikla terase uz ūdens, kā arī ir sajūta, ka esi nomaļā, romantiskā un klusā vietā, bet tomēr 15 minūšu brauciena attālumā no centra. Pāri izmanto arī izdevību pie terases piebraukt ar laivu vai jahtu, un tā ir pievienotā vērtība, kuru ne visi restorāni var piedāvāt. Pāriem patīk apvienot viesošanos pie mums ar fotosesiju tepat Ķīpsalā, jo atrašanās vieta ir ļoti skaista pāru fotosesijām. Mūsu mērķis ir nodrošināt kvalitāti gan ēdienos, gan dzērienos, gan apkalpošanā. Un brīnišķīgs novērojums, ko esmu pamanījusi, – jaunie pāri bieži vien ir viesi kāda cita pāra kāzās, kas norisinās mūsu restorānā. Tas jau runā pats par sevi.”

Galvenais, lai ēdiens būtu svaigs un garšīgs

Pavāru mājas Līgatnē saimnieks Ēriks Dreibants uzsver, ka šefpavāra un vīnziņa klātbūtne restorānā ir būtiska. Tāpat arī rokraksts, kas ir izveidojies restorānam.

“Šefpavārs Juris Dukaļskis rada degustāciju ēdienkarti sešās kārtās ar iespēju piedzīvot vairākus nelielus un dažādus ēdienus tā vietā, lai izbaudītu tikai vienu vai divus. Arī mūsu vīnzinim Jurim Semjonovam ir liela nozīme. Esmu pamanījis, ka cilvēkiem patīk mūsu restorāna vide, ārā ir dārzs, kas simpatizē viesiem.


FOTO: Krista Bumbiere | Pavāru māja Līgatnē

Manuprāt, cilvēki mūs izvēlas, pateicoties rokrakstam. Runājot par kāzām, piedāvājam vienas dienas kāzas, jo pie mums nevar nakšņot. Ir liels prieks par to, ka cilvēki, kas izvēlas šeit svinēt kāzas, ir mūsu klienti. Viņiem patīk tas, ko darām ikdienā, kā tiek pasniegts ēdiens, tāpēc izvēlas savu dzīves skaistāko notikumu svinēt šeit, lai mēs esam tie, kas parūpējas par viņu kāzām. Esam pamanījuši, ka pāri pēc kāzām atgriežas pie mums, un tas priecē. Mums ir arī tradīcija – pirmajā kāzu gadadienā kāziniekiem nosūtām īpašu pārsteigumu no mūsu restorāna.

Līgatne pati par sevi ir ļoti skaista vieta, un visbiežāk kāzas pie mums notiek vasarā, kad tās var svinēt ārā, mūsu dārzā, kad viss plaukst, zied hortenzijas. Esmu pamanījis, ka pietāte pret vēsturi un atmosfēra dod fantastiskas sajūtas, protams, arī ēdiens.

Mēs cenšamies izmantot pēc iespējas vairāk bioproduktu un zemnieku produktu, lai ēdiens būtu svaigs, tīrs un garšīgs. Tiem, kas vēl tikai gatavojas precēties, kāzas ieteiktu svinēt tajā vietā, ko pāris jau pazīst. Restorāna īpašnieki jau ir iepazinuši šos cilvēkus, kas nozīmē, ka sadarbība būs kvalitatīvāka un foršāka.


FOTO: Krista Bumbiere | Pavāru māja Līgatnē

Nebūtu prātīgi noskatīt kādu vietu, ziemā aizbraukt uz turieni, kur nav pat īsti degustācijas ēdieniem, pēc tam kāzās augustā viss varētu būt pavisam citādāk. Izvēlieties pārbaudītas vietas, kur pašiem patīk būt! Iesaku nerīkot lielas kāzas, ja svinību vieta ir restorāns. Uzaiciniet pašus tuvākos – 30 līdz 40 personas! Pārējo naudu atvēliet skaistam kāzu ceļojumam!” 

Dažādas pasaules garšas

Restorāna Kolonāde. Mūsu stāsti vadītājs Jānis Ļipņickis atzīst, ka pats svarīgākais kāzās ir kvalitāte un serviss. Tāpat arī pārsteigumiem ir īpaša loma, ko sniedz izvēlētā vieta.

“Tie pāri, kas nevēlas izguldīt viesus, kāzas svin pie mums. Kāzu svinēšana restorānā, manuprāt, mūsdienās ir kļuvusi aktuālāka.


FOTO: no personīgā arhīva | Kolonāde. Mūsu stāsti

Turklāt viss ir atkarīgs no vietas un tā, ko restorāns var pārim piedāvāt. Būtiski, lai ir jumts virs galvas, jo neparedzētu laikapstākļu dēļ ir jābūt alternatīvai. Tādā ziņā mūsu restorāns ir drošs. Mums ir atvērtā terase un jumts virs galvas, atrodamies pašā Rīgas vecpilsētā, blakus ir parks, opera un kanāls.

Ainavas daudzveidība, kas bieži vien pārsteidz viesus, nav mazsvarīga. Mēs apzināmies, ka cilvēki nāk uz restorānu, lai baudītu maltīti un dzērienus, kopā pavadītu laiku, taču vieta, interjers un atmosfēra, manuprāt, ir trešais valis, uz kura turas pats restorāns, un tas arī var pārsteigt.


FOTO: no personīgā arhīva | Kolonāde. Mūsu stāsti

Runājot par ēdieniem, jāatzīst, ka mūsu šefpavārs Ainārs Volodka spēj piedāvāt dažādas pasaules garšas, izstrādāt savu individuālo konceptu kāzām. Pats restorāns, pateicoties pieredzei, var īstenot vispārdrošākās kāzinieku vēlmes. Kopā ar pāri apsēžamies, saliekam ēdienkarti un kopējo bildi.

Uzskatu, ka kāzās jābūt skaistam visam kopskatam, ne tikai gardai maltītei un dzērieniem. Īpaši svarīgi tas ir līgavām, lai viss būtu estētiski baudāmi. Un tad atliek tikai baudīt!”

Raksta titulfoto: Klaids Lielbiksis