FB Pixel
e-veikals Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Kāzu svinību vietas

Autors:Madara Karlsberga / PRECOS
Dažiem pāriem atrast ideālo kāzu svinību vietu var šķist viegli, jo svinību vieta, iespējams, izsapņota vēl pirms saderināšanās. Tie, kas izvēli vēl nav veikuši, var apmulst plašo iespēju un variantu priekšā.

Svinību vietu veidi

Līdz brīdim, kamēr rezervējat savu kāzu svinību vietu, jūsu kāzu norise ir kā tukšs audekls, bet, kolīdz šī izvēle tiek veikta, kāzu svinību norises vieta ir tā, kas daļēji diktē pārējās izvēles – sākot no ēdienkartes, līdz pat tam, kādā apģērbā tērpsities. Katrai svinību vietai piemīt tās īpašā maģija. Svinību vietā piedzīvotās sajūtas jūs paši un arī viesi atcerēsieties vēl jūsu sudrabkāzu jubilejā.

Viesu nami

Viesu nams ir vispopulārākā un tradicionālākā kāzu svinību vieta. Pateicoties Latvijas plašumiem, daudzveidīgi viesu nami ir atrodami ikvienā Latvijas novadā, turklāt tos nereti rotā plaša, apzaļumota, īpaši veidota un kopta teritorija, kas lieliski piemērojama dažādām vakara daļas izklaidēm.

Viesu nami, to daudzveidības dēļ, ir pielāgojami gandrīz jebkuram kāzu konceptam. No lieliem un grezniem muižas tipa viesu namiem, kas piedāvā pilnu servisu – no ēdināšanas līdz dekorēšanai –, līdz maziem un mājīgiem viesu namiem nelielām svinībām lauku stilā, kur galvenā pievienotā vērtība būs ainaviskā vieta ar vēsturisku pieskaņu.

Lielākajā daļā viesu namu tiek piedāvāta arī pirts. Tā mēdz būt kā atsevišķa pirts māja vai atrodas svinību nama telpās, pirts ir lieliska izklaide un atslodze kāzu otrajā dienā.

Pilis un muižas

Unikālas pilis un muižas, kas celtas dažādos gadsimtos, sniedz iespēju kāzu dienā piedzīvot gan viduslaiku aktivitātes un noskaņu, gan izbaudīt greznību un tikai pilīm raksturīgu daili, kā arī nakšņot muižu greznajos apartamentos.

Plašāku muižu teritorijā ietilpst, piemēram, brīvdienu māja, viesu nams, pirts māja, dažādu tipu un platību ēkas, kas paredzētas konkrētam svinētāju skaitam, kā arī nereti – aktīvās atpūtas teritorija. Ja muižas teritorija ir ievērojami plaša un sastāv no šādām vairākām atsevišķām ēkām un teritorijām, tiek piedāvāta iespēja īrēt atsevišķas ēkas, ne visu kompleksu.

Tādējādi svinētājiem ir iespēja izvēlēties savu svinību konceptu vakaram vai vairāku dienu svinībām.

Savukārt pilis piedāvā senatnīgu eleganci mūsdienīgā izpildījumā. Lielākā daļa no pilīm celtas 19.gadsimtā, dažas jau krietni senāk, taču līdz pat mūsdienām tās glabā savu īpašo stilu.

Atjaunota un modernizēta pils kā svinību vieta piedāvā plašas un greznas svinību telpas. Pils telpām vai blakus esošajām ēkām nereti tiek piešķirti interesanti un tematiski nosaukumi, piemēram, Dārzniekmāja, Kungu māja, Kafijas zāle, Cigāru istaba un tamlīdzīgi. Savukārt pils restorāns piedāvā izcilu un gardu ēdienu jūsu svētkos. Pils naktsmītnes veidotas īpašā dizainā – vai nu saglabājot to autentiskumu it visā, vai vēsturisko apvienojot ar mūsdienīgi aktuālo, tādējādi radot superior klases viesnīcu.


FOTO: Ungurmuiža

Viesnīcas

Lai arī viesnīcas nav no klasiskākajām kāzu svinību vietām, tomēr tā var kļūt par lielisku mīlestības mirkļu svinību vietu, piedāvājot elegantas dizaina telpas un lielisku ēdināšanu.

Tas, kāda tipa un stila viesnīcu izvēlēties savām svinībām, būs atkarīgs gan no viesu skaita, gan pāra prasībām. Rīga un Jūrmala ir bagātākās pilsētas dizaina viesnīcu un lielām svinībām piemērotu viesnīcu skaita ziņā. Savukārt mazākās Latvijas pilsētās viesnīcas var piedāvāt lielāku privātuma devu un plašāku āra teritoriju – pļavas, dārzi, ezers vai pat jūra.

Restorāni

Restorāns būs piemērota kāzu svinību vieta tiem pāriem, kas vēlas izsmalcinātu ēdienu un garšas baudījumu apvienojumā ar skaistu interjeru un profesionālu apkalpojošo personālu.

Lielākā daļa restorānu, kas piemēroti kāzu svinībām, atrodas muižu, piļu, viesnīcu telpās un izvēle ir gana plaša – piemēroti no mazākām svinībām līdz pavisam grandiozām.

Restorāns būs piemērots arī tiem pāriem, kas izvēlas īsākas svinības – bez nakšņošanas, vai tiem, kas gatavojas uzreiz pēc ceremonijas doties romantiskā ceļojumā. Šampanietis un uzkodu galds vai kārtīga maltīte kopā ar saviem mīļajiem ir viens no lieliskiem svinību un garšas baudījumiem, un tas var būt lielisks kāzu dienas noslēgums.

Lasi arī: Kāzas kā garšas piedzīvojums – svinības restorānā

Šķūņi

Ja ir vēlme nedaudz atkāpties no klasiskām svinību vietām un svētkus svinēt ar dabas klātbūtni, izjūtot Latvijas lauku mieru, tad šķūnis kā svinību vieta kāzām var kļūt par īsto izvēli.

Šķūnis joprojām ir maz apjausta pērle, un ne visi pāri uzdrošināsies izvēlēties to kā savu svinību vietu. Tas prasa lielāku plānošanu, sagatavošanās darbus, vairāk dekorāciju, toties to visu iespējams piemērot tieši savam redzējumam un vēlmēm. Un tad, gluži kā pasakā, šķūnis pārvēršas par neatkārtojamu un plašu svinību vietu.

Latvijas svinību šķūņu saimniekiem ir gan uzkrāta personīgā pieredze, gan sadarbība ar dekorētājiem un galdu klājējiem, lai varētu svinību kontekstu piemērot jebkurai gaumei un prasībām. Iespējas ir teju neierobežotas!


FOTO: Lūcija Rošāne

Netradicionālas svinību vietas

Ja ir vēlme pārsteigt sevi un arī viesus, kāzu svinības iespējams rīkot dažādās neierastās svinību vietās.

Tukšas, plašas, gaišas telpas, kas piemērojamas jebkāda stila svinībām ar ietilpību līdz vairākiem simtiem cilvēku. Vai aristokrātiska svinību vieta, kas sākotnēji kalpojusi kā kungu savrupnams un nu piedāvā iespēju plašām svinībām. Vai varbūt svinību vieta ar panorāmas logiem uz lidostas skrejceļu…

Šīs netradicionālās svinību vietas ir tās, kas var jebkuru fantāzijas lidojumu pārvērst par īstenību. Tās būs piemērotas lielam svinētāju pulkam ar lustīgu dejošanu mūzikas pavadījumā, jo akustika šajās telpās ir neatkārtojama!

Alternatīva – svinības neparastās vietās 

Ja pat mazāk tradicionālas kāzu svinību vietas šķiet pārāk ierastas, tad kāzas var svinēt arī vietās, kas no pirmā acu uzmetiena var šķist nepiemērotas. Te ir runa ne tikai par vecāku lauku mājas skaisto pagalmu, bet vēl citām lieliskām kāzu svinību vietām.

Šīs nu būs tās svinību vietas, kur iespējams rīkot kā svinības līdz rīta gaismai, tā neilgu kopā sanākšanu ar šampanieti un uzkodām.

Galvenā panākumu atslēga, plānojot kāzas gan viesu namā, gan citā vidē, ir dažādu lietu un nianšu apzināšana un to atrunāšana gan ar kāzu svinību organizatoriem, gan svinību vietas saimniekiem. Lai kāzu dienu neaizēnoti itin nekas, ir vērts pārdomāt un izveidot sarakstu ar lietām, ko jautāt saimniekiem, izvēloties svinību vietu.

Plānojot svinības netradicionālās vietās, pašiem nāksies vairāk izvērtēt, kuras no lietām ir primāri svarīgas un nedrīkst tikt aizmirstas, lai svinības izdotos. Ja kāzas plānotas ar kāzu aģentūras palīdzību, tad visas šīs vēlmes pārrunājamas ar organizatoriem. Pieredzes bagātie kāzu rīkotāji nereti spēj iedomāties un paredzēt tādas lietas un nianses, ko paši nevar paredzēt.

Ja svinību organizēšana notiek pašu un izpalīdzīgu draugu spēkiem, tad noteikti ir vērts izplānot visu svinību dienu soli pa solim, cenšoties paredzēt gan viesu vajadzības, gan padomāt par rezerves plānu dažādām situācijām.

Ja viesu namā, muižā vai restorānā jau ikdienā tiek domāts par dažādu vecumu cilvēku ērtībām un labsajūtu, tad, rīkojot svinības mazāk ierastās vietās, tieši jaunais pāris būs tas, kas vislabāk zinās savu viesu vajadzības, un tās noteikti nedrīkstētu tikt piemirstas, lai kāzas padarītu skaistas gan sev, gan viesiem.


FOTO: Annija Veldre

Lasi arī: Kāzu svinību vietas meklējumu aizkulises

Raksta titulfoto: Grand Poet Hotel