FB Pixel
Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Radošais šķūnis un .emociju .asistents

Tur, starp Enguri un Mērsragu, esot klusa un idilliska vieta, ko sauc par Bērzciemu. Zvejnieku ciems, kas atrodas pašā jūras krastā, jau kādu laiku var lepoties ne tikai ar dažādām gardām zivīm, bet arī ar vienu no šī brīža vēl maz apjaustajām pērlēm – kāzu un citu svinīgo pasākumu mīlošo Radošo šķūni. Par to, kas ir Radošais šķūnis un kāpēc tam vajadzētu būt Tavu nākamās vasaras kāzu galamērķim, mums stāsta .emociju .asistents Rihards Mickēvičs.

Emociju asistents un Radošais šķūnis – jāsaka, intriģējoša kombinācija. Pastāsti mums par to vairāk!

Jā, kombinācija ir patiešām interesanta [smejas – aut.]. Pēdējos 10 gadus ikdienā darbojoties sabiedrisko attiecību, mārketinga un pasākumu vadīšanas jomā, ir pabūts patiešām daudz dažādās krāsainās, raibās un skaistās vietās, taču Bērzciema Radošais šķūnis ir patiesi īpašs. Baltijā un jo īpaši Latvijā ir patiešām daudz skaistu vietu, par ko mēs varam būt ļoti lepni un priecīgi, tas pats, protams, attiecas ne tikai uz ainavām un dabu, bet arī atpūtas vietām un viesu namiem, bet ar Radošo šķūni ir citādi. Jau pirmoreiz to ieraugot – blakus nepieradinātai, bet maigai jūrai –, rodas iespaids, ka šī vieta ir patiesi maģiska. Vintage satiekas ar romantiku – spilgti paspilgtinot kāzas un to emociju jau tā krāšņo gammu.

Un kā ir ar Tevi pašu, minēji “emocijas un to krāšņo gammu” – vai arī Tev ir kāda saistība ar to?

Tā ir mana pārliecība, kas lieliski iet roku rokā arī ar Radošā šķūņa pasākumu komandu, jo uzskatām, ka jebkurš pasākums – vai tās būtu kāzas, sporta spēles, uzņēmuma team building – katram no šo notikumu dalībniekiem mājup jādodas ar unikālām, skaistām un pašu radītām emocijām. Tieši tāpēc arī sevi nesaucu par vadītāju, bet gan asistentu, jo mana filosofija ir tāda, ka katra konkrētā pasākuma vadītājs ir ikviens iesaistītais – kā paši uztversim, kā paši noskaņosimies notikumam, tik arī dabūsim no tā ārā. Tas būtībā neattiecas tikai uz pasākumiem, bet gan arī dzīvi – kā lūkosimies uz to, tāda tā arī būs. Vairāk smaidīsim, būsim atvērti, tad arī pati ikdiena būs gaišāka un pozitīvāka.

Un kā Tu to vari ietekmēt, to kā kāds domā vai rīkojas? Kādi ir Tavi “asistēšanas” rīki?

Vislabākais ierocis ir smaids un pozitīvisms. Tu vari interpersonāli komunicēt ar kādu bez smaida, un saruna būs krietni nopietnāka, formālāka vai tu vari smaidīt, tādējādi dodot ziņu, ka esi noskaņots draudzīgi un arī pretim esošais cilvēks kļūs kaut varbūt arī tikai nedaudz, bet atvērtāks. Runājot par kāzām, tā arī ir viena no galvenajām lietām, ko komunicēju topošajiem jaunajiem pāriem – ir jāsaprot, ka šī ir jūsu diena, jūs esat svarīgākās šīs burvīgās dienas sastāvdaļas, un tā ir jābauda. Bieži vien, gatavojoties kāzām, uzpeld “pēdējie, negaidītie darbiņi”, un tad viss šis gatavošanās process var kļūt nedaudz stresains. Tieši tāpēc ar pāriem pirms kāzām sagatavojam dienas plānu, kurā ieliekam galvenās aktivitātes un pieturpunktus, tādējādi arī mazinot iespējamo uztraukumu, jo mēs baidāmies no tā, ko nezinām. Ja mums ir plāns un varam iztēloties kāda aptuveni būs šī diena, tad arī esam brīvāki, mierīgāki un varam nodoties baudīšanai. Tādēļ arī vienmēr akcentēju, ka kāzu diena ir tā diena, kad visam pārējam jau ir jābūt aiz muguras. Kāzu dienā ir tikai viens svarīgs laiks – ceremonijas. Pārējais ir jau minētā baudīšana. 

To ir viegli pateikt, bet pati pēc pieredzes zinu, ka kāzu rītā vēl ir savi darbi kas jāpadara. Piemēram, ziedi, auto dekorācijas…

Protams, vienmēr būs darbi, kas būs izdarāmi tikai tajā dienā, kaut vai tie paši ziedi, hēlija baloni vai kas cits, kas var “izbeigties”, tādēļ jo svarīgi ir šie pozitīvi noskaņotie cilvēki, kas ir apkārt. Angļu kāzās ierasti tos saucu par entourage, latviski visprecīzāk laikam būs svīta, kas tad arī rūpējas par dienas plūdumu. Jāsaprot, ka, izvēloties vedējus, tas ir ne tikai milzīgs gods, bet gan arī no tā izrietošā atbildība. Jā, bez vedējiem vēl palīdzēs arī vecāki un draugi, ja nepieciešams, vai, ja ir liels budžets, kāzu plānotāji, bet vedēji ir ļoti, ļoti svarīga izvēle. Kā jau minēju iepriekš un atkārtošos atkal – jaunajam pārim kāzu diena ir JĀBAUDA [smaida un izteiksmīgi uzsver – aut.]. Tā ir viena no īpašākajām dienām visā cilvēka mūžā un nav laika, lai uztrauktos par sīkumiem, laikiem vai nebūšanām. To arī vienmēr uzsveru pāriem – ierodieties uz ceremoniju un pēc tam mēs, atkarībā no dienas plūsmas, baudām. Vajadzēs vairāk laika kādai aktivitātei – atradīsim; kavēsim ierašanos viesu namā – nekas, sazināsimies, pateiksim cikos būsim un karbonāde būs gatava uz to laiku; vajadzēs vairāk spēļu – būs; redzam, ka cilvēki bauda vakaru nepiespiestā atmosfērā – nu neliksim viņiem vāveres kokos spēlēt, jo tā, redz, ir “pēc plāna”. Baudām, baudām un vēlreiz baudām. Jaunais pāris un ikviens iesaistītais, jo svētkus un to, cik tie pozitīvi būs, mēs radām kopā. Tajā pašā laikā man ir milzīgs prieks, ka parādās šādas brīnumainas, jaunas vietas kā Radošais šķūnis, kas šos baudīšanas svētkus paspilgtina vēl vairāk. Jo, kā jau minēju, viss ir atkarīgs no mums pašiem, bet, ja vēl ir brīnišķīga pasākuma norises vieta, kā šajā gadījumā pie jūras, tad tas emocijas paspilgtina vēl vairāk.

Skatos, ka jums tiešām ir izveidojusies laba sadarbība un lieliski atbilstat uzstādītajiem mērķiem. Tas nāca dabīgi jau no paša sākuma vai pa šo laiku esat apbružājušies kopā ar Radošo šķūni?

Jāatzīst, ka Radošais šķūnis jau ir ar pieredzi, bet tajā pašā laikā kā pērle – vēl līdz galam neapgūts. Tas pavisam noteikti ir mans pagājušās vasaras atklājums, bet, atskatoties uz to, ko šī Radošā šķūņa radošā grupa ir paveikusi jau līdz šim, pirms vēl nolēmām kopā saistīties, izskatās, ka ar katru vasaru te ies tikai karstāk. Ne tikai fantastiskā vieta jūras krastā un nelielā distance līdz galvaspilsētai [apmēram 80 km – aut.], bet arī dažādie iespējamie kāzu un citu pasākumu realizējamie veidi – vai tas būtu retro, senlatviešu tradīcijās vai modernā stilā, šī vieta atļauj un paspilgtina jebko. Tas nav pārspīlēts. Ne tikai noformējums, bet arī virtuves dažādība – gribēsiet mājas virtuvi – būs!; gribēsiet restorāna – būs!; gribēsiet Zvejnieka dēlu jeb vietējo zivju meistarojumus – būs! 

Cik lielas kāzas ir iespējamas Radošajā šķūnī? Vai ir pieejamas arī naktsmītnes?

Viss, protams, vienmēr ir par to, kā mēs protam improvizēt. Ja tā ir ceremonija un vakara daļa, tad te, es teikšu, iespējas ir neierobežotas, jo bez Radošā šķūņa ir pieejama vēl arī milzīga āras teritorija, kurā ir iespējams saklāt papildu galdus un baudīt pasākumu tieši pie jūras, nepalaižot garām, kas notiek iekšā. Runājot par palikšanu, jā, ir arī naktsmājas, kas tiek piedāvātas blakus esošajā un ar Radošo šķūni saistītajā kafejnīcā/viesu namā Mazā kaija, gan arī pavisam netālu, izmantojot kurzemnieku viesmīlību Bērzciemā, un nakšņojot blakus pie draudzīgajiem kaimiņiem un sadarbības partneriem. 60 guļasvietas ir pieejamas turpat blakus Radošajam šķūnim un vēl 60 apmēram 70 metrus pāri ielai. Tikmēr noteikti jāatzīmē, ka kāzas ir vispieprasītākā daļa Radošā šķūņa “ēdienkartē”, bet tikpat labi šeit ir norisinājušies arī korporatīvie pasākumi, sporta spēles, nometnes, vadītas dažādas lekcijas un svinētas arī dzimšanas dienas. Radošā šķūņa komanda vienmēr atradīs labāko risinājumu, jo arī telpas un āras platības ir pieejamas dažādas un pēc nepieciešamā konkrētā pasākuma lieluma.

Tātad Radošajā šķūnī ir iespējami pasākumi līdz pat 120 personām un ar dažādām gaumēm atbilstošu ēdināšanu?

Redzi, kā jau uzsvēru iepriekšējā atbildē, tad viss atkarīgs no tā, ko vēlās klients, jo iespējas, šajā fantastiskajā nostūrī tieši blakus jūrai, ir praktiski neierobežotas. Zinu, ka Radošajā šķūnī ir bijuši arī lielāki pasākumi, kur papildu minētajām 120 guļvietām izmantota iespēja nakšņošanai ar teltīm. Un atsauksmes bijušas patiešām brīnišķīgas! Galu galā – reti kur ir iespējams nakšņot un pamosties praktiski blakus jūrai. Turklāt, ja pasākums norit līdz rītam, kā tas nereti arī ir, tad vēršanās saullēktā un mierīgi bangojošajā jūrā būs papildu pozitīvās emocijas. Ja ņemam par piemēru tradicionālās latgaļu kāzas, kuras ierasti ir apjomīgas gan viesu skaita, gan arī svinību ilguma ziņā, tad tur ierasti nakšņošanas daļa tiek improvizēta visvairāk, ņemot vērā iesaistīto cilvēku daudzumu. Bieži vien tiek izmantotas teltis, cienījamāka vecuma radi tiek izguldīti pie citiem radiem vai kaimiņiem un tādā garā. Galvenais šajās kāzās ir process un tā baudīšana, ne tik daudz raizes vai komforts gulēšanas ziņā. Tieši tas pats attiecas uz Radošo šķūni – tie, kuri atbrauc apskatīties vietu, visbiežāk arī nekur citur vairs nebrauc, jo uzreiz iemīlas tajā. Un nav svarīgi vai to brauc skatīties rudenī, ziemā, pavasarī vai vasarā – tas šarmē ikvienā no gadalaikiem. Tā tad ir atbilde uz jautājumu, vai 120 viesi ir maksimums – nē. Savukārt par vēdera priekiem, zinu, ka savas jauno laiku pastāvēšanas laikā Radošā šķūņa un Mazās kaijas komanda ir stažējusies un praktizējusi dažāda veida ēdienu veidus, jo katru vasaru no vasaras ir vēlējušies progresēt un jau tā lojālajiem blakusesošās kafejnīcas klientiem piedāvāt ko jaunu. Tāpēc šeit kārtējo reizi ikvienam pasākuma rīkotājam būs mazāk raižu, jo viss, ko vēlas, tiek nodrošināts uz vietas, iztiekot bez papildu ārpakalpojumu sniedzējiem vai sūtot sev tīkamo virtuvi no, piemēram, Rīgas.

Saprotu, ka, izmantojot Radošo šķūni, jaunie pāri var ietaupīt tik svarīgo laiku un iztikt bez dažādām liekām rūpēm?

Tieši tā! Radošā šķūņa komanda palīdz atrast optimālāko risinājumu. Tas, ka man ir izteikti kopīgs ar Radoši šķūni un tā čaklajām darba skudrām, ir pieeja, tāpēc arī mūsu sadarbība ir izvērtusies tik veiksmīga un zinu, ka arī tiem, kas izvēlēsies šo burvīgo Bērzciema miera ostu savam kāzu kuģim, pavisam noteikti būs ieguvuši jaunas, pozitīvas sajūtas. Pieeja, ko izmantojam, ir brīva, atvērta komunikācija un klientu sajušana – iepazīšanās, vērtību un vēlmju apzināšana un to iespējamā realizācija. Ja runājam par kāzām, tad, sadalot to pa posmiem, svarīgākais ir bildinājums. Tam seko laiks vai vieta, atkarībā no tā, kas svarīgāks, un vedēju izvēle. Jāatceras, ka vedēji nav tikai formalitāte, bet gan milzīgs gods un atbildība, jo šie ir cilvēki, kam jūs uzticaties un kas tuvākos mēnešus būs gatavi ar jums strādāt plecu pie pleca un atbalstīt. Kad ir šie te četri svarīgākie elementi izpildīti, tad var nodoties pārējām organizatoriskajām detaļām. Šī nu tad arī ir tā vieta, kur Radošais šķūnis, kā jau iepriekš minēju, jo īpaši izceļas, jo mazās, bet laikietilpīgās detaļas nepieciešamības gadījumā var paveikt vai nodrošināt jūsu vietā. Tāpēc arī tik svarīgs ir šis kontakts un vēlmju izprašana, lai nodrošināt katram pārim atbilstošāko un atmiņā paliekamākos svētkus.

Kāds būtu Tavs novēlējums tiem jaunajiem pāriem, kuri laulības ostā plāno iepeldēt nākamajā - zelta enerģiskās zemes cūkas – 2019. gadā?

Viena no svarīgākajām sastāvdaļām ikvienā dzīves situācijā ir jau pieminētā komunikācija. Tāpēc galvenais, ko novēlu ikvienai topošajai sievai vai vīram – atvērta komunikācija. Tā jo īpaši ir svarīga kāzu gatavošanās laikā. Iesaistītiem noteikti ir jābūt abiem. Jā, var būt, ka kāds uzņemas vadošo lomu konkrētās sfērās vai, pēc pieredzes sakot, lielāko plānošanas daļu ierasti veic topošās sievas, kas gan vēsturiski sasaucas ar to, ka dāmas ir tās, kas rūpējas par pavarda siltumu un omulīgumu, gan arī ir labāk orientētas uz detaļām. Un kāzās to ir daudz [smaida – aut.]. Komunikācija ir svarīga ne tikai šajā kāzu gatavošanās posmā, bet arī laulību dzīvē. Mēs visu mūžu mācamies komunicēt, un šī ir prasme, kas jāizkopj dienu no dienas, jo elementu ir daudz. Kaut vai tik vienkāršas lietas kā no rīta otram pateikt kādu labu vārdu vai komplimentu, kas reizē ir tik maz, bet nozīmē tik daudz.

 

.emociju .asistents
ENG/LV
Rihards Mickēvičs
+371 263 025 63
rihards@emocijuasistents.com
www.emocijuasistents.com

 Mazā Kaija
Bērzciems
Ance Puriņa
+371 28361145
info@mazakaija.lv
www.mazakaija.com