FB Pixel

Prieks, ka vēlies ar mums sazināties! Stāsti, kas uz sirds, mēs vienmēr esam Tev gatavi palīdzēt!

Tēma*
Ziņojums*
Vārds*
E-pasts*
Tālrunis
captcha
  • PIEZĪMES
  • VĒSTULES

Kāzas viduslaiku gaisotnē Jaunpils pilī 

image

Vairāk nekā 700 gadus viduslaiku pils Jaunpilī ir bijusi neskaitāmu mīlas stāstu lieciniece un vairākus gadu desmitus tā ir bijusi vieta, kur savu kopīgo dzīves ceļojumu ir uzsākušas jaunās ģimenes, līdzi sev paņemot īpašo pils svētību un pamatīgumu.

Jaunpils pils ir viena no retajām Latvijas viduslaiku pilīm, kas ir saglabājusi savu sākotnējo izskatu līdz mūsdienām. Tā stabili un pamatīgi stāv uz 14. gadsimtā ieliktajiem pamatiem. Mūsdienās pilī vēl joprojām jūtama viduslaiku gaisotne, kas Jaunajam pārim un viņu viesiem kāzās ļaus justies kā baroniem un pils galminiekiem.

Laulību ceremonija ir brīnumains mirklis, kad, tikai pasakot vienu vārdu „Jā”, divas dzimtas apvienojas un izveidojas viena – pavisam jauna ģimene, kuras kopīgais ceļojums tikai sākas. Jaunpils pilī pilskungu cienīga laulību ceremonija tiek organizēta greznajā pils torņa laulību zālē vai pils iekšpagalmā zem simtgadīgās liepas kuplajiem zariem.

Jaunā pāra kopīgais dzīves ceļš Jaunpils pilī var sākties ar pamācošu kāzu ekskursiju, kuras laikā kopā ar Rožu dāmu un Pāžu Jaunais pāris apgūst pamatus mīlestības pils būvēšanā, pavarda uzturēšanā un romantisku attiecību veidošanā, vai arī ar jautru ceļojumu viduslaikos – „Viduslaiku kāzām”, kurās kopā ar Pilskundzi, Kambarkungu un Minizingeru līgava apgūst ideālas sievas galvenos baušļus, bet līgavainis ievingrina roku un prātu bruņinieku ieroču un sievas valdīšanas mākslā. Par godu Jaunā pāra dzīves ceļa sākumam skanēs Lielgabala zalve!

Skaistas un neaizmirstamas kāzu dzīres Jaunais pāris un viņu galminieki var svinēt un ļauties melodiskiem deju ritmiem plašajā pils zālē vai abās krogus zālēs zem apgleznotajām velvēm sveču gaismā. Svētku noskaņai pils floriste parūpēsies par ziedu dekoriem, kas ne tikai lieliski papildinās grezni klāto galdu, bet arī piepildīs telpu ar reibinošiem ziedu aromātiem.

Kāzu svinības viduslaiku stilā ir pils saimes īpašais piedāvājums. Lai izjustu viduslaiku sveču gaismu romantiku, svinības notiek pils kroga senajā ēdamzālē sveču gaismā, baudot barona cienīgu mielastu no māla traukiem, klausoties un dejojot pie viduslaiku mūzikas, bet pusnaktī pils pagalmā sveču un lāpu gaismā tiek organizēta Jaunā pāra mičošana.

Lai bagātīgāks būtu Jaunā pāra dzīves sākums, pils šefpavāre svinībām ir sagatavojusi barona un viņa galminieku cienīgas ēdienkartes, papildus kurām Jaunais pāris var sastādīt pats Īpašo kāzu mielasta ēdienkarti atbilstoši savām vēlmēm un iespējām.

Pēc svētku lustēm un dejām greznie viduslaika stila apartamenti ar romantisko baldahīnu un kamīnu padarīs kāzu nakti Jaunajam pārim vēl īpašāku un skaistāku. Kāzu viesiem ir pieejami omulīgi divvietīgi un daudzvietīgi numuri.  

Pēc svētlaimīgi pavadītas kāzu nakts nākamajā rītā jaunais pāris un kāzu viesi tiek aicināti brokastīs pils krogā vai arī pils pagalmā zem liepas kuplajiem zariem.

Senie un pamatīgie viduslaiku mūri, kas stabili stāv jau vairāk nekā 700 gadus, romantiskā sveču un lāpu gaisma, kas pavada Jauno pāri un kāzu viesus, un baronu cienīga uzņemšana ir lietas, kas padara Jaunpils pili tik īpašu un neaizmirstamu!

Kāzu svinību vieta Jaunpils pils

SAISTĪTIE RAKSTI
  • Lai jūsu skaistāko dzīves dienu nesabojātu nepatīkami pārsteigumi, tā kārtīgi jāsaplāno. Viena no panākumu atslēgām ir lietu un notikumu pārrunāšana un atrunāšana līgumā vai mutiski vienojoties. Vislielākās sarunas parasti notiek ar viesu nama saimniekiem.

  • Dažiem pāriem atrast ideālo kāzu svinību vietu var šķist viegli, jo svinību vieta, iespējams, izsapņota vēl pirms saderināšanās. Tie, kas izvēli vēl nav veikuši, var apmulst plašo iespēju un variantu priekšā.

  • Vai tevi sajūsmina atrašanās pie dabas un arī savas kāzas tu labprāt vēlētos svinēt, baudot pļavas, meža vai ezera tuvumu, nepiespiestu gaisotni, festivāla noskaņas? Tad kempinga smalkais brālis glempings ir kā radīts tieši tev!

  • Tur, starp Enguri un Mērsragu, esot klusa un idilliska vieta, ko sauc par Bērzciemu. Zvejnieku ciems, kas atrodas pašā jūras krastā, jau kādu laiku var lepoties ne tikai ar dažādām gardām zivīm, bet arī ar vienu no šī brīža vēl maz apjaustajām pērlēm – kāzu un citu svinīgo pasākumu mīlošo Radošo šķūni. Par to, kas ir Radošais šķūnis un kāpēc tam vajadzētu būt Tavu nākamās vasaras kāzu galamērķim, mums stāsta .emociju .asistents Rihards Mickēvičs.

  • Kāzu svinības arvien biežāk un biežāk dodas ārā pa viesu namu un piļu durvīm, lai pārsteigtu gan kāzu viesus, gan pašus jaunlaulātos. Mīlestība ir bezbailīga un iedvesmojoša, un jo vairāk trakām idejām kopā ļaujaties, jo neaizmirstamākas kļūst jūsu kopīgās dienas. Lūk, 9 idejas, kur svinēt kāzas, ļaujoties sapņu lidojumam. 

  • Nereti PRECOS forumā ir sastopamas diskusijas, kurās topošās līgavas apspriež iespējamos scenārijus kāzām bez lielas balles viesu namā, pilī vai muižā, bet gan ar nelielu svinīgu pačalošanu pie šampanieša glāzes.