FB Pixel
e-veikals Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Kāzas viduslaiku gaisotnē Jaunpils pilī 

Vairāk nekā 700 gadus viduslaiku pils Jaunpilī ir bijusi neskaitāmu mīlas stāstu lieciniece un vairākus gadu desmitus tā ir bijusi vieta, kur savu kopīgo dzīves ceļojumu ir uzsākušas jaunās ģimenes, līdzi sev paņemot īpašo pils svētību un pamatīgumu.

Jaunpils pils ir viena no retajām Latvijas viduslaiku pilīm, kas ir saglabājusi savu sākotnējo izskatu līdz mūsdienām. Tā stabili un pamatīgi stāv uz 14. gadsimtā ieliktajiem pamatiem. Mūsdienās pilī vēl joprojām jūtama viduslaiku gaisotne, kas Jaunajam pārim un viņu viesiem kāzās ļaus justies kā baroniem un pils galminiekiem.

Laulību ceremonija ir brīnumains mirklis, kad, tikai pasakot vienu vārdu „Jā”, divas dzimtas apvienojas un izveidojas viena – pavisam jauna ģimene, kuras kopīgais ceļojums tikai sākas. Jaunpils pilī pilskungu cienīga laulību ceremonija tiek organizēta greznajā pils torņa laulību zālē vai pils iekšpagalmā zem simtgadīgās liepas kuplajiem zariem.

Jaunā pāra kopīgais dzīves ceļš Jaunpils pilī var sākties ar pamācošu kāzu ekskursiju, kuras laikā kopā ar Rožu dāmu un Pāžu Jaunais pāris apgūst pamatus mīlestības pils būvēšanā, pavarda uzturēšanā un romantisku attiecību veidošanā, vai arī ar jautru ceļojumu viduslaikos – „Viduslaiku kāzām”, kurās kopā ar Pilskundzi, Kambarkungu un Minizingeru līgava apgūst ideālas sievas galvenos baušļus, bet līgavainis ievingrina roku un prātu bruņinieku ieroču un sievas valdīšanas mākslā. Par godu Jaunā pāra dzīves ceļa sākumam skanēs Lielgabala zalve!

Skaistas un neaizmirstamas kāzu dzīres Jaunais pāris un viņu galminieki var svinēt un ļauties melodiskiem deju ritmiem plašajā pils zālē vai abās krogus zālēs zem apgleznotajām velvēm sveču gaismā. Svētku noskaņai pils floriste parūpēsies par ziedu dekoriem, kas ne tikai lieliski papildinās grezni klāto galdu, bet arī piepildīs telpu ar reibinošiem ziedu aromātiem.

Kāzu svinības viduslaiku stilā ir pils saimes īpašais piedāvājums. Lai izjustu viduslaiku sveču gaismu romantiku, svinības notiek pils kroga senajā ēdamzālē sveču gaismā, baudot barona cienīgu mielastu no māla traukiem, klausoties un dejojot pie viduslaiku mūzikas, bet pusnaktī pils pagalmā sveču un lāpu gaismā tiek organizēta Jaunā pāra mičošana.

Lai bagātīgāks būtu Jaunā pāra dzīves sākums, pils šefpavāre svinībām ir sagatavojusi barona un viņa galminieku cienīgas ēdienkartes, papildus kurām Jaunais pāris var sastādīt pats Īpašo kāzu mielasta ēdienkarti atbilstoši savām vēlmēm un iespējām.

Pēc svētku lustēm un dejām greznie viduslaika stila apartamenti ar romantisko baldahīnu un kamīnu padarīs kāzu nakti Jaunajam pārim vēl īpašāku un skaistāku. Kāzu viesiem ir pieejami omulīgi divvietīgi un daudzvietīgi numuri.  

Pēc svētlaimīgi pavadītas kāzu nakts nākamajā rītā jaunais pāris un kāzu viesi tiek aicināti brokastīs pils krogā vai arī pils pagalmā zem liepas kuplajiem zariem.

Senie un pamatīgie viduslaiku mūri, kas stabili stāv jau vairāk nekā 700 gadus, romantiskā sveču un lāpu gaisma, kas pavada Jauno pāri un kāzu viesus, un baronu cienīga uzņemšana ir lietas, kas padara Jaunpils pili tik īpašu un neaizmirstamu!

Kāzu svinību vieta Jaunpils pils