FB Pixel
e-veikals Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Kādus apavus izvēlēties līgavai?

Autors:Evija Krūmiņa
Iespējas, kā ietērpt savas pēdiņas īpašajā dienā, ir teju bezgalīgas – ļaujies klasiskai elegancei, mežonīgai brīvībai vai jaunākajām modes tendencēm! Iepazīsties ar noderīgiem ieteikumiem līgavas apavu izvēlē, kā arī uzzini, vai laulāties basām kājām ir pieņemami!

Iegādājoties apavus, novērtē to materiālu

Visbiežāk kāzu apavi līgavām ir gatavoti no zīda un satīna, tomēr tieši līgavas gaumei jābūt noteicošajam faktoram to izvēlē. Piemēram, ja ne kāzu tematika, ne līgavas tērps neatbilst tradicionālajiem priekšstatiem, tad arī līgavas apavi var būt krietni oriģinālāki, nekā ierasts.

Vai kurpēm jāsaskan ar kleitu?

Ir būtiski, lai kleitas garums atbilstu kurpju papēžu augstumam, tāpēc, laikojot tērpu, noteikti to piemēri ar konkrētajām kurpēm. Taču kopumā, modes tendencēm kļūstot arvien vispārinātākām, nav nepieciešams stingri pieturēties pie likuma – kāda kleita, tādas kurpes! Tā vietā vari izvēlēties tieši pretēju ceļu – spēlēties ar kontrastiem.

Izvērtē kurpju krāsu

Izvēloties apavu krāsu un stilu, apdomā, vai tie atbilst Tavai personībai un koptēla noskaņai, kā arī kāzu dienā paredzētajām aktivitātēm. Ja esi mākslinieciska būtne, diezin vai Tava līgavas kleita būs atbilstoša vairākuma izpratnei par to, kā jāizskatās kāzu tērpam.
kāzu kurpes, līgavas, Foto: Liliana Legzdiņa
FOTO: Liliana Legzdiņa

Savukārt, ja vēlies izveidot eleganti atturīgu tēlu, neordināru apavu vietā izvēlies komfortablas un klasiskas laiviņas, ko vajadzības gadījumā varēsi papildināt ar kādu akcentu – piespraužamiem klipšiem, pērlītēm utt. Tāpat atceries, ka nav vajadzības izvēlēties kurpes ierasti baltajā vai šampanieša krāsā – tās var būt arī pieskaņotas kādai no krāsām, kas izmantota svinību vietas dekorēšanā un kopējā kāzu tematikā.

Baltās krāsas spēles

Ir maldīgi uzskatīt, ka baltajai krāsai nevar būt dažādas toņkārtas. Ziloņkauls, jau minētais šampanieša tonis, krēmīgi baltā vai sniegbaltā krāsa – tās visas izskatās dažādi. Tāpēc, ja vēlies kurpes pieskaņot tērpam, tās iegādājoties, noteikti piemēri kurpes, līgavas kleitai esot pa rokai. Jāpiebilst, ka apavi, kuru materiālā dominē zīds, visbiežāk ir spoži balti, savukārt satīna kurpes var būt visdažādākajās krāsās – arī, piemēram, tumši zilas. 

Tāpat ņem vērā, ka kāzu kleitām, kas ir klasiskā tonī – ziloņkaula vai šampanieša krāsā – lieliski piestāvēs līdzīga toņa apavi, savukārt, ja Tavā tērpā dominē pasteļtoņi, nevainojama tēla efektu radīs arī netradicionāla toņa kurpes, kas lieliski pildīs pamanāma aksesuāra funkciju.
kāzu kurpes, līgavas kurpes, Foto: Emīlija Bogdānova
FOTO: Emīlija Bogdānova

Pareizais izmērs

Pareizs apavu izmērs ir svarīgs ne tikai komforta ziņā, bet arī tāpēc, ka, velkot īsāku kleitu, Tavas kājas un apavi nemitīgi būs atsegti. Tas nekādi neiet kopā ar apaviem, kas ir izmēru par lielu un aizmugurē nodevīgi cilājas, vai ne?

Uzdrošinies!

Kurš teicis, ka laulāties atļauts vien elegantās kurpēs? 21. gadsimta līgava noteikti var atļauties atkāpties no tradicionālajiem modes kanoniem – ja vēlies, tērpam pieskaņo boho stila sandales, stilīgus puszābakus, vieglas kedas vai pat sportiskā stila apavus.
kāzu dienas apavi, kedas kāzu dienā, Converse kāzu dienā, Foto: Einārs Freimanis
FOTO: Einārs Freimanis

Viss atkarīgs no tavas izvēles, svinību specifikas un apavu piemērotības laikapstākļiem.

Laulāšanās basām kājām

Arvien populārāka kļūst arī laulāšanās basām kājām. Tā arī ir sena ķeltu tautu kāzu tradīcija, kas pārim, pieskaroties kailām kājām zemei, ļauj saplūst ar to un dabu. Tāpat basas kājas simbolizē vienkāršību un pazemību, kā arī apziņu, ka esam radīti no zemes un tai piederam. 

Jāpiebilst, ka, izvēloties laulāties basām kājām, ir būtiski pārliecināties, vai patiešām spēsi šādi pavadīt visu dienu. Ja ikdienā neesi radusi pārvietoties bez apaviem, iespējams, krietni labāka alternatīva būtu pēc svinīgās ceremonijas tomēr ietērpt pēdas kāzu dienai un Tavām sajūtām atbilstošos apavos.

Raksta titulfoto: Laura Apine