FB Pixel
Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Kādus apavus izvēlēties līgavai?

Autors:Evija Krūmiņa
21. gadsimta līgavai iespējas, kā ietērpt savas pēdiņas īpašajā dienā, ir teju bezgalīgas – ļaujies klasiskai elegancei, mežonīgai brīvībai vai jaunākajām modes tendencēm! Iepazīsties ar noderīgiem ieteikumiem līgavas apavu izvēlē, kā arī uzzini, vai laulāties basām kājām ir pieņemami! 

Iegādājoties apavus, novērtē to materiālu

Visbiežāk kāzu apavi līgavām ir gatavoti no zīda un satīna, tomēr tieši līgavas gaumei jābūt noteicošajam faktoram to izvēlē. Piemēram, ja ne kāzu tematika, ne līgavas tērps neatbilst tradicionālajiem priekšstatiem, tad arī līgavas apavi var būt krietni oriģinālāki, nekā ierasts.

Vai kurpēm jāsaskan ar kleitu?

Ir būtiski, lai kleitas garums atbilstu kurpju papēžu augstumam, tāpēc, laikojot tērpu, noteikti to piemēri ar konkrētajām kurpēm. Taču kopumā, modes tendencēm kļūstot arvien vispārinātākām, nav nepieciešams stingri pieturēties pie likuma – kāda kleita, tādas kurpes! Tā vietā vari izvēlēties tieši pretēju ceļu – spēlēties ar kontrastiem.

Kādus apavus izvēlēties līgavai

Izvērtē kurpju krāsu

Izvēloties apavu krāsu un stilu, apdomā, vai tie atbilst Tavai personībai un koptēla noskaņai, kā arī kāzu dienā paredzētajām aktivitātēm. Ja esi mākslinieciska būtne, diezin vai Tava līgavas kleita būs atbilstoša vairākuma izpratnei par to, kā jāizskatās kāzu tērpam. Savukārt, ja vēlies izveidot eleganti atturīgu tēlu, neordināru apavu vietā izvēlies komfortablas un klasiskas laiviņas, ko vajadzības gadījumā varēsi papildināt ar kādu akcentu – piespraužamiem klipšiem, pērlītēm utt. Tāpat atceries, ka nav vajadzības izvēlēties kurpes ierasti baltajā vai šampanieša krāsā – tās var būt arī pieskaņotas kādai no krāsām, kas izmantota svinību vietas dekorēšanā un kopējā kāzu tematikā.

Baltās krāsas spēles

Ir maldīgi uzskatīt, ka baltajai krāsai nevar būt dažādas toņkārtas. Ziloņkauls, jau minētais šampanieša tonis, krēmīgi baltā vai sniegbaltā krāsa – tās visas izskatās dažādi. Tāpēc, ja vēlies kurpes pieskaņot tērpam, tās iegādājoties, noteikti piemēri kurpes, līgavas kleitai esot pa rokai. Jāpiebilst, ka apavi, kuru materiālā dominē zīds, visbiežāk ir spoži balti, savukārt satīna kurpes var būt visdažādākajās krāsās – arī, piemēram, tumši zilas. 

Kādus apavus izvēlēties līgavai

Tāpat ņem vērā, ka kāzu kleitām, kas ir klasiskā tonī – ziloņkaula vai šampanieša krāsā – lieliski piestāvēs līdzīga toņa apavi, savukārt, ja Tavā tērpā dominē pasteļtoņi, nevainojama tēla efektu radīs arī netradicionāla toņa kurpes, kas lieliski pildīs pamanāma aksesuāra funkciju.

Pareizais izmērs

Pareizs apavu izmērs ir svarīgs ne tikai komforta ziņā, bet arī tāpēc, ka, velkot īsāku kleitu, Tavas kājas un apavi nemitīgi būs atsegti. Tas nekādi neiet kopā ar apaviem, kas ir izmēru par lielu un aizmugurē nodevīgi cilājas, vai ne?

Kādus apavus izvēlēties līgavai

Uzdrošinies!

Kurš teicis, ka laulāties atļauts vien elegantās kurpēs? 21. gadsimta līgava noteikti var atļauties atkāpties no ierastajiem modes kanoniem – ja vēlies, tērpam pieskaņo boho stila sandales, stilīgus puszābakus vai pat sportiskā stila apavus. Viss atkarīgs no tavas izvēles, svinību specifikas un apavu piemērotības laikapstākļiem.

Kādus apavus izvēlēties līgavai

Laulāšanās basām kājām

Arvien populārāka kļūst arī laulāšanās basām kājām. Tā arī ir sena ķeltu tautu kāzu tradīcija, kas pārim, pieskaroties kailām kājām zemei, ļauj saplūst ar to un dabu. Tāpat basas kājas simbolizē vienkāršību un pazemību, kā arī apziņu, ka esam radīti no zemes un tai piederam. 

Kādus apavus izvēlēties līgavai

Jāpiebilst, ka, izvēloties laulāties basām kājām, ir būtiski pārliecināties, vai patiešām spēsi šādi pavadīt visu dienu. Ja ikdienā neesi radusi pārvietoties bez apaviem, iespējams, krietni labāka alternatīva būtu pēc svinīgās ceremonijas tomēr ietērpt pēdas kāzu dienai un Tavām sajūtām atbilstošos apavos.

2016. GADA KĀZU APAVU TENDENČU TOP 3

Zelts


Par 2016. gada aktuālāko krāsu kāzās viennozīmīgi dēvējamas visas zelta toņa nokrāsas. Iekļauj to savā tēlā, spēlējoties ar nelieliem akcentiem vai pamanāmiem zelta krāsas laukumiem.

Kādus apavus izvēlēties līgavai

Boho stila sandales

Kāzām vasarā, kas ieturētas mežonīgā un brīvā stilā, lieliski piestāvēs boho sandales. Tiesa, ādu un brūnos toņus nomaini pret krēmkrāsu un smalkām siksniņām, lai koptēls būtu patiesi grezns!

Kādus apavus izvēlēties līgavai

Ziboši papēži

Pat visvienkāršākās kurpes acumirklī vari padarīt par pamanāmu aksesuāru, izrotājot to papēžus ar mirdzošām detaļām. Modes eksperti apgalvo, ka šī ir tendence, kas kāzu modē viennozīmīgi iekārtojusies uz palikšanu.

Kādus apavus izvēlēties līgavai

Foto no Pinterest.com, Depositphotos.com; logo: Liene Pētersone.