FB Pixel
Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Līgavu tērpi ar plīvura efektu - alternatīva klasiskajam plīvuram

Autors:Linda Pūce
Kā par to liecina līgavu modes pasaule, šogad aktuāla tendence, kas jaušama teju vai ikviena modes dizainera 2016. gada kolekcijā ir līgavu tērpi ar plīvura efektu. Kā slaveni kāzu kleitu dizaineri, tā augstās modes dizaineri šogad spēlējas ar ideju par plīvura novietojuma maiņu, stiprinot to nevis matos, bet gan integrējot to līgavas tērpā. 

Gaisīgi apmetņi, majestātiski virssvārki, garas tērpā iestrādātas velces, bārkstis vai nokarenas piedurknes - variantu ir daudz! Dizaineru interpretācijas par plīvuru šogad iedvesmo ar savu oriģinalitāti, iedrošinot līgavas izvēlēties fascinējošu un modernu klasiskā plīvura versiju. 

Efektu iespējams panākt ar ķermeņa plīvuru jeb līgavas tērpā integrētu plīvuru. Tas var būt gaisīgs vai mežģīņots, iestrādāts tērpa plecu vai muguras daļā, vai eleganti apvīts ap nēsātājas pleciem vai kaklu kā brīvi plīvojoša, vijīga šalle. Pateicoties vieglajam un šķietami ēteriskajam audumam, vizuāli tiek būtiski palielināts kleitas apjoms un, neizmantojot plīvuru, panākts satriecošs plīvura efekts.


Dizaineri (no kreisās puses): Angel Sanchez, Yolan Cris, Elie Saab


Dizaineri (no kreisās puses): Isabel Sanchis, Georges Hobeika, Georges Chakra

Ja tērpā integrētais plīvurs tiek saukts par ķermeņa plīvuru, tad  līgavas tērpu kombinācijā ar plecu apmetni vai garu apmetni bez piedurknēm, kas šogad viennozīmīgi ir topā, varam nodēvēt par plecu plīvuru. Gaisīgi vai gluži pretēji majestātiski smagnēji un grezni, apmetņi līgavas tērpam piešķir papildus apjomu, pilnībā izslēdzot nepieciešamību pēc plīvura. Garš apmetnis ar velci veiksmīgi imitēs klasisko garo plīvuru, savukārt īsie plecu apmetņi būs kā atgādinājums par 60. gados tik populārajiem koķetajiem īsajiem plīvuriem - šoreiz jaunā, mūsdienīgā izpildījumā. Apmetnis kā klasiskā plīvura aizstājējs ir lielisks risinājums, jo tas ne vien vizuāli papildina un izgrezno tērpu, piešķirot tam raksturu, bet arī pilda savu pamatfunkciju - silda ne vien nēsātājas pašapziņu, bet arī miesu. 


Dizaineri (no kreisās puses): Alon Livné, Yanina Couture, Oscar de la Renta


Dizaineri (no kreisās puses): Elie Saab, Berta, Chanel

2016. gadā aktuāla tendence ir īsi vai gari kleitas virssvārki - plīvura efekts tiek panākts jostasvietas zonā. Vai tie būtu apjomīgi virssvārki, kas kombinēti ar īsiem vai gariem un pieguļošiem svārkiem, kā arī īsi volānveida dekoratīvie virssvārki virs garajiem kleitas svārkiem, panāktais efekts, kombinējot atšķirīga garuma svārku kārtas, ir pārliecinošs! Šāds netradicionāls risinājums sevī veiksmīgi apvieno plīvura radīto sievišķīgo auru ar sarežģītu tērpa konstrukciju, un lieliski atbildīs mūsdienīgas un ambiciozas sievietes, līgavas - pilsētnieces tēlam.


Dizaineri (no kreisās puses): Zuhair Murad, Georges Chakra, Ilja


Dizaineri (no kreisās puses): Berta, Elie Saab, Inmaculada Garcia

Plīvura efekta veiksmīgai radīšanai lieliski noderēs arī tādas šā gada līgavu modes aktualitātes, kā tērpā iestrādātas garas bārkstis, kas kā oriģināls, plīvojošs dekors papildina tērpu, vai ekspresīvas (apjomīgas vai plīvojošas) piedurknes. Abas pieminētās tērpa detaļas vizuāli ir tik izteiksmīgas, lai tradicionālais plīvurs, kā papildus aksesuārs kļūtu, lieks.


Dizaineri (no kreisās puses): Isabel Zapardiez, Elie Saab, Alon Livné


Dizaineri (no kreisās puses): Valentino, Inbal Dror, Yanina Couture

Mūsdienās atteikšanās no plīvura bieži tiek pamatota ar tā vēsturiskās nozīmes mazināšanos, reizēm arī ar faktu, ka kāzas ir kļuvušas par daudz dinamiskāku (brīžam pat ekstrēmu!) pasākumu, kura laikā līgava daudz brīvāk un komfortablāk jūtas bez tradicionālā plīvura, tomēr, lai arī kāda būtu Tava izvēle - likt plīvuru, nelikt plīvuru vai likt to vienīgi uz laulību ceremonijas laiku - šogad modes mākslinieki ir parūpējušies, lai Tev būtu par vienu iespēju vairāk, radot līgavām apbrīnas vērtus, mūsdienīgus tērpus ar plīvura efektu!