FB Pixel
e-veikals Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Pērles jūsu lielajā dienā

Autors:Reklāmraksts sadarbībā ar INDIVI
Ir nopirkta kleita. Vēderā jau sāk dejot tauriņi. Atskaite līdz kāzām nu ir sākusies! Vēl ir palikuši daudzi mazāki un lielāki sīkumi, kurus nokopt līdz kāzām. Vēl viena lieta, kas noteikti rosās pa jūsu galvu - kādas rotas lai izvēlas pie krāšņās un ideālās kleitas?

Vai zinājāt, ka pērļu rotaslietas ir viena no populārākajām izvēlēm līgavu vidū?

Pērļu rotas raisa dažādas sajūtas, tāpēc noskaidrosim, kāpēc tās nevajadzētu uzreiz svītrot ārā no sava saraksta.

Pērles mēdz būt tik dažādas un patiesi skaistas! Pērļu kaklarota vai auskari ar pērlēm ir klasiska kombinācija kopā ar kāzu kleitu. Tās nav uzkrītošas, bet tajā pat laikā spēj uzlikt elegantus un smalkus akcentus, kā arī radīt tēla pabeigtības sajūtu. Pērles piestāvēs ikvienai līgavai - atliek vien izvēlēties rotu, kurā tās būs ietērptas.

Ko simbolizē pērles?

Pērles tiek uzskatītas par vieniem no senākajiem dārgakmeņiem. Daudzās kultūrās pērļu rotaslietas nes visnotaļ īpašu romantisku nozīmi, un vēsturei patīk atgadināt par daudziem slaveniem mīlas stāstiem, kuros figurē pērles. 

Lielākoties pērles tiek uzskatītas par šķīstības, nevainības simbolu, kas asociējas arī ar līgavas balto kāzu kleitu. Rietumu kultūrā pērļu rotas tiek pieminētas kopā ar Venēru, mīlas planētu, un viennozīmīgi - ar mīlestību. Pastāv ticējums, ka grieķu mitoloģijā mīlas dieviete Afrodīte ir dzimusi jūrā, un tai ap kaklu ir bijusi pērļu kaklarota.

Visizplatītākā pērļu krāsa ir balta, taču dažādas formas un krāsas pērles ir sastopamas atkarībā gan no moluska tipa, gan ģeogrāfiskās atrašanās vietas. Pērles krāsas nes svarīgu nozīmi. Piemēram, baltā krāsa simbolizē nevainību, rozā simbolizē mīlestību un romantiku, dzeltenā simbolizē optimismu un radošumu, bet melnās krāsas pērlēm tiek piešķirtas aizsardzības īpašības.

FOTO: publicitātes foto

Vai pērles ir populārs kāzu aksesuārs?

Atbilde ir - viennozīmīgi jā. Pērļu romantiskais raksturs ir viens no iemesliem, kāpēc tieši pērļu aksesuāri ir populāra alternatīva dimantiem. Karaliene Elizabete II savā kāzu dienā 1947. gadā izvēlējās tieši pērļu kaklarotu, tāpat kā pirmā lēdija Džekija Kenedija (Jackie Kennedy) - izpelnoties slavu un modes ikonas statusu pateicoties slavenajam tērpam ar dubulto pērļu kaklarotu. Arī pincese Diāna savā kāzu dienā ir izvēlējusies tieši pērles. 

Netālajā 2019. gadā kāzu modi satricināja aktrise Emma Stouna (Emma Stone)  kura plašajai pasaulei atrādīja saderināšanās gredenu, kura centru rotāja pērle, nevis tradicionālais dimants. Pērļu rotaslietas ir ieguvušas jaunu vēsmu un nešaubīgi ir atkal iekļuvušas līgavu aksesuāru topa augšgalā.

Kā papildināt savu tērpu ar pērlēm?

Pērļu neitrālā krāsa viegli sader ar jebkuru kāzu tērpu, tā neizjauc līgavas tēla harmoniju. Pērles stilīgi papildina līgavas tērpu, tajā pat laikā nenozogot visu uzmanību sev. Baltā krāsa tradicionāli ir saistīta ar līgavām un pērlēm, tāpēc tās precīzi atbilst šai asociācijai. Lai gan pērles ir klasiska rota bez laika rāmja, noteikti jāņem vērā gan kleitas forma, gan krāsa un matu sakārtojums, piemeklējot pērļu rotaslietas.

Lielākai daļai kleitu piestāvēs nelieli auskari ar pērlēm. Augstam matu sakārtojumam piestāvēs iegareni un apjomīgāki pērļu auskari, savukārt izlaistiem un lokainiem matiem vairāk piestāvēs auskars-nagliņa ar pērli centrā. Tās var būt gan upes pērles, gan reti sastopamās un unikālās Taiti pērles.

Klasiska, uz diedziņa savērtu pērļu kaklarota piestāvēs kleitām ar V-veida izgriezumu, ar  zemu izgriezuma līniju vai kleitām bez lencītēm. Ja kleitai ir augsta kakla līnija, no kakla rotājuma labāk atteikties un izvēlēties citu aksesuāru, piemēram, tikai auskarus.

FOTO: publicitātes foto

Jūs varat izmantot pērles arī matu piespraudēs, lai nostiprinātu plīvuru, vai izvēlēties smalku matu stīpiņu ar pērlēm un smalkiem dārgakmeņiem. 

Ar rokassprādzi arī var eleganti papildināt savu līgavas tēlu. Atcerieties principu - jo garāka piedurkne, jo smalkāka rokassprādze. Ja jums ir kleita ar pilno piedurkni, tad labāk no rokassprādzes atteikties pavisam.

Nestandarta aksesuāri ar pērlēm

Ja nevēlaties iegādāties rotaslietas un vēlaties saglabāt savu izskatu maksimāli vienkāršu un tīru, bet tomēr gribat, lai tērpam piemīt sava veida šarms, pastāv arī citi veidi, kā iekļaut pērles kāzu tērpā.

Iepiniet pērles savā frizūrā sprādzīšu vai lentīšu veidā. Tās ir piemērotas jebkura veida matu sakārtojumam - gan augstu paceltai frizūrai, gan gariem, lokainiem matiem, un pērles rada izsmalcinātu, elegantu vai skaistu, karalisku izskatu.

Daži padomi, izvēloties pērļu rotas kāzām

Izvēloties pērļu rotaslietas savām kāzām, viena no vadlīnijām, kas jāpatur prātā, ir - mazāk ir labāk. Tā vietā, lai meklētu satriecošas un apjomīgas rotaslietas, kas konkurēs savā starpā, izvēlieties vienu, vadošo rotaslietu, un ļaujiet visam pārējam harmoniski saplūst vienotā stilā.

Izvēloties rotaslietas, vienmēr ņemiet vērā savu kleitas izgriezumu un frizūru, izmantojot to kā sākumpunktu aksesuāru pieskaņošanai.

FOTO: publicitātes foto

Visbeidzot, pats svarīgākais ir jūsu komforts kāzu dienā, tāpēc pārliecinieties, lai jūsu izvēlētās pērļu rotaslietas būtu ērti un viegli valkājamas visas dienas garumā. Ir svarīgi piemeklēt tādus aksesuārus, ar kuriem jūs ikdienā esat uz “tu”, lai svarīgākajā dienā tie nenovērstu domas no galvenā notikuma.