FB Pixel
e-veikals Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Līgavainis, uz kuru atskatīsies

Autors:Luīze Lismane / PRECOS
Tieši tikpat, cik svarīga šķiet katra nianse līgavas kleitā, frizūrā, rotās un apavos, tikpat liela vērība būtu jāpievērš arī līgavaiņa vizuālajam koptēlam un elementiem no matiem līdz pat papēžiem, pa vidu uzvalku ieskaitot, protams. Tāpēc piedāvājam ieskatu gan klasiskajās tendencēs, gan aktuālajos šī brīža trendos līgavaiņu modēs – no frizūras līdz uzvalkiem un to aksesuāriem.

Uzrunājām vairāku nozaru spožākos speciālistus – frizieri, starptautiski atzītu matu meistaru Kristapu Slakteru-Zvejsalnieku, kurš ir House of Hair kreatīvais direktors, dizaineru Tatenda Learjet Sipula, kuram Rīgā pieder modes studija House of Sipula, kā arī aprunājāmies par personisko pieredzi līgavaiņa tēla radīšanā ar nu jau precētu pāri Alisi un Elviju Jankovskiem.

Kristaps Slakters-Zvejsalnieks, House of Hair

Pasaulē atzīts un godalgots frizieris, stilists un dizainers
House of hair, Kristaps Slakters-Zvejsalnieks
FOTO: Liena Karuzina

Labākais laiks matu griezumiem nav kāzu dienā

Lielākoties mūsdienu vīrieši mēdz būt vienkārši, pat mazliet brutāli arī attiecībā uz savu ārieni. Tomēr, laikam ejot, tie arvien vairāk pievērš uzmanību savam izskatam, frizūrai un koptēlam. Agrāk matus un bārdu kopa mājas apstākļos, tagad arvien biežāk tiek apmeklēts kāds salons, tēla veidošanu uzticot meistariem un stilistiem.

Arī kāzu dienā līgavaiņa kopējā tēlā ļoti liela nozīme ir frizūrai. Tai ir jābūt tikpat saskaņotai ar līgavas frizūru, cik abu apģērbiem, lai pāris izskatītos harmoniski. Ja topošā sieva izvēlas romantiskas lokas, tad vīrs nevar būt skūtgalvis.

Lai nebūtu lieku pārsteigumu un pārpratumu, iesaku abiem – gan līgavai, gan līgavainim – laikus apmeklēt stilistu un izveidot vienotu pāra tēlu. Ja īstais griezums un bārdas forma atrasta jau laikus, matus apgriezt vēlams kādas dienas pirms svinīgās norises, kāzu dienā tos tikai ieveidojot. Tāpat nav vēlams kāzu dienā veikt gludo skuvumu vaigiem, lai izvairītos no lieka apsārtuma un iekaisuma.

Pēdējā laika tendence ir vecpuišu ballīti rīkot barberšopā vienu vai divas nedēļas pirms kāzām. Tad vīrieši var nepiespiestā gaisotnē, malkojot dzērienus, piemeklēt pareizo bārdas siluetu savai sejas formai.

Soli priekšā vīriešu frizūru tendencēm

Agrāk aktuāli bija gludie skuvumi un pompadour vai nekārtīgas copes, tagad modē ir čirkaini mati, pusgari ilgviļņi un apcirstās čolkas.

Arī kopējais matu garums pagarinās. Vīrišķīgumu un pirmatnēju spēku piešķir neteksturēti, viegli nekārtīgi matu sakārtojumi. Savukārt īsiem matiem tiek pielīdzināts griezums, izmantojot tehniku, kur tiek aplīdzināti sāni, matu līnija mugurpusē, pārējos matus atstājot garus. Rezultātā tiek iegūta klasiska stila frizūra. Vasarā aktuāls būs gluds skuvums jeb skin fade, kur parādās dūmakaina pāreja no pilnīgi noskūtas ādas. Taču arī šo var veidot kā low fade, kur pāreja apvieno kaili gludu ādu ar bārdu un bakenēm.

Taču vispopulārākais šobrīd ir tā sauktais pēckara griezums, kur low fade apvienots ar pompadour – garāki priekšējie mati ir pakāpeniski saveidoti uz augšu vai sāniem ar ieskūtu celiņu sāna pusē. Šis griezums no modes tik ātri neizies. Tā kā mums, stilistiem, ir apnikuši klasiskie griezumi, esam aizsākuši pompadour pārveidošanu uz sportiskāku griezumu, pieres daļā atstājot ļoti īsus matus un augšējo zonu – viegli nekārtīgu. Šādai frizūrai šobrīd ir liela piekrišana.

FOTO: Liena Karuzina / čirkainie mati apvienoti ar šobrīd aktuālajām bārdām, labi redzama tekstūra

FOTO: Liena Karuzina / ar pomādi vai želeju saveidoti mati uz aizmuguri

FOTO: Liena Karuzina / klasisks griezums ar nekārtīgāku sakārtojumu augšpusē

FOTO: Liena Karuzina / aktuāls matu griezums ar celiņu sānā

Tatenda Learjet Sipula, House of Sipula

Dizainers ar IFA Starptautiskās Modes akadēmijas maģistra grādu luksusa zīmola menedžmentā
House of Sipula

Lai tu valkātu uzvalku, nevis uzvalks tevi

Pasaulē noris nemitīga tendenču maiņa, tādējādi līgavainim tās dienas notikumam būtu jāizvēlas tērps, kas ir atbilstošs un piemērots, un tomēr pārlaicīgs, tā raksturojot šīs dienas nozīmību.

Vīrieša uzvalks veido priekšstatu par viņu, pirms viņš pats vēl iepazīts. Tā krāsas izvēle var būt rotaļīga un vienkārša, bet tas nav vienīgais, kam būtu jāpievērš uzmanība, izvēloties uzvalku. Piemēram, stils un piegriezums – tam ir jāatbilst vietas un pasākuma rakstura etiķetei. Tāpat būtisks ir atbilstošs izmērs, lai apģērbs piegulst tā valkātājam, radot viņā pārliecību. Lai nebūtu tā, ka uzvalks valkā tevi, bet gan tu – uzvalku. Pēdējais faktors ir apģērba elastība un svars, jo tam nav jābūt smagam, bet ērtam gan stāvot, gan apsēžoties. Ir jābūt sajūtai, ka tas der kā uzliets – ir kā tava otrā āda, dabiski radot pārliecinātu un brīvu vizuālo tēlu.

Atrodi savu īsto kāzu apģērbu: Apģērbi vīriešiem 

Kāzu uzvalka tonim vajadzētu būt gaišam vai dzīvespriecīgam, ņemot vērā notikuma raksturu, un tam būtu jābūt saskanīgam ar līgavaiņa ādas toni.

Auduma izvēle var būt atkarīga no sezonas, kad plānots zīmīgais notikums. Siltākos mēnešos vienmēr var izvēlēties vieglākus materiālus – kokvilnu, linu vai smalku kašmiru. Tie būs mīksti, gaiši, gaisa caurlaidīgi un patīkami pieskārienam.

Vēsākam laikam būs piemērotāks tvīds vai flaneļa tekstilmateriāls, kas ir nedaudz smagāks.
Līgavainis, līgavaiņa uzvalks, līgavainis kāzu dienā, Foto: Inga Vīņaude
FOTO: Inga Vīņaude

Saskaņoti nesaskaņotās detaļas

Ideālā variantā vīrieša koptēlā nevajadzētu būt vairāk par trim dažādām krāsām, kas savstarpēji ir saskaņotas. Visam citam ir jābūt šo krāsu gammā, mainoties vien par pāris toņkārtām uz gaišo vai tumšo pusi.

Ja apavi nesaskan ar jostu, tad tiem vismaz jābūt koptēla galveno krāsu gammā, elementiem savstarpēji vienam otru akcentējot. Taču veidot koptēlu ir kā veidot teikumu – katrs vārds jāizvēlas ar apdomu, lai radītu visprecīzāko vēstījumu citiem. Un katra detaļa ir kā vārds šajā teikumā, kur tas nedrīkst pārņemt galvenā akcenta lomu.

Par oriģinālāku pieeju līgavaiņa koptēlam

Elvijs un Alise Jankovski

Kā nolēmāt par labu vecināti rozā uzvalkam?

Elvijs: Vienmēr ir bijusi vēlme būt spilgtākam un pamanāmākam, tāpēc jau sākotnēji zināju, ka mans uzvalks nebūs tradicionālā krāsā. Taču, tieši kāds, – vēl nezināju. Ar topošo sievu devāmies izvēlēties šo nozīmīgo apģērba gabalu uz veikalu Mans drēbju skapis, kur ilgi nebija jāmeklē – rozīgais uzvalks uzreiz iekrita acīs, tāpat tas arī atbilda mūsu kāzu krāsu gammai – vecināti rozā.
vecrozā kāzu dienā, jaunais pāris, Foto: Krista Masaļska
FOTO: Krista Masaļska

Alise: Jā, tā kā mūsu kāzu tonis bija vecināti rozā, nolēmām, ka uzvalks šādā tonī būtu amizanta, rotaļīga izvēle. Turklāt gribējām parādīt, ka kāzas var veidot brīvāk un oriģinālāk. Iepriekš bija izpētītas bildes pinterestā, gūstot iedvesmu un izpratni, ko īsti vēlamies. Tāpat piedomājām, lai šī viena toņa nebūtu par daudz. Mana kleita bija krēmkrāsas tonī, kurpes – vecināti rozā, tāpat arī pušķī vairāk dominēja rozā. Savukārt līgavaiņa kabatas pušķī bija gaiši ziedi.

Vai saskaņojāt kopējā tēla detaļas?

Elvijs: Tā kā esmu pedantisks, manā tēlā viss bija saskaņots līdz pēdējam.

Alise: Saskaņot kurpes un jostu nebija viegls uzdevums, jo tos vēlējāmies atbilstoši bēšus. Izskatot visus interneta veikalus, atradām kurpes un visbeidzot arī jostu.
Foto: Krista Masaļska
FOTO: Krista Masaļska

Domājot par līgavaiņa vizuālo tēlu, var sekot līdzi modes tendencēm gan frizūrās, gan apģērbā un aksesuāros. Var droši ļaut vaļu savam romantiskajam pašpuikas tēlam, izvēloties brīvāku matu sakārtojumu un spilgtāku uzvalku. Vai izvēlēties klasisku frizūras un uzvalka siluetu, tā netieši atainojot savas savienības spēku un jūsu abu attieksmi pret pārbaudītām vērtībām – nekādas jaunas tendences to nespēs saļodzīt.
barberšops, līgavainis, Foto: Saiva Liepiņa
FOTO: Saiva Liepiņa

Bet pāri visam prātā jāpatur galvenais zelta likums – tēlam ir jāsaskan ar tevi pašu, un kopš dienas, kad jūs esat kā vienots veselums, līgavai un līgavainim ir jāsaskan arī savstarpēji.
līgavainis, kāzu diena
FOTO: Uģis Nagliņš | Ainārs Mazjānis

Raksta titulfoto: Diāna Veinberga