FB Pixel
e-veikals Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Kāzu frizūru ABC

Autors:Dita Katlapa / PRECOS
Kad pienāk viena no labākajām dienām mūžā, mēs visas vēlamies tajā izskatīties žilbinoši. Kāzu tēls, sākot ar īsto kleitu un beidzot ar apakšveļu un manikīru, darāmo darbu sarakstā ir viens no pirmajiem teju katrai līgavai. Ne velti, atverot vietni Pinterest, varam tur atrast tik daudz iedvesmas kāzu tēlam, grimam un arī frizūrām. Apskatīsim, kādas frizūras aktuālas, kā izvēlēties piemērotāko savai kleitai un kā teikt jāvārdu īstajai kāzu frizūrai.

Viss sākas ar iedvesmu

Ja neesi no tām, kuras labi apzinās, kas piestāv gan tavai sejas formai, gan kāzu kleitai un koptēlam, vienmēr vari iedvesmoties no citiem. Jau pieminētais Pinterest ir lielisks rīks, kur meklēt idejas un izpratni par to, kas uzrunā tieši tevi un atbilst tavam ikdienas stilam.

Lai arī frizūra var šķist samērā viegls darbiņš garajā veicamo uzdevumu sarakstā, patiesībā pat visvienkāršākās pludmales lokas prasa lielu ieguldījumu. Izpēti piedāvājumu, aplūko frizieru un stilistu portfolio, saglabā tās frizūras, kas tev visvairāk patīk. Tiekoties ar savu kāzu stilistu, izrunā iespējas, kā arī izmēģini frizūru pirms lielās dienas. 

Pielāgo kāzu kleitai

Kleita spēlē lielu lomu frizūras izvēlē. Ja esi iegādājusies bohēmisku un viegli plīvojošu kleitu, sarežģītas un greznas frizūras koptēlam nepiestāvēs. Šajā gadījumā daudz piemērotākas būs vieglas cirtas, vaļēji mati vai tā sauktās nekārtīgās copes, kas tēlam piešķir vieglumu.

Arī kleitas aizmugurei ir nozīme –ja mugurpusē ir skaistas detaļas, tās ir jāizceļ. Šajā gadījumā izlaisti mati nebūs īstais variants – izrādi un izcel savu kleitu, matus saņemot augstāk! Frizūra ir lielisks veids, kā līdzsvarot savu koptēlu, gan piešķirot tam akcentu, gan ļaujot izcelt kādu citu svarīgu detaļu.


FOTO: Krista Bumbiere

Kāda tu esi ikdienā?

Nereti, izvēloties kāzu frizūru,mēs beidzot vēlamies riskēt un izmēģināt ko tādu, ko ikdienā nekad neatļautos. Ir situācijas, kad tas der, – ja kāzu kleita ir ekstravaganta un arī tu pati esi gatava kam grandiozam, tad neierasta frizūra nudien liks atskatīties uz tevi katram kāzu viesim.

Taču atceries, ka kāzu diena ir gara, tādēļ ņem vērā arī komfortu. Ja ikdienā labprātāk staigā ar izlaistiem matiem un katra reize, kad saņem matus zirgastē, dienas beigās noslēdzas ar mokošu nopūtu, stingra frizūra kāzu dienā radīs lielu diskomfortu. Savukārt, ja ikdienā mēdz saņemt matus astē vai sapīt, izlaisti mati kāzu dienā tikai traucēs. Skaistumam ir jābūt arī ērtam.

Aksesuāri un plīvuri

Izvēloties frizūru, jāņem vērā arī tas, vai tavu tēlu papildinās matu aksesuāri, tostarp tradicionālais plīvurs.

Plīvurs. Konsultējies ar frizieri vai stilistu par to, kāds matu sakārtojums būs visatbilstošākais tavam plīvuram! Tas izskatīsies labi gan izlaistos matos, gan frizūrā, taču svarīgs ir plīvura stiprinājums.


FOTO: Kristīne Stahanova

Ziedu kronis. Tas bija ļoti aktuāls aksesuārs pirms pāris gadiem, īpaši Latvijā, kur vasarā daba un ziedi ir neatņemama kāzu sastāvdaļa. Ziedu kroni visbiežāk izvēlas līgavas, kuru kāzu tematika ir bohēmiska un viegla, bet mazāk atbilstošs tas būs eleganta tipa kāzās.

Tiāra un dārgakmeņu kronis. Izskatīsies eleganti gan izlaistos, gan savāktos matos, tomēr jāņem vērā arī kāzu tematika.

Ģeometriskas matu rotas. Piestāvēs līgavām, kuras vēlas izcelt minimālisma stilu ar kādu drosmīgu matu rotu.

Tradicionālās rotas. Kristāla sprādzītes, maigi un balti ziedu elementi, spalvas – tie ir tradicionālie matu aksesuāri, kas būs droša izvēle tām līgavām, kuras nevēlas neko pārāk ekstravagantu, tomēr grib pievienot frizūrai kādu akcentu.


FOTO: Emīlija Bogdānova | Klaids Lielbiksis

Cepure. Stilīgs un mūsdienīgs aksesuārs, zem kura paslēpt frizūru, ja tā nav līgavas prioritāte. Cepure lieliski papildinās vieglas lokas vai taisnus matus, kā arī izcelsies kā elegants akcents.


FOTO: Annija Ungura | Baiba Kvedere

Populārākās tradicionālās kāzu frizūras

Augstā balerīnu cope. Tā izcels kakla daļu un būs komfortabla garo matu īpašniecēm, kurām karstā laikā nepatīk uz ādas sajust matu pieskārienus. Augstā cope vienmēr izskatīsies eleganti, tomēr pēc ilgām svinībām var radīt diskomfortu.

Tradicionālā zemā cope. Rada vienkāršu un koptu tēlu, ko var papildināt ar matu rotām un pīnēm.

Nekārtīgā cope. Tai ir nedaudz izspūris efekts, kas piestāvēs līgavām, kuru koptēls ir vienkāršs un bohēmisks. Mati nekritīs uz pleciem un būs savākti, tomēr frizūra nebūs pārlieku sarežģīta.


FOTO: Emīlija Bogdānova

Daļēji savākti mati. Brīvas lokas ar nedaudz atspraustiem matiem vai dažām matu pīnēm. Šāds sakārtojums lieliski izskatās kopā ar kroni, plīvuru vai elegantu matu rotu. Tas patiks līgavām, kuras vēlas matus atstāt izlaistus, nedaudz savācot tos tikai ap seju.

Vieglās pludmales lokas. Bohēmiskām un vienkāršām līgavām, kuras nevēlas sarežģītu frizūru. Vienmēr izskatīsies viegli, brīvi, arī kopti.

Holivudas lokas. Stingras, apstrādātas ar matu līdzekļiem un elegantas. Tradicionāls tēls jau kopš 20. gadsimta sākuma, kas pierādījis sevi kā paliekošu vērtību modes pasaulē. 

Kas ir modē 2023. un nākamajā gadā?

Komentē matu stiliste Kristīne Laizāne:

2023. gads ir pavadīts minimālisma zīmē matu sakārtojuma ziņā. Šobrīd lielāka uzmanība tiek veltīta kleitai, taču nesaku, ka matu sakārtojumam nav nozīmes. Aktuālas ir  vienkāršas, elegantas frizūras, kas pievērš mazāk uzmanības, piemēram, viegli viļņaini izlaisti mati, skaisti iztaisnoti mati, zemas zirgastes, copes u.c. frizūras.


FOTO: Laura Apine

Izteikti ir arī matu celiņa atdalījumi, piemēram, veidojot gludas zemās copes, tagad celiņu visbiežāk atdala pa vidu. Aktuālas ir arī zirgastes, visbiežāk zemās, gludās. Tās labi izskatās gan ar plīvuru, gan matu rotājumiem. Starp citu, lielas matu rotas arī vairs nav tik populāras – šogad aktuālas ir frizūras vai nu bez rotām, vai ar plīvuru kā vienīgo aksesuāru. Akcentam var pielikt kristāliņus vai kādu mazu, smalku rotu sānā.

Kāpēc ir svarīgi iepriekš izmēģināt kāzu frizūru?

Komentē stiliste Dace Kļaviņa:

Izmēģinājums ir svarīgs, lai mēs ar līgavu iepazītos un kāzu rītā nebūtu svešas, kā arī būtu uz viena viļņa par to, ko plānots veidot. Izmēģinājuma laikā tiek aptaustīts materiāls – mati, lai es kā meistare saprastu, kādi instrumenti un līdzekļi būs piemēroti, lai panāktu noturību un efektu. Protams, dažkārt līgavām nav konkrētas vīzijas par tēlu. Tad kopīgi apskatām kleitu un citas detaļas, noskaņu, kāzu tēmu, un es konsultēju, kas labāk piestāvēs, kādas matu rotas izvēlēties.

Lasi arī: Līgavas grims un tā tendences

Parasti līgavām iesaku apvienot izmēģinājumu ar kādu pasākumu, lai frizūru var izmēģināt dzīvē un pēc tam secināt, kāda bija tās noturība, vai bija komfortabli. Pēc tam varam sazināties un izrunāt, vai ir kaut kas jāpamaina vai jādomā kas jauns. Varbūt nepieciešami tikai citi līdzekļi. Galvenais ir saprast, kā frizūra turas un izskatās. Iedvesmoties varam mēs visas, taču katra esam dažāda ar savu sejas formu un matu struktūru, līdz ar to arī rezultāts katrai var atšķirties.

Raksta titulfoto: Klaids Lielbiksis