FB Pixel
e-veikals Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Līgavas grims un tā tendences

Autors:Andra Karnīte / PRECOS
Ikviena kāzu diena neizbēgami sākas ar pucēšanos. Sevišķi nozīmīga tā ir līgaviņām. Pat tām, kas ikdienā tikpat kā nelieto dekoratīvo kosmētiku. Lasi un uzzini visu svarīgāko informāciju par un ap līgavas grimu, lai mirdzoši uzziedētu savā kāzu dienā!

Kā izvēlēties kāzu dienas grimu?

Izvēloties grimu savai kāzu dienai, jāpievērš uzmanība tādām detaļām kā toņi, kas piestāv gan ādas krāsai, gan kleitai, tāpat jāņem vērā ikdienas make-up paradumi, kāzu dienas kopējā krāsu palete un vēl citas nianses.

Lai labāk izprastu pašu būtiskāko un patiešām aktuālo, talkā nāk profesionālā grima māksliniece, vizāžiste, daudzu titulu ieguvēja, blogere, kā arī pieprasīta un sabiedrībā zināmu personu iemīļota make-up māksliniece Jana Kozlova.

“Lai izvēlētos savu ideālo kāzu grimu, jāņem vērā vairāki apstākļi, kur būtiskākais ir saskaņota koptēla izveide! Līgavai kāzu dienā jājūtas komfortabli. Tas nozīmē, ja ikdienā līgava meikapu nelieto, jāizvēlas maigs un gaišs tēls arī savai kāzu dienai.”

Ar ko tad sākt? Jana Kozlova iesaka sākumā internetā uzmeklēt attēlus ar tiem make-up veidiem, kuri līgavai šķiet gaumīgi un gluži vienkārši patīk, tādiem kā gribētu izskatīties savā kāzu dienā.

Bildēs nav noteikti jābūt līgavas grimam; tas var būt jebkādai dzīves situācijai paredzēts, tomēr tāds, kurš tiešām patīk.

“Nevajag koncentrēties uz noteiktiem akcentiem. Uzskats, ka līgavas meikapam vienmēr jābūt gaisīgam un maigam ir ārkārtīgi novecojis uzskats. Ja līgavai patīk izteiksmīgs acu meikaps un košas lūpas, lai notiek!

Tomēr jābūt vērīgai, lai koptēls būtu harmonisks, meikapa intensitātei jāsakrīt ar kāzu kleitas piesātinājumu. Piemēram, izvēloties klasisku gaišo toņu kāzu kleitu, piesātināts meikaps ar melnu smokey var izskatīties pārlieku dramatiski, padarot līgavu gados vecāku un skarbu,” brīdina Jana.

Noteikti izmēģini grimu pirms kāzu dienas!

 
Ļoti svarīgi ir ieplānot kāzu make-up izmēģinājumu. Pat ja ikdienā ar grimēšanos esi uz “jūs”, svarīgi izvēlētajai meistarei pastāstīt par saviem ikdienas pucēšanās paradumiem. 

“Dodies uz izmēģinājumu, līdzi ņemot saglabātās fotogrāfijas ar tev tīkamiem līgavas make-up variantiem, foto ar tevi kāzu kleitā.

Apdomā aksesuārus un arī par tiem pastāsti grima meistaram! Kādi aksesuāri paredzēti, kāds ir to tonis, forma, vai būs akmentiņi, vai pērles. Tici, katra nianse ir svarīga!

Šobrīd kāzu rīkotāji veido vienotu stilu un saskaņotas kāzu krāsas; toņi jau ir zināmi laicīgi. Pieskaņo savus aksesuārus ne tikai kāzu kleitai, bet arī kāzu krāsām un līgavas pušķim.

Ar visu attēlu galeriju, dodies pie make-up meistares un pirms izmēģinājuma izrunājiet katru niansi.

Izmēģinājuma laikā nekautrējies runāt un stāstīt meistarei par savām izjūtām! Nelietojot meikapu ikdienā, noteikti pieturies pie tik pat viegla un nemanāma make-up savās kāzās.

Tas var būt arī nude make-up stils, kur tev būs izlīdzināts ādas tonis, akcentēts sejas ovāls un formas, savukārt lūpu krāsas vietā var lieti noderēt maigs spīdums. Neliec sev justies slikti, ja, izmēģinot kāzu dienas grimu, nejūties komfortā, maini meistari vai izrunā visu, kas tevi mulsina un satrauc.

Atceries, tava labsajūta un komforts kāzu dienā ir visbūtiskākie,” savos ieteikumos dalās Jana.


FOTO: Klaids Lielbiksis | grims: Laura Valuta

Tāpat arī Jana vēlreiz uzsver, ka izmēģinājuma make-up izaicinājums būs tavs tērps! Apģērbs, ko vilksi uz izmēģinājumu neļaus pilnībā novērtēt meikapa atbilstību tavai svinību dienai, ja tā tonis atšķirsies no tavas kāzu kleitas krāsas.

Tas tādēļ, ka apģērbs būtiski ietekmē ādas toni un meikapa intensitātes pakāpi, – jo tumšāks būs tavs apģērbs, jo intensīvāku un tumšāku meikapu meistarei gribēsies tev izveidot. Jana iesaka arī apdomāt, vai tavs izvēlētais make-up izskatīsies gaumīgi arī pēc 10...20...30 gadiem, kad savas kāzu bildes rādīsi mazbērniem.

Uzticies profesionālim

Pat ja jums paredzēta tikai kāzu ceremonija, bez tālākām svinībām, svarīgi ļaut sevi sapucēt profesionālim, lai neviltos gala rezultātā un nesabojātu sev svinību dienu!

“Kāzu rītā tevi sagaida uztraukumā trīcošas rokas, nezūdošs laika trūkums, itin bieži pēkšņi parādījusies pumpa, kuras vēl vakar nebija un neatbilstoši grima produkti. Ikdienas meikapu mēs parasti neveidojam uz izteiktu noturību tendētu, līdz ar to tev nebūs produkti un iemaņas, lai izveidotu tādu meikapu, kuram nekaitēs ne asaras, ne lietus, ne vējš.

Karstā laikā noteikti līdzi paņem matējošās salvetes sejai! Tās ļaus ātri un nemanāmi noņemt no sejas ādas lieko spīdumu nebojājot meikapu,” no pieredzes zina stāstīt Jana.

Kā atrast savu īsto grima meistaru?

Līgavām, kas pucēšanos plāno attālākā vietā, iespējams, svarīgi būs, lai visa kāzu dienas komanda būtu maksimāli tuvu, taču, ja tas nav būtiski, tad sāc ar to, ka izpēti sev tīkamāko meistaru darbu bildes, lai izprastu darba stilu un to, vai gaumes ziņā esat uz viena viļņa.

Koncentrējies nevis uz meistara vārdu, cik atpazīstams tas ir, bet uz to, vai tev patīk tā veidotais grims un stils. Atceries, tieši šim cilvēkam tu uzticēsies savā kāzu dienā, viņš būs tev blakus un rūpēsies par tevi, tādēļ valoda un meistara emocionālā noturība ir ļoti svarīgi.


FOTO: Emīlija Bogdānova

Ja tomēr neplāno izmēģinājumu, satiecies ar vizāžisti pirms kāzu dienas kaut vai, lai aprunātos vismaz dažas minūtes. Uzticies intuīcijai, lai cik meistare būtu prasmīga, svarīgākais, lai tu justos ērti un labi viņas klātbūtnē. Tev vajadzīgs cilvēks, kura klātbūtne spēj nomierināt un ieviest pārliecību. Protams, var uzticēties ieteikumiem, tomēr ne vienmēr cilvēks kurš patīk tavai draudzenei, būs tīkams arī tev,” iesaka vizāžiste Jana.

Cik daudz laika ieplānot?

Svarīga nianse plānojot laiku, ir tam, vai grimu un frizūru veidos viens un tas pats cilvēks, vai tie būs divi atsevišķi pasākumi. Visprecīzāk noteikt nepieciešamo laiku varēs pēc izmēģinājuma.

“Neatkarīgi no tā, kādu stilu esi izvēlējusies, rēķinies ar noteiktu laiku. Nude meikaps nebūs ātrākais variants; ir situācijas, kad šis grima stils tiek veidots pat ilgāk nekā tumšs vakara grims.


FOTO: Elva Ziemele | grims: Jana Kozlova

Konkrēti tavam kāzu meikapam nepieciešamo laiku pateiks izvēlētā meistare, tikai viņa zinās, cik daudz laika nepieciešams, lai izveidotu tev iecerēto grimu. Tā var būt kā pusstunda, tā arī divas stundas un pat vairāk! Ja esi bijusi izmēģinājumā, rēķinies ar tam veltīto laika sprīdi. Iespējams, ka kāzu dienā grimam vajadzēs mazāk laika, tomēr labāks variants ir lieka laika rezerve, nekā uztraukums laika trūkuma dēļ,” iesaka Jana Kozlova.

2022./2023.gada sezonas līgavu grima tendences

Nemainīga klasika ir vieglums un gaisīgums tēlā, maigi un starojoši acu ēnu toņi, drosmīgākām līgavām arī melns laineris vai iztušēta brūna zīmuļa līnija, bet dabīgākam izskatam modē ir tikai acu ēnas un viegls skropstu tušas klājums.

Protams, katram līgavas tipam ir konkrēta krāsu gamma, kas piestāv vislabāk.

  • Rudens un pavasara jeb siltajiem tipiem likumsakarīgi piestāvēs siltie toņi – šampanieša krāsa, persiku toņi, visi maigie un bēšie toņi, brūns acu zīmulis.
  • Savukārt ziemas un vasaras jeb vēsajiem tipiem piestāvēs vēsie un pelēcīgie toņi.

Meistare Jana iesaka: “Tavs sejas ādas tonis noteikts grima intensitāti un iecerēto krāsu izvēli. Silta ādas toņa īpašniecēm jāizvēlas siltie toņi, tomēr, ja kāzu krāsas ir vēsajos toņos, piemēram violets, bordo vai tamlīdzīgi, tos nelielā daudzumā kā akcenta toni var pievienot arī silto toņu meikapam.

Vēso ādas toņu īpašniecēm piestāv vēsie toņi, tomēr jāņem vērā, ka tie vizuāli piešķir atturību un skarbumu. Ja tas nav tas, ko tu vēlies savā kāzu dienā, tad labāk izvēlēties neitrālā paletē esošus toņus, piemēram, bēšos, bāli rozā, gaišus persiku toņus.

Svarīgi, ja tavs tērps ir mirdzošs, apdomā iespēju izvēlēties satīna acu ēnas vai mirdzošus toņus, jo galvenais uzdevums šajā gadījumā ir nepazust uz kleitas fona.

Mans ieteikums – nedomā tik daudz par to, kas modē un tendencēs, koncentrējies uz to, kas PATĪK TIEŠI TEV, jo šajā dienā galvenā varone esi tu pati!”

7 dabiska grima idejas tavai kāzu dienai

Pēdējā laikā arvien lielāku popularitāti līgavu lokā gūst dabiska stila grims. Galu galā tas taču vislabāk ļauj būt tev pašai, un tas ir pats svarīgākais. Turklāt dabisks grims nekad neizies no modes un, šķirstot kāzu albumu pat pēc 20 gadiem, tev nebūs jānožēlo sava koraļļu lūpu krāsas izvēle.

1. Ļauj ādai mirdzēt

Tā vietā, lai liktu uzsvaru uz izteiksmīgu grimu, kāzas ir visnotaļ piemērots pasākums, lai izceltu savas ādas skaistumu, ļaujot tai burtiski mirdzēt, izmantojot ķermeņa kosmētiku ar mirdzumiņiem un konturējot seju ar izgaismojošu sejas modelēšanas kosmētiku.

2. Mazliet sārtuma

Dabisks izskats nenozīmē tikai miesas krāsas un bēšos toņus. Viegli rozā un sārtie toņi ļoti skaisti papildinās tavu tēlu. Mazliet vaigu sārtuma un kārdinoši rozā lūpiņas būs pašā laikā.

3. Rotājies zeltā

Zeltaini akcenti burvīgi izskatīsies līgavām, kas izvēlas zelta aksesuārus. Galvenais neaizrauties ar ļoti mirdzošām acu ēnām, bet nelieli šampanieša krāsas akcenti izskatīsies visnotaļ romantiski.

4. Izcel iedegumu ar bronzas toņiem

Gada siltākajiem mēnešiem perfekta būs bronzīgo toņu palete, saskaņojot ādas bronzeri ar līdzīga toņa acu ēnām un miesas krāsas lūpu spīdumu.

5.  Klasika – dabisks miesas krāsas grims

Ja vēlies pavisam vienkāršu grimu, izvēlies miesas krāsas toņus ar ādas krāsai atbilstošiem akcentiņiem. Gaišākas ādas krāsas īpašniecēm tas būs maigi rozā tonis, vidējas ādas krāsas īpašniecēm brūnie toņi, bet tumšākas ādas īpašniecēm piestāvēs mazliet persiku krāsas akcenti.

6. Izcel savu skaistumu, konturējot atsevišķas sejas zonas

Skaisti izcelti vaigu kauli un žokļa līnija, konturēts deguntiņš un virslūpa apvienojumā ar neitrāla toņa acu ēnām padarīs koptēlu izteiksmīgu un kārdinošu.

7. Viegli dūmakains skatiens

Smokey eyes grimam nav obligāti jābūt tumšam un dramatiskam. Matēti brūnie toņi, kas neizplūst pārāk tālu no plakstiņa, liks tev izskatīties kā liktenīgajai sievietei, taču gluži dabiskā formātā.


FOTO: Annija Ungura | grims: Kristīne Laizāne

Raksta titulfoto: Elva Ziemele | grims: Jana Kozlova