FB Pixel
e-veikals Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Skaistumkopšanas programma līgavai pirms kāzām

Autors:Madara Karlsberga / PRECOS
Nonākot līgavas statusā, ikviena sieviete sāk prātot ne vien par kāzu kleitu un svinībām, bet arī par savu vizuālo tēlu un izskatu kāzu dienā. Piedāvājam ieskatu skaistumkopšanas pasaulē soli pa solim, kas kurā brīdī būtu jādara līgavai, lai kāzu dienā justos un izskatītos nevainojami.

Katra līgava ir unikāla, katrai ir savas vēlmes un iespējas, un pilnīgi noteikti ne vienādas vajadzības. Lai lielajā skaistumkopšanas piedāvājuma un iespēju gūzmā neapjuktu un saglabātu savu unikalitāti, ir svarīgi apzināties sevi, ieklausīties savā būtībā. Kāzas nav laiks eksperimentiem ar savas personības mainīšanu, bet gan – laiks to paspilgtināt.

Pirmā lieta, ar ko sākt, ir apzināties, kas ir svarīgākais. Daudzām līgavām tā ir svara korekcija, taču tas var būt arī sejas ādas, matu vai nagu stāvoklis, vai arī jebkuru citu vizuālu nepilnību novēršana.

Ķermenis

Ir līgavas, kas pirms kāzām vēlas novājēt. Lai to sekmīgi izdarītu, ir jāsāk ar ēdienkartes sakārtošanu un regulārām sportiskām aktivitātēm. Veiksmīgai svara korekcijai var palīdzēt uztura speciālists, kas izveidos piemērotu plānu. Atbrīvoties no vairākiem liekajiem kilogramiem iespējams arī ar dažādu uzturu izaicinājumu piedāvājumiem. Tomēr šeit būtiski pārbaudīt avota uzticamību, kā arī palasīt atsauksmes.

Ja sportiskās aktivitātes līdz šim nav bijis dienas plānā, tad ar tām būtu jāsāk pakāpeniski, vislabāk profesionāļa uzraudzībā vai konsultējoties ar to. Sportiskas aktivitātes palīdzēs ne vien fiziskajai formai, bet arī domu sakārtošanai un emocionālā stāvokļa uzlabošanai. Kaut garas pastaigas svaigā gaisā – tās palīdzēs atbrīvoties no ikdienas saspringtības un satraukuma.

Ne visām līgavām svarīga būs svara zaudēšana, kādai tā var būt ādas stāvokļa uzlabošana. Ja ir kādi ādas defekti vai nepilnības (lielas dzimumzīmes, asinsvadu tīklojums, strijas), no kuriem ir vēlme atbrīvoties vai šīs nepilnības samazināt, lieliski var palīdzēt profesionāls dermatologs.

Profesionāļa kabinetā iespējamas arī daudzas un dažādas procedūras ādas tonizēšanai, zemādas tauku slāņa samazināšanai, tomēr jāatceras, – lai iegūtu rezultātus, nepieciešams regulārs speciālista apmeklējums.
Kāzu make-up, kāzu grims, Foto: Vilnis Slūka
FOTO: Vilnis Slūka

Lai uzlabotu ķermeņa ādas vizuālo izskatu, rūpes par ķermeni var veikt arī mājas apstākļos. Sausā birste problēmzonām, kontrastdušas, profesionāli ķermeņa krēmi un pīlingi – šie līdzekļi un metodes vizuāli uzlabos ādas stāvokli, padarīs to gludāku, elastīgāku un veselīgāku, kā arī sagatavos ādu tālākām skaistumkopšanas procedūrām.

Iedegums

Veselīgi brūna āda ir viena no biežākajām un līgavām būtiskākajām prasībām kāzu dienā.

Ja kāzas plānotas vasarā, tad dažas dienas pavadītas saules peldēs šo jautājumu atrisinās. Tomēr arī šeit būtiski atcerēties par veselīgu iedegumu, lietojot saules aizsargkrēmu. Sauļošanos vajadzētu uzsākt pakāpeniski vismaz pāris nedēļas pirms kāzām, lai āda spētu iegūt vienmērīgu toni.

Ja sauļoties dabīgajā saulē nav laika, vēlmes vai iespējas, tad izlīdzēties var ar solārija apmeklējumu. Tomēr arī tas jādara pakāpeniski, dodot ādai laiku reaģēt, tādējādi nodrošinot nekaitīgu un vienmērīgu iedegumu. Lai panāktu optimālu rezultātu, solārijs jāapmeklē apmēram četras reizes ar intervālu trīs dienas. Pēcāk pietiks ar vienu apmeklējuma reizi nedēļā, lai efektu noturētu. 

Ja sauļošanās saulē vai solārijā nav piemērots variants, tad veiksmīgu risinājumu var sniegt paštonējošie krēmi jeb mākslīgā iedeguma līdzekļi. Paštonējošo līdzekļu sastāvā ir DHA jeb dihidroksiacetons, kas iegūts no cukurbietēm un cukurniedrēm. Reaģējot ar ādas virsslāņa saturošām aminoskābēm, tas rada reakciju, kura padara ādu tumšāku un piešķir tai saulainu spīdumu, nenodarot kaitējumu ādai.
Foto: Laura Viļuma, skaistumkopšana pirms kāzām, kāzu kleita, kāzu kleita ar atkailinātu muguru
FOTO: Laura Viļuma

Paštonējošie līdzekļi ir dažādi – losjoni, krēmi, putas, – atšķirsies gan to tonis, tā noturība, smarža, uzklāšanas nianses un cena. Pirms paštonējošā līdzekļa iegādes noteikti vēlams ieklausīties atsauksmēs, kā arī stingri pieturēties pie lietošanas instrukcijas, lai āda iegūtu vienmērīgu toni un efekts būtu noturīgs. Paštonējošā līdzekļa radītais iedegums var turēties gandrīz nedēļu, bet tikai tad, ja viss process veikts pareizi. 

Ja ar šāda krēma uzklāšanu saskaraties pirmo reizi, vēlams doties uz salonu, kur šo ķermeņa procedūru nodrošinās profesionālis, jo pirmskāzu laiks noteikti nav īstais brīdis eksperimentiem.

Sejas āda

Lai savā kāzu dienā un fotogrāfijās izskatītos nevainojami, būtiska loma ir sejas ādas stāvoklim un izskatam.

Domājot par sejas ādas stāvokļa un vizuālo uzlabošanu, jāņem vērā individuālās vajadzības un vēlamais panākamais efekts. Svarīgi izprast atšķirību starp dermatologu, kosmetologu un kosmētiķi – katram no speciālistiem ir sava atbildības sfēra.

Kosmētiķis veic dažādas skaistumkopšanas un kosmētiskās procedūras – sejas tīrīšana, masāža, masku uzlikšana, – kā arī sniedz citus kosmētiska rakstura pakalpojumus, kas veicina labu vizuālo izskatu un labsajūtu.

Kosmetologa pienākumi dublējas ar kosmētiķa profesijas pienākumiem, tomēr kosmetologi mēdz būt arī ar ārsta izglītību, kas nosaka, ka kosmetologs drīkst veikt arī dažādas injekcijas un citas nopietnākas procedūras, bet nenodarbojas ar ārstēšanu.

Savukārt dermatologs ir ārsts ar augstāko medicīnisko izglītību, pie kura var vērsties gan ādas kopšanas jautājumos, gan dažādu ādas saslimšanu un vizuālo nepilnību gadījumos. Dermatologs drīkst veikt nopietnākas kosmētiskās procedūras un injekcijas, piemēram, botulīntoksīna injekcijas, hialuronskābes preparātu injekcijas un citas, ko vidējam medicīnas personālam darīt ir aizliegts.

Pirmkārt, jāizvērtē, pie kāda speciālista doties un jāsastāda individuāls plāns pirms kāzām. Laiks, kas nepieciešams rezultāta sasniegšanai, būs atkarīgs no individuālajām vajadzībām, tomēr vidēji jārēķinās ar vairākām nedēļām, lai sasniegtu vēlamo rezultātu.

Ja izvēlēts veikt tādas procedūras kā injekcijas, lāzerprocedūras vai permanentā grima procedūras, tad tās veicamas ne vēlāk kā trīs mēnešus pirms kāzām.

Sejas kosmētisko tīrīšanu nevajadzētu atlikt uz pēdējām pirmskāzu dienām; šo procedūru vēlams veikt vismaz nedēļu pirms lielās dienas. Savukārt relaksējošas un atjaunojošas sejas ādas kopšanas procedūras ar masāžām un maskām vēlams veikt nedēļu līdz pāris dienas pirms kāzām. Tā noņems spriedzi un sagatavos ādu kāzu dienai.
Skaistumkopšana pirms kāzām, kāzu make-up, Foto: Ainārs Mazjānis
FOTO: Ainārs Mazjānis

Lai nebūtu lieku raižu, vēlams jau laikus atrast profesionālu vizāžistu, kam kāzu dienā uzticēt grima uzklāšanu. Lai izvairītos no negatīviem pārsteigumiem, kāzu grimu vēlams pirms tam izmēģināt pie noteiktā vizāžista, lai pārliecinātos, ka kāzu rīts būs bez uztraukuma.

Acis un uzacis

Acis būs tās, kas kāzu dienā ne vien staros, bet arī paudīs emocijas un prieku. Tāpēc acīm un uzacīm jābūt koptām un gaumīgām – uzacu korekcija un skropstu kopšana ir veids, kā to panākt.

Uzacu korekciju un krāsošanu būtu vēlams veikt piecas līdz septiņas dienas pirms kāzām. Savukārt, ja līgava izvēlas par labu skropstu izcelšanai, ir iespēja veikt skropstu laminēšanu vai skropstu pieaudzēšanu. Abas šīs procedūras veicamas piecas līdz septiņas dienas pirms kāzām, taču ar nosacījumu, ka ir veikts alerģijas tests, lai izvairītos no reakcijām.
Kāzu makeup, kāzu grims, Foto: Gatis Ločmelis
FOTO: Gatis Ločmelis

Ja līgava ir nolēmusi veikt permanento uzacu vai skropstu līnijas procedūru, tā veicama ne vēlāk kā trīs mēnešus pirms kāzām. Jāatceras, ka perfekta permanentā grima efekta sasniegšanai ir vajadzīgas divas procedūras – pamata jeb pirmā un korekcija. Pēc pirmās procedūras veikšanas ir jāpaiet vismaz mēnesim, kura laikā nokrīt krevele, un pēc tam veicama korekcija. Pēc korekcijas jānogaida atkārtots dzīšanas process – līdz vienam mēnesim.

Mati

Matu sakārtojums kāzu dienā ir būtiska nianse un tēla sastāvdaļa. Kāzu dienas frizūra ne vien pieskaņojama sievietes būtībai un gaumei, bet arī kāzu kleitai. Tomēr, lai kādu matu sakārtojumu savai īpašajai dienai izvēlētos, būtisks ir arī matu kopējais stāvoklis.

Lai matu stāvokli uzlabotu, var izvēlēties dažādas kopšanas procedūras – aparātu procedūras, procedūras ar infrasarkano starojumu, matu laminēšana, biokrāsošana, keratīna taisnošana un griešana ar karstajām šķērēm, un daudzas citas. Tomēr jāatceras, ka arī šīs procedūras var nebūt brīnumlīdzeklis, kā arī tās prasīs gan laiku, gan finanses.

Pirms kāzām vēlams apmeklēt frizieri, lai izveidotu vēlamo matu krāsu un griezumu. Matu griezumu var veidot divas līdz trīs nedēļas pirms kāzām, savukārt, ja tiek krāsoti visi mati, tad sakņu piekrāsošanu vajadzētu atlikt uz pēdējo pirmskāzu nedēļu.

Pirms kāzām noteikti vēlams izmēģināt kāzu frizūru pie friziera, kas to veidos kāzu dienā. It sevišķi būtiski tas ir, ja matos tiek liktas rotas vai plīvurs. Veiksmīgākam rezultātam vēlams izvēlēties meistaru, kas praktizējies tieši frizūru vai specifiskāk – kāzu frizūru veidošanā.
Foto: Dace Spalviņa, kāzu frizūra, līagava, kāzu diena
FOTO: Dace Spalviņa

Izvēloties frizūru, nekādā gadījumā neignorē tērpa dekoltē zonu un kakla līniju. Tieši šie ir noteicoši faktori frizūras izvēlē. Piemēram, matu mezgls kombinācijā ar kleitu bez piedurknēm un atkailinātu krūšu daļu var likt Tev izskatīties neapģērbtai, savukārt kuplas lokas un cieša apkaklīte radīs nospiedošu efektu.

Tēla paspilgtināšanai var izvēlēties arī dažādus matu stiprinājumus un matu pieaudzēšanas metodes. Matu pieaudzēšanu profesionālā salonā var veikt pat ļoti īsiem matiem – sākot no 5 cm. Tomēr, lai efekts būtu pilnībā perfekts, vēlamais savu matu garums būtu vismaz 10 cm, – lai matu stiprinājuma vietas nesagādātu problēmas nēsāšanas laikā.

Ja līgavai nav vēlmes pēc matu pieaudzēšanas, bet tomēr kāzu dienā vēlas izbaudīt garu matu frizūru – veiksmīgs risinājums ir clip-in jeb mati ar sprādzītēm (ieliekamās treses). Pie treses ir piešūtas sprādzītes, ar kuru palīdzību pieaudzējamie mati tiek piestiprināti pie galvas matiem. Šāda matu piestiprināšana aizņems vien dažas minūtes.

Nagi

Kāzu dienā liela uzmanība tiks veltīta līgavas rokām. Turklāt tās aplūkos ne tikai līgavainis, uzliekot laulību gredzenu, bet arī kāzu viesi un fotogrāfs, kurš ķers katru labāko laulību gredzena uzlikšanas brīdi. Tāpēc kā nagiem, tā rokām ir jābūt koptām.
Foto: Kristīne Stahanova, laulības gredzeni, kāzu manikīrs, roku kopšana pirms kāzām
FOTO: Kristīne Stahanova

Nedrīkst piemirst arī par pēdu un kāju nagu aprūpi. Pat ja kāzu dienai izvēlētas slēgtas kurpes, kāzu diena var nest dažādus pārsteigumus, kuru dēļ var nākties novilkt apavus.

Manikīru un pedikīru ieteicams veikt vienu līdz trīs dienas pirms kāzām.

Zobi

Pirmskāzu laiks ir īstais brīdis, lai parūpētos par skaistu smaidu, tātad – zobu vizuālo un estētisko stāvokli. Zobu higiēnista apmeklējums palīdzēs smaidam kļūt skaistākam un žilbinošākam, turklāt nereti pat pēc tik vienkāršas procedūras kā zobu higiēna, zobi kļūst par toni baltāki. Zobu higiēnistu vēlams apmeklēt pāris nedēļas līdz mēnesi pirms kāzām.

Ja ir vēlme iegūt Holivudas smaidu, var izmantot kādu no zobu balināšanas metodēm. Laiku, kad veicama zobu balināšana perfekta rezultāta iegūšanai, noteiks izvēlētā metode. Mājas apstākļos var veikt zobu balināšanu ar zobu balināšanas plāksnītēm, kas pārklātas ar balinošo gēlu, kā arī zobu kapēm. Rezultāta sasniegšanai, izvēloties šādu metodi, būs nepieciešamas divas nedēļas, jo plāksnītes jālieto vienu līdz divas reizes dienā 14 dienas.

Zobu balināšana pie speciālista ir daudz ātrāka, tomēr arī dārgāka metode. Zobārstniecības kabinetā zobi tiek balināti ar augstas koncentrācijas ūdeņraža peroksīda želeju, kas ļauj iegūt izteiktu tūlītēju efektu. 

Jāpatur prātā, – pirms jebkuras zobu balināšanas procedūras ļoti iesakāma ir zobu higiēna, lai balināšanas procedūra dotu maksimālo efektu, nodrošinot perfektu un vienmērīgu rezultātu.

Liekais apmatojums

Lai āda būtu samtaina un gluda, jāatceras par vaksāciju vai veidu, kā atbrīvoties no liekā apmatojuma atkailinātajās ķermeņa daļās.

Ja tiek lemts par labu efektīvākajam veidam, kā atbrīvoties no apmatojuma – vaksācijai, – jāizvērtē, vai tā ir vēlama. Vaksāciju neiesaka veikt, ja ir varikozo vēnu problēmas, asinsizplūdumi, tūska, ādas slimības vai ādas bojājumi. Ja līgava ir nolēmusi veikt vaksāciju, pirmo procedūru ieteicams veikt sešas līdz astoņas nedēļas pirms kāzām, savukārt pēdējo vaksāciju jāieplāno piecas līdz septiņas dienas pirms lielā notikuma, lai kāzu dienā apsārtums būtu nogājis un matiņi nebūtu atauguši. Pēdējais brīdis vaksācijas veikšanai ir četras dienas pirms lielā notikuma, jo tas ir laiks, kurā āda ir paspējusi nomierināties un apsārtums ir pazudis.
līgava, kāzu kurpes, Foto: Emīlija Bogdānova
FOTO: Emīlija Bogdānova

Ja vaksācija nav iespējama medicīnisku apsvērumu vai sāpju dēļ, tad kā alternatīvu var izvēlēties depilācijas krēmus. Šī metode sniegs mazāku efektu, kā arī nebūs piemēroti jutīgas ādas īpašniecēm. Depilācijas krēmus drīkst izmantot tikai kājām, bet ne padušu un bikini zonai, jo to ķīmiskais sastāvs var radīt spēcīgu ādas kairinājumu.

Neskatoties uz īslaicīgo efektu, skūšanās joprojām ir viens no vienkāršākajiem un arī izplatītākajiem liekā apmatojuma likvidēšanas veidiem. Skūšanos var veikt vienu dienu pirms lielā notikuma, lai matiņi nepaspētu ataugt, tomēr jānodrošinās ar iespējami labiem skūšanās piederumiem, lai nekairinātu un nesaskrāpētu ādu. 

Nelieli skaistuma knifiņi lielajai dienai!

  • Kāzu rītā nedzer sarkanvīnu un neēd tumšas ogas. Šie produkti iekrāso zobus un tie var neizskatīties žilbinoši.
  • Vismaz sešas nedēļas pirms kāzām pēkšņi nemaini savus sejas kopšanas paradumus vai kosmētiskos līdzekļus, ko veiksmīgi lieto līdz šim.
  • Vienu nedēļu pirms kāzām samazini sāls daudzumu uzturā. Sāls organismā aiztur ūdeni, tas, savukārt, var traucēt tievēšanas procesu.
  • Sagatavo nelielu kosmētikas komplektu kāzu dienai. Pat ja grimu būs likusi profesionāla vizāžiste, kāzu dienā to var nākties atjaunināt un uzfrišināt.
  • Kāzu dienas rītā nenēsā krūšturi, ja kāzu kleitai ir atkailināta mugura vai plecu daļa. Tādā veidā izvairīsies no nevēlamiem nospiedumiem un rievām.
  • Pirms kāzām dzer daudz ūdens! Tas nomierina, palīdz saglabāt balansu organismā un ādai liek izskatīties veselīgai un starojošai.

Kāzu diena, līgava, kāzu kleita, Foto: Ainārs Mazjānis
FOTO: Ainārs Mazjānis

Raksta titulfoto: Laura Apine