FB Pixel
e-veikals Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Kā izpirkt līgavu?

Autors:Precos.lv
Jāuzdod līgavaini dažādi jautājumi, lai noskaidrotu, cik labi pazīst līgavu?

Jaunajam vīram bija jātiek cauri durvīm novilktam diegam. Tā kā mani vecāki dzīvo 3 stāvā, tad manam, toreiz vēl līgavainim, bija jau no otrā stāva uz katra pakāpiena jāsauc kāds mīļvārdiņš, protams, mamma mani tik vienkārši atdot negribēja un viņam vēl vajadzēja mammu piekukuļot.

Pēc loģikas un senām tradīcijām (nu ne tieši tradīcijām, bet idejiski) būtu tieši līgava jāpārbauda, vai būs gana laba sieva.

Viltus līgavas - puikām un meitenēm uzvilks kāzu kleitas ar plīvuriem, sakrāsos, un tad būs - līgavainis manu kleitu nav redzējis, nojausmas nekādas, ja iedod daudz "līgavu" ar slikti saredzamām sejām.

Vedēji bija izgriezuši pēdiņas un salikuši uz grīdas taciņā, uz katra soļa bija kāds mīļvārdiņš jāsaka.

Uz zemes izliek A4 lapas uz, kurām uzkāpjot jānosauc mīļvārdiņš, kādā sauks savu sieviņu, vai arī jāsauc ziedi, kurus katru dienu dāvinās mīļotajai. Piedāvā 3 trauciņus - ar rožu ziedlapiņām (mīlestība), ar graudiem (auglība), ar sīknaudu (bagātība) - ir jāizvēlas kāds no trauciņiem, bet labāk ņemt visus trīs, lai ģimenē netrūkst nekas no šiem trīs. Tad sāk pārbaudīt līgavaiņa bagātību. Ved viltus līgavas, no kurām jāatpērkas, kā izdomājat paši. Beigās līgavainis pasakās līgavas mātei par meitu!

Viens uzdevums bija: atpazīt līgavas lūpu nospiedumu starp daudziem citiem.

Vienās kāzas, ko vadījām, jaunais vīrs ieradās pie sievasmātes ar diplomātu pilnu ar 100 Ls paciņām (saprintējām un sagriezām, darbs zvērīgs). Tad līdzi bija šampanietis un ja vel par to meitu nedeva, tad jautāja, vai atdos par mīlestību? Atdeva - iznāca līgava un līgavainis uzdāvināja viņai pušķi.
 
Ar 15 kamieļiem. Kad prasīju vai tas nopietni viņš atbildēja, ka tie būšot piepūšamie kamieļi.

Mammai bija jādod ziedi, bet tētim medus trauciņš!

Latgalē bijām – Maizes muzejā, tur sieviete, kas vada pasākumus stāstīja, ka sievasmātei jānoklāj rūtains lakats uz zemes un līgavainim katrā rūtā jāieliek naudiņa, tad zinot, ka precinieki bagāti. Lakatam jābūt no mātes precībām...(tas no sendienām).

Mammas mīļākās konfektes pāris kg, ziedus, savācām Latvijas jubilejas latiņus, cik nu izdevās, vedējiem bija līdzi šokolādes eiro, šampanietis, visas LV banknotes (5,10,20,50,100,500) - viņš sāka ar mazāko un prasīja vai ar to pietiks un tad tik lika klāt. Vienīgais lielais pārbaudījums viņam bija viltus līgavas - pārģērbies brālēns, kas tēloja sievieti stāvoklī un prasīja, lai šo precot un mana mazā māsa, kas bija dabūjusi kaut kur vecu kāzu kleitu un plīvuri tirinājās ap manu līgavaini.

Vienkārši vecākiem uzdāvināja - labu vīna pudeli un ziedus.

Apdāvināja vecākus - mammai gardas konfektes un tētim - kādu pudeli.

Līgavas mammai ''brīnumpildspalvu'' (Baigi smieklīga, rozā, kā princesei domāta, ar spalvām). Bija pasniegts ar humoru – viss, kas tiks uzrakstīts ar šo pildspalvu piepildās. Tātad dāvanai nav jābūt obligāti nopietnai un dārgai.

Izpirka simboliski, uzdāvinot tētim pudeli, mammai rozi podiņā un simboliski šokolādes zelta naudiņas.

Mēs nolēmām izpirkt sākumā ar šokolādes naudiņām, pēc kurām vecāki tomēr mani neatdos un pēc tam tētim groziņu ar makšķernieka lietām (viņš ir kaislīgs makšķernieks), bet mammai ar dārza piederumiem un stādiem (viņai atkal patīk rušināties pa dārzu). Tad nu, kad katrs būs dabūjis to, kas katram aktuāli, ceru, ka tikšu izpirkta.