FB Pixel

Prieks, ka vēlies ar mums sazināties! Stāsti, kas uz sirds, mēs vienmēr esam Tev gatavi palīdzēt!

Tēma*
Ziņojums*
Vārds*
E-pasts*
Tālrunis
captcha
  • PIEZĪMES
  • VĒSTULES

Kuras ir pieprasītākās kāzu dziesmas Latvijā?

image

Laba mūzika ir viens no neaizmirstamu kāzu svinību priekšnosacījumiem, tādēļ pāri visbiežāk saviem kāzu mūziķiem lūdz atskaņot visiem pazīstamas un tautā mīlētas latviešu un ārzemju melodijas. Kuras ir tās dziesmas, kas spēj aizraut dejā gan vecmāmiņas, gan jautrākos draugus? Kādu melodiju pāri visbiežāk izvēlas savam kāzu valsim? Atbild Latvijā populāri kāzu mūziķi – Eels of the 60's, The Picture un Homeopāti.lv.

Mārtiņš Gailītis, Eels of the 60’s

Kāzās spēlējot, lieliski var iepazīt katra jaunā pāra muzikālo gaumi. Jāsaka atklāti – neatceros, vai mums ir bijuši pāri ar vienādu pirmā valša mūzikas izvēli. Izvēles ir tik muzikāli bagātas, ka pat dažu skaņdarbus dzirdu pirmo reizi, būdams mūziķis vairāk nekā desmit gadus. Visbiežāk izvēlētās kompozīcijas (pirmā kāzu deja) jaunajam pārim saistās ne tikai ar kāzu dienu, bet arī ar kādu viņu kopīgu notikumu. Tāpēc šī ir izvēle, kuru mēs cenšamies atbalstīt, dažkārt pagodinot jauno pāri ar konkrētās dziesmas izpildīšanu "dzīvajā" nevis no ieraksta.

Eels of the 60s, kāzu muzikanti

50% gadījumos spēlējam starptautiskās kāzās, tāpēc pārsvarā izvēles pirmajai dejai ir ārzemju skaņdarbi, piemēram, no Elvisa Preslija vai Noras Džonsas repertuāra. Viens vienojošs elements gan ir – visiem patīk pārbaudītas vērtības.

Kaspars Eglītis, The Picture

Daudzi no jaunajiem pāriem mums lūdz "kaut ko foršu un dejojamu", kas, šķiet, ir visu laiku populārākais lūgums. Mums ir liels prieks, ka vēl joprojām ļoti iecienīta ir tieši latviešu mūzika no tādiem izpildītājiem kā Dons, Prāta vētra un klasiskā latviešu estrāde, sākot no Raimonda Paula un beidzot ar Apvedceļa "Zemenēm". Ņemot vērā faktu, ka kāzas ir vairākas paaudzes apvienojošs notikums, tieši latviešu mūzika ir tā, kura iekustina visvairāk gan vecmāmiņas, gan jauniešus.

The Picture, mūziķi kāzām

Īpašie lūgumi parasti ir saistīti ar sezonas aktuālajiem radio hitiem: ja vienu laiku tie bija "Mazā bilžu rāmītī", "Spogulīt, spogulīt" un Dona tautā sauktais "Susuriņš", tad šodien jau tie ir Prāta Vētras un Musiqq "Debesis iekrita" un Intara Busuļa "Miglas rīts". Ārzemju mūzikas nemainīgās vērtības paliek dažādi rock’n’roll skaņdarbi, Robijs Viljamss, The Beatles un tamlīdzīgi.

Galvenais uzstāšanās nosacījums ir un paliek sinerģija ar publiku. Dodot iespēju dziedāt līdzi atpazīstamam piedziedājumam, mēs ļaujam viesiem justies labi un izbaudīt pasākumu. Tas arī ir pats svarīgākais.

Homeopāti.lv

Populārākās ārzemju dziesmas, ko mums pāri lūdz nospēlēt kāzās, ir Kylie Minogue "All The Lovers" un Ben E King "Stand By Me".

Populārākās latviešu dziesmas, ko pāri lūdz nospēlēt kāzās, ir Noras Bumbieres "Ķiršu lietus" un Apvedceļa "Zemenes".

Homeopāti.lv, kāzu muzikanti

Foto no mūziķu personīgā arhīva.
Raksta logo un titulbilde: Billijs Locs.

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties
SAISTĪTIE RAKSTI
  • Jaunā pāra izvēlētā dīdžeja, mūzikas un deju nodrošināšana kāzu ceremonijā ir jau ierasta prakse, īpaši tas attiecas uz multikulturālajām kāzām jeb kāzām ar ārvalstu viesiem. Sākotnēji jaunajam pārim šādu kāzu noorganizēšana var likties neiespējamā misija, tomēr pēdējo gadu pieredze rāda, ka tā ir visnotaļ iespējama un parasti izvēršas par ļoti sirsnīgu un neaizmirstamu notikumu. 

  • Gundaram katru gadu plānotājā ierakstīti vairāki kāzu apmeklējumi, taču kā viesis tajās pats ir reti. Visbiežāk viņš kopā ar grupu "TirkizBand" rūpējas par kāzu viesu dejām līdz rīta gaismai vai pat ilgāk. Tāpēc aicinājām Gundaru dalīties savā kāzu mūziķa pieredzē. 

  • Kādu dziesmu izvēlēties pirmajai kāzu dejai? Iespējamo variantu ir tik daudz. Dziesmu latviešu valodā? Angļu valodā? Iedvesmai piedāvājam nelielu ieskatu dziesmās, ko savai pirmajai kāzu dejai izvēlējušies pasaulslaveni pāri.

  • Kāzu muzikantiem jāprot improvizēt, uzturēt kontaktu ar publiku, vedināt kāziniekus dziedāt galda dziesmas un iet lustīgās rotaļās. Dzirdēts runājam, ka galvenais kāzās ir labas saimnieces un lieliski muzikanti. Par saimniecēm lai ir cits stāsts, šis būs par mūziku kāzās. Ko izvēlēties? Kā izvēlēties?