FB Pixel

Prieks, ka vēlies ar mums sazināties! Stāsti, kas uz sirds, mēs vienmēr esam Tev gatavi palīdzēt!

Tēma*
Ziņojums*
Vārds*
E-pasts*
Tālrunis
captcha
  • PIEZĪMES
  • VĒSTULES

Mūzikas izvēle multikulturālajās kāzās

image

Jaunā pāra izvēlētā dīdžeja, mūzikas un deju nodrošināšana kāzu ceremonijā ir jau ierasta prakse, īpaši tas attiecas uz multikulturālajām kāzām jeb kāzām ar ārvalstu viesiem. Sākotnēji jaunajam pārim šādu kāzu noorganizēšana var likties neiespējamā misija, tomēr pēdējo gadu pieredze rāda, ka tā ir visnotaļ iespējama un parasti izvēršas par ļoti sirsnīgu un neaizmirstamu notikumu. 

Kāpēc starptautiskās kāzu ballītēs DJ ir neaizstājams? 

Lai no kuras valsts nāktu Jūsu otrā pusīte un tās radi, draugi vai kāzu viesi, ballītē noteikti jāskan arī viņiem tuvai un iecienītai nacionālajai mūzikai. Latvijā ir ļoti daudz labu kāzu mūzikas grupu, bet pietrūkst tādu, kas var pilnvērtīgi nospēlēt franču, zviedru, īru, vai vācu dziesmas. Dīdžejs to var, un tas ir ļoti būtiski, jo īpaši multikulturālajās kāzu ballītēs ar viesiem no tuvākām vai tālākām zemēm. Nenoliedzami, pārsteiguma koncerts maestro Laimja Rācenāja izpildījumā spāņu viesiem, vai dziesmas, ko izpildītu dziedātājs Roberto kāzās ar itāļu viesiem būtu ļoti patīkams notikums, bet ar to nepietiks visai kāzu ballītei.

Nacionālās mūzikas nozīme!

Viesi no siltajām zemēm ir ļoti atvērti dejām, bet parasti viņi labprātāk dejo pie savas tradicionālās mūzikas. Un nereti šīs dejas ir ar savām īpašām tradīcijām, piemēram, ir dejas, kuras dejo tikai vīrieši vai tikai sievietes. Dažkārt tas var radīt pat zināmu “kultūršoku” pašmāju viesiem! Šādās kāzās ar Raimonda Paula vai Prāta Vētras mūziku nevarēs “izbraukt”. Protams, profesionāls Dj izjutīs publiku un uzspēlēs iepriekšminētos māksliniekus, bet, lai vienotu kopīgās dejās cittautiešu viesus ar vietējiem, parasti jāizvēlas abām pusēm labi saprotama mūzika vai vismaz pazīstami starptautiskie hīti. Neapšaubāmi, vakara gaitā var atrast vietu arī latviešu dziesmām – mielasta laikā, kādās rotaļās vai spēlēs, nedaudz arī dejojot vai mičošanā. Runājot par mičošanu - silts ieteikums ir neaizrauties ar pārāk garu mičošanas ceremoniju, sevišķi kāzās ar viesiem no Dienvidu zemēm. Ņemiet vērā, ka ir nakts, vairs nav tik silti, un daudz kas no notiekošā paliek viņiem nesaprasts. Turklāt, kā dīdžejs esmu novērojis, ka stundas vai pat ilgāks pārtraukums uz deju grīdas nenāk par labu ballītei. 

Ballēties sākam laicīgi!

Parasti ārzemju viesi ātri iesilst dejām un grib tās turpināt bez īpaši gariem pārtraukumiem. Galu galā viņu enerģija uz deju grīdas palīdz atraisīties arī mūsējiem. Pārāk neievelciet mielastu un nekavējieties ar pirmo valsi. Ņemiet vērā, ka sabraukušie cilvēki no siltākām zemēm, gatavi nodoties dejām stipri ātrāk nekā mums tas ir pieņemts tradicionālajās latviešu kāzās, bet tā jau ir kultūras atšķirība. Jebkurā gadījumā pirmā deja līdz plkst. 21:00 ir ieteicama.

Visu izšķir mūzikas izvēle!

Ja Jūsu kāzās gaidāmi viesi no tuvākām zemēm, piemēram, Zviedrijas, Lietuvas, Vācijas, Anglijas, u.c., tad nacionālajai mūzikai vairs nav tik liela nozīme un vienojošām dejām pietiek ar pazīstamiem ārzemju popmūzikas hītiem. Protams, patīkami ir pārsteigt vācu vai dāņu viesus ar kādu viņu mēlē skanošu hītu, bet tas nav izšķiroši. Tas pats ir sakāms par kāzām, kurās viesi sabrauc nevis no vienas konkrētas valsts, bet gan no visdažādākajām vietām pasaulē. Šāda veida kāzās var būt situācija, kad dejas īsti nesākas uzreiz, un ne jau tāpēc, ka mūzika nebūtu atbilstoša, vai kaut kas nebūtu kārtībā ar DJ, gluži vienkārši viesi sen nav satikuši viens otru, grib aprunāties, izbaudīt kopā būšanas prieku!

Rezumējot: nozīmīgākais multikulturālajai kāzu ballītei ir mūzikas izvēle un tai jābūt ļoti dažādai, ne tikai atšķirīgo tautību, bet arī paaudžu un kopējās noskaņas dēļ. Un, visbeidzot, neaizmirstiet jau pieminēto - cittautiešu entuziasms uz deju grīdas palīdz atraisīties arī pārējiem viesiem, pat klasiskajiem “malā sēdētājiem”. Un tas jau ir priekšnoteikums Jūsu lielās dienas veiksmīgai norisei!

Liels paldies par sadarbību raksta tapšanā kāzu dīdžejam Aleksam!

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties
SAISTĪTIE RAKSTI
  • Laba mūzika ir viens no neaizmirstamu kāzu svinību priekšnosacījumiem, tādēļ pāri visbiežāk saviem kāzu mūziķiem lūdz atskaņot visiem pazīstamas un tautā mīlētas latviešu un ārzemju melodijas. Kuras ir tās dziesmas, kas spēj aizraut dejā gan vecmāmiņas, gan jautrākos draugus? Kādu melodiju pāri visbiežāk izvēlas savam kāzu valsim? Atbild Latvijā populāri kāzu mūziķi – Eels of the 60's, The Picture un Homeopāti.lv.

  • Gundaram katru gadu plānotājā ierakstīti vairāki kāzu apmeklējumi, taču kā viesis tajās pats ir reti. Visbiežāk viņš kopā ar grupu "TirkizBand" rūpējas par kāzu viesu dejām līdz rīta gaismai vai pat ilgāk. Tāpēc aicinājām Gundaru dalīties savā kāzu mūziķa pieredzē. 

  • Kādu dziesmu izvēlēties pirmajai kāzu dejai? Iespējamo variantu ir tik daudz. Dziesmu latviešu valodā? Angļu valodā? Iedvesmai piedāvājam nelielu ieskatu dziesmās, ko savai pirmajai kāzu dejai izvēlējušies pasaulslaveni pāri.

  • Kāzu muzikantiem jāprot improvizēt, uzturēt kontaktu ar publiku, vedināt kāziniekus dziedāt galda dziesmas un iet lustīgās rotaļās. Dzirdēts runājam, ka galvenais kāzās ir labas saimnieces un lieliski muzikanti. Par saimniecēm lai ir cits stāsts, šis būs par mūziku kāzās. Ko izvēlēties? Kā izvēlēties?