FB Pixel

Prieks, ka vēlies ar mums sazināties! Stāsti, kas uz sirds, mēs vienmēr esam Tev gatavi palīdzēt!

Tēma*
Ziņojums*
Vārds*
E-pasts*
Tālrunis
captcha
  • PIEZĪMES
  • VĒSTULES

Ginesa rekorda lidojumā dosies tramvaja izmēra gaisa balons

Ir gūts apstiprinājums – pirmo reizi Latvijā lidos milzīgu izmēru gaisa balons ar 16 cilvēku ietilpību, un tas notiks jau 14. februārī ziemas gaisa balonu festivālā „Love CUP 2016”, Jēkabpilī, kur tiks uzstādīts pasaules Ginesa rekords „Vislielākais vienlaikus lidojumā gaisa balonā salaulāto pāru skaits”.

Dalību ziemas gaisa balonu festivālā „Love CUP 2016” ir apstiprinājuši vairāki desmiti pilotu, kas uz Jēkabpili un tai līdzās esošajiem Krustpils, Salas un Viesītes novadiem atvedīs līdz šim Latvijā neredzētus gaisa balonus. „Ir saņemts galīgais apstiprinājums, un nu jau varu droši sacīt – 14. februārī Jēkabpilī lidos iespaidīgais, 16 vietu gaisa balons, kas izmēros salīdzināms ar tramvaju. Pirmo reizi Latvijā lidos sirsniņas formas gaisa balons, turklāt mums festivālā tās būs veselas trīs! Būs arī desmitvietīgi gaisa baloni, kā arī baloni ar astoņu un sešu cilvēku ietilpību, kuriem līdzās ierastie četrvietīgie baloni izskatīsies mazāki, nekā ierasts, taču joprojām krāšņi un krāsaini. Tāpēc gan apmeklētājiem klātienē, gan Ginesa rekorda kāzu tiešraides skatītājiem vietnē straume.lmt.lv, tvnet.lv un citos portālos būs sarūpēts līdz šim Latvijā nebijis skats,” ir gandarīta ziemas gaisa balonu festivāla „Love CUP 2016” direktore Inga Ūle.


Atbilstoši Civilās Aviācijas aģentūras (CAA) izsniegtajai atļaujai, dažādo izmēru gaisa baloni debesīs virs Jēkabpils pilsētas un tai līdzās esošajiem Krustpils, Salas un Viesītes novadiem lidos visas festivāla dienas – no 11.līdz 14. februārim. Tādējādi būs gādāts, lai krāšņos ziedus debesīs var redzēt iespējami daudz vietējo iedzīvotāju maksimāli plašā diapazonā. Savukārt, iestājoties tumsai, gaisa baloni skatītājus priecēs ar vakara spīdēšanu un atsaites lidojumiem, turklāt visi festivāla programmā paredzētie atsaites lidojumi apmeklētājiem būs nodrošināti bez maksas. „Ir būtiski, ka šis nav komerciāls pasākums, kurā piloti par savu darbu no apmeklētājiem vēlas saņemt kādu samaksu – pat simbolisku ne.

Uz Latviju piloti nedodas arī sportot. Katru no viņiem uzrunā festivāla pamatdoma - apvienoties vienotā lūgšanā klātienē un internetā pret karu, PAR mīlestību, kas ir spēcīga, dziedinoša un ceļ debesīs. Tieši tāpēc pilotiem ir vēlme šeit piedalīties, pat ja tas nozīmē celt ārā ieziemotu gaisa balonu. Turklāt katrs vēlas piedalīties īsta, sertificēta Ginesa rekorda tapšanā, jo ir skaidrs – salaulāt lidojumā 50 pārus jeb 100 cilvēkus nav joka lieta, bet, to izdarot, tā noteikti neizdzēšami paliks atmiņā,” atzīst Inga Ūle. Viņa piebilst, ka atskaites lidojumos būs iespējams doties gan ar ierastajiem četrvietīgajiem, gan arī lielākiem gaisa baloniem. Tostarp atsaites lidojumus piedāvās arī gaisa balons, kurā lidojis visā pasaulē pazīstamais britu biznesa magnāts, holdinga „ Virgin Group” un aviosabiedrības „Virgin” īpašnieks Ričards Brensons (Richard Branson).

Festivālā piedalīsies arī izcilais pilots Leonīds Tjuhtajevs (Леонид Тюхтяев), kurš pirms nepilna gada, pārlidojot pāri Klusajam okeānam, pats uzstādīja divus jaunus Pasaules rekordus – garākais un ilgākais lidojums ar gaisa balonu. Bet kopumā savā karjerā viņš uzstādījis gandrīz desmit Pasaules rekordus.

Ziemas gaisa balonu festivāla organizatori gan uzsver, ka pats pirmais un svarīgākais uzdevums ir drošība, tādēļ katra iecerētā aktivitāte tiks īstenota tikai pie nosacījumiem, ja meteoroloģiskie apstākļi ļaus to veikt droši. „Ir ieguldīts daudz darba, lai Latvijai izdotos uzstādīt mīlestības rekordu, ir saņemts atbalsts un atsaucība gan no pilotiem, gan sadarbības partneriem.  Visi tic un vēlas, lai rekords tiktu uzstādīts, taču par to svarīgāka ir drošība. Tāpēc nelabvēlīgu laika apstākļu gadījumā aktivitātes ar gaisa baloniem var mainīt norises vietu vai būt atceltas. Tādēļ iedzīvotajiem ir jāseko līdzi aktuālajai informācijai projektā iesaistīto pašvaldību interneta vietnēs un atbilstoši tai arī jārīkojas,” uzsver  Inga Ūle.


Jau ziņots, ka neparastās kāzas un pasaules Ginesa rekorda uzstādīšana notiks mīlestības tēmai veltītā un Latvijā nebijušā ziemas gaisa balonu festivālā “Love Cup 2016”, kas laikā no 11. līdz 14. februarim risināsies Jēkabpilī un tai līdzās esošajos Salas, Krustpils un Viesītes novados. Festivāls vienkopus pulcēs 30 vadošos gaisa balonu pilotus no tuvākām un tālākām zemēm. Bet festivāla kulminācija notiks 14. februārī -  Sv.Valentīna dienā,  kad laulājoties lidojuma laikā Latvijā tiks uzstādīts pasaules Ginesa rekordu – vislielākais vienlaikus lidojumā Gaisa balonā salaulāto pāru skaits! 

Ginesa rekords ir pieteikts un ar nosaukumu „Largest airborde wedding” oficiāli reģistrēs pasaules Ginesa rekorda organizācijā, kas, aktivitātei noslēdzoties, to oficiāli arī izziņos un organizatoriem pasniegs atbilstošu sertifikātu. 

Festivālu organizē biedrība “Sky Amazons”.

Kontaktinformācija:

Inga Ūle
tel.nr: +371 26453686
e-pasts: inga.ule21@gmail.com
Festivāla “Love Cup 2016” direktore,
SIA „Sky Amazons” valdes priekšsēdētāja

Zane Auziņa
tel.nr: +371 28304214
e-pasts: zane.auzina@77.lv
festivāla “Love Cup 2016” mārketinga un sabiedrisko attiecību vadītāja

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties
SAISTĪTIE RAKSTI
  • Jau šo svētdien, 14. februārī portālā PRECOS.LV būs unikāla iespēja vērot LOVE CUP 2016 tiešraidi, kas tapusi sadarbībā ar LMT, kuras laikā uzstādīts Ginesa rekords, parādot to, ka mīlestība ceļ debesīs jeb vislielākais vienlaikus lidojumā Gaisa balonā salaulāto pāru skaits.

  • Izcilais gaisa balonu pilots Leonīds Tjuhtajevs (Леонид Тюхтяев), kurš pirms nepilna gada, pārlidojot pāri Klusajam okeānam, uzstādīja divus jaunus Pasaules rekordus, vēlas piedalīties ziemas gaisa balonu festivālā „Love Cup 2016”, kura laikā tiks uzstādīts arī Pasaules Ginesa rekords ar visvairāk vienlaikus lidojuma laikā salaulātiem pāriem. 

  • Pasaules Ginesa rekorda kāzās, kas notiks 14. februārī Jēkabpilī, vienlaikus lidojumā gaisa balonā laulājoties 50 pāriem, ir pārstāvētas visdažādākās profesijas. Daudzas no tām arī atkārtojas, taču īpaši izceļami trīs pāri, kas pārstāv identisku kombināciju: mediķe + militārpersona.

  • „Ir pagājuši astoņi gadi kopš pirmās tikšanās reizes vidusskolā un joprojām turam viens otram jau pirmajā randiņā doto solījumu: „Mēs esam viens otram un esam kopā pavisam - uz mūžīgiem laikiem!” Tagad vien atlicis šo, solījumu piepildīt arī ar oficiālu laulības apliecību un īstām kāzām,” savu stāstu atklāj Madara Stepiņa un Artūrs Juhna. 

  • „Jauni, traki un aktīvi,” tā dažos vārdos sevi raksturo  Imants Vašķis un Inese Pūra. Un tas nekas, ka viņš janvārī svin savu 70. dzimšanas dienu, viņai sakrājušies jau vairāk nekā 60 gadi un kopā aizvadīti vairāk nekā 40 gadi, bet precēsies šogad, 14. februārī lidojuma laikā gaisa balonā.

  • „Latvijā ir 50 neatkārtojami un brīnišķīgi pāri, kas, precoties lidojuma laikā gaisa balonā, 14. februāri Jēkabpilī uzstādīs Pasaules Ginesa rekordu. Visi pāri ir interesanti, neparasti un ļoti atšķirīgi, taču viņiem visiem ir arī kopīga iezīme – mīlestība vienam pret otru,” informē biedrības „Sky Amazons” valdes priekšsēdētāja Inga Ūle.