FB Pixel
e-veikals Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Izcilais gaisa balonu pilots Leonīds Tjuhtajevs

Izcilais gaisa balonu pilots Leonīds Tjuhtajevs (Леонид Тюхтяев), kurš pirms nepilna gada, pārlidojot pāri Klusajam okeānam, uzstādīja divus jaunus Pasaules rekordus, vēlas piedalīties ziemas gaisa balonu festivālā „Love Cup 2016”, kura laikā tiks uzstādīts arī Pasaules Ginesa rekords ar visvairāk vienlaikus lidojuma laikā salaulātiem pāriem. 

Savā 20 gadu garajā gaisa kuģotāja karjerā izcilais Krievijas pilots Leonīds Tjuhtajevs uzstādījis turpat desmit dažādus sportiskus pasaules rekordus. Pēdējais no tiem tika sasniegts pērn janvārī, kad kopā ar kolēģi no ASV 160 stundu ilgā lidojumā tika veikts 10 710 kilometru garš pārlidojums pāri Klusajam okeānam no Eirāzijas kontinenta uz Ameriku. „Tas ir mans līdz šim smagākais, izaicinājumiem bagātākais un bīstamākais gaisa kuģotāja sasniegums, kas vienlaikus atnesa divus Pasaules rekordus – ilgākais, kā arī attālumā garākais lidojums ar gaisa balonu. Tas bija nopietns un smags darbs, ļoti sarežģīts pārbaudījums gan fiziski, gan arī emocionāli.  Tāpēc ar prieku piekritu uzaicinājumam piedalīties sajūtu ziņā daudz vieglākā, pozitīvām emocijām bagātākā un savā ziņā arī jautrākā Ginesa rekorda kaldināšanā Latvijā. Mīlestība ir lieliska, pat pašas lieliskākās jūtas!  Ja, sludinot mīlestību, pussimts pāru gatavi precēties gaisa balonā svētā Valentīna dienā, es noteikti vēlos tajā piedalīties,” atzīst izcilais gaisa kuģotājs. 

Ziemas gaisa balonu festivālā „Love Cup2016” Leonīds Tjuhtajevs pildīs mīlestības festivāla goda vēstnieka funkcijas. Lidojumā ar gaisa balonu viņš dosies vien gadījumā, ja to ļaus tiešie darba pienākumi un festivāla norises laikā būs pieejams kāds gaisa balons, pats savus gaisa kuģus viņš līdzi neplāno vest. Taču interesentiem būs iespēja ar izciliem sasniegumiem bagāto pilotu satikties arī klātienē un, kas zina, - varbūt tiks atklāti arī kādi noslēpumi un aizkulišu stāsti no iespaidīgā un neticamā pārlidojuma pāri Klusajam okeānam. 

Ziemas gaisa balonu festivāla „Love Cup 2016” direktore Inga Ūle neslēpj, ka Krievijas gaisa balonu pilots Leonīds Tjuhtajevs ir leģendāra un izcila personība, kas gaisa kuģotāju vidū pazīstama visā pasaulē: „Fakts, ka tik augsta ranga pilots ir piekritis mūsu uzaicinājumam, raisa milzīgu prieku. Viņš viennozīmīgi ir slavenākais no pilotiem, ko jau pēc pāris nedēļām varēsim redzēt Jēkabpilī. Taču izcilas personības ar augstiem sasniegumiem ir arī visi citi piloti, kas ar savu sniegumu priecēs skatītājus un piedalīsies Pasaules Ginesa rekorda kaldināšanā. Katrs pilots, ko uzrunājām, ir atsevišķa stāsta vērts. Katrs no viņiem ir fantastiska personība un aizraujošs sarunu biedrs. Ceru, ziemas gaisa balonu festivāla apmeklētāji izmantos iespēju ar viņiem tikties un arī klātienē aprunāties vai nobildēties, ja ne kā citādāk, tad vismaz atsaites lidojumu laikā.”

Jau ziņots, ka neparastās kāzas un pasaules Ginesa rekorda uzstādīšana notiks mīlestības tēmai veltītā un Latvijā nebijušā ziemas gaisa balonu festivālā “Love Cup 2016”, kas laikā no 11. līdz 14. februarim risināsies Jēkabpilī un tai līdzās esošajos Salas, Krustpils un Viesītes novados. Festivāls vienkopus pulcēs 30 vadošos gaisa balonu pilotus no tuvākām un tālākām zemēm. Bet festivāla kulminācija notiks 14. februārī -  Sv.Valentīna dienā,  kad laulājoties lidojuma laikā Latvijā tiks uzstādīts pasaules Ginesa rekordu – vislielākais vienlaikus lidojumā Gaisa balonā salaulāto pāru skaits! 

Ginesa rekords ir pieteikts un ar nosaukumu „Largest airborde wedding” oficiāli reģistrēs pasaules Ginesa rekorda organizācijā, kas, aktivitātei noslēdzoties, to oficiāli arī izziņos un organizatoriem pasniegs atbilstošu sertifikātu. 

Festivāls vienkopus pulcēs 30 vadošos balonu pilotus no tuvākām un tālākām zemēm, tostarp festivālā piedalīsies izmēru un formas ziņā neparasti gaisa baloni, kādi iepriekš Latvijā nav redzēti. Zināms, ka festivālā piedalīsies arī sirds formas gaisa balons, kāds iepriekš Latvijas debesīs vēl nav lidojis.

Festivālu organizē biedrība “Sky Amazons”.

Kontaktinformācija:

Inga Ūle
tel.nr: +371 26453686
e-pasts: inga.ule21@gmail.com
Festivāla “Love Cup 2016” direktore,
SIA „Sky Amazons” valdes priekšsēdētāja

Zane Auziņa
tel.nr: +371 28304214
e-pasts: zane.auzina@77.lv
festivāla “Love Cup 2016” mārketinga un sabiedrisko attiecību vadītāja