FB Pixel

Prieks, ka vēlies ar mums sazināties! Stāsti, kas uz sirds, mēs vienmēr esam Tev gatavi palīdzēt!

Tēma*
Ziņojums*
Vārds*
E-pasts*
Tālrunis
captcha
  • PIEZĪMES
  • VĒSTULES

Pirmā mīlestība, astoņi saticības pilni gadi un kāzas debesīs – viss kā pasaku grāmatā

„Ir pagājuši astoņi gadi kopš pirmās tikšanās reizes vidusskolā un joprojām turam viens otram jau pirmajā randiņā doto solījumu: „Mēs esam viens otram un esam kopā pavisam - uz mūžīgiem laikiem!” Tagad vien atlicis šo, solījumu piepildīt arī ar oficiālu laulības apliecību un īstām kāzām,” savu stāstu atklāj Madara Stepiņa un Artūrs Juhna. 

50 pāri, kas 14. februārī  precēsies ziemas gaisa balonu festivālā „Love Cup 2016” un palīdzēs Latvijai uzstādīt pasaules Ginesa rekordu „Vislielākais vienlaikus lidojumā Gaisa balonā salaulāto pāru skaits” (Largest airborne wedding), pārstāv visu Latviju – no viena tās gala Liepājā, līdz otram – austrumu pierobežā. Madara un Artūrs, kas nāk no Dagdas novada, Ginesa rekorda kāzās pārstāv Latvijas austrumu galu. 

„Mēs esam apliecinājums tam, ka pirmā mīlestība nav nolemta neveiksmei, mūsu gadījumā tā ir dzīva, stabila un stipra. Patiesībā, šķiet, ka mūsu attiecībās viss ir tik tīrs, tik paļāvības, sapratnes un patiesas mīlestības pilns, ka tas ir gandrīz vai mūsdienām neatbilstoši, nepiemēroti,” savā ģimenē valdošo paļāvību un mieru cenšas ieskicēt Madara. 
„Redzam, ka apkārt ir daudz pāru, kas attiecības būvē uz kaut kāda izdevīguma, aprēķina pamata. Ir pāri, kur viss notiek kā biznesā – es tev to, tu man šo, ja tu tā nedarīsi, tad es ar nē. Ir stīvēšanās un „nemitīga deķa vilkšana katram uz savu pusi”, kas bieži izraisa strīdus, neapmierinātību un dusmas. Skatos uz to visu un nesaprotu – ja visu laiku jākaulējas, kam tādas attiecības vispār vajadzīgas? Mūsu mājās ir miers, ir absolūta paļāvība, uzticība un ticība. Ir sajūta – mēs esam viens otram prieks, miers un atbalsts, ne mirkli nav šaubu vai aizdomu un tas ir brīnišķīgi,” tā Madara.

Savstarpējā ticība un uzticība esot šī pāra pavadone visu astoņu gadu garumā, kopš vidusskolas, kad mīlestība arī sākusies, kad Madara atnāca uz jaunu skolu, tās 10. klasi un pamanīja 12. klases audzēkni Artūru: „Man viņš uzreiz patika. Viņš bija kā no citas pasaules, pat citas planētas – tik pieklājīgs, solīds, cieņas pilns pret apkārtējiem, ka absolūti neiederējās mūsdienu standartos! Ne pirms tam, ne vēlāk neesmu vairs sastapusi otru tādu vīrieti, kas tik ļoti spēj izrādīt cieņu sievietei – vienalga vai tā ir kolēģe, skolotāja, mamma vai mīļotā sieviete.” Taču pa īstam viss sācies Artūra žetonu ballē: „Protams, man, sīkajai no 10. klases, iznesīgais un galantais 12. klases puisis patika, ļoti patika! Tomēr vidusskolas laiks ir ārkārtīgi sarežģīts un pretrunīgu emociju pilns! Brīdis, kad viņš mani uzaicina uz deju visas skolas priekšā, tas bija kas prātam netverams, neaprakstāms... Īsts, manam skolnieces prātam neaptverams brīnums! Taču drīz atklājās, ka arī viņš mani jau sen bija ievērojis un jau labu laiku gaidījis īsto brīdi, lai uzsāktu sarunu, aicinātu uz randiņu, veidotu attiecības.”

Tālāk viss esot ritējis ļoti likumsakarīgi un viņiem pašiem saprotami: „Jau pirmā randiņa laikā mēs atzināmies jūtās un devām viens otram solījumu: „No šī brīža esam kopā uz mūžu”. Kopš tā vakara prātā ne mirkli nav iezagusies doma, ka solījums varētu būt lauzts, taču precēšanās jautājums arī īsti nekustējās uz priekšu. Ilgi nevarējām paši sev, un arī draugiem paskaidrot, kāpēc savas attiecības neesam noformējuši arī juridiski, kāpēc neesam apprecējušies un pēdējā laikā tas tika taujāts aizvien biežāk un uzstājīgāk, kā nekā - mūsu attiecībās ir visi nepieciešamie priekšnoteikumi kāzu rīkošanai. Taču tagad saprotam – mēs vienkārši gaidījām fantastisko iespēju precēties debesīs, lidojuma laikā gaisa balonā. To pamanot uzreiz pieteicāmies un iekšēji ir ļoti laba sajūta – šis precēšanās piedāvājums ir kā radīts mums,” stāsta Madara.

Ikdienā Artūrs strādā būvniecības jomā, bet Madara ir vecmāte. Viņa palīdzējusi šajā pasaulē ienākt jau vairāk nekā 350 bērniem un reizi pa reizei pārliecinās – bērna nākšana pasaulē ir brīnišķīgs, taču visādā ziņā ļoti smags notikums. “Man kā vecmātei šis darbs pieprasa, lai koncentrējusies ir katra šūniņa, lai ar savu darbu varu palīdzēt sievietei un bērniņam, kas nav ne fiziski, ne emocionāli viegli. Taču, katru reizi dzirdot bērna pirmo kliedzienu, es apzinos, ka atkal esmu bijusi klāt brīnumam! Tas atsver visas grūtības, sniedz prieku un gandarījumu,” stāsta Madara. Viņa atzīst - vecmātes aroda izvēle, gluži kā viņas attiecības ar Artūru, bijusi ļoti loģiska, prātā apsvērta, taču sirdī izlolota izvēle: „Jau bērnībā zināju, ka vēlos kļūt par mediķi, un pieaugot šī pārliecība nezuda. Taču tai klāt nāca arī apziņa, ka negribu katru dienu strādāt ar slimiem cilvēkiem.  Tā nu vecmātes darbs šķita absolūti atbilstošs manām vēlmēm – ir medicīna, bet nav nebeidzamas slimības.”

Pašam pārim gan bērnu vēl nav – tas būšot nākamais lielais notikums pēc kāzām. „Šajā jomā mēs visu darām kā grāmatā – vispirms kāzas, pēc tam bērni,” tā Madara. Viņa mums arī atklāj – domas par lidojumu gaisa balonā rada satraukumu, modina bailīgu sajūtu, taču iekšā tik un tā esot pārliecība viss būs ne tikai labi, bet pat lieliski! „Apziņa, ka laulāsimies debesīs, ka kļūsim par vīru un sievu ne tikai savās sirdīs, bet arī likuma priekšā, ka palīdzēsim uzstādīt mīlestībai veltītu Ginesa rekordu, saviļņo. Atliek vien ticēt, ka prieku sagādās arī laika apstākļi un esmu droša – tieši tā arī būs! 14. februārī Jēkabpilī spīdēs koša saule, būs zilas debesis, balts sniegs un ļoti lēns vējš. Mīlestība valdīs uz zemes un debesīs!” tā Madara.

Jau ziņots, ka neparastās kāzas un pasaules Ginesa rekorda uzstādīšana notiks mīlestības tēmai veltītā un Latvijā nebijušā ziemas gaisa balonu festivālā “Love Cup 2016”, kas laikā no 11. līdz 14. februarim risināsies Jēkabpilī un tai līdzās esošajos Salas, Krustpils un Viesītes novados. Festivāls vienkopus pulcēs 30 vadošos gaisa balonu pilotus no tuvākām un tālākām zemēm. Bet festivāla kulminācija notiks 14. februārī -  Sv.Valentīna dienā,  kad laulājoties lidojuma laikā Latvijā tiks uzstādīts pasaules Ginesa rekordu – vislielākais vienlaikus lidojumā Gaisa balonā salaulāto pāru skaits! 

Ginesa rekords ir pieteikts un ar nosaukumu „Largest airborde wedding” oficiāli reģistrēs pasaules Ginesa rekorda organizācijā, kas, aktivitātei noslēdzoties, to oficiāli arī izziņos un organizatoriem pasniegs atbilstošu sertifikātu. 

Festivālu organizē biedrība “Sky Amazons”.

Kontaktinformācija:

Inga Ūle
tel.nr: +371 26453686
e-pasts: inga.ule21@gmail.com
Festivāla “Love Cup 2016” direktore,
SIA „Sky Amazons” valdes priekšsēdētāja

Zane Auziņa
tel.nr: +371 28304214
e-pasts: zane.auzina@77.lv
festivāla “Love Cup 2016” mārketinga un sabiedrisko attiecību vadītāja

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties
SAISTĪTIE RAKSTI
  • Jau šo svētdien, 14. februārī portālā PRECOS.LV būs unikāla iespēja vērot LOVE CUP 2016 tiešraidi, kas tapusi sadarbībā ar LMT, kuras laikā uzstādīts Ginesa rekords, parādot to, ka mīlestība ceļ debesīs jeb vislielākais vienlaikus lidojumā Gaisa balonā salaulāto pāru skaits.

  • Ir gūts apstiprinājums – pirmo reizi Latvijā lidos milzīgu izmēru gaisa balons ar 16 cilvēku ietilpību, un tas notiks jau 14. februārī ziemas gaisa balonu festivālā „Love CUP 2016”, Jēkabpilī, kur tiks uzstādīts pasaules Ginesa rekords „Vislielākais vienlaikus lidojumā gaisa balonā salaulāto pāru skaits”.

  • Izcilais gaisa balonu pilots Leonīds Tjuhtajevs (Леонид Тюхтяев), kurš pirms nepilna gada, pārlidojot pāri Klusajam okeānam, uzstādīja divus jaunus Pasaules rekordus, vēlas piedalīties ziemas gaisa balonu festivālā „Love Cup 2016”, kura laikā tiks uzstādīts arī Pasaules Ginesa rekords ar visvairāk vienlaikus lidojuma laikā salaulātiem pāriem. 

  • Pasaules Ginesa rekorda kāzās, kas notiks 14. februārī Jēkabpilī, vienlaikus lidojumā gaisa balonā laulājoties 50 pāriem, ir pārstāvētas visdažādākās profesijas. Daudzas no tām arī atkārtojas, taču īpaši izceļami trīs pāri, kas pārstāv identisku kombināciju: mediķe + militārpersona.

  • „Jauni, traki un aktīvi,” tā dažos vārdos sevi raksturo  Imants Vašķis un Inese Pūra. Un tas nekas, ka viņš janvārī svin savu 70. dzimšanas dienu, viņai sakrājušies jau vairāk nekā 60 gadi un kopā aizvadīti vairāk nekā 40 gadi, bet precēsies šogad, 14. februārī lidojuma laikā gaisa balonā.

  • „Latvijā ir 50 neatkārtojami un brīnišķīgi pāri, kas, precoties lidojuma laikā gaisa balonā, 14. februāri Jēkabpilī uzstādīs Pasaules Ginesa rekordu. Visi pāri ir interesanti, neparasti un ļoti atšķirīgi, taču viņiem visiem ir arī kopīga iezīme – mīlestība vienam pret otru,” informē biedrības „Sky Amazons” valdes priekšsēdētāja Inga Ūle.