FB Pixel
e-veikals Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Jaunieši ar četrdesmit gadu kopdzīves pieredzi

„Jauni, traki un aktīvi,” tā dažos vārdos sevi raksturo  Imants Vašķis un Inese Pūra. Un tas nekas, ka viņš janvārī svin savu 70. dzimšanas dienu, viņai sakrājušies jau vairāk nekā 60 gadi un kopā aizvadīti vairāk nekā 40 gadi, bet precēsies šogad, 14. februārī lidojuma laikā gaisa balonā.

Imants un Inese ir pieredzējušākais no 50 pāriem, kas 14. februārī precēsies ziemas gaisa balonu festivālā „Love CUP 2016” un palīdzēs Latvijai uzstādīt Pasaules Ginesa rekordu: „Vislielākais vienlaikus lidojumā Gaisa balonā salaulāto pāru skaits” (Largest airborne wedding).  

Kopā viņi ir jau vairāk nekā 40 gadus. Kā smejot saka paši:  ”Kopš septiņdesmito gadu sākuma, īstais datums ir ilgi jāmeklē”.  Imants un Inese nāk no Ogres puses, un abi strādājuši sabiedriskās ēdināšanas jomā. „Rūpējoties par to, lai restorānā balles viesi būtu paēduši, neviļus viens otrā ieskatījāmies un turpinām skatīties jau 40 gadus. Viņa bija smaidīga, nemaz nebija īdzīga un man ļoti patika. Šķiet, es viņai arī un tā nu sagājām kopā,” atminas Imants.  Šajā laikā kopā izaudzinājuši piecus dēlus, kļuvuši par vecvecākiem un šobrīd jau skaidri zina – esot viens otram īstie. Taču tas precēšanās un papīru kārtošanas jautājums aizvien tika atlikts. „Citas sievietes pēc precēšanās ļoti dīc, Inese tā nedarīja. Aizvien mums bija kas svarīgāks darāms... Nebija sajūtas, ka mums vajadzētu precēties. Turklāt paziņu vidū esam manījuši daudzus gadījumus, kad it kā stabili, ilgu laiku kopā nodzīvojuši pāri apprecas un pavisam drīz pēc tam šķiras. Māņticīgi, bet negribēju riskēt. Taču, padzirdot par iespēju precēties lidojuma laikā gaisa balonā un ar to vēl uzstādīt Ginesa rekordu, sapratām - šī ir mūsu iespēja, ko garām laist nedrīkst. Un nu jau arī kopā tik daudzi gadi nodzīvoti, ka kļuvis skaidrs – pat aprecēšanās mūs neizšķirs,” viens otru papildinot stāsta Imants un Inese. 

Paši sevi viņi raksturo kā ļoti aktīvu un pat traku pāri, kas aizvien ir kustībā. Pat jaunie viņiem līdzi tiekot ar grūtībām. Savukārt mājas dzīvē visi pienākumi ir kopīgi un katrs no viņiem prot jebkuru darbu. „Ja redzi, ka ēst jāuztaisa, tad ej pie plīts, un taisi, nevis gaidi, kad parādīsies sieviete un tevi pabaros.  Bet, ja veicams kāds vīrieša darbs, es zinu - viņa tiks galā un, lai ieskrūvētu lampiņu, mani negaidīs. Mēs viens otru atbalstām un papildinām, mēs viens otram palīdzam visā un nedzīvojam pēc uzskatiem, ka ir kaut kādi sieviešu darbi, bet citi – pieklājas tikai vīrieša rokām. Mēs mākām visu un to, ko vajag, arī darām. Šādā lietu kārtībā esam izaudzinājuši arī savus dēlus, kuriem to visu zinot, nemaz nav viegli atrast gana labu un varošu sievu,” stāsta Imants.  Atgriežoties pie darbu sadalījuma mājās, viņš kā izņēmumu min vien svētdienu, kad ierasti mājās ir pankūku rīts un galvenais pankūku meistars ir tieši Imants: „Man svētdienās jau bērnībā bija pankūku prieki un tādu tradīciju turpinām arī mūsmājās”.  Savukārt Inese piebilst, ka visos laikos ir varējusi paļauties uz Imantu: „Viņš ir mans stiprais plecs un atbalsts. Viņš ir vīrietis, ka ļauj man justies kā sievietei un tas ir brīnišķīgi!”

Prātojot par precēšanos gaisa balonā, pāris neslēpj, tas tiek īstenots gandrīz slēpjot to no bērniem. „Var jau būt, kad pasākums nāks tuvāk, viņiem visu atklāsim, taču ir skaidrs, ka visi ar savām ģimenēm atbraukt uz Jēkabpili nemaz nevarēs, tāpēc priecājamies, ka Ginesa rekorda precēšanās tiks translēta arī tiešraidē internetā. Pateicoties tam, viņi mūsu lielajā, interesantajā un satraucošajā dienā būs kopā ar mums vismaz šādi,” noslēgumā atzīst pāris, paužot savu stingro pārliecību – šogad, 14. februārī Jēkabpilī joprojām valdīs ziema – būs temperatūra būs zem nulles, bet koši spīdēs saule.

Jau ziņots, ka neparastās kāzas un pasaules Ginesa rekorda uzstādīšana notiks mīlestības tēmai veltītā un Latvijā vēl nebijušā ziemas gaisa balonu festivālā “Love Cup 2016”, kas laikā no 11. līdz 14. februārim risināsies Jēkabpilī un tai līdzās esošajos Salas, Krustpils un Viesītes novados. 

Festivāls vienkopus pulcēs 30 vadošos gaisa balonu pilotus no tuvākām un tālākām zemēm. Festivāla kulminācija notiks 14. februārī, Sv. Valentīna dienā, kad laulājoties lidojuma laikā Latvijā tiks uzstādīts pasaules Ginesa rekords – vislielākais vienlaikus lidojumā gaisa balonā salaulāto pāru skaits! 

Ginesa rekords ir pieteikts un ar nosaukumu „Largest airborde wedding” ir oficiāli reģistrēs pasaules Ginesa rekorda organizācijā, kas, aktivitātei noslēdzoties, tiks oficiāli arī izziņots un organizatoriem tiks pasniegts atbilstošs sertifikāts. 

Festivālu organizē biedrība “Sky Amazons”.

Kontaktinformācija:

Inga Ūle
tel.nr: +371 26453686
e-pasts: inga.ule21@gmail.com
Festivāla “Love Cup 2016” direktore,
SIA „Sky Amazons” valdes priekšsēdētāja

Zane Auziņa
tel.nr: +371 28304214
e-pasts: zane.auzina@77.lv
festivāla “Love Cup 2016” mārketinga un sabiedrisko attiecību vadītāja