FB Pixel

Prieks, ka vēlies ar mums sazināties! Stāsti, kas uz sirds, mēs vienmēr esam Tev gatavi palīdzēt!

Tēma*
Ziņojums*
Vārds*
E-pasts*
Tālrunis
captcha
 • PIEZĪMES
 • VĒSTULES

5 ieteikumi laulību gredzenu izvēlei

image

Gredzens ir viens no nozīmīgākajiem laulības simboliem, tādēļ īstā gredzena izvēle ir teju svarīgākais lēmums, kas pārim jāpieņem pirms jāvārda teikšanas. Katrs pāris ir unikāls un katram ir savi jautājumi un vēlmes, taču ir daži faktori, kuri jāņem vērā visiem pāriem, lai atrastu SAVUS gredzenus. 

„Kāzu Aģentūra” jau vairāk nekā 10 gadus Latvijā pārstāv zviedru gredzenus „Schalins”, tādēļ darbs ar pāriem gredzenu izvēles jautājumā ir aģentūras ikdienas sastāvdaļa. Portāls PRECOS konsultējās ar “Kāzu Aģentūras” vadītāju Daci Miezīti, lai noskaidrotu, kā izvēlēties pašus skaistākos laulību gredzenus.

1. Precīzi izdomājiet, kādu gredzena materiālu vēlaties

Pārsvarā visi laulību gredzeni ir no zelta (dzeltena, sarkana, balta vai rozā), taču pallādijs, titāns un sudrabs arī ir pasaulē pieprasīti laulību gredzenu materiāli. Šādas alternatīvas ir lieliska izvēle tiem, kuriem ir alerģiska reakcija pret zeltu.

5 ieteikumi laulību gredzenu izvēlei

2. Vienojieties, cik svarīgi jums ir tas, lai abiem gredzeni būtu vienādi

Iespējamie varianti:

 • Gredzeni ir pilnīgi vienādi un atšķiras tikai ar briljanta iestrādi sievietes gredzenā;
 • Gredzeni ir no vienas kolekcijas, taču sieviete izvēlas šaurāku gredzenu un vīrietis – platāku (proporcionāli roku izmēram);
 • Gredzenu dizains ir atšķirīgs. Vīrietim visbiežāk ir vīrišķīgs, plats, kantains klasiskais gredzens (4-6 mm), sievietei – ieapaļš un šaurāks (2-4 mm) gredzentiņš ar briljantu.

 

5 ieteikumi laulības gredzenu izvēlei
Foto: Juris Ross

3. Pārliecinieties, ka gredzeni jums piestāv

Vienkāršākais veids, kā to noteikt, ir gredzenus pielaikot. Bieži vien pāri internetā izvēlas vienus, bet pēc uzlaikošanas nopērk pavisam citus gredzenus. Dažādu dizainu gredzenu uzmērīšana ir būtisks faktors, izvēloties gredzenus. Iesakām pielaikot vairāku gredzenu modeļus vienā dienā un vienā veikalā, tā atbrīvojoties no garām pārdomām un šaubām par to, kurā veikalā bija vislabākais variants. Atcerieties – svarīgākais ir tas, kādas sajūtas Jums ir ar gredzenu pirkstā un kā tas izskatās uz Jūsu rokas. Viena nianse var noteikt daudz ko.

5 ieteikumi laulību gredzenu izvēlei
Foto: Mārtiņš Vecstaudžs

4. Izvēlieties piemērotas gredzenu dimensijas

Izvēloties gredzena platumu un biezumu, ņemiet vērā savu profesiju un hobijus. Fiziski smags darbs var deformēt plānus gredzenus. Pasūtot individuāla dizaina gredzenu, uzmēriet dažāda platuma, biezuma un izliekumu gredzenus, lai Jūsu gredzens būtu Jūsu labākā izvēle, lieliski turētos pirkstā, piestāvētu Jūsu plaukstai, būtu ērts, praktisks un dāvātu prieku katru dienu. 

5 ieteikumi laulību gredzenu izvēlei
Foto: Jānis Naglis

5. Ņemiet vērā

Pasūtot vai pērkot zelta gredzenus, pievērsiet uzmanību tam, lai šajos gredzenos būtu iestrādāts zelta proves numurs, kā arī pieprasiet briljantu sertifikātu.

5 ieteikumi laulību gredzenu izvēlei

Raksta titulfoto: Inga Vīņaude
Foto no Depositphotos.com un Pinterest.com

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties
SAISTĪTIE RAKSTI
 • 50 laulību gredzenu tuvplāni varētu šķist daudz, bet patiesībā šis būs aizraujošs ceļojums bilžu pasaulē, lai redzētu, cik dažādi un oriģināli Latvijas kāzu fotogrāfiem šo nebeidzamās mīlestības simbolu – gredzenu – ir izdevies iedzīvināt un reizē iemūžināt!

 • Gredzens – noslēgts aplis kā bezgalības un mūžīgās mīlestības simbols – kāzās figurē jau kopš senās Ēģiptes laikiem. Tradīcija rotāt zeltnesi radusies tāpēc, ka tieši šo pirkstu ar sirdi savieno artērija.

 • Kad pienācis laiks lūkoties pēc saderināšanās vai laulību gredzena, bieži vien nākas arī samulst gredzenu izmēru priekšā. Kā noteikt pareizo gredzena izmēru? Ieteikumi un faktori, kas būtu jāņem vērā!

 • Gravējums gredzenam piešķir individualitāti. Tā ir tīrāko jūtu atklāsme otram, kas paliks apslēpta gredzena iekšpusē, lasāma un sajūtama tikai mīļotajam cilvēkam vai arī gluži otrādi, rotās gredzena virspusi, bet saprotama un zināma būs tikai laulātajiem.

 • Izvēloties saderināšanās gredzenu, VIGORIUS salona juvelieri iesaka ņemt vērā ne tikai izredzētās personību, bet arī viņas gaumes izjūtu, kā arī iespēju izvēlēties savai mīļotajai gredzenu pēc individuāla pasūtījuma.

 • Claddagh ir tradicionālais īru gredzens, kas simbolizē draudzību, mīlestību un uzticību - attēlojot šīs vērtības kā divas rokas, kas tur sirdi ar karalisku kroni. Kā radies šis unikālais īru gredzens, ko mūsdienās izmanto gan kā saderināšanās, gan - laulību gredzenu?