FB Pixel
Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

5 ieteikumi laulību gredzenu izvēlei

Autors:Precos.lv
Gredzens ir viens no nozīmīgākajiem laulības simboliem, tādēļ īstā gredzena izvēle ir teju svarīgākais lēmums, kas pārim jāpieņem pirms jāvārda teikšanas. Katrs pāris ir unikāls un katram ir savi jautājumi un vēlmes, taču ir daži faktori, kuri jāņem vērā visiem pāriem, lai atrastu SAVUS gredzenus. 

„Kāzu Aģentūra” jau vairāk nekā 10 gadus Latvijā pārstāv zviedru gredzenus „Schalins”, tādēļ darbs ar pāriem gredzenu izvēles jautājumā ir aģentūras ikdienas sastāvdaļa. Portāls PRECOS konsultējās ar “Kāzu Aģentūras” vadītāju Daci Miezīti, lai noskaidrotu, kā izvēlēties pašus skaistākos laulību gredzenus.

1. Precīzi izdomājiet, kādu gredzena materiālu vēlaties

Pārsvarā visi laulību gredzeni ir no zelta (dzeltena, sarkana, balta vai rozā), taču pallādijs, titāns un sudrabs arī ir pasaulē pieprasīti laulību gredzenu materiāli. Šādas alternatīvas ir lieliska izvēle tiem, kuriem ir alerģiska reakcija pret zeltu.

5 ieteikumi laulību gredzenu izvēlei

2. Vienojieties, cik svarīgi jums ir tas, lai abiem gredzeni būtu vienādi

Iespējamie varianti:

  • Gredzeni ir pilnīgi vienādi un atšķiras tikai ar briljanta iestrādi sievietes gredzenā;
  • Gredzeni ir no vienas kolekcijas, taču sieviete izvēlas šaurāku gredzenu un vīrietis – platāku (proporcionāli roku izmēram);
  • Gredzenu dizains ir atšķirīgs. Vīrietim visbiežāk ir vīrišķīgs, plats, kantains klasiskais gredzens (4-6 mm), sievietei – ieapaļš un šaurāks (2-4 mm) gredzentiņš ar briljantu.

 

5 ieteikumi laulības gredzenu izvēlei
Foto: Juris Ross

3. Pārliecinieties, ka gredzeni jums piestāv

Vienkāršākais veids, kā to noteikt, ir gredzenus pielaikot. Bieži vien pāri internetā izvēlas vienus, bet pēc uzlaikošanas nopērk pavisam citus gredzenus. Dažādu dizainu gredzenu uzmērīšana ir būtisks faktors, izvēloties gredzenus. Iesakām pielaikot vairāku gredzenu modeļus vienā dienā un vienā veikalā, tā atbrīvojoties no garām pārdomām un šaubām par to, kurā veikalā bija vislabākais variants. Atcerieties – svarīgākais ir tas, kādas sajūtas Jums ir ar gredzenu pirkstā un kā tas izskatās uz Jūsu rokas. Viena nianse var noteikt daudz ko.

5 ieteikumi laulību gredzenu izvēlei
Foto: Mārtiņš Vecstaudžs

4. Izvēlieties piemērotas gredzenu dimensijas

Izvēloties gredzena platumu un biezumu, ņemiet vērā savu profesiju un hobijus. Fiziski smags darbs var deformēt plānus gredzenus. Pasūtot individuāla dizaina gredzenu, uzmēriet dažāda platuma, biezuma un izliekumu gredzenus, lai Jūsu gredzens būtu Jūsu labākā izvēle, lieliski turētos pirkstā, piestāvētu Jūsu plaukstai, būtu ērts, praktisks un dāvātu prieku katru dienu. 

5 ieteikumi laulību gredzenu izvēlei
Foto: Jānis Naglis

5. Ņemiet vērā

Pasūtot vai pērkot zelta gredzenus, pievērsiet uzmanību tam, lai šajos gredzenos būtu iestrādāts zelta proves numurs, kā arī pieprasiet briljantu sertifikātu.

5 ieteikumi laulību gredzenu izvēlei

Raksta titulfoto: Inga Vīņaude
Foto no Depositphotos.com un Pinterest.com