FB Pixel

Prieks, ka vēlies ar mums sazināties! Stāsti, kas uz sirds, mēs vienmēr esam Tev gatavi palīdzēt!

Tēma*
Ziņojums*
Vārds*
E-pasts*
Tālrunis
captcha
  • PIEZĪMES
  • VĒSTULES

Laulību gredzeni – tavs dizains

image

Gredzens – noslēgts aplis kā bezgalības un mūžīgās mīlestības simbols – kāzās figurē jau kopš senās Ēģiptes laikiem. Tradīcija rotāt zeltnesi radusies tāpēc, ka tieši šo pirkstu ar sirdi savieno artērija.

Par savas kvēlās mīlas apliecinājumu visbiežāk izvēlamies zelta gredzenus, tomēr mūsdienās iespējams ir it viss, ko uzbur fantāzija, atļauj rocība un spēj realizēt rotu mākslinieki.

Juvelieri arvien vairāk atļaujas lauzt tradīcijas un veido laulības gredzena dizainu saskaņā ar jaunā pāra vēlmēm. Līgava un līgavainis vēlas nēsāt stilizētu Nameja gredzenu? Lūdzu! Mīlētāju sirdīm ir tuva daba? Lūk, jums koku, ziedu un dzīvnieku motīvi! Nepatīk ierastā zelta krāsa? Ir taču vēl baltais zelts, sudrabs, titāns, volframs, platīns, tērauds un citi materiāli.

Gredzenos izmantotās formas un materiāli mainās līdzi laikmetam, modei, dzīvesstilam, tehnoloģijām un atklājumiem. Ja vēl pirms 30 gadiem mūsu vecāki mija identiskus klasiskos zelta riņķus, šodien paši pirkstā velkam drosmīgus mākslas darbus, ko nu jau var individuāli pielāgot katra partnera dzimumam un gaumei.

Laulību gredzeni Latvijā iegādājami ne tikai veikalos, bet arī pasūtāmi pie rotu meistariem. Individualizēti, neparasti, unikāli, oriģināli darbi top daudzu jaunu un ambiciozu mākslinieku salonos, kas nu jau sevi ir labi pierādījuši.

SOFIA Lark piedāvā gredzenus, kas gaumīgi akcentē jaunlaulāto personības. Savdabīga pirkstu nospiedumu atveide metālā, nepieradinātas formas un novatorisks dizains, netradicionāls materiālu salikums, piemēram, sudrabs, porcelāns un Murano stikls ir tas, kas pauž oriģinālu ideju, dziļu vēstījumu un atklāj mākslinieces īpašo pasaules uztveri.

Savaldīt metālu, transformējot to apbrīnojamos mākslas objektos, t.i., gredzenu izskatā, nepašaubāmi pieprot arī Taņa Manerova. Tandēmā ar laulāto draugu Oļegu savā darbnīcā Miera ielā viņi kaldina gredzenus, kas lieliski iederas pasakās ar laimīgām beigām. Eksperimenti ar dabas iedvesmotām formām – dārgakmens zirnekļa tīklā, ūdensroze, vabole, tauriņš vai koka lapotne – rezultējušies neatkārtojamos saderināšanās un laulību gredzenos.

Rasma Pušpure no metāla kaļ gan sentimentālus laulību gredzenus ar tradicionālu pieskaņu, gan konceptuālas rotas, kas papildinātas ar dzintaru, porcelānu un kokoglēm. Daudzveidīgais rokraksts un smalkā gaumes izjūta caurvij ikvienu metāla dizaineres meistarstiķi. Ja pārim kārojas rotaslietu kā nevienam citam, Rasma ir īstā juveliere, pie kuras vērsties ar savām iecerēm.

Uzvaras gājienu kāzu rotu modes tendencēs svin individualizēts dizains un fantāzijas lidojums. Tā kā gredzeni laulībā simbolizē mūžību, stiprinot solījumu “līdz nāve mūs šķirs”, tiem ir jābūt unikāliem un ar dziļi personisku nozīmi. Topošie vīri un sievas mūsdienās var uzdrošināties daudz lielāku brīvību rotu izvēlē, turklāt juvelieru piedāvājums laulības gredzenu dizaina variācijās ir mērāms simtos un tūkstošos – atliek vien izvēlēties liktenīgo.

Lasi arī: Kā noteikt gredzena izmēru?

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties
SAISTĪTIE RAKSTI
  • 50 laulību gredzenu tuvplāni varētu šķist daudz, bet patiesībā šis būs aizraujošs ceļojums bilžu pasaulē, lai redzētu, cik dažādi un oriģināli Latvijas kāzu fotogrāfiem šo nebeidzamās mīlestības simbolu – gredzenu – ir izdevies iedzīvināt un reizē iemūžināt!

  • Kad pienācis laiks lūkoties pēc saderināšanās vai laulību gredzena, bieži vien nākas arī samulst gredzenu izmēru priekšā. Kā noteikt pareizo gredzena izmēru? Ieteikumi un faktori, kas būtu jāņem vērā!

  • Gredzens ir viens no nozīmīgākajiem laulības simboliem, tādēļ īstā gredzena izvēle ir teju svarīgākais lēmums, kas pārim jāpieņem pirms jāvārda teikšanas. Katrs pāris ir unikāls un katram ir savi jautājumi un vēlmes, taču ir daži faktori, kuri jāņem vērā visiem pāriem, lai atrastu SAVUS gredzenus. 

  • Gravējums gredzenam piešķir individualitāti. Tā ir tīrāko jūtu atklāsme otram, kas paliks apslēpta gredzena iekšpusē, lasāma un sajūtama tikai mīļotajam cilvēkam vai arī gluži otrādi, rotās gredzena virspusi, bet saprotama un zināma būs tikai laulātajiem.

  • Izvēloties saderināšanās gredzenu, VIGORIUS salona juvelieri iesaka ņemt vērā ne tikai izredzētās personību, bet arī viņas gaumes izjūtu, kā arī iespēju izvēlēties savai mīļotajai gredzenu pēc individuāla pasūtījuma.

  • Claddagh ir tradicionālais īru gredzens, kas simbolizē draudzību, mīlestību un uzticību - attēlojot šīs vērtības kā divas rokas, kas tur sirdi ar karalisku kroni. Kā radies šis unikālais īru gredzens, ko mūsdienās izmanto gan kā saderināšanās, gan - laulību gredzenu?