FB Pixel
e-veikals Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Neformāla laulību ceremonija

Autors:Andra Karnīte / PRECOS
Ja esat izsapņojuši savu kāzu dienu ārpus klasiskajiem rāmjiem, ļoti iespējams, ka arī kāzu ceremonijai vispiemērotākais būs neformāls formāts ar īpaši izraudzītu vadītāju.

Bezgalīgas iespējas jūsu īpašajai dienai

Ja agrāk bija tikai divas iespējas laulības noslēgšanai – baznīcā vai dzimtsarakstu nodaļā, tad tagad iespējas izkāpj ārpus rāmjiem un laulību ceremoniju iespējams rīkot visdažādākajās vietās.

Sākot ar izbraukuma ceremonijām uz visneiedomājamākajām vietām un beidzot ar improvizētām kāzu ceremonijām ar īpaši izraudzītu ceremonijas vadītāju.

Protams, izvēloties pašiem savu kāzu ceremonijas vadītāju, kas nav ne mācītājs, ne pilnvarota persona, iesniegums un sarakstīšanās dzimtsarakstu nodaļā tik un tā būs jānoformē pirms jūsu izraudzītās dienas, lai jūsu laulība iegūtu likumisku spēku.

Ņemot līdzi personu apliecinošus dokumentus, ne ātrāk kā sešus mēnešus un ne vēlāk kā mēnesi pirms kāzu datuma, jādodas uz sava novada dzimtsarakstu nodaļu, jāuzraksta iesniegums, jāsamaksā laulības reģistrācijas valsts nodeva 14,00 EUR apmērā un noteiktajā datumā jāierodas atkārtoti uz sarakstīšanās procedūru.

Lasi arī: Laulību reģistrācija – nepieciešamie dokumenti un izmaksas un No bildinājuma līdz laulības apliecībai

Neformālu laulību ceremoniju var vadīt teju jebkurš cilvēks. Šai personai nav jābūt kā īpaši apmācītai vai pilnvarotai, taču svarīgi izvēlēties tādu cilvēku, kas prot uzstāties publikas priekšā un kam pēc vārda kabatā nebūs jāmeklē.

Varbūt jūsu ģimenes vai draugu lokā ir kāds tuvs cilvēks, kurš ir kā radīts šim darbiņam, taču ja tā nav, ir gana plašas iespējas izvēlēties kādu pieredzējušu pasākumu vadītāju, kas noteikti zinās, kā jūsu ceremoniju padarīt īpašu un neizmirstamu.


FOTO: Emīlija Bogdānova | ceremonijas vadītājs Ralfs Eilands

Nereti pāri par savas kāzu ceremonijas vadītāju izvēlas kādu sabiedrībā zināmu personu, TV personību, aktieri, mūziķi, profesionālu komiķi, pasākumu vadītāju vai pat kuģa kapteini.

Jāņem vērā, ka honorārs par šādu pakalpojumu atšķirsies, jo populārāka un zināmāka persona, jo summa būs lielāka.

Unikāla laulību ceremonija tieši jums


Kaspars Radziņš, kas vada pasākumus jau vairāk nekā dekādi, pēdējos piecus gadus piedāvā vadīt arī kāzu ceremonijas.

“Ir vairāki varianti kāzu ceremonijām. Pāri, kam tuvākas reliģiskās vērtības noteikti izvēlēsies laulību baznīcā, ir pāri, kas izvēlas klasiskas vērtības un  slēdz laulību dzimtsarakstu nodaļā. Taču nav noslēpums, ka bieži vien šādas ceremonijas norit kā pa konveijeri, tieši tas mani pamudināja pašam sākt vadīt arī kāzu ceremonijas, lai padarītu tās personiskākas. Visa pamatā ir jaunā pāra mīlestības stāsts.

Sākumā tiekamies neformālā gaisotnē, iepazīstamies, pāris kopā izstāsta savu stāstu, bet tad palūdzu katram atsūtīt vēl savu individuālo versiju, lai bilde būt pilnīgāka. Kad ir iegūta gana plaša informācija, varu ķerties pie scenārija rakstīšanas. Scenārijs nekad neatkārtojas, jo katrs mīlestības stāsts ir individuāls.

Parasti ceremonija ilgst 25-30 minūtes, un tās noslēgumā ir laulību solījumu un gredzenu mīšana. Solījumi var būt gan paša pāra sagatavoti, ko nolasa viens otram, gan tādi, kurus atkārto pēc manis. Visas detaļas tiek saskaņotas ar pāri,” stāsta Kaspars Radziņš.

Lielākā neformālas laulību ceremonijas priekšrocība ir tā, ka vadītājs to novadīs jebkurā pāra izvēlētā laikā un vietā – vai tas būtu saullēkts vai saulriets, laipa ezera vidū vai lidojums gaisa balonā, tieši tā, kā būsiet izsapņojuši.

Lauras un Andreja pieredze

Laura un Andrejs jau kopš paša kāzu plānošanas sākuma zināja, ka nevēlas savā ceremonijā citātus par mīlestību, tāpēc par savu ceremonijas vadītāju izvēlējās improvizācijas teātra aktieri Egīlu Liepnieku.

“Katram mīlestība izpaužas citādāk, un katram par to ir savas sajūtas. Tā bija mūsu diena, tāpēc arī ceremonijai bija jābūt par un ap mums.

Egīls ļoti labi izprata mūsu ideju par ceremonijas norisi un lūdza mums uzrakstīt vēstuli, nerādot to otram. Vēstulē bija jāapraksta spilgtākie mirkļi no mūsu dzīves, pirmā tikšanās reize un iespaidi, rakstījām arī par jautriem atgadījumiem un kopīgām tradīcijām.


FOTO: Evija Andrušķeviča-Jonāne

Ceremonijas laikā Egīls izstāstīja mūsu stāstu viesiem, pēc kā mēs teicām savus zvērestus un bijām pilntiesīgi uzlikt viens otram gredzenus. Šāda veida ceremoniju es pati piedzīvoju pirmo reizi.

Nevarētu iedomāties to vēl labāku – bija gan prieka asaras, gan smiekli, kas mums bija ļoti svarīgi. Arī viesi bija saviļņoti.

Jāpiebilst, ka arī izmaksu ziņā šāda veida ceremonija ir krietni izdevīgāka, jo, piemēram, dažviet izbraukuma ceremonija maksā sākot no 150 eiro,” stāsta Laura.

Arī laulībām ārpus Latvijas, neformāli izvēlēts ceremonijas vadītājs un iepriekšēja sarakstīšanās patiesībā būs vieglākais ceļš uz savām sapņu kāzām, jo nereti oficiāla papīru kārtošana aizņem ļoti ilgu laiku un lielus resursus. Vairāk par galamērķa kāzām jeb destination wedding lasi šeit.

Neformālas ceremonijas plusi un mīnusi

Lielākais pluss neformāli vadītai kāzu ceremonijai noteikti ir tas, ka tā būs unikāla, personiska un īpaši sagatavota tieši jums. Pozitīvi ir tas, ka scenāriju varat koriģēt pēc saviem ieskatiem.

Liels pluss ir tas, ka šādu ceremoniju var organizēt jebkurā dienā, laikā un vietā.

Vienīgais mīnuss – šādām ceremonijām nav juridiska spēka un sarakstīšanās dzimtsarakstu nodaļā būs jāveic tik un tā.


FOTO: Einārs Freimanis | ceremonijas vadītāja Inin Nini | ceremonijas vadītājs Valdis Melderis

Lai veicas atrast jūsu ideālo ceremonijas vadītāju un izdzīvot savas sapņu kāzas!

Raksta titulfoto: Emīlija Bogdānova