FB Pixel
e-veikals Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Likteņdārzs – dabā veidots simbols

Autors:Reklāmraksts
Uz salas Daugavā, Koknesē, top Likteņdārzs – dabā veidots simbols nemitīgai tautas atjaunotnei un izaugsmei. Līdzīgi kā savulaik Brīvības piemineklis Likteņdārzs tiek veidots par ziedojumiem.

Likteņdārzā apvienota izcila vides arhitektūra ar Kokneses pussalas dabas un Daugavas plūduma krāšņumu. Tautas dārzu veido Draugu aleja, kas ved uz Ozolu godasardzes ieskauto amfiteātri.

Top daudzfunkcionāla sabiedriskā ēka, digitālā ekspozīcija Liktens gāte un Lielais kalns. No skatu terases paveras brīnišķīgs skats uz Daugavu un Kokneses baznīcu. Jaunos pārus sagaida Sirdsakmens.

Likteņdārzu iecienījuši Latvijas apceļotāji, ģimenes, kāzinieki un mūsu valsts viesi. Te notiek dzimtu un ģimeņu tikšanās, kultūras, atpūtas un piemiņas pasākumi. Likteņdārzs ir vieta, kur pulcēties, atcerēties, izbaudīt, smelties spēku un sajust dabas un tautas enerģiju.

AMFITEĀTRIS

CENTRĀLĀ PULCĒŠANĀS VIETA LIKTEŅDĀRZĀ

Amfiteātris atrodas Daugavas krastā. Ietver pusloka formas pasākumu  norises vietu ar zālienu un betonētiem celiņiem. Amfiteātri ieskauj pelēko  akmeņu krāvums Sirmais saulriets un Ozolu godasardze, kā arī Asaru strauts  ar diviem tiltiņiem pār to. Amfiteātra centrā plīvo pieci 12 metru augstos mastos uzvilkti Latvijas karogi.

Enerģētiski spēcīga vieta; iespēja lieliskām fotogrāfijām – gan uz akmeņu, gan Daugavas fona.Maksimālais viesu skaits – 1000 cilvēku
Komunikācijas – elektrība

SKATU TERASE

NO SKATU TERASES PAVERAS KRĀŠŅA AINAVA AR DAUGAVAS ŪDEŅU PLŪDUMU, ZAĻAJIEM UPES KRASTIEM UN KOKNESES PILSDRUPĀM

Skatu terase ir veidota divos līmeņos. Zemāko platformu no vēja un nokrišņiem sargā stikla siena. Diennakts tumšajā laikā terase ir izgaismota. Pavisam netālu no tās ir kuģīšu piestātne, no kuras pasākuma dalībnieki var doties izbraukumā pa Daugavu.Maksimālais viesu skaits – 30 cilvēku
Komunikācijas – elektrība, apgaismojums

SIRDSAKMENS PĻAVA

PLAŠS ZĀLIENS AR APSTĀDĪJUMIEM ATRODAS PAŠĀ DAUGAVAS KRASTĀ NETĀLU NO SIRDSAKMENS – LIELA AKMENS SIRDS FORMĀ

Daugavas malā gulošais Sirdsakmens ir apskates objekts, kuru veidojis tēlnieks Ojārs Feldbergs. Pret Kokneses luterāņu baznīcu pavērstajam sirds formas akmenim blakus atrodas pļava, kur var rīkot kāzu ceremonijas.Nostāsts vēsta, ka Sirdsakmens nes laimi jaunlaulātajiem un mīlestību tiem, kam salauzta sirds. Svinot mīlestību, jaunlaulātajiem ir iespēja iestādīt rožu krūmu, kas vēl ilgi atgādinās par skaisto notikumu. Jūlijā Sirdsakmens pļavā visās varavīksnes krāsās zied dienlilijas. Netālu no Sirdsakmens atrodas kuģīšu piestātne un labiekārtota piknika vieta ar iespēju kurināt uguni.

Maksimālais viesu skaits – 100 cilvēku
Komunikācijas – elektrība

SAIETA NAMS

LIKTEŅDĀRZA SABIEDRISKAIS CENTRS

Ēka telpiski veidota kā kalns vai tilta sākums, simboliski iemiesojot Likteņdārza ideju – no pagātnes uz nākotni. Ēkā ir divas multifunkcionālas zāles dažādiem pasākumiem, tās jumts ir pastaigu vieta un skatu laukums, no kura paveras skats uz dārzu un Daugavu.Maksimālais viesu skaits – atkarībā no telpu iekārtojuma pasākumā.

Papildu informācija, fotogrāfijas un vietas rezervēšana: liktendarzs@koknesesfonds.lv vai pa tālruni 25495544.

Priecāsimies jūs satikt Likteņdārzā!