FB Pixel

Prieks, ka vēlies ar mums sazināties! Stāsti, kas uz sirds, mēs vienmēr esam Tev gatavi palīdzēt!

Tēma*
Ziņojums*
Vārds*
E-pasts*
Tālrunis
captcha
  • PIEZĪMES
  • VĒSTULES

Netradicionālas laulību ceremoniju vietas

image

Šīs nu ir tās laulību ceremoniju vietas, kas pirmajā brīdī pārspēj jebkura jaunā pāra izdomu, trakulības un pat bezbailības līmeni. Tās nereti  ir jauns izaicinājums fotogrāfiem un kāzu dekoratoriem, kā arī pārsteigums kāzu viesiem.

Tās ir vietas, kas pirmajā brīdī var pat šķist nepiemērotas laulību ceremonijai, tomēr, rūpīgi pārdomātas un dekorētas, kļūst neaizmirstamas un pilnīgi noteikti oriģinālas!

Uz salas

Laulību ceremonija uz pussalas izklausās labi, bet ceremonijas norises vieta – sala – pavisam eksotiski! Ja tīmekļa meklētājā ierakstām laulību ceremonija uz salas, mums tiek piedāvātas dažādas silto zemju salas, kas, protams, ir skaisti un eksotiski, taču ne visiem pieejami. Tomēr arī tepat Latvijā ir sala, kas pilnīgi oficiāli piedāvā laulību ceremoniju – Svētā Meinarda sala Ikšķilē. Tā ir Daugavas ūdeņu ieskauta sala, uz kuras slejas senākās baznīcas drupas. Šobrīd drupas papildina 10 metrus augsts metāla krusts un akmens altāris.

Kā laulību ceremonija noris uz Svētā Meinarda salas, skaties šajā foto stāstā!

Baznīcu drupas

Svētā Meinarda sala ir tikai viena no vietām Latvijā, kur meklējamas baznīcu drupas. Citviet tās saglabājušās labāk, no citām palikuši tikai apsūnojuši mūra fragmenti, tomēr laulību ceremonija baznīcu drupās ir aktuāls jaunatklājums pāriem, kas grasās precēties, un jauns pārbaudījums kāzu viesu izpratnei par ideālu laulību reģistrācijas vietu. Baznīcu drupās tiek apvienotas divas visbiežāk vēlamās jaunlaulāto prasības vienā, proti, ceremonija dabā ar Dieva un mācītāja svētību. Lai gan tās ir tikai drupas, tajās, tāpat kā baznīcā, ir sava veida svētuma un Dieva klātbūtnes sajūta.

Uz plosta

Laulību ceremonija uz plosta – solis prom no ikdienas. Protams, šāda ceremonijas vietas izvēle ir mazliet riskanta, raugoties no laikapstākļu viedokļa, tomēr fotogrāfijas un atmiņas, ko sniegs šāda ceremonijas izvēle, noteikti ir šī riska vērtas. Jo interesantāku šo visu padara fakts, ka ceremonijas laikā ar plostu iespējams pārvietoties pa ezeru, jo tas nav statiski pietauvots. Līgava uz ceremoniju var ierasties ar laivu, kur to jau gaida līgavainis un kāzu viesi. 

To, kā laulību ceremonija noris ezera vidū, skaties šajā foto stāstā!

Mežs

Mežs kļuvis par iecienītu objektu kāzu dienā. Tā ir lieliska, neierobežota vide, kur satikties ar tik aktuālo kāzu tendenci – dabiskumu, minimālismu, kur ķert individualitāti, emocijas un izcelt dabiskas detaļas. Daudzi pāri kāzu dienā tieši mežu iekļauj kā kāzu pieturvietu un fotosesijas vietu. Daži ir tik drosmīgi, ka mežu izvēlas par visu kāzu norises vietu.

Skaties, lasi un iedvesmojies meža kāzām!

LU Botāniskā dārza Palmu māja

Ja alkstat dabas klātbūtni, tomēr mežs vai pļava šķiet pārāk mežonīgi, tad lielisks risinājums ir kāzu ceremoniju rīkot botāniskajā dārzā. LU Botāniskā dārza Palmu māja ir 24 metrus augsta celtne, kur starp palmām, gumijkokiem un citiem neparastiem augiem kāzu ceremonija izskatīsies eksotiski, ekskluzīvi, neierasti un zaļi visa gada garumā.

Kāzu ceremonijas foto stāstu LU Botāniskā dārza Palmu mājā skaties šeit!

Koncertzāle

Pat ja neesat filmu zvaigznes, savu kāzu ceremoniju rīkot uz lielās skatuves ir pilnīgi iespējams! Varbūt pirmajā brīdī šķiet – ak, ko tad mēs uz tik lielas skatuves! Bet kāpēc gan ne, kāpēc ne kāzu dienā? Un varbūt tieši koncertzālē abi pirmo reizi tikāties, varbūt ar šo vietu saistās citas siltas atmiņas. Telpu nomu dažādiem pasākumiem piedāvā vairākas koncertzāles, mākslas telpas un teātri, tāpēc, ja kāda no šīm vietām ir īpaša tieši jums abiem – vēl jo īpašāku to varat padarīt savā kāzu dienā.


FOTO: Ainārs Mazjānis

Zem dižozola īsi pirms pusnakts

Laulību ceremonija un jāvārds īsi pirms pusnakts. Jūs divi zem 200 gadus veca, kupla un dižena ozola, kas rotāts ar neskaitāmām lampiņu virtenēm. Līdzās plūstošā Lielupe un asumiņam – čili piparu audzētava. Oriģināli, tajā pašā laikā – vienkārši, ļoti sirsnīgi un romantiski! Ielūkojies pusnakts ceremonijas kāzu stāstā!

Vairāk par lampiņu virteņu aktualitāti kāzu dekorācijās lasi šeit!

Raksta titulfoto: Emīlija Bogdānova

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties
SAISTĪTIE RAKSTI
  • Pateicoties likuma brīvībai, pāriem ir iespēja piedzīvot laulības noslēgšanu dažnedažādās vietās – galvenais nosacījums – jānodrošina laulību reģistrēšanai atbilstošus apstākļus.

  • Ceremonijas vieta ir viena no pirmajām un arī nozīmīgākajām izvēlēm kāzu plānošanā. Arvien pieaug to pāru skaits, kas izvēlas laulāties ārpus dzimtsarakstu nodaļas telpām – brīvā dabā vai citā piemērotā vietā.

  • Jau vairākus gadus Latvijā laulību iespējams reģistrēt ne vien dzimtsarakstu nodaļu svinīgajās telpās un baznīcās, bet arī ārpus tām – citā, pāra brīvi izraudzītā un piemērotā vietā. Pateicoties šai likuma sniegtajai brīvībai, pēdējos gados esam varējuši pieredzēt elpu aizraujošas un emocionāli piesātinātas laulību ceremonijas dažādās neierastās un oriģinālās vietās.

  • Ierašanās uz laulību reģistrācijas ceremoniju – kādā sastāvā doties, kā un kurā brīdī līgava satiek līgavaini. Ar ko sākas laulību ceremonija dzimtsarakstu nodaļā, bet kā pie altāra dodas luterāņu, katoļu un pareizticīgo baznīcā.

  • Kad skaidrs kļuvis tas, ka precēsieties, nākamais svarīgais jautājums ir – kur to darīt? Baznīcā, dzimtsarakstu nodaļā, pie jūras, pilī vai varbūt gaisa balonā?

  • Ceremonijas vieta ir viens no galvenajiem aspektiem, par ko pāris domā, organizējot kāzas. Citi vēlas kāzas svinēt baznīcā, citi pludmalē, citi – burvīgā priežu mežā. Ja jūs vēl tikai domājat par to, kuru ceremonijas vietu izvēlēties, iedvesmojieties no šī brīža aktuālajām tendencēm.