FB Pixel

Prieks, ka vēlies ar mums sazināties! Stāsti, kas uz sirds, mēs vienmēr esam Tev gatavi palīdzēt!

Tēma*
Ziņojums*
Vārds*
E-pasts*
Tālrunis
captcha
  • PIEZĪMES
  • VĒSTULES

Jāvārdu var teikt arī tā – neparastākās vietas laulību noslēgšanai

image

Piedāvājam drosmīgu pāru idejas un versijas par netipiskām laulību ceremonijas norises vietām.

Uz ledāja

Jūras krasts jums šķiet pārāk banāls laulību ceremonijai? Tādā gadījumā varat doties uz vienu no Vācijas augstākajiem kalniem – Cūgšpici (Zugspitze) Bavārijā un salaulāties gandrīz 2962 metru augstās virsotnes galotnē, kur jauno pāri nogādās trošu vagoniņš. Papildu tradicionālajām nodevām par laulības ceremoniju kalna virsotnē jāsamaksā EUR 150, bet ceremoniju datumi jārezervē laicīgi.

Zem ūdens

Ja vēlaties tā patiesi ienirt laulību dzīlēs, tad būs jāprot rīkoties ar skābekļa balonu. Vairākos Ziemeļjūras un Baltijas jūras kūrortos un pat dažos peldbaseinos tiek piedāvāta iespēja laulības ceremoniju noturēt zem ūdens. Tiesa gan, pirms tam laulība jāreģistrē parastajā kārtībā dzimtsarakstu nodaļā, jo ar jāvārdu zem ūdens vien nepietiek. Informāciju par iespējām salaulāties zem ūdens jāmeklē Vācijas nirēju skolās.

Kalnu šahtās

Jāvārdu iespējams teikt arī 200 metrus zem zemes kādreizējos ieroču bunkuros Saksijas Fronavas pilsētā (Frohnau) – vietā, kur nekad nav iespīdējis neviens saules stars. Laulības notiek romantiskā sveču gaismā grezni dekorētā telpā dziļi pazemē.

Gaisa balonā

Personiskāk un mierīgāk nemaz nav iespējams: laulājoties gaisa balonā, klāt būs tikai pats jaunais pāris, balona pilots un ceremonijas vadītājs. Tiem, kas vēlas demonstrēt īpaši romantiskas jūtas, iespējams noīrēt gaisa balonu sirds formā. Īpašu spriedzi gan rada fakts, ka līdz pēdējam brīdim nav iespējams pilnīgi droši prognozēt, vai laulības notiks... – balons var pacelties gaisā tikai piemērotos laika apstākļos.

Berlīnes TV tornī

Augstuma atšķirība starp zemi un gaisa balonu jums šķiet par lielu? Tad varbūt pietiks ar 203 metru augstumu pašā Berlīnes sirdī – Aleksandra laukumā (Alexanderplatz) TV tornī atrodas restorāns ar panorāmas skatu, un tajā jauno pāri var pavadīt līdz 30 viesiem. Tiesa gan, laulību ceremonija Austrumberlīnes simbolā izmaksās ievērojami dārgāk nekā Cūgšpicē. Šajā gadījumā būs jāšķiras no papildu EUR 500.

Vesternu pilsētiņā

Jaunais vīrs kovboja cepurē un džinsos, bet līgava – smalkā katūna kleitā no 19.gadsimta vidus, kas pēc laulības ceremonijas šerifa kantorī pasta karietē dodas uz vietējo krodziņu, – arī šāds kāzu scenārijs ir pilnībā iespējams. Divas pilsētas Vācijā, kur šāda iespēja tiek piedāvāta, ir, piemēram, Pullman City Harcā un El Dorado Templin Brandenburgā.

Lidmašīnā

Laulības gaisā daudzās valstīs netiek akceptētas, tāpēc pirms ceremonijas lidmašīnā pārim laulība jāreģistrē arī dzimtsarakstu nodaļā. Taču pēc tam gan Vācijā iespējams noorganizēt apmēram 90 minūšu lidojumu laulību ceremonijas norisei, kura laikā jaunais pāris tiks sagaidīts ar šampanieti.

Jūras piekrastes bākās

Laulību ceremonijas jūrnieku tradīciju garā notiek daudzās Baltijas un Ziemeļjūras piekrastes bākās, piemēram, Pelvormas salā (Insel Pellworm). Daudzās no tām jaunā pāra vārds vārda tiešā nozīmē tiek iemūžināts arī pašas bākas sienās. Piemēram, Arkonas raga vecajā ķieģeļu bākā ir tradīcija bākas pakājē piestiprināt plāksnīti ar iegravētu jaunā pāra vārdu.

Avots: Travelnews.lv
Titulfoto: Dagne Puncule

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties
SAISTĪTIE RAKSTI
  • Šīs nu ir tās laulību ceremoniju vietas, kas pirmajā brīdī pārspēj jebkura jaunā pāra izdomu, trakulības un pat bezbailības līmeni. Tās nereti  ir jauns izaicinājums fotogrāfiem un kāzu dekoratoriem, kā arī pārsteigums kāzu viesiem.

  • Pateicoties likuma brīvībai, pāriem ir iespēja piedzīvot laulības noslēgšanu dažnedažādās vietās – galvenais nosacījums – jānodrošina laulību reģistrēšanai atbilstošus apstākļus.

  • Ceremonijas vieta ir viena no pirmajām un arī nozīmīgākajām izvēlēm kāzu plānošanā. Arvien pieaug to pāru skaits, kas izvēlas laulāties ārpus dzimtsarakstu nodaļas telpām – brīvā dabā vai citā piemērotā vietā.

  • Jau vairākus gadus Latvijā laulību iespējams reģistrēt ne vien dzimtsarakstu nodaļu svinīgajās telpās un baznīcās, bet arī ārpus tām – citā, pāra brīvi izraudzītā un piemērotā vietā. Pateicoties šai likuma sniegtajai brīvībai, pēdējos gados esam varējuši pieredzēt elpu aizraujošas un emocionāli piesātinātas laulību ceremonijas dažādās neierastās un oriģinālās vietās.

  • Ierašanās uz laulību reģistrācijas ceremoniju – kādā sastāvā doties, kā un kurā brīdī līgava satiek līgavaini. Ar ko sākas laulību ceremonija dzimtsarakstu nodaļā, bet kā pie altāra dodas luterāņu, katoļu un pareizticīgo baznīcā.

  • Kad skaidrs kļuvis tas, ka precēsieties, nākamais svarīgais jautājums ir – kur to darīt? Baznīcā, dzimtsarakstu nodaļā, pie jūras, pilī vai varbūt gaisa balonā?