FB Pixel

Prieks, ka vēlies ar mums sazināties! Stāsti, kas uz sirds, mēs vienmēr esam Tev gatavi palīdzēt!

Tēma*
Ziņojums*
Vārds*
E-pasts*
Tālrunis
captcha
  • PIEZĪMES
  • VĒSTULES

Došanās uz laulību reģistrācijas ceremoniju

image

Ierašanās uz laulību reģistrācijas ceremoniju – kādā sastāvā doties, kā un kurā brīdī līgava satiek līgavaini. Ar ko sākas laulību ceremonija dzimtsarakstu nodaļā, bet kā pie altāra dodas luterāņu, katoļu un pareizticīgo baznīcā.

Laulības dzimtsarakstu nodaļā

Ja laulāšanās notiek dzimtsarakstu nodaļas telpās, tad parasti līgava un līgavainis laulību zālē ieiet kopā. 

Laulības reģistrācijas vadītājs pirms ceremonijas izstāsta tās norisi un to, kā katram attiecīgā brīdī jārīkojas. Piemēram, pie reģistrācijas galda līgava iet līgavainim pie kreisās rokas, bet no zāles iziet pie labās rokas. 

Pirms laulības ceremonijas tiek izrunātas arī dažādas nianses – vai pāris vēlas dot solījumu viens otram, vai vēlas uzrunāt vecākus un tos sveikt ar ziediem. Tādēļ uz laulību ceremoniju jāierodas laikā, lai bez steigas varētu pārrunāt visas nianses.

Došanās uz laulības reģistrācijas vietu parasti notiek kāzu automašīnā. Ierašanās scenāriji ir dažādi – līgava dodas mašīnā kopā ar vecākiem vai vedējiem, līgavainis atrodas citā mašīnā. Tikpat labi pāris var ierasties kopā – ar vai bez vedējiem. To, kā un kādā sastāvā ierasties uz laulības ceremoniju nosaka vien jūsu pašu vēlmes un iespējas. To, vai vienā automašīnā būsiet kopā ar vedējiem vai tikai divatā, nosaka arī tas, kas ir paredzēts pēc laulību ceremonijas, – ko vedēji jums sarūpējuši un kādas kāzu pieturvietas ir paredzētas. Ja jaunais pāris uzreiz pēc ceremonijas ieplānojis doties kāzu ceļojumā, tad biežāk pāris dodas atsevišķi ar savu mašīnu un šoferi vai auto vada pats līgavainis.

Jāpadomā arī par vietu fotogrāfam, jo jūs noteikti gribēsiet, lai fotogrāfs ar jums ir kopā katru kāzu norises brīdi, un tas noteikti iepriekš ir jāizrunā, vai fotogrāfs brauks ar savu vai jūsu auto.

Agrāk populāra bija līgavas izpirkšana, kas arī tradicionāli bija brīdis, kad līgava ar līgavaini pirmo reizi satikās kāzu dienā. Mūsdienās bieži vien pāris kāzu dienā satiekas ceremonijas vietā. Tomēr, ja līgavas izpirkšana šķiet saistošs un interesants kāzu dienas iesākums – kāpēc gan ne!

Tāpat arī nereti pāri izvēlas satikties kādā īpaši izvēlētā vietā pirms laulības ceremonijas sākuma, lai izbaudītu brīdi pirms svarīgā notikuma.

Laulības baznīcā

Ja laulību ceremonija notiek luterāņu baznīcā, tad visbiežāk pāris satiekas pie altāra. Līgavu baznīcā var ievest tēvs vai cita pavadošā persona. Ja ir tāda vēlme, līgava drīkst iet arī viena pati, sekojot mācītājam.

Ja ceremonija notiek katoļu baznīcā, tad viens variants – priesteris jauno pāri sagaida pie baznīcas ieejas un kopā ar viņiem procesijā dodas uz altārtelpu, otrs variants – līgavu pie altāra pavada viņas tēvs vai cita tuva persona.

Pareizticīgo baznīcā laulība sākas ar saderināšanu, kas notiek dievnama aizmugurējā daļā, līdz kurienei līgavu var pavadīt viņas tēvs. Sekojošajā laulību gaitā, arī līdz altārim noslēgumā, viņu pavada līgavainis – vīrs.

Raksta titulfoto: Emīlija Bogdānova

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties
SAISTĪTIE RAKSTI
  • Šīs nu ir tās laulību ceremoniju vietas, kas pirmajā brīdī pārspēj jebkura jaunā pāra izdomu, trakulības un pat bezbailības līmeni. Tās nereti  ir jauns izaicinājums fotogrāfiem un kāzu dekoratoriem, kā arī pārsteigums kāzu viesiem.

  • Pateicoties likuma brīvībai, pāriem ir iespēja piedzīvot laulības noslēgšanu dažnedažādās vietās – galvenais nosacījums – jānodrošina laulību reģistrēšanai atbilstošus apstākļus.

  • Ceremonijas vieta ir viena no pirmajām un arī nozīmīgākajām izvēlēm kāzu plānošanā. Arvien pieaug to pāru skaits, kas izvēlas laulāties ārpus dzimtsarakstu nodaļas telpām – brīvā dabā vai citā piemērotā vietā.

  • Jau vairākus gadus Latvijā laulību iespējams reģistrēt ne vien dzimtsarakstu nodaļu svinīgajās telpās un baznīcās, bet arī ārpus tām – citā, pāra brīvi izraudzītā un piemērotā vietā. Pateicoties šai likuma sniegtajai brīvībai, pēdējos gados esam varējuši pieredzēt elpu aizraujošas un emocionāli piesātinātas laulību ceremonijas dažādās neierastās un oriģinālās vietās.

  • Kad skaidrs kļuvis tas, ka precēsieties, nākamais svarīgais jautājums ir – kur to darīt? Baznīcā, dzimtsarakstu nodaļā, pie jūras, pilī vai varbūt gaisa balonā?

  • Ceremonijas vieta ir viens no galvenajiem aspektiem, par ko pāris domā, organizējot kāzas. Citi vēlas kāzas svinēt baznīcā, citi pludmalē, citi – burvīgā priežu mežā. Ja jūs vēl tikai domājat par to, kuru ceremonijas vietu izvēlēties, iedvesmojieties no šī brīža aktuālajām tendencēm.