FB Pixel

Prieks, ka vēlies ar mums sazināties! Stāsti, kas uz sirds, mēs vienmēr esam Tev gatavi palīdzēt!

Tēma*
Ziņojums*
Vārds*
E-pasts*
Tālrunis
captcha
  • PIEZĪMES
  • VĒSTULES

Došanās uz laulības reģistrācijas ceremoniju

image

Ko vajadzētu ielāgot, dodoties uz laulības reģistrācijas ceremoniju? 

Kad līgava ir izpirkta, visi var doties uz laulības reģistrācijas ceremonijas vietu. Ja laulāšanās notiek dzimtsarakstu nodaļā, tad parasti līgava un līgavainis laulību zālē ieiet kopā. Laulības reģistrācijas vadītājs parasti pirms ceremonijas izstāsta tās norisi un kā katram attiecīgā brīdī jārīkojas, piemēram, ka pie reģistrācijas galda līgava iet līgavainim pie kreisās rokas, bet no zāles iziet pie labās rokas. Tādēļ uz laulību ceremoniju vajadzētu ierasties laikā, lai bez steigas varētu pārrunāt dažādus visai nozīmīgus sīkumus.

Došanās uz laulības reģistrācijas vietu parasti notiek jūsu īpašajā kāzu mašīnā, kurā Jūs atrodaties kopā ar kāzu vedējiem, jo vedēji šajā dienā būs jūsu vislielākais palīgs un atbalsts. Varbūt esat ieplānojuši, ka pēc kāzu ceremonijas jūs uzreiz dosieties kāzu ceļojumā. Šī un citu iemeslu dēļ ir gadījumi, kad jaunais pāris dodas atsevišķi ar savu mašīnu un šoferi vai auto vada pats līgavainis. Tas viss jums iepriekš ir jāizlemj, lai savā kāzu dienā justos ērti un brīvi. Par to, kā pārvietoties – kopā ar vedējiem vai bez tiem, nosaka arī tas, kas ir paredzēts pēc laulību ceremonijas, - ko vedēji jums sarūpējuši.

Vēl vajadzētu padomāt par vietu fotogrāfam, jo jūs noteikti gribēsiet, lai fotogrāfs ar jums ir kopā katru kāzu norises brīdi, un tas noteikti iepriekš ir jāizrunā, vai fotogrāfs brauks ar savu vai jūsu auto.

Ja jūs laulības reģistrācijas zālē vai pie altāra dodaties kopā, bet nav paredzēta līgavas izpirkšana mājās, kas varētu būt sirsnīga satikšanās pirms ceremonijas, tad tāpat līgavainis var doties pēc savas līgavas uz vietu, kur viņa atrodas. Jaunais pāris var satikies arī kāzu ceremonijas vietā, aprunāties pirms svinīga pasākuma, aprast ar situāciju un nomierināt, atbalstīt viens otru. Var izvēlēties kādu citu romantisku satikšanās vietu, piemēram, parku.

Līgava un līgavainis satiekas pie altāra. Šāda tikšanās parasti ir gadījumos, kad laulību ceremonija notiek baznīcā. Šeit līdz altārim līgava iet viena vai to aizved tēvs. Līgavainis stāv pie altāra un gaida savu līgavu. Šajā gadījumā braucienu var plānot dažādi, piemēram, līgavainis var doties kopā ar vedējtēvu vai kādu draugu, kas ir ar mieru līgavaini nogādāt līdz baznīcai. Tieši tāpat baznīcā nokļūst arī līgava. Šajā gadījumā līgavainim jāatceras paņemt līgavas pušķi.


konons-04.jpg - 41.43 KB 
Foto: Jānis Konons

 

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties
SAISTĪTIE RAKSTI
  • Jau vairākus gadus Latvijā laulību iespējams reģistrēt ne vien dzimtsarakstu nodaļu svinīgajās telpās un baznīcās, bet arī ārpus tām – citā, pāra brīvi izraudzītā un piemērotā vietā. Pateicoties šai likuma sniegtajai brīvībai, pēdējos gados esam varējuši pieredzēt elpu aizraujošas un emocionāli piesātinātas laulību ceremonijas dažādās neierastās un oriģinālās vietās.

  • Kad skaidrs kļuvis tas, ka precēsieties, nākamais svarīgais jautājums, kas jānoskaidro, ir – kur to darīt? Baznīcā, dzimtsarakstu nodaļā, pie jūras, pilī vai varbūt gaisa balonā?

  • Ceremonijas vieta ir viens no galvenajiem aspektiem, par ko pāris domā, organizējot kāzas. Citi vēlas kāzas svinēt baznīcā, citi pludmalē, citi – burvīgā priežu mežā. Ja jūs vēl tikai domājat par to, kuru ceremonijas vietu izvēlēties, iedvesmojieties no šī brīža aktuālajām tendencēm. 

  • Arvien biežāk Latvijas kāzu ceremonijās tiek izmantota arka. No kurienes nāk šī tradīcija, ko tā nozīmē un kādas ir tās dekorēšanas un izpildījuma variācijas? Vai arkai ir alternatīvas? Un kādas tās ir?

  • Klasiska laulību ceremonija baznīcā vai dzimtsarakstu nodaļā jums šķiet „vakardiena”? Vēlaties noslēgt mazliet neparastākos apstākļos? Piedāvājam dažas versijas par netipiskām laulību ceremonijas norises vietām.