FB Pixel
e-veikals Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

7 zelta vērti juveliera padomi, izvēloties laulības gredzenu

Autors:Reklāmraksts sadarbībā ar juvelieri Arvi Kotinu, Publicēts:28.07.2022
Juvelieris Arvis Kotins – tā ir meistaru komanda ar vairāk nekā divdesmit gadu pieredzi juveliera darbā. Ikviens darba posms tiek veikts Latvijā, izmantojot vecmeistaru zināšanas. Mūsu rotaslietām ir mūža garantija, lai jūs varētu savas dzīves īpašās rotas nodot mantojumā mazbērniem.

Cik maksā labs laulības gredzens? 

Līdzīgi kā veikalā skatāmies produkta cenu par kilogramu, arī gredzeniem var salīdzināt to cenu par gramu – te arī atrodama cenas atšķirība starp gredzenu, kas nesver pat gramu, un gredzenu, kura svars ir trīs grami un vairāk. 

Kāpēc tik būtiski izvēlēties gredzenu ar atbilstošu svaru? Atbilde ir pavisam vienkārša – gredzens, kura svars ir nepietiekams (nereti pat mazāks par vienu gramu) ir plāns kā folija,  tas nespēs izturēt vienkāršas ikdienas darbības un salocīsies vai pat pārlūzīs, kamēr gredzens ar pietiekamu svaru (trīs un vairāk grami) ir ne vien pietiekami izturīgs, bet arī atjaunojams laika gaitā un nopulējams, lai mirdzētu kā jauns.

Mūsu juvelierdarbnīcā iespējams izgatavot kvalitatīvus laulības gredzenus, sākot no apmēram 700 eiro par gredzenu pāri. Cenu iespējams samazināt, izmantojot jūsu atnestās zeltlietas – vientuļus auskarus, saplīsušas ķēdītes u. c. Nereti pāri izvēlas izmantot mantojumā saņemtās zeltlietas arī sentimentālu iemeslu pēc. 

Kā izgatavo laulības gredzenu?

Gredzenu iespējams izgatavot dažādos veidos – mūsu meistari izmanto vecmeistaru metodes, metālu apstrādājot tādā veidā, lai panāktu tā cietību un viendabību – zelta sagatave tiek izlieta, spiesta, valcēta un apstrādāta.

Kopumā nepieciešami vairāk nekā desmit darba soļi no dārgmetāla līdz mirdzošam gredzenam. Tieši šī apstrāde mums ļauj gredzeniem piešķirt mūža kvalitāti, jo esam pārliecināti par precizitāti un bezkompromisu kvalitāti ikvienā darba solī. 

Lētāki (lasīt – veikalā iegādājami) gredzeni nereti tiek veidoti daudz vienkāršāk – tie tiek izlieti sagatavēs un nopulēti: mazāk darba soļu, lētākas izmaksas, zemāka kvalitāte.

Kas ir pats būtiskākais laba laulības gredzena parametrs, par kuru neviens nerunā?

Vai esat ievērojuši, ka laulības gredzeniem norāda platumu, bet ne biezumu? Pievienojot vienu papildu milimetru gredzena platumam, tā svaram būtu jāpieaug par pusgramu, bet biezumam – divas reizes, tomēr nereti veikalos nopērkamajos gredzenos šī sakarība nav ievērota.

Tieši biezums nodrošina gredzena izturību, un uz šī parametra rēķina nedrīkst ekonomēt izmantotā zelta daudzumu. Vizuāli gredzeni ar atšķirīgu biezumu būs ļoti līdzīgi, tomēr ir vērts pielaikot patiešām kvalitatīvu gredzenu, lai sajustu atšķirību: tam jāder nevainojami, jābūt pietiekami smagam, un tajā pašā laikā – pirkstā to nejutīsiet!

Atnāciet ciemos uz mūsu darbnīcu Rīgā, Āgenskalnā, pielaikojiet gredzenus, un, esam pārliecināti, tas liks pieņemt pareizo izvēli. 

Kā uzzināt savu gredzena izmēru?

Lieliski, ja jūs zināt savu gredzena izmēru, tomēr jāņem vērā:

 • nereti atšķiras sieviešu saderināšanās un laulības gredzenu izmēri;
 • mērot gredzenu, jāņem vērā laikapstākļi (gadalaiks), jo aukstumā rokas ir slaidākas, savukārt siltumā pirksti mazliet piepampst;
 • pie juveliera iespējams izgatavot gredzenus ar simtdaļas precizitāti (šādus gredzenus nav iespējams nopirkt veikalā);
 • lielu roku (gredzena izmēra) īpašniekiem ir vērts izmantot gredzenus ar comfort fit  jeb īpaši ērtu iekšpusi;
 • ja gredzens tomēr būs par lielu vai mazu, ikvienam mūsu gatavotajam gredzenam ir iespējams pielāgot izmēru;
 • pieredzējis juvelieris pratīs noņemt precīzus jūsu pirksta mērus, ņemot vērā visus minētos punktus.
   

Kādu dizainu izraudzīties, un vai taisnība, ka vispareizākā izvēle ir tikai klasiski gredzenu modeļi?

Izvēlieties to, kas patīk tieši jums un tieši šobrīd. Nav noteikumu un ierobežojumu. Ja gredzeni pēc laika apniks, šķitīs pārāk vienkārši vai vecmodīgi, pārveidojiet tos! Ja vēlaties briljantus, izmantojiet tos, neraizējoties par izkrišanu, – mūsu veidotajos gredzenos un stiprinājumos esam parūpējušies par briljantu drošību.

Ja izvēlaties veikalā iegādātus gredzenus, īpašu rūpību pievērsiet tam, kā ir iestiprināti briljanti, – vai tie neķersies, netraucēs ikdienā.

Ja vēlaties laika gaitā papildināt gredzenu ar papildu dārgakmeņiem – visticamāk, tas būs iespējams, ja to iepriekš būsiet izrunājuši ar savu juvelieri. 

Ikvienu dizainu un izmantoto materiālu (karbonu, rodija pārklājumu un citus) ir iespējams atjaunot vai uzspodrināt tā, lai gredzeni atkal skaisti mirdzētu kā jauni.

Kā izvēlēties savu juvelieri?

Pirmais rādītājs, ka juvelieris, ar kuru grasāties sadarboties, ir sava amata meistars, – pēc šāda juveliera vienmēr būs pieprasījums, un pie tā būs rinda. Tas nenozīmē, ka jums būs nepamatoti ilgi jāgaida savs pasūtījums, bet gan – labam meistaram vienmēr ir darba pilnas rokas.

Otrais – profesionāls juvelieris neuzņemsies īstenot ikvienu jūsu vēlmi, t. i., izpildīt klienta ieceres, kas gredzena nēsāšanā būs nepraktiskas, traucējošas un ilgtermiņā ietekmēs gredzena kvalitāti un izskatu.

Vai joprojām šaubāties – pirkt gredzenus veikalā vai pasūtīt pie juveliera?

 • Juvelieris īstenos ikvienu jūsu izsapņoto dizainu – noskatītu Pinterest vai individuāli veidotu.
 • Iespējams izgatavot gredzenus no jūsu materiāla (piemēram, pārveidot jūsu ģimenes zeltu jaunās rotaslietās).
 • Iegūsiet gredzenus, kas līdz simtdaļai atbildīs precīzam jūsu pirksta izmēram.
 • Saņemsiet garantētu meistara atbildību par paveikto darbu. Arī tad, ja nebūsiet apmierināti ar gredzenu kvalitāti vai to, kā tie kalpo, meistars uzņemsies atbildību par savu veikumu.
 • Nospodriniet gredzenus dzīves laikā, pievienojiet papildu briljantus vai mainiet gredzenu izmēru, ja rodas nepieciešamība, – gredzeni tiek veidoti un pielāgoti tieši jums.
 • Pat tad, ja precības notiek rīt pēcpusdienā, nekas vēl nav nokavēts – klasiskus laulības gredzenus iespējams izgatavot vien 24 stundu laikā. Tiesa, ja vēlaties individuāla dizaina gredzenus, aicinām nākt ciemos apmēram vienu līdz trīs mēnešus pirms kāzām.

Piesakieties uz bezmaksas tikšanos – klātienē vai attālināti – un uzziniet atbildes uz visiem saviem jautājumiem. Mēs priecāsimies palīdzēt.

www.arviskotins.lv
E-pasts: info@arviskotins.com 
Tel: +371 25486864
Jautā WhatsApp!
Facebook / Instagram