FB Pixel
Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Laulības gredzeni – tavs dizains

Autors:Dina Preisa
Gredzens – noslēgts aplis kā bezgalības un mūžīgās mīlestības simbols – kāzās figurē jau kopš senās Ēģiptes laikiem. Tradīcija rotāt zeltnesi radusies tāpēc, ka tieši šo pirkstu ar sirdi savieno artērija.

Par savas kvēlās mīlas apliecinājumu visbiežāk izvēlamies zelta gredzenus, tomēr mūsdienās iespējams ir it viss, ko uzbur fantāzija, atļauj rocība un spēj realizēt rotu mākslinieki.

Juvelieri arvien vairāk atļaujas lauzt tradīcijas un veido laulības gredzena dizainu saskaņā ar jaunā pāra vēlmēm. Līgava un līgavainis vēlas nēsāt stilizētu Nameja gredzenu? Lūdzu! Mīlētāju sirdīm ir tuva daba? Lūk, jums koku, ziedu un dzīvnieku motīvi! Nepatīk ierastā zelta krāsa? Ir taču vēl baltais zelts, sudrabs, titāns, volframs, platīns, tērauds un citi materiāli.

Gredzenos izmantotās formas un materiāli mainās līdzi laikmetam, modei, dzīvesstilam, tehnoloģijām un atklājumiem. Ja vēl pirms 30 gadiem mūsu vecāki mija identiskus klasiskos zelta riņķus, šodien paši pirkstā velkam drosmīgus mākslas darbus, ko nu jau var individuāli pielāgot katra partnera dzimumam un gaumei.

Laulību gredzeni Latvijā iegādājami ne tikai veikalos, bet arī pasūtāmi pie rotu meistariem. Individualizēti, neparasti, unikāli, oriģināli darbi top daudzu jaunu un ambiciozu mākslinieku salonos, kas nu jau sevi ir labi pierādījuši.

SOFIA Lark piedāvā gredzenus, kas gaumīgi akcentē jaunlaulāto personības. Savdabīga pirkstu nospiedumu atveide metālā, nepieradinātas formas un novatorisks dizains, netradicionāls materiālu salikums, piemēram, sudrabs, porcelāns un Murano stikls ir tas, kas pauž oriģinālu ideju, dziļu vēstījumu un atklāj mākslinieces īpašo pasaules uztveri.

Savaldīt metālu, transformējot to apbrīnojamos mākslas objektos, t.i., gredzenu izskatā, nepašaubāmi pieprot arī Taņa Manerova. Tandēmā ar laulāto draugu Oļegu savā darbnīcā Miera ielā viņi kaldina gredzenus, kas lieliski iederas pasakās ar laimīgām beigām. Eksperimenti ar dabas iedvesmotām formām – dārgakmens zirnekļa tīklā, ūdensroze, vabole, tauriņš vai koka lapotne – rezultējušies neatkārtojamos saderināšanās un laulību gredzenos.

Rasma Pušpure no metāla kaļ gan sentimentālus laulību gredzenus ar tradicionālu pieskaņu, gan konceptuālas rotas, kas papildinātas ar dzintaru, porcelānu un kokoglēm. Daudzveidīgais rokraksts un smalkā gaumes izjūta caurvij ikvienu metāla dizaineres meistarstiķi. Ja pārim kārojas rotaslietu kā nevienam citam, Rasma ir īstā juveliere, pie kuras vērsties ar savām iecerēm.

Uzvaras gājienu kāzu rotu modes tendencēs svin individualizēts dizains un fantāzijas lidojums. Tā kā gredzeni laulībā simbolizē mūžību, stiprinot solījumu “līdz nāve mūs šķirs”, tiem ir jābūt unikāliem un ar dziļi personisku nozīmi. Topošie vīri un sievas mūsdienās var uzdrošināties daudz lielāku brīvību rotu izvēlē, turklāt juvelieru piedāvājums laulības gredzenu dizaina variācijās ir mērāms simtos un tūkstošos – atliek vien izvēlēties liktenīgo.

Lasi arī: Kā noteikt gredzena izmēru?