FB Pixel

Prieks, ka vēlies ar mums sazināties! Stāsti, kas uz sirds, mēs vienmēr esam Tev gatavi palīdzēt!

Tēma*
Ziņojums*
Vārds*
E-pasts*
Tālrunis
captcha
  • PIEZĪMES
  • VĒSTULES

Lai radošas un piedzīvojumiem bagātas Lieldienas!

Lieldienas ir ne vien svētki, bet arī laiks čakliem darbiem un jaukiem, ģimeniskiem piedzīvojumiem. Lai Tavas Lieldienas būtu izdevušās, portāls un žurnāls “Precos” uzrunāja dažādu jomu ekspertus, kuri dalījās savos ieteikumos. Raidījuma „Gatavo 3” vadītāja Linda Vilmansone iesaka, ko darīt ar pāri palikušajām svētku olām, svētku rīkotāja Inga Bērziņa jums pačukstēs priekšā, kā ieviest svētku atmosfēru no dabīgām izejvielām, savukārt „Te” raidījuma iedvesmojošā vadītāja  Marta Selecka pastāstīs, kurp doties jaukās un ģimeniskās svētu brīvdienās Latvijas dabas plašumos.    

Linda Vilmansone, raidījuma „Gatavo 3” vadītāja

Man ir viens varbūt smieklīgs, bet iedarbīgs ieteikums. Parasti pēc Lieldienām paliek pāri daudz vārītu olu, kuras visiem jau ir apnikušas. Tad viegls veids kā tās apēst ir ēdiens, kuru smejoties saucu par „olu musu” - vārītas olas ļoti smalki sasmalcina vai pat sablenderē un saputo, un piejauc Hellmans majonēzi. Rezultātā sanāk gaisīga un garšīga tāda kā olu pastēte, kuru var vienkārši apēst, smērējot, piemēram, uz maizītēm. Tā var „nolikvidēt” lielu daudzumu vārītu olu, jo parasti daudzi nezina, ko ar tam iesākt. Vēl viens derīgs padoms -  ne vienmēr olas ir jāēd vārītas un ne vienmēr tām obligāti ir jābūt vistu olām! Tirgū var dabūt superīgas zosu, pīļu, tītara un paipalu olas, tās ir dažādu izmēru, ļoti garšīgas un jau dabiski skaistās krāsās - no pelēkām līdz gaiši zilām un punktainām. Pīļu olas, starp citu, ļoti labi noder arī desertu gatavošanā - no tām izdodas izcili gaisīgi biskvīti! Kā jauka recepte Lieldienu brokastu galdam būtu mini tartes ar kārtainās mīklas pamatni, grilētiem dārzeņiem, bekonu un pāri pārsistu olu. Tās ir vienkāršas, garšīgas un ļoti labi izskatās!

Svētku rīkotāja Inga Bērziņa, Bannte

Ir pavasara vēsmas un ikviens no mums ir noilgojies pēc zaļuma! Plaukstoši zari noder ne tikai vāzē, bet no tiem var arī pīt vainagus un pielikt pie durvīm kā pavasara vēstnesi.  
Ar diedzētu zālīti var dekorēt galdu, apvienojot ar tulpēm un dažādām pavasara puķēm podiņos.
Ļoti labi noderēs arī dīksti brokastu galda dekorēšanai!
Stilizētas šūpoles var iekarināt logā un uz tām salikt visu zaļo, kas jau iepriekš minēts – dīkstiem, zāles, ziediem – un veidot jauku kompozīciju. Bērnu priekam šajos podiņos var saspraust uz kociņa veidotas papīra olas vai zaķus.
Nevajag aizrauties ar veikalā nopērkamiem plastmasas krāsainiem dekoriem, bet ielūkoties dabā! Savienojot dabu ar linu, mežģīni sanāks gaumīgs galda dekorējums.
Brīvdienas novēlu pavadīt dabā, baudiet  piknikus, pastaigas, gatavojieties un pavadiet svētkus kopā!

Marta Selecka, raidījuma “Te!” vadītāja

Tiem, kuriem ir vēlme Lieldienas svinēt ne tikai mājās, bet arī kaut kur cilvēkos, manuprāt, šajās svētku brīvdienās būtu vērts doties uz Siguldu, kur notiks šūpoļu festivāls, un būs iespēja izšūpoties visvisādās šūpolēs. Siguldā vienmēr var atrast arī kādus jaukus pastaigu maršrutus, un labas vietas, kur ieturēt svētku maltīti, vienīgais trūkums, ka svētku dienās Sigulda varētu būt pat vairāk kā “apdzīvota”. Tāpēc tiem kuriem gribas izrauties no burzmas ieteiktu braukt kaut kur - uz mazāk zināmām Latvijas vietām, un sagatavot līdzi pašiem savu piknika grozu. Manas mīļākās vietas ir Lubāna ezers, kura krastos var noķert tādu īpašu Latvijas – neLatvijas sajūtu – līdzīgu kā aizbraucot uz Igaunijas salām, tāpat visiem vientulības mīļiem, vienmēr iesaku aizbraukt līdz Kurzemes lībiešu ciemiem, kur patiešām liedagā var sastapt tieši nevienu, bet te pat pie Rīgas – lieliska pastaiga ir pa Kaņiera ezera laipu. Bet ja atpakaļceļā sagribas tomēr mazliet pasvinēt un kliedēt vienatni, tad jau raibu raibais piedāvājums ir gandrīz visos Latvijas nostūros, jāsaprot tikai kur tās tuvākās šūpoles pieejamas. Es pati šogad Lieldienas pavadīšu ģimenes lokā - apciemošu radus un dzīšu pēdas Lieldienu zaķim.

Kristīne Kalniņa – Berga, portāla un žurnāla “Precos” galvenā redaktore

Lieldienas ir ģimenes svētki! Ir jānoliek malā visi darbi un nedarbi un jābūt kopā ar saviem mīļajiem! Apciemojiet savus radus, draugus vai kaimiņus un iekrāsojiet neaizmirstami košas Lieldienas ne tikai ar krāsu triepieniem uz olām, bet arī ar sajūtām. Samīļojiet viens otru biežāk nekā ikdienā ierasts, spēlējiet spēles, ejiet pārgājienā! Ja laika apstākļi to ļauj, varbūt var jau arī atklāt piknika sezonu?! :)  Baudiet brīvdienas un novērtējiet tos, kuri jums ir blakus!
Lai jums visiem krāsainas un ģimeniskas Lieldienas!

 

 

 

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties
SAISTĪTIE RAKSTI