FB Pixel
e-veikals Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

LINDA VILMANSONE: Paēdis cilvēks ir priecīgs cilvēks

Linda Vilmansone sevi raksturo kā ēdienu darītāju, kas priecē cilvēkus ar vienkāršiem, bet garšīgiem ēdieniem. Esot viena no raidījuma “Gatavo 3” vadītājām, Linda sevi ir pierādījusi kā radošu, ar lielisku humoru un sievišķīgu šarmu apveltītu uzlecošo Latvijas gastronomijas talantu. Linda pati smej – viņu vislabāk raksturo desmaizes un ceļotkāre. Rudenī iznāks Lindas pirmā recepšu grāmata. 

1. Kas Tu esi?

Es esmu ēdienu darītājs un baudītājs. Man ļoti patīk garšīgs, skaists un vienkāršs ēdiens. Tāpēc ikdienā rūpējos, lai tas priecētu arī citus. Drukātā un Web formātā žurnālā "PieGalda", savā instagram lapā @wilmalinda un kustīgās bildēs svētdienu rītos TV3 - Gatavo 3.

2. Trīs lietas, kas Tevi raksturo.

Trīs desmaizes. Šis ir grūti, jo gribas uzrakstīt kaut ko labu par sevi, bet kā es tā tagad lielīšos!

3. Kāpēc Tev patīk tas, ko Tu dari?

Ja atrod īstās garšas, ar ēdienu var iepriecināt gandrīz ikvienu. Un iepriecināt cilvēkus ir forši. Paēduši cilvēki lielākoties ir priecīgi un pateicīgi. Saņemt pateicību par savu darbu ir ļoti patīkami, un man tas ir ļoti svarīgi. Ar ēdienu kaut kā cilvēkiem tas "paldies" nāk vieglāk nekā par, piemēram, labi novadītu projektu vai veiksmīgi saskaņotu baneri :)

Ar ēdienu var spēlēties un radoši izpausties. Strādājot kā ēdienu stilistam, man ir iespēja pievērsties ēdiena garšai, krāsai, tekstūrai un kompozīcijai. Darbs ir gana mainīgs, brīžiem izaicinošs, bet vienmēr radošs. Lielākoties man nevienam nav jāatskaitās, galvenais pret sevi un citiem - darbu izdarīt godprātīgi un glīti.

Man ir brīvs darba režīms. Reizēm sanāk strādāt 12 un vairāk stundas no vietas, bet reizēm sanāk otrdienu paņemt pavisam brīvu un atļauties braukt brokastu piknikā uz Ķīšezeru. Es pelnu ar to naudu un varu atļauties desmaizes un ceļot. 

Man ļoti patīk manas darba dienas. Reizēm sanāk sagurt, bet lielākoties es tās izbaudu kā ļoti foršu daļu no savas dzīves un kamēr es daru kaut ko skaistu, es varu sev attaisnot šī darba jēgu un lietderību. Skaistums jebkurās tā izpausmēs man šķiet ir ļoti svarīgs. 

4. Kas ir laulība?

Laulība ir divu cilvēku savienība, vienošanās un sadarbība. Laulība ir divu cilvēku lielākā vienošanās par kompromisu. 

5. Ideālais pirmā randiņa scenārijs?

Es ļoti sen neesmu bijusi pirmajā randiņā, bet regulāri eju randiņos ar savu draugu.

Tā kā esmu mazliet kautrīga, man ir svarīgi, lai nejustos ļoti neveikli un vīrietis spēj parūpēties, lai viss ir vienkārši un mīļi. Pirmajā randiņā ir gana daudz mulsuma brīži, tāpēc labi, ja tas notiek vidē, kur to mulsumu var aizpildīt ar sarunām un aktivitātēm. Nesen biju izlaušanās istabā, tā likās laba vieta pirmajam randiņam - ir iespēja iepazīt otru cilvēku, kopā risināt uzdevumus un redzēt, kā cilvēks rīkojas un risina nestandarta situācijas.

Muzejs ar interesantu ekspozīciju arī būtu lieliska vieta pirmajam randiņam. 

Ļoti novērtētu arī pikniku jebkādā nestandarta vietā.

Kopīgas ēšanas publiskās vietās un restorānos var pietaupīt un izbaudīt citos dzīves brīžos. 

Kino pirmajam randiņam arī šķiet slikta izvēle, jo sanāk gandrīz divas stundas nosēdēt blakus un neko par otru neuzzināt.

6. Ja Tev visu atlikušo dzīvi būtu jāēd tikai 3 ēdieni, kas tie būtu? 

Visi Suši.
Makaroni ar jebko, izņemot sīpolus.
Rīspapīra rullīši.

7. Kādi plāni atlikušajai vasarai?

Šobrīd aktīvi strādāju pie savas pirmās vakariņu grāmatas. Gribu apkopot un padalīties ar savām mīļākajām vakariņu receptēm, un salikt tās vienā krāsainā un smieklīgā grāmatā.

8. Kādas ir Tavas sapņu vecumdienas?

Klenkerējot, snurkulējot, kalnos kāpjot, ar savu mīļoto vīrieti un skaistu suni pa pasauli tirinoties. 


Foto: Māris Kiseļovs                                                                               Foto: Pie Galda

9. Kāda ir Tava vasaras sezonas mīļākā melodija?

Vai drīkst būt vairākas? Esot pilsētā vairāk klausos skaisti depresīvu mūziku, bet tuvāk dabai - klusumu vai kaut ko pozitīvāku, vienlaicīgi glīti nostaļģisku.

Man ļoti patīk klausīties Talking heads - This must be the place, braucot ar vilcienu. Vai The dø - Dust it off, klausoties uz austiņām, lēni staigājot pa sakarsušu Rīgu un pa kluso novērojot cilvēkus.

10. Tipisks brīvdienu rīts?

Mostoties ap 9:00, bet ļooooti lēns. Uzliekot kādu glītu plati. Atverot visus logus. Uzvārot palielu kanniņu jasmīnu zaļās tējas ar apelsīniem un medu. Lēni un ilgi gatavojot garas vairākkārtu brokastis, kas ievelkas pļāpīgās pusdienās, plānojot atlikušo dienu. 

11. Mīlestība vienā teikumā:

Mīlestība laikam ir tad, kad Tev kāds tik ļoti patīk, ka ar pilnu saprātu apzinies arī visu, kas tajā otrā nepatīk un nepatiks, bet gribi būt kopā un dalīties visās nākotnes patikās un nepatikās tik un tā.


Foto: Māris Kiseļovs

Raksta titulbildes autors: Armands Virbulis.

Lasi arī: IEVA BRANTE: cilvēku nepārvarama vēlme satikties