FB Pixel
Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

DACE MIEZĪTE: saredzēt un aptaustīt mīlestību

Autors:Precos.lv
“Tik ļoti iemīļoju savus pārus, ka saviļņojums ir katrās kāzās” – šīs nedēļas MINI intervijas redzeslokā radošais gariņš, kurš dara visu, lai Tu svinētu savas sapņu kāzas – iedvesmojošā “Kāzu Aģentūras” vadītāja Dace Miezīte. Par darbu, laulību un sajūtām. 11 mini jautājumi, 11 mini atbildes. 

1. Kas Tu esi? 

Vai kāds zina atbildi uz šo jautājumu? Agrāk uzskatīju, ka varu visu, ka nav nekā tāda, ko es nevaru izdarīt. Desmit gadus atpakaļ meitas piedzimšana mani pilnībā mainīja pāris sekundēs, es sapratu, ka neesmu nekas, es pat neesmu puteklis visumā. 
Dzīvē man ir vairākas lomas:

  • „Kāzu Aģentūrā” esmu īpašniece, kā arī vadītāja, līdere savai komandai. Papildus atsevišķiem klientiem esmu kāzu organizatore, lektore, konsultants.
  • Sabiedriskajā dzīvē vadu seminārus par veselīgu uzturu un dzīves veidu „Figūras draugu” nodarbībās, draugiem vadu un organizēju dažādus izklaidējošus pasākumus.
  • Privātajā dzīvē esmu skaista sieviete, mīļa, gādīga sieva, mamma, meita, māsa un draudzene. Kopumā cilvēks ar plašu dvēseli, kura aug, attīstās un bauda dzīvi šeit un tagad.
     

2. Trīs lietas, kas Tevi raksturo: 
Smiekli. Stingrība. Rūpes par citiem.

3. Kas ir laulība? 
BRĪNUMS, jo es satiku viņu. LAIME, jo esmu kopā ar viņu. ĢIMENE, jo mēs to kopīgi radām. 

Dace Miezīte

4. Kādas ir emocijas, vērojot un piedaloties kāzās, kuras rīko? 
Esmu pagodināta par iespēju būt klāt un redzēt tik koncentrētas emocijas starp mīļiem cilvēkiem. Pēdējās kāzās līgavaiņa runas laikā raudāju, tāpat kā vairākums zālē. Piedzīvot tik īpašus brīžus, kad tu vari saredzēt un aptaustīt mīlestību, ir spēcīgs pārdzīvojums. No otras puses – man ir lepnums par savu komandu, to, ko viņi spēj izplānot un realizēt. Plānošanas process lielākoties ir ilgs, un mēs strādājam pie scenārija rūpīgi, lai panāktu rezultātu – kāzas, kādas vēlas pāris. Tajā brīdi, kad viesi smejas, dejo, dzied, es gūstu baudu un gandarījumu – dzīves jēgu savai esamībai.

Dace Miezīte

5. Jocīgākie atgadījumi?
1)    Iepriekšējā sezonā baznīcā ceremonijas laikā iebrauca tetovēts vīrietis uz riteņa. Nokāpa, palūdza dievu un izbrauca.
2)    Šis ir jau biežāk. Ārā ir apmācies, vējains laiks un ir paredzēta ceremonija ārā. Tajā brīdī, kad sāk spēlēt mūzika un nāk līgava, sāk spīdēt saule.

6. Saviļņojošākie, mīļākie brīži kāzās? 
Es tik ļoti iemīļoju savus pārus, ka saviļņojums ir  katrās kāzās un mirkļi atšķiras, piemēram, tas, kā Vilnis skatās uz Janu, no tā var apraudāties, vai kā Andra tētim pēc ceremonijas visi draugi nāca klāt paspiest roku. Te ir būtiski, ka īpašie mirkļi kāzās veidojas no diviem komponentiem, proti, mīlestība pārī un mīlestība pāra attiecībās ar ģimeni un draugiem. 

Dace Miezīte

7. Kāpēc precēties? 
Draudzene, kura daudz sasniegusi karjerā, pateica īsu runu: „Kas ar mani būtu, ja nebūtu satikusi savu vīru? Tā ir tāda laime, ka mēs satikāmies un mums ir bērni”. Lūk, tas ir iemesls precēties, šis brīnums, kas tevi piemeklējis, ka esi saticis šo cilvēku. Laulības dod sievietei drošību un stabilitāti, lai viņa realizētu savu potenciālu; vīrietim laulības dod apliecinājumu savām spējām, dzimtas attīstību un jēgu katru dienu iet medīt (mamutus).   

8. Par ko visbiežāk aizmirst kāzinieki (filozofiski, praktiski)? 
Manējie ne par ko. Tiešām grūti atbildēt, jo mēs, plānojot kāzas, izrunājam visus būtiskos jautājumus. No praktiskā viedokļa – karstā vasaras dienā pārvelkams krekls. Pārvelkamas kurpes ne tikai līgavai, bet arī līgavainim, jo arī vīrietim jaunas kurpes var noberzt kājas.

9. Kāpēc Tev patīk savs darbs? 
Labs jautājums. 
1)    Man ir iespēja radīt notikumus ap sevi, izvēlēties, ar kādiem cilvēkiem kopā strādāt, kādas emocijas baudīt, kādā vidē būt un kā piepildīt savu dienu, lai vakarā varētu iet gulēt ar gandarījumu par produktīvu, jēgpilnu dienu.
2)    Man ir iespēja ne tikai nodot emocijas citiem, bet arī padarīt citu cilvēku dzīves gaišākas, būt gaišajam, labajam cilvēku ikdienas rutīnā, atvieglojot cilvēku dzīves.
3)    Man ir iespēja nodot savas 13 gadu laikā sakrātās zināšanas savai komandai, redzēt jaunajos talantos izaugsmi, potenciālu un veidot jaunos kāzu organizatorus, kuri sniegs kvalitatīvu pakalpojumu citiem pat tad, kad es būšu prom no biznesa. Tas rada sajūtu, ka mans ieguldītais darbs nepazudīs un neapstāsies.

Dace Miezīte

10. Kādas ir Tavas sapņu vecumdienas?
Vecumdienu plāns man jau sen ir skaidrs! Vecumdienās vēlos būt tāda pati, kāda ir mana vecmāmiņa – tikpat labsirdīga un mīļa, pavadīt daudz laika ar saviem mazbērniem un mazmazbērniem. 

11. Mīlestība vienā teikumā: 
Siltums, kas rada brīnumus. 

Foto no personīgā arhīva.

Lasi arī: DAGNIJA MELDERE: "Vecumdienās ar vīru uz copi!"