FB Pixel

Prieks, ka vēlies ar mums sazināties! Stāsti, kas uz sirds, mēs vienmēr esam Tev gatavi palīdzēt!

Tēma*
Ziņojums*
Vārds*
E-pasts*
Tālrunis
captcha
  • PIEZĪMES
  • VĒSTULES

10 sirsnīgu un ilglaicīgu attiecību noslēpumi

image

„Mans opis vienmēr mācīja, ka ēdot nedrīkst pļāpāt, savukārt ome jautāja, kad tad vēl visa ģimene sanāk kopā, lai parunātu, ja ne pie galda?! Esmu priecīga, ka omes nostāja ir ņēmusi virsroku! Tāpēc visiem iesaku ieviest mazas ģimenes tradīcijas un interesēties vienam par otru,” stāsta jaunā sieva Ilze.

Šoreiz esam apkopojuši dažādu pāru ieteikumus, kā kopdzīvi padarīt ne tika ilglaicīgu, bet arī prieka pilnu, un attiecības veidot sirsnīgas. 

1. Iepazīstiet viens otru un iegūtās zināšanas lieciet lietā

Zināt, ka vīram riebjas likt segu pārvalkā un mazgāt pannu ir viena lieta, bet ar to nepietiek – ir svarīgi šādus it kā sīkumus ņemt vērā. Ja zini, ka kāds darbs otram būs nepatīkams, bet pašai to izdotos paveikt visai viegli, uzņemies to izdarīt pati! Vīrs pateicībā noteikti atalgos tevi, uzņemoties paveikt ko tādu, kas savukārt tev netīk. Sagādājot pārsteigumus, padomā par to, kas sagādātu prieku otram, nevis izvēlies klišejiskus risinājumus vai to, ko gribētu saņemt pati.

2. Ieviesiet mazas tradīcijas un sviniet svētkus

Vislabāk, ja tās būs pavisam personiskas un ne tādas kā citiem, piemēram, iesāciet katra mēneša 3 svētdienā doties izbraucienā pa Latvijas pilsētām vai katru otro piektdienu doties vakariņot ārpus mājas, lai visās tuvējās ēstuvēs notestētu savu mīļāko ēdienu un nolemtu, kurā garšīgāk. Aiciniet tuviniekus uz dzimšanas dienām, rīkojiet Ziemassvētku vakariņas ar draugiem un veidojiet arī savas ģimenes svinamās dienas, ko atzīmēt pavisam šaurā lokā, piemēram, iepazīšanās gada dienā izdomājiet katru reizi ko jaunu. Sviniet arī svarīgus ikdienas notikumus, piemēram, paaugstināšanu amatā, un ēdiet kūkas katra atvaļinājuma pirmajā dienā. Tas vairos prieku un uzlabos kopējo noskaņojumu jūsu mājās. Neaizmirstiet kopīgi plānot un gatavoties šiem notikumiem!

3. Esiet pieklājīgi

“Labrīt!”, “Paldies!”, “Lūdzu”, un “Lai Tev izdevusies diena!” nav tikai tādi izteicieni vien un nav domāti lietošanai tikai darbā vai sabiedriskās vietās. Tos dzirdēt ir ļoti patīkami, turklāt tas neko nemaksā, bet nāk par labu jebkurām attiecībām. Ja tu laipni runā ar svešiniekiem, tad kāpēc lai aizmirstu pieklājības normas mājās, komunicējot ar savu tuvāko cilvēku?

4. Runājiet un ieklausieties

Šoreiz ar to netiek domāta tikai problēmu pārrunāšana un otras puses pretenziju uzklausīšana. Tā ir elementāra interese par otra cilvēka jūtām, domām un ikdienā piedzīvoto. Labs veids, kā sadzīves steigā nepalaist garām sarunas, ir pļāpāt pie vakariņu galda, kad domas nenovērš TV vai internets un, beidzot var atslābt pēc garas darba dienas.

5. Neapvainojaties, bet centieties izprast viens otru

Ja vīrs pārnāk mājās aizkaitināts un tādēļ rodas nesaskaņas, neapvainojies uz viņu, bet centies atrast situācijas cēloņus – varbūt viņam darbā problēmas, bet varbūt tik tiešām pati iepriekš neesi rīkojusies pareizi. Neviens negrib speciāli otram nodarīt pāri, aizvainot, turklāt apvainošanās situāciju nekādi nepadarīs labāku.

6. Nostājieties viens otra pusē

Ja kādam no jums gadījušās domstarpības ar kādu no draugiem, aizstāviet viens otru. Pat ja nepiekrīti savam vīrietim, varēsi mājās viņam norādīt, ka kādā jautājumā viņam nav bijusi taisnība, bet sabiedrībā esat kā viens vesels un atbalsties otru. Esiet komanda! 

7. Pilnvērtīgi pavadiet laiku divatā

Gatavojiet ēst, brauciet ar divriteņiem, apmeklējiet kultūras pasākumus un to laikā apzinieties, ka piedzīvojat to kopā, pārrunājiet iespaidus un baudiet viens otra klātbūtni.

8. Paļaujieties viens uz otru un nepieviliet

Neviens no jums nav mazulis, tāpēc pats var paveikt, ko apņēmies. Nav vajadzības kontrolēt, atgādināt un pat pārbaudīt, vai viss izdarīts pareizi! Tikpat svarīgi, kā paļauties vienam uz otru, ir šo paļāvību nepievilt. Ja reiz esi apņēmies, izdari pēc labākās sirdsapziņas, lai otram cilvēkam prieks un drošības sajūta.

9. Neaudziniet

Audzināšana ir viena no klasiskajā pāru kļūdām, kas piezogas it kā nemanāmi un pavisam nevainīgi, norādot uz to, kas tev nepatīk otrā cilvēkā vai viņa rīcībā. Vienkārši nedari tā! Ja reiz precoties zināji, ka vīrs traukus nemazgā pēc ēšanas, bet gan pirms nākamās maltītes, sadzīvo ar to vai nomazgā pati. Jā, protams, nepatīkami! Tomēr arī tavi ikdienas pārmetumi ir tikpat kaitinoši. Tāpēc nāksies vien pieņemt vai mierīgā ceļā to risināt, bet ne pāraudzināt otru. 

10. Saskaņojiet plānus! 

Turklāt ne tikai lielos par grandioziem pirkumiem vai bērniem, bet arī ikdienas plānus, piemēram, ja zini, ka vīrietis katru otrdienu dodas uz sporta klubu vai ceturtdienu vakarus pavada lekcijās, ieplāno šajā laikā tikšanās ar draudzenēm vai laiku saviem hobijiem. Tādējādi jums atliks vairāk laika ko pavadīt kopā un nevienam nebūs jāatliek savas intereses malā. 

Lai kā jums attiecību sākumā patiktu justies kā vienam veselam, ar laiku tas nogurdina un pat kļūst nepanesami, tāpēc parūpējieties par to, lai katrs turpinātu interesēties par savām lietām un pavadītu laiku arī atsevišķi, lai gūtu jaunus iespaidus un pilnveidotos kā personības! Esiet interesanti viens otram! 

Foto: 99inspiration.com

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties
SAISTĪTIE RAKSTI
  • Kristīne un Vilnis šovasar svinēja savu pirmo kāzu jubileju, bet mīlestība abus vieno jau sen. Pāris iepazinās kādas atpūtas vietas atklāšanā abu dzimtajā pilsētā. Kaut iepriekš Kristīne un Vilnis viens otru nepazina, vēlāk izrādījās, ka abiem ir ļoti daudz kopīgu paziņu, interešu un pat abu nodarbošanās ir vienāda – Kristīne un Vilnis ir skolotāji! Pārim kopā patīk pavadīt laiku sportiskā garā – gan vērojot un atbalstot sportistus dažādās sacensībās, gan pašiem aktīvi atpūšoties.

  • "Viņi apprecējās un dzīvoja ilgi un laimīgi.” Uz tik cerīgas nots beidzas ne viena vien pasaka. Bet, kad lielais sapnis par neaizmirstamām kāzām ir izsapņots, bieži vien, uzsākot kopīgo ceļu pa šķietami rožaino laulības taciņu, gadās sāpīgi uzkāpt arī dažam ērkšķim. Tādēļ pacentāmies izzināt precētu pāru pieredzi, lai apkopotu velna duci noderīgu padomu, kas ļaus jums vieglāk pārdzīvot ne tikai pirmo laulības gadu, bet lieti noderēs arī turpmāk.

  • Ar kāzām svētki un prieki nebeidzas, tie tikai sākas! Kā plānot un nosvinēt savu pirmo kāzu jubileju, pieredzē dalās Mairita un Kaspars, kas pazīstami ir jau 8 gadus, bet šovasar 9. jūlijā svinēja pirmo kāzu gadadienu.

  • Šis ir stāsts par radošu, drosmīgu un mīlošu vīrieti, vīru un tēvu. Šis ir stāsts par Jāni un sen lolota sapņa piepildījumu. Šis ir stāsts par stipru un mīlošu ģimeni.

  • Šoreiz MINI intervija ar Agnesi un Arti Baumaņiem – ambiciozu, neatlaidīgu, sportisku un mīlošu pāri, kas laulības dzīvē visaugstāk vērtē mīļumu un rūpes. Agnese un Artis stāsta par sevi, laulību, sapņiem un kopīgajām vecumdienām.

  • Kāzu jubilejas ir skaists notikums jebkura pāra attiecībās. Lai gan bieži tiek jokots, ka šo dienu ik gadu ļoti gaida sievas un ļoti baidās aizmirst vīri, kāzu gadadiena noteikti ir mīlestības svētki, kas ir vienlīdz īpaši abiem laulātajiem. Vēl jo īpašāki tie ir pirmajā gadā pēc kāzām, kad kāzu jubilejas svinēšanas tradīcijas jaunajā ģimenē vēl nav iedibinājušās. Un variantu, kā atzīmēt šo dienu mīļi un aizraujoši, taču ir tik daudz!