FB Pixel
e-veikals Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

10 sirsnīgu un ilglaicīgu attiecību noslēpumi

Autors:Elīna Birkāne
„Mans opis vienmēr mācīja, ka ēdot nedrīkst pļāpāt, savukārt ome jautāja, kad tad vēl visa ģimene sanāk kopā, lai parunātu, ja ne pie galda?! Esmu priecīga, ka omes nostāja ir ņēmusi virsroku! Tāpēc visiem iesaku ieviest mazas ģimenes tradīcijas un interesēties vienam par otru,” stāsta jaunā sieva Ilze.

Šoreiz esam apkopojuši dažādu pāru ieteikumus, kā kopdzīvi padarīt ne tika ilglaicīgu, bet arī prieka pilnu, un attiecības veidot sirsnīgas. 

1. Iepazīstiet viens otru un iegūtās zināšanas lieciet lietā

Zināt, ka vīram riebjas likt segu pārvalkā un mazgāt pannu ir viena lieta, bet ar to nepietiek – ir svarīgi šādus it kā sīkumus ņemt vērā. Ja zini, ka kāds darbs otram būs nepatīkams, bet pašai to izdotos paveikt visai viegli, uzņemies to izdarīt pati! Vīrs pateicībā noteikti atalgos tevi, uzņemoties paveikt ko tādu, kas savukārt tev netīk. Sagādājot pārsteigumus, padomā par to, kas sagādātu prieku otram, nevis izvēlies klišejiskus risinājumus vai to, ko gribētu saņemt pati.

2. Ieviesiet mazas tradīcijas un sviniet svētkus

Vislabāk, ja tās būs pavisam personiskas un ne tādas kā citiem, piemēram, iesāciet katra mēneša 3 svētdienā doties izbraucienā pa Latvijas pilsētām vai katru otro piektdienu doties vakariņot ārpus mājas, lai visās tuvējās ēstuvēs notestētu savu mīļāko ēdienu un nolemtu, kurā garšīgāk. Aiciniet tuviniekus uz dzimšanas dienām, rīkojiet Ziemassvētku vakariņas ar draugiem un veidojiet arī savas ģimenes svinamās dienas, ko atzīmēt pavisam šaurā lokā, piemēram, iepazīšanās gada dienā izdomājiet katru reizi ko jaunu. Sviniet arī svarīgus ikdienas notikumus, piemēram, paaugstināšanu amatā, un ēdiet kūkas katra atvaļinājuma pirmajā dienā. Tas vairos prieku un uzlabos kopējo noskaņojumu jūsu mājās. Neaizmirstiet kopīgi plānot un gatavoties šiem notikumiem!

3. Esiet pieklājīgi

“Labrīt!”, “Paldies!”, “Lūdzu”, un “Lai Tev izdevusies diena!” nav tikai tādi izteicieni vien un nav domāti lietošanai tikai darbā vai sabiedriskās vietās. Tos dzirdēt ir ļoti patīkami, turklāt tas neko nemaksā, bet nāk par labu jebkurām attiecībām. Ja tu laipni runā ar svešiniekiem, tad kāpēc lai aizmirstu pieklājības normas mājās, komunicējot ar savu tuvāko cilvēku?

4. Runājiet un ieklausieties

Šoreiz ar to netiek domāta tikai problēmu pārrunāšana un otras puses pretenziju uzklausīšana. Tā ir elementāra interese par otra cilvēka jūtām, domām un ikdienā piedzīvoto. Labs veids, kā sadzīves steigā nepalaist garām sarunas, ir pļāpāt pie vakariņu galda, kad domas nenovērš TV vai internets un, beidzot var atslābt pēc garas darba dienas.

5. Neapvainojaties, bet centieties izprast viens otru

Ja vīrs pārnāk mājās aizkaitināts un tādēļ rodas nesaskaņas, neapvainojies uz viņu, bet centies atrast situācijas cēloņus – varbūt viņam darbā problēmas, bet varbūt tik tiešām pati iepriekš neesi rīkojusies pareizi. Neviens negrib speciāli otram nodarīt pāri, aizvainot, turklāt apvainošanās situāciju nekādi nepadarīs labāku.

6. Nostājieties viens otra pusē

Ja kādam no jums gadījušās domstarpības ar kādu no draugiem, aizstāviet viens otru. Pat ja nepiekrīti savam vīrietim, varēsi mājās viņam norādīt, ka kādā jautājumā viņam nav bijusi taisnība, bet sabiedrībā esat kā viens vesels un atbalsties otru. Esiet komanda! 

7. Pilnvērtīgi pavadiet laiku divatā

Gatavojiet ēst, brauciet ar divriteņiem, apmeklējiet kultūras pasākumus un to laikā apzinieties, ka piedzīvojat to kopā, pārrunājiet iespaidus un baudiet viens otra klātbūtni.

8. Paļaujieties viens uz otru un nepieviliet

Neviens no jums nav mazulis, tāpēc pats var paveikt, ko apņēmies. Nav vajadzības kontrolēt, atgādināt un pat pārbaudīt, vai viss izdarīts pareizi! Tikpat svarīgi, kā paļauties vienam uz otru, ir šo paļāvību nepievilt. Ja reiz esi apņēmies, izdari pēc labākās sirdsapziņas, lai otram cilvēkam prieks un drošības sajūta.

9. Neaudziniet

Audzināšana ir viena no klasiskajā pāru kļūdām, kas piezogas it kā nemanāmi un pavisam nevainīgi, norādot uz to, kas tev nepatīk otrā cilvēkā vai viņa rīcībā. Vienkārši nedari tā! Ja reiz precoties zināji, ka vīrs traukus nemazgā pēc ēšanas, bet gan pirms nākamās maltītes, sadzīvo ar to vai nomazgā pati. Jā, protams, nepatīkami! Tomēr arī tavi ikdienas pārmetumi ir tikpat kaitinoši. Tāpēc nāksies vien pieņemt vai mierīgā ceļā to risināt, bet ne pāraudzināt otru. 

10. Saskaņojiet plānus! 

Turklāt ne tikai lielos par grandioziem pirkumiem vai bērniem, bet arī ikdienas plānus, piemēram, ja zini, ka vīrietis katru otrdienu dodas uz sporta klubu vai ceturtdienu vakarus pavada lekcijās, ieplāno šajā laikā tikšanās ar draudzenēm vai laiku saviem hobijiem. Tādējādi jums atliks vairāk laika ko pavadīt kopā un nevienam nebūs jāatliek savas intereses malā. 

Lai kā jums attiecību sākumā patiktu justies kā vienam veselam, ar laiku tas nogurdina un pat kļūst nepanesami, tāpēc parūpējieties par to, lai katrs turpinātu interesēties par savām lietām un pavadītu laiku arī atsevišķi, lai gūtu jaunus iespaidus un pilnveidotos kā personības! Esiet interesanti viens otram! 

Foto: 99inspiration.com