FB Pixel
e-veikals Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Vīramāte – vai tiešām vella māte?

Autors:Elīna Birkāne
Lai kā reizēm negribētos atzīt, precot vīrieti, jūs ar vīramāti kļūsiet par vienu ģimeni. Tavās interesēs ir, ja ne iegūt sirsnīgas attiecības, tad vismaz mierīgi līdzās pastāvēt. Vīra mammu izmainīt tev neizdosies, bet tu vari mainīt savu attieksmi vai pat apstākļus, kādos jūsu attiecībām veidoties!

Vai tiešām velns ir tik melns kā vedekla to mālē?

Sanitas pieredze

Šķiet, šis ir klasiskais stāsts par pārāk rūpīgo vīra mammu, kas nekad nebūs gatava savu dēliņu palaist lielajā dzīvē. Stāsta Sanita: „Viņa nāk ne saukta, ne aicināta un kad nenāk, tad vienmēr atrod iemeslu, kāpēc dēliņam obligāti jāapciemo mātes mājas. Viņa piegādā mums kotletītes un kāpostu zupas, aplej puķes mūsu dzīvoklī un mazgā mana vīrieša zeķes. Labākajā gadījumā tas notiek klusējot, sliktākajā – nepatīkamu sejas izteiksmi papildina manā virzienā raidīti indīgi komentāri. Esmu dusmojusies, esmu mēģinājusi ar labu sarunāt, esmu ignorējusi, esmu sūdzējusies savam vīram – nekas nemainās. Šobrīd samierinos, bet gan jau līdz nākamajam dusmu izvirdumam.” 

Zanes stāsts

Arī Zane atzīst, ka viņas vīra mamma ir tieši tāda, par kādām sievietes bieži vien sūdzas draudzenēm, tomēr Zanes stāsts ir citāds: „Es lieliski apzinos, ka vīra mammai ir milzīga ietekme uz mūsu dzīvi, pat sīkumos. Jā, ģimenē valda tikai un vienīgi viņas taisnība un piekāpties nākas visai bieži. Tāpat viņai patīk pamācīt un norādīt uz to, ko es varētu darīt citādi, lai rezultāts būtu labāks. Jā, tas mēdz būt apnicīgi un nogurdinoši, tomēr es zinu, ka viņa vēl mums labu. Es zinu, ka viņas dotie padomi nāk no sirds, pat ja citreiz no malas izskatās, ka viņai vienkārši patīk kritizēt. Es ļoti cienu viņas dzīves pieredzi un novērtēju, ka viņa mani ir pieņēmusi savā ģimenē. Tā kā augu bez mammas jau kopš bērnības, viņas rūpes man ir ļoti patīkamas, pat nepieciešamas, pat ja to dēļ nākas pārkāpt sev pāri. Es mīlu sava vīra ģimeni un nekad neko sliktu par to neteikšu.”

Kā izmantot savā labā?

Uz šādu vīramāti tu vienmēr vari paļauties – ja kādreiz vajadzēs, tu zini, ka viņa parūpēsies gan par tavu māju, gan vīrieti. Viņa ir paredzama – jo ilgāku laiku pazīsti savu vīramāti, jo labāk spēj uzminēt, kā viņa uz ko reaģēs. Esi gudra un izmanto to savā labā – ja zini, ka katru svētdienu viņa ir klāt ar zupu, nopērc krējumu un maizīti, kas pie tās labi garšotu. Vēl vairāk – lūdz viņai padomu puķkopībā un palūdz, lai nākamreiz viņa pagatavo tieši to, kas tev visvairāk garšo. Šādi viņa nejutīsies atstumta, bet tu šīs pārlieku lielās rūpes ievirzīsi sev vēlamā gultnē. 

Uz ko tiekties? 

„Savas attiecības ar vīra māti es izveidoju pati,” stāsta Linda. „Taisnības labad jāsaka, ka mūsu attiecības nekad nav bijušas izteikti sliktas, patiesībā attiecību nebija gandrīz nemaz. Manā ģimenē ir pieņemts, ka visi ir sirsnīgi, bieži sazvanās, kopā pavada laiku, tāpēc es nekādi nespēju saprast, kā tas ir, ka vīrs ar savu mammu sazvanās labi, ja reizi nedēļā. Visi teica, lai priecājos, ka viņa nejaucas mūsu dzīvē, bet es šo vienaldzību nevarēju izturēt. Sākumā skubināju vīrieti vairāk iesaistīties mammas dzīvē, bet viņš vienmēr atrunājās, ka mammai pašai savas darīšanas un nevienam nav ne laika, ne vajadzības biežāk kontaktēties. Tad es ņēmu grožu savās rokās. Sākumā es vienmēr meklēju kādu iemeslu, kāpēc piezvanīt vai ieskriet ciemos, līdz vienreiz uzaicināju viņa mammu uz teātri un tad atklājās, ka kādreiz viņa bieži apmeklējusi dažādus kultūras pasākumus, bet tagad īsti neesot kompānijas un vienai negriboties. Šī bija atslēga mūsu attiecībām! Tagad ļoti daudz ko apmeklējam abas kopā, dāvinām biļetes svētkos, sazvanāmies ne tikai ikdienas jautājumos, bet arī, ja kāda no mums dzirdējusi par kādu interesantu pasākumu. Esam sadraudzējušās un vairs nav ne miņas no vienaldzības.”

Foto: Pinterest.com