FB Pixel

Prieks, ka vēlies ar mums sazināties! Stāsti, kas uz sirds, mēs vienmēr esam Tev gatavi palīdzēt!

Tēma*
Ziņojums*
Vārds*
E-pasts*
Tālrunis
captcha
  • PIEZĪMES
  • VĒSTULES

Likumi, kas laulībā jāievēro ideālai sievai un ideālam vīram

image

Kā zināms, partnerattiecību laime un harmonija ir atkarīga no abpusējas pāra iesaistes un rūpēm par savu kopdzīvi, kā arī komunikāciju tajās. Kā apgalvo grāmatas "Garīgas attiecības" autors Paramhansa Jogananda, ikviena laulība būs laimīga, ja vien tajā tiks ievēroti likumi, kas attiecināmi gan uz vīrieti, gan sievieti. Lūk, īss to izklāsts!

Likumi vīrietim:

1. Neuzturies visu laiku vienā istabā ar savu sievu.

2. Ļauj savai sievai būt neatkarīgai.

3. Netraucē sievu, kad viņa veic svarīgus darbus vai tiekas ar draugiem.

4. Nekad neapvaino sievu un neizsaki sarkastiskas piezīmes par viņu.

5. Neķildojies ar sievu, it sevišķi citu klātbūtnē.

6. Bieži izej cilvēkos kopā ar sievu, kā arī kopā ar sievu un bērniem, apspried ar viņu literatūru, mūziku un garīgās atziņas.

7. Dzīvei un pieredzei kopdzīvē ar sievu jāveidojas kā nepārtrauktai materiālai, psiholoģiskai un garīgai attīstībai.

8. Laulības dzīvei jūsos jārada pieaugoša laimes sajūta.

9. Uzturi savu ķermeni labā sportiskā formā; bieži ēd svaigu, neapstrādātu pārtiku un pēc iespējas mazāk liec savai sievai strādāt virtuvē.

10. Padari savu mājas dzīvi vienkāršu, bet garīgo - dziļu.

11. Nekad nemelo sievai.

12. Nekad neapvaino sievas vecākus.

13. Abi kopā lasiet garīgi augstvērtīgu literatūru.

14. Nekad nerunā ar sievu asi un skarbi. Vienmēr esi laipns.

15. Vienmēr pret sievu izturies kā bruņinieks - maigi, ar cieņu un uzmanību, esi pateicīgs par katru viņas laipnības izpausmi.

16. Atceries sievas dzimšanas dienu un jūsu kāzu jubileju. Bieži dāvini viņai nepieciešamas lietas, bet tām nav jābūt tikai rotām.

17. Neesi greizsirdīgs un neapgrūtini viņas dzīvi ar ķildām. Ja sievas uzmanību nespēj saglabāt ar mīlestību, nekas cits arī to nepalīdzēs noturēt.

18. Neizturies pret sievu kā pret savu privātīpašumu. Palīdzi viņai sajust, ka priecājies par visu, ko viņa tev sniedz no savas dvēseles bagātības.

19. Ļauj sievai brīvi izvēlēties draudzenes. Izturies ar cieņu pret viņas draudzenēm un mēģini tās uztvert ar simpātijām.

20. Dzīvo vienkāršu dzīvi bez liekiem izdevumiem un iedvesmo sievu darīt tāpat. Esi taupīgs, netērē lielas naudas summas par greznumlietām.

21. Abi kopā no rītiem meditējiet un meditējiet arī vakaros. Vakara meditācija ir īpaši svarīga.


Foto: Ainārs Mazjānis

Likumi sievietei:

1. Centies radīt vīram komfortablus apstākļus mājās.

2. Centies ar mīlestību iemācīt viņam paškontroli un pilnveido kopdzīvi līdz augstākam tikumiskajam līmenim, kas sasniegts garīgās studijās.

3. Pārliecini mīļoto ar savu pozitīvo piemēru. Nelieto spēku vai skarbus vārdus. Centies iegūt viņa sirdi ar savu nevainojamo dzīvesveidu.

4. Rūpējies par savu skaistumu un apģērbu – gluži kā jūsu pirmajā tikšanās reizē.

5. Nekad nestāsti draudzenēm neko sliktu par vīru. Neizsmej un nekritizē viņu, noteikti ne bērnu klātbūtnē un arī ne tad, kad esat divatā.

6. Audzini vīru tikai ar klusu mīlestību. Nekad nerunā ar viņu sarkastiski.

7. Padari sevi vīram interesantu un noderīgu.

8. Gādā, lai vīrs ēd pareizi: vairāk svaigus dārzeņus un augļus, mazāk - kūku un saldumu. Ēdienam ir tieša saistība ar laimīgu laulību.

9. Ja vīrs ir kļuvis tev neuzticīgs, neīgņojies un nerājies. Uzzinājusi par pārkāpumu, atsakies no intīmas tuvības, līdz viņš labojas. Izturies pret viņu ar lielu mīlestību un labestīgu uzmanību, un tava mīlestība viņam liks mainīties.

Padomi no apgāda "Zvaigzne ABC" izdotās Paramhansas Joganandas grāmatas "Garīgās attiecības".

Raksts tapis sadarbībā ar DELFI Viņa 

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties
SAISTĪTIE RAKSTI
  • Kristīne un Vilnis šovasar svinēja savu pirmo kāzu jubileju, bet mīlestība abus vieno jau sen. Pāris iepazinās kādas atpūtas vietas atklāšanā abu dzimtajā pilsētā. Kaut iepriekš Kristīne un Vilnis viens otru nepazina, vēlāk izrādījās, ka abiem ir ļoti daudz kopīgu paziņu, interešu un pat abu nodarbošanās ir vienāda – Kristīne un Vilnis ir skolotāji! Pārim kopā patīk pavadīt laiku sportiskā garā – gan vērojot un atbalstot sportistus dažādās sacensībās, gan pašiem aktīvi atpūšoties.

  • "Viņi apprecējās un dzīvoja ilgi un laimīgi.” Uz tik cerīgas nots beidzas ne viena vien pasaka. Bet, kad lielais sapnis par neaizmirstamām kāzām ir izsapņots, bieži vien, uzsākot kopīgo ceļu pa šķietami rožaino laulības taciņu, gadās sāpīgi uzkāpt arī dažam ērkšķim. Tādēļ pacentāmies izzināt precētu pāru pieredzi, lai apkopotu velna duci noderīgu padomu, kas ļaus jums vieglāk pārdzīvot ne tikai pirmo laulības gadu, bet lieti noderēs arī turpmāk.

  • Ar kāzām svētki un prieki nebeidzas, tie tikai sākas! Kā plānot un nosvinēt savu pirmo kāzu jubileju, pieredzē dalās Mairita un Kaspars, kas pazīstami ir jau 8 gadus, bet šovasar 9. jūlijā svinēja pirmo kāzu gadadienu.

  • Šis ir stāsts par radošu, drosmīgu un mīlošu vīrieti, vīru un tēvu. Šis ir stāsts par Jāni un sen lolota sapņa piepildījumu. Šis ir stāsts par stipru un mīlošu ģimeni.

  • Šoreiz MINI intervija ar Agnesi un Arti Baumaņiem – ambiciozu, neatlaidīgu, sportisku un mīlošu pāri, kas laulības dzīvē visaugstāk vērtē mīļumu un rūpes. Agnese un Artis stāsta par sevi, laulību, sapņiem un kopīgajām vecumdienām.

  • Kāzu jubilejas ir skaists notikums jebkura pāra attiecībās. Lai gan bieži tiek jokots, ka šo dienu ik gadu ļoti gaida sievas un ļoti baidās aizmirst vīri, kāzu gadadiena noteikti ir mīlestības svētki, kas ir vienlīdz īpaši abiem laulātajiem. Vēl jo īpašāki tie ir pirmajā gadā pēc kāzām, kad kāzu jubilejas svinēšanas tradīcijas jaunajā ģimenē vēl nav iedibinājušās. Un variantu, kā atzīmēt šo dienu mīļi un aizraujoši, taču ir tik daudz!